עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    cafe is going down
    ';

פרטי קהילה

ספרים

"לא היו לנו רהיטים ולא וילונות, לא סדינים, לא מגבות ולא כלים. לא היה לנו רדיו והכי גרוע לא היתה לנו ספרייה..." (החיים והספרות - מרסל רייך רניצקי)  

ספרים

חברים בקהילה (6878)

שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אסנת גזית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    חנה וייס
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מדלן גזיאל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    mr.unicorn
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    amnonti
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יוסי בר-אל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    rayshc
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    cassiopeia
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ford-forcus
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    איציק אביב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

ספרים - ראשי

על החיים ועל הספרות ועל מה שביניהם.

וידויים: ספרים משובחים שלא אהבתם. הדייט שלא צלח

2/10/08 06:19
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-10-02 06:19:02
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

קונסומציה, מאמי? מזמן לא נזקקתי למילון הלועזי-עברי שלי (:

זה מה שעושות לך התקפות על 'מדריך הטרמפיסט לגלקסיה' ו'זן ואמנות אחזקת האופנוע', את עוברת לדבר בנוצרית...

אגב, אני מתכננת לקחת שוב את 'טריסטרם שנדי' בתקווה לפצח את סטרן בשנית. אני שומרת אותו ליום הכיפורים, נראה לי כמו אביזר מתאים לכפרת עוונות, לא?

2/10/08 08:44
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-10-02 08:44:27
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אוסינג 2008-10-02 06:19:02

קונסומציה, מאמי? מזמן לא נזקקתי למילון הלועזי-עברי שלי (:

זה מה שעושות לך התקפות על 'מדריך הטרמפיסט לגלקסיה' ו'זן ואמנות אחזקת האופנוע', את עוברת לדבר בנוצרית...

אגב, אני מתכננת לקחת שוב את 'טריסטרם שנדי' בתקווה לפצח את סטרן בשנית. אני שומרת אותו ליום הכיפורים, נראה לי כמו אביזר מתאים לכפרת עוונות, לא?

לא.. זה יותר מה....חברה שאני מסתובבת איתה... 

ואני חושבת בכנות, שאין לך די עוונות בכדי לכפר עליהם באמצעות טריסטרם. נסי את "אנא-קרעני-נא", אם המצפון שלך כבד עליך . לחטאים קטנים יותר - ז'ורז' פרק.  אם רצחת מישהו בעברך, אני ממליצה על כל כרכי "מלחמה ושלום" ולהגיד פעמיים אווה מריה. על ג'נוסייד , הייתי הולכת על כל הקופה- "יוליסס"! אין דרך אחרת לכפרה! כפרה!

2/10/08 08:53
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-10-02 08:53:43
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

ואגב

אם מישהו ממש, אבל ממש רוצה להסתבך איתי פה, אני מציעה לנסות להתקיף את "יחסים מסוכנים" של לאקלו - או אז אני באמת אפתח את הג'ורה

מישהו?  להרים את הכפפה?

לא?

יופי

אז שישאר ככה.

2/10/08 11:59
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-10-02 11:59:57
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

יקירתי, כבר אמרתי ש'יוליסס' הוא 'ההליכה לקנוסה' הכי משמעותית שיש, אל תדרכי עלי יותר מזה.

אבל בהזדמנות זאת אומר שאני בתחילת 'בשם אנגליה' ונהנית שגעון. נראה אם הסוף יעמוד בציפיות...

אופס, זה בעצם מדיון אחר (:

2/10/08 15:50
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-10-02 15:50:24
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אוסי יקירתי

אני עונה לך כאן רק כדי שלא יצא שוב, שאת סוגרת דיונים

אז הנה לך. כמו במכירה פומבית . הסגירה הפעם - עלי!

(ושמת לך איך אני והדג נלחמים כאן על תשומת לבך? בפעם הבאה, בבואי לדיון כאן, אביא עימי את החכה...)

5/10/08 10:16
    1
    דרג את התוכן:
    2008-10-05 10:25:53
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

קונסמציה...

פגע העמיקה קרוא בספרים נטולי חטא ובהחלט נהירים לה דרכי גבר באישה בעולם האצולה שאנו מנסה עתה לשחזר כאן. הן כשאגרור את אוסי ממקום הפיגוע (צפי באחד הפרקים הקודמים), מיד אני מביא אותה אל בית האחוזה, והלא היא אחוזת אימה בשל ההרפתקאות הנוראות שעברנו. מיד היא פונה אל חדריה, מעולם לא הבנתי מדוע צריך מרחב גדול לאישה אחת, ומיד עטה עליה המשרתת, מתירה את שרוכי המחוך, משחררת את גופה ממנו, ולשמירת צניעותה, מכסה אותה מיד בבגדי שינה מרובי שכבות, ומצנפת בסיומת פונפון לראשה. כבודה וכבדה תעלה בהדום על מנת לטפס אל המיטה ולמצוא מנוח מהרפתקאות הדרך.

והאדון (זה אני), הולך לו אל הספריה, עוטה חלוק משי מרוקם על כתפיו, מוזג לעצמו כוס יין קלארט (או יין מדירה או יין פורט, חיי שהתנסיתי בכולם ומתיקותם איומה), לוגם לאיטו, מתבונן בדיוקנאות אבותיו ואבות אבותיו התולים על הקיר עטויי בגדי שריון, או עטורים באותות כבוד. לא יעיף אפילו מבט אל הספרים, שהרי אינם מעיסוקיו של צייד שועלים ונקבות שכמותו. עפעפיו שכבדו מוליכים אותו אל חדריו, מרחב עצום הנמצא באגף הנגדי לזה של הליידי, עולה בבגדיו על יצועו ומיד נופלת עליו תנומה מרובת חלומות.

פגע, היכן מצינו כאן קונסמציה? אפילו רמז של חום אין כאן.

הנבונים ישאלו, מה עולה בגורל האצולה אם אין סיכוי לפרי בטן, כיצד יתמלאו שורותיו של בית הלורדים במקשקשים ובמהמהמים באין מגע של גבר באישה?

שתי תשובות לי אליכם:

א.   הדור אכן הולך וכלה. כבר לא מוצאים היום הרבה אצילים משוטטים ביערות ומכלים זמנם בדברים של לא כלום.

ב.   בהמשך לציור שלעיל, האדון (זה לא אני, מה פתאום) מתעורר בבוקר, קם ממשכבו, לובש את בגדי הציד (מיד יבואר סוג הציד), יורד אל אולם האוכל, שם יאכל בבדידות את מזונות הבוקר שלו, ילך אל המטבח לבדוק מה נרקח לעת הצהריים. שם יפגוש את עוזרת הטבחת בת ה-16, אשר דדיה הנוטים להתפקע מבעד למחשוף שמלתה מסחררים את חושיו. מיד הוא מפתה אותה במתק שפתיים ולאחר דקתיים, ימצאו עצמם בחדר הכלים בין קלחת לסיר החמין, כשהאדון חוקר בגופה של הנ"ל. בחלוף ארבעה חודשים, לעת יתבלט דבר עיבורה של העלמה, היא תגורש בחרפה מן האחוזה אל בית הוריה. לא אלאה אתכם בהמשך העלילה, רק זאת אומר, כעבור שלושה תריסרי שנים יתווסף עוד אציל ממזר אל בית הלורדים. מה שנקרא האצלת סמכויות.

אם כך, פגע, כיצד יכולה להתרחש כאן קונסמציה? אני מקווה שהנחתי את דעתך.

5/10/08 10:23
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-10-05 10:23:47
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אוסי,

כל עוד פגע תערוך עלינו תצפיות, אי אפשר לנו להפסיק לכתוב, שכן, אם תיפול דממה בינינו, מיד תופיע פגע בקול תרועה רמה ותכריז כי היא מזהה קונסמציה. אשר על כן, נגזר עלינו לשאת במשא המילים ולהסיח את דעתה, ולקוות כי נועם המילים יסנוור את ראיתה

לא קלה היא דרכנו

5/10/08 15:53
    1
    דרג את התוכן:
    2008-10-05 19:15:56
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

איזה קלה ואיזה נעליים.. מייגעת, מפרכת ושלפי שיבולים ידקרונו (בלי נעליים, זוכרים?) אך תמתק דקירתם..

בהחלט לא תהיה קונסומציה מכל סוג. הלא בזמן שאתה מפתה את נערת המטבח, עתירת הדדים, הגבירה (זו אני) אורזת סל נצרים קטן, מניחה בתוכו כיכר לחם שחומה, שהטבחית זה עתה סיימה לאפות, נתח יפה של בשר קר, כמה גבינות (איזה יופי, משגיח הכשרות התפגר בפרק הקודם..) עוגת תבלין ובקבוק יין פורט (שהצלחתי לסחוב מתחת לאפך הסמוק משתיה) סבון צהוב גדול ואלונטית (שסיבת המצאם תתברר מייד) . כך, מטופפת ומרחפת, אני חומקת אל האורוות שם מחכה לי הסייס (הזקוק לרחצה) גבה הקומה ויפה התואר (שלאמיתו של דבר הוא בנך הבלתי חוקי מאחת מעתירות הדדים המציפות את ההסטוריה שטופת הזימה שלך). יחד אנו חומקים אל הנחל הקטן המפכה ביערותינו לשעות אחדות של נחת רוח וגוף. על ביצועיו של צ'רלי (במיוחד בשבילך פגע..) לא ארחיב את הדיבור רק אומר שבלחיים סמוקות ושיער סתור אני פורשת לחדרי (ברבים) להתענג על הזכרונות..

שום קונסומציה.

5/10/08 20:21
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-10-05 20:21:14
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

יש המון..

זן ואומנות אחזקת האופנוע

הקלות הבלתי נסבלת של הקיום\ קונדרה - ספר מפוספס מרוב שהסופר מתאר כל פרט ופרט במקום לתת לקורא לחשוב

מאה שנים של בדידות- יותר מדי דמויות שזה כבר מקלקל

יער נורוונגי - יותר מדי אפלולי ומלנכולי..

וגם צילה של הרוח שזוכה לשבחים וזה פשוט ספר על הפנים לדעתי

6/10/08 20:55
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-10-06 20:55:41
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אוסינג 2008-10-05 19:15:56

איזה קלה ואיזה נעליים.. מייגעת, מפרכת ושלפי שיבולים ידקרונו (בלי נעליים, זוכרים?) אך תמתק דקירתם..

בהחלט לא תהיה קונסומציה מכל סוג. הלא בזמן שאתה מפתה את נערת המטבח, עתירת הדדים, הגבירה (זו אני) אורזת סל נצרים קטן, מניחה בתוכו כיכר לחם שחומה, שהטבחית זה עתה סיימה לאפות, נתח יפה של בשר קר, כמה גבינות (איזה יופי, משגיח הכשרות התפגר בפרק הקודם..) עוגת תבלין ובקבוק יין פורט (שהצלחתי לסחוב מתחת לאפך הסמוק משתיה) סבון צהוב גדול ואלונטית (שסיבת המצאם תתברר מייד) . כך, מטופפת ומרחפת, אני חומקת אל האורוות שם מחכה לי הסייס (הזקוק לרחצה) גבה הקומה ויפה התואר (שלאמיתו של דבר הוא בנך הבלתי חוקי מאחת מעתירות הדדים המציפות את ההסטוריה שטופת הזימה שלך). יחד אנו חומקים אל הנחל הקטן המפכה ביערותינו לשעות אחדות של נחת רוח וגוף. על ביצועיו של צ'רלי (במיוחד בשבילך פגע..) לא ארחיב את הדיבור רק אומר שבלחיים סמוקות ושיער סתור אני פורשת לחדרי (ברבים) להתענג על הזכרונות..

שום קונסומציה.

אוסי והדג!

אין זה אפשרי להתחרות בכם, ולכן גם לא אנסה. ובכלל, הלוא כל בשקתי היתה , שלא תתבצע כאן קונסומציה.  כך שאני, לנוכח הכחשותיכם ההדדיות והדדניות (ו-החשודות , משהו) באתי כאן ללא ספק על סיפוקי. מה שלא אוכל, לצערי, או, (על מי אני עובדת כאן, לשמחתי)  - על שניכם !

וצדק מי מכם שאמר, שכל עוד אתם מספקים לי חומר ריטורי מענג מתוך חוסר הסיפוק שלכם אני יכולה להיות שקטה , שאין עדיין קונסומציה 

7/10/08 08:20
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-10-07 08:20:09
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דג זהב מנוקד 2008-10-05 10:25:53

קונסמציה...

פגע העמיקה קרוא בספרים נטולי חטא ובהחלט נהירים לה דרכי גבר באישה בעולם האצולה שאנו מנסה עתה לשחזר כאן. הן כשאגרור את אוסי ממקום הפיגוע (צפי באחד הפרקים הקודמים), מיד אני מביא אותה אל בית האחוזה, והלא היא אחוזת אימה בשל ההרפתקאות הנוראות שעברנו. מיד היא פונה אל חדריה, מעולם לא הבנתי מדוע צריך מרחב גדול לאישה אחת, ומיד עטה עליה המשרתת, מתירה את שרוכי המחוך, משחררת את גופה ממנו, ולשמירת צניעותה, מכסה אותה מיד בבגדי שינה מרובי שכבות, ומצנפת בסיומת פונפון לראשה. כבודה וכבדה תעלה בהדום על מנת לטפס אל המיטה ולמצוא מנוח מהרפתקאות הדרך.

והאדון (זה אני), הולך לו אל הספריה, עוטה חלוק משי מרוקם על כתפיו, מוזג לעצמו כוס יין קלארט (או יין מדירה או יין פורט, חיי שהתנסיתי בכולם ומתיקותם איומה), לוגם לאיטו, מתבונן בדיוקנאות אבותיו ואבות אבותיו התולים על הקיר עטויי בגדי שריון, או עטורים באותות כבוד. לא יעיף אפילו מבט אל הספרים, שהרי אינם מעיסוקיו של צייד שועלים ונקבות שכמותו. עפעפיו שכבדו מוליכים אותו אל חדריו, מרחב עצום הנמצא באגף הנגדי לזה של הליידי, עולה בבגדיו על יצועו ומיד נופלת עליו תנומה מרובת חלומות.

פגע, היכן מצינו כאן קונסמציה? אפילו רמז של חום אין כאן.

הנבונים ישאלו, מה עולה בגורל האצולה אם אין סיכוי לפרי בטן, כיצד יתמלאו שורותיו של בית הלורדים במקשקשים ובמהמהמים באין מגע של גבר באישה?

שתי תשובות לי אליכם:

א.   הדור אכן הולך וכלה. כבר לא מוצאים היום הרבה אצילים משוטטים ביערות ומכלים זמנם בדברים של לא כלום.

ב.   בהמשך לציור שלעיל, האדון (זה לא אני, מה פתאום) מתעורר בבוקר, קם ממשכבו, לובש את בגדי הציד (מיד יבואר סוג הציד), יורד אל אולם האוכל, שם יאכל בבדידות את מזונות הבוקר שלו, ילך אל המטבח לבדוק מה נרקח לעת הצהריים. שם יפגוש את עוזרת הטבחת בת ה-16, אשר דדיה הנוטים להתפקע מבעד למחשוף שמלתה מסחררים את חושיו. מיד הוא מפתה אותה במתק שפתיים ולאחר דקתיים, ימצאו עצמם בחדר הכלים בין קלחת לסיר החמין, כשהאדון חוקר בגופה של הנ"ל. בחלוף ארבעה חודשים, לעת יתבלט דבר עיבורה של העלמה, היא תגורש בחרפה מן האחוזה אל בית הוריה. לא אלאה אתכם בהמשך העלילה, רק זאת אומר, כעבור שלושה תריסרי שנים יתווסף עוד אציל ממזר אל בית הלורדים. מה שנקרא האצלת סמכויות.

אם כך, פגע, כיצד יכולה להתרחש כאן קונסמציה? אני מקווה שהנחתי את דעתך.

לורד  דג

(אגב, "דג" - זה קיצור החיבה לשמך המלא "דאגלאס", נכון? ידעתי שבכל זאת ישנה סיבה להערצה שאני רוחשת כלפיך)

אם זהו אכן מצב הענינים לאשורו, אני מציעה לך בידידות להשמר ממלורס שומר היער ,male הורס - על פי כל קנה מידה, ובעיקר  - על פי עצם הקנה... (ולא , אני לא סבורה, שיש שם עצם, כוונתי - ל"קנה"  - עצמו)

אם לא תזדרז לך , ותשנס את מונתיך המנוונות משהו, משנים של השבחת גן הבטלה הבריטי,אוסי שלנו עלולה עוד להמלט מהישימון ליער העד של השומר העומד הכן תמיד על משמרתו, וכלי זיינו ניצב ב"הכתף".

ומאחר שהתפלקו לי כאן, מלבד אינדונדו'זים פרועים ומשולחי רסן ,כלכל ויקטורינית הגונה, גם רמיזות לשני סופרים אנגליים ופולני אחד - קוראת כאן להרמת הכפפה (בתקוה ששנים של בטלה לא פגמו ביכולתו של הדג להרים לפחות כפפות..) ולנקוב (ו/או בניקוב) בשמותיהם

7/10/08 08:39
    0
    דרג את התוכן:
    2008-10-07 08:44:48
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

לאוסי,

חשדתי בך שאת מצמיחה לי קרניים, אך לא תארתי לעצמי שאת לוקחת שיעורי רכיבה עם הסייס! האיש אמנם שבע סוסות ועתיר און, אך כיצד יכולתי לדעת שירחיק זרועותיו אלייך. אצווה מיד לנקות את האורוות. לתומי סברתי, שאם את כבר בוחשת בקדרות אחרים, הרי יהיה זה בוודאי הגנן, שהרי אין כמו תלתן, נעוץ בישבן.

אסכם רק בכך שאני מקווה  שכאשר ניוועד לפייב אוקלוק עם בעלי האחוזות, שכני היקרים, לא תלחשי את עלילותיך לבנות מינך. שהרי גונב לאוזני שאתן משתפות בכל, נוטות להשוואות, ועולות במהירות ריצתכן לספר, על ריצתם של הגברים. אנא אל תמיטי על שם משפחתנו קלון, אני חושש שאקפח את מקומי השמור לי בספריה לתליית דיוקני.

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "וידויים: ספרים משובחים שלא אהבתם. הדייט שלא צלח"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה