עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  Gifted

  הבלוג שלי מתעסק ודן בנושאים שסובבים ומעניינים אותי - אמנות ועיצוב על היבטיהם לחיוב או לשלילה, צרכנות אלטרנטיבית, תרבות, תרבות הרשת, צילום, ידע ומידע, ושאר ירקות....

  מקווה שתהנו - אשמח לשמוע תגובות.
  \"we all have been Gifted - we just need to be this way now!\"

  אם אתם מעוניינים לרכוש חלק מזמני וכישוריי או אולי אחד מצילומי אתם מוזמנים ליצור איתי giftedesign@gmail.com
  או להתקשר לסטודיו בשעות העבודה המקובלות 03-5185125 begin_of_the_skype_highlighting              03-5185125      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              03-5185125      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              03-5185125      end_of_the_skype_highlighting
  קפה ראשון עליכם (וזמני שלי עלי...).

  פרופיל

  אמן סודי
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  הרהורים על יום ללא קניות, חוק הספאם, אמנות ושיווק.

  27 תגובות   יום שישי , 5/12/08, 04:33
  יום ללא קניות - כי זה לא כוסות רוח למת (וגם לא לא כך כואב כמו שחושבים - מניסיון, אני הוא שפן הניסויים בתמונה) - צילום - השכנה שני (השם והפרטים המלאים שמורים במערכת). 

   

   

  בוקר טוב לכל אילו שקוראים את הפוסט שלי עם הקפה הראשון של הבוקר - היום יום שישי ה-5 לדצמבר "יום ללא קניות" ! (אבל זה בסדר - גם אם אתם קוראים את הפוסט הזה בעוד חצי שנה אתם יכולים להכריז לעצמכם "יום ללא קניות" - תנסו זה לא כואב - מבטיח). אז תוכלו לייצר קצת פחות כסף היום, אולי להשאיר עוד קצת במיטה או לעשות כמה דברים שאתם באמת אוהבים אבל לא היה לכם זמן אליהם (כי הייתם צריכים לייצר כסף או להשתמש בו....). בנוסף תוכלו לקרוא את הפוסט הזה שהוא לא הכי קצר במלואו - אני מצטער אבל הבלוג תמונות שלי בו תהיה כל יום רק תמונה ושורת טקסט יעלה עוד כמה שבועות ובנתיים אני משתדל לכתוב דברים בעלי ערך (שלעיתים הם קצת יותר משתיים-שלוש שורות).

   

  אז מה כבר אפשר לעשות בלי כסף ? הרבה דברים -

  - לסדר כל מיני בגדים/חפצים/ספרים שכבר מזמן לא נגעתם בהם ולהחליף אותם (או למכור אותם ביד שנייה) - באתרים כמו - אגורה, יד שנייה, הומלס, אלטזכן ,אי- ביי, ו- craigslist -שעובד יותר בחו"ל. (מסך 19 אינץ' דק - לא שטוח שאני נהנה ממנו ברגעים אלו ממש ב-60 שקלים טבין וטקילין....).

   

  - אתם יכולים להחליף זמן בבנק הזמן או להצטרף לקהילת מחרוזת - כן,כן נגיד שאתם מוכשרים בעיצוב או יש לכם קרשים שמצאתם ברחוב והשכנה שלכם שהיא הילרית, ומסג'יסטית בדיוק צריכה מדפים - מסג' מפנק תמורת מדפים זה נהדר - מניסיון (היא גם עושה ניסויים - לא בבעלי חיים בכוסות רוח - אבל זה כבר סיפור אחר - וממש לא כואב...). 

   

  - אתם יכול היום (ובעוד לא מעט ימים בחודש) לקפוץ לסלון מזל (שמי שעוד לא מכיר אז כדאי) ולבדוק מה יש שם ומה הפעילויות שקורות שם - (ככה למשל תוכלו לדעת שהיום בשעה 13:30 יש גם מסה קריטית - רכיבת אופניים למען חלוקה צודקת של המרחב הציבורי ונגד שלטון המכוניות. נפגשים ב13:30 בכיכר רבין ויוצאים ב 14:00 (ואולי גם תפגשו אותי שם), או שיש גם ב-15:30 שוק קח-קחי - אוכל טבעוני משובח ובחינם, והקרנת סרטים נגד מחלת השפע -  סלון מזל, סלמה 50 ואפשר לקחת בגדים וספרים וחפצים שהם חסרי ערך לאנשים מסויימים ולך הם יהיו נהדרים (וזה גם עובד ההפך - לא רק לקחת אלא גם לתת).

   

  - אפשר גם לעשות סיבוב גלריות לאמנות בעיר יש כמה תערוכות בכלל לא רעות (על אחת מהן אפילו כתבתי).

  אז שלא תיפול רוחכם - יש מה לעשות, וגם אם קונים אז יש הרבה אלטרנטיבות, רק אל תאמרו בפרצוף מבואס - מיתון - אימרו נא מהיום והלאה עם חיוך ובראש מורם - מיתון חיובי !

   

  ומה הקשר לחוק הספאם ? (שכבר דנו ודשו בו לא מעט בתקשורת) - ובכi בשביל למכור (והרבה) - צריך לשווק - בשביל לשווק - צריך לפרסם - בשביל לפרסם - צריך מודעות - חלק מהמודעות שולחים במייל (וחלק שמים על לוחות מודעות באיילון, על תחנות אוטובוס, אנשים מפרסמים את החלומות שיש להם על קירות של אתרי בנייה וכ"ו...). אני לא יודע מה קורה איתכם אבל תעבורת המייל שלי די גדולה (וגם הבחור שעובד עבורי ויושב לא מעט שעות על המחשב לטפל בכל הדואר בקושי משתלט על העניין), אני גם מודע למובן של המושג המאוד חשוב "ערך". - לא, כמעט אין לי ספאם כי כשמבקשים ממני משהו מאוד בעל ערך - מידע - כתובת המייל שלי (או טלפון מה שיותר גרוע)  - אני לא נותן אותו  אם אפשרי הדבר ,או שאני נותן כתובת של תיבת דואר שמיועדת לספאם (שם אני מבקר פעם בשבועיים לשתי דקות), או משנה סיפר אחרונה במספר טלפון שאני נותן (כן, כל ההרשמות הללו לאי אילו שירותים ואתרים שאתם רק רוצים להשתמש בהם אבל לשמוע מהם...), שיטת העבודה שלי היא - you don't call me - i call you - אם השרות/מוצר שלכם היה באמת טוב אני אחזור אליכם - אל תדאגו....

  גם מה קרה לכל הרוחות לתקשורת טובה - כבר אי אפשר לפנות למישהו ולבקשר ממנו יפה - "די אל תשלח לי בבקשה יותר מיילים כי אתה לא שולח לי שום דבר בעל ערך."  -  ממני מעולם עדיין מישהו לא ביקש שאני אפסיק לשלוח לו מיילים - מה ? ישר לתבוע ?הפכנו לאמריקה - שקודם יטפלו בכל ההודעות האוטומטיות שמתקשרות אליך -דברים כאלה זה אפילו לא אנושי....

   

  חוק הספאם גם מדבר על המושג "פרסומת" ("כעקרון, העובדה שהגדרת "דבר פרסומת" בחוק דורשת נסיון להוצאת כספים מאדם או רכישת שירותים או מוצרים" - מתוך פוסט מרתק על חוק הספאם מהבלוג של עורך הדין יונתן קלינגר). אבל מהי פרסומת ? כשאני כאמן עושה תערוכה מחלק ושולח הזמנות לכל חברי, גלריות, עיתונים, אוצרים, וחובבי אמנות אני מעוניין שיבואו לתערוכה ויהנו מהעבודות (וגם יקנו.....) - פרסומת או לא ? 

  או איך מגדירים את היחסים שבין עיתונאים, אנשי יחסי ציבור ואנשי שיווק שמוכרים ומפרסמים לנו את ה"אמת" שלהם לבין כלל הציבור ?

   

  - האם אני יכול לבקש מחברת הפרסום באיילון או בתחנות האוטובוסים או בשטחים ציבוריים להסיר את הפרסומות כי אני לא מעוניין בהם ? - מה שמזכיר את לי את הסצנה מהסרט דו"ח מיוחד עם טום קרוז שהוא מסתובב בקניון והפרסומות מתחילות לקרוא לו בשמו ו"לקפוץ" עליו (ודרך אגב חלק מהטכנולוגיה לכך כבר קיימת). עד לאיפה הפרסומות יגיעו ? (בביה"ס בסן דייגו כשנגמרו לאחד המורים רעיונות יצירתיים איך למצוא עוד קצת כסף לתקציב הנייר למבחני המתמטיקה שהוא עורך לתלמידים שלו הוא התחיל למכור מודעות פרסום על המבחנים עצמם - אני כבר מפחד מהיום בו אני אהיה אב ובני יחזור מביה"ס - "אבא, תראה קיבלתי 94 במבחן במתמטיקה - אז תקנה לי מק-דונלד הם כותבים פה על המבחן שיש להם המבורגרים חדשים - עשויים ממורים למתמטיקה שלא חשבו על לכתוב על הצד השני של המבחן ולחסוך בחצי מההוצאות....).

   

   

  לפחות מה שעוד נשאר לנו בתור צרכנים זהו חופש הדיבור שלנו - פרוייקט של אמנות ציבורית מעניינת שהתחיל אותו בחור בשם ג'י לי שעבד בזמנו בחברת פרסום עד שממש נמאס לו אז הוא התחיל פרוייקט שהחזיר לו את יכולת הדיבור במרחב הציבורי מול כל מודעות הפרסומת - the bubble project שכבר ניתן למצוא אותו לא רק בניו יורק אלא גם בלונדון, אמסטרדם, ארגנטינה וגם בישראל - אתה מוזמנים להצטרף לקבוצה הישראלית בפייסבוק ולהתחיל להגיד מה אתם כצרכנים חכמים חושבים על המשווקים שלעיתים חושבים שאתם טיפשים ...

   הנה המניפסט או מנשר בעברית צחה  שג'י מציג ועוד לא מעט אנשים (ואנוכי בינהם) מזדהים איתו.

   

   

  אז שיהיה שבת שלום - ותחשבו טוב לפני שאתם נותנים משהו בעל ערך למישהו אחר...

  הקניות היחידות שאני מקווה להספיק היום יהיו בשוק ממש לפני הסגירה - כשהמחירים בריצפה (וכלל ברזל בשוק הכרמל - ככל שאתם יותר רחוקים משיינקין המחירים יותר זולים). וגם אפשר לפעמים להסביר בסטיונר בשוק הכרמל מה זאת אמנות קונספטואלי ולהבין את הערך של זבל.

   

  ושיר לסיום - (כי איך אפשר בלי מוזיקה ?) - שלום חנוך גאון (ואולי משיח אמת בעצמו ?) - משיח לא בא

  תקשיבו לשיר ותקראו את המילים - לא יאמן כמה זה עדיין המילים רלוונטיות למציאות של היום -  שיר שנכתב בשנת 1985 ! (ואני לא יודע מה עם ירדנה כבר מזמן לא ראיתי אותה).

   

  "תאונה למדינה
  עונה השוטר המסכן
  הבורסה נפלה
  אנשים קופצים מהגג
  גם משיח קפץ
  והודיעו שהוא נהרג
  הכל אבוד
  בוכה עזרא דהן הקבלן
  משיח בשמיים
  ואנחנו בלי הכסף כאן
  וירדנה היפה ממלמלת
  זה לא יתכן.

  ....

  דצמבר המר
  זעקו כותרות בעיתון
  ושר האוצר נתן במבט ראיון
  הציבור מטומטם
  ולכן הציבור משלם
  מה שבא בקלות
  באותה הקלות יעלם
  האזרח הקטן
  נאלץ לשלם בגדול
  ואותי מעניינת
  ירדנה יותר מהכל
  הולך למילואים
  וסופר את הכסף שאין."

   (זה בסדר תרגעו - היום יום ללא קניות - לא צריך כסף, וגם הגעתם לסוף הפוסט -כל הכבוד !).

   


  חוק הספאם - המדריך למתקדים - כתבה ב-Ynet

  חוק הספאם - זה לא הזמן /דעה - כתבה ב-Ynet

  דרג את התוכן:

   תגובות (25)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     13/2/10 10:51:

   צטט: dark rose 2009-01-17 06:09:26

   פוסט חשוב ומעניין. אחלה קישורים.

    זאת אחת הסיבות שכתבתית  אותו ... וכן, גם היום יכול להיות יום ללא קניות ...

    

     17/1/09 06:09:
   פוסט חשוב ומעניין. אחלה קישורים.
     19/12/08 15:12:

   צטט: גלית בחוף 2008-12-15 00:14:56
   נשארתי לשיר את שלום חנוך :))

   (האם עוד נגלה שיש לנו את אותו הטעם?)

   פוסט כייף

    גלית הייתי בהחלט אומר שיש דברים שיש לנו טעם דומה - עם לכל האנשים היה את אותו הטעם - מה הקניבלים היו אומרים ? (וגם איך התרבות שלנו הייתה ניראית ?   - כמובן הדברים נאמרו בהומור ....

    

     15/12/08 00:14:


   נשארתי לשיר את שלום חנוך :))

   (האם עוד נגלה שיש לנו את אותו הטעם?)

    

   פוסט כייף

     13/12/08 19:52:
   פייסבוק זוהי סוגיה מעניינת (שאין לי כל כך בעיה איתה) אבל כדאי מאוד להיות מודעים ליכולות שלו ולצדדים הטובים והרעים בתוכנה הזאת.... (מדוע התרשמת שאינני אוהב אותה ?)
     13/12/08 11:15:
   פוסט מעורר מחשבה ופותח צ'קרה או שתיים
   למה נמאס לך מפייסבוק?
     8/12/08 19:49:

   צטט: taya1 2008-12-06 20:49:03

   פרוייקט הבועות הזה מדליק לגמרי.

   count me in אבל לא בפייסבוק. נמאס לי מהם.

    יהיה גם בפליקר - או יש לך רעיונות לפלטפורמות אחרות שניתן להשתמש בהם בשביל להפיץ ולשתף אנשים בפרוייקט ?

    

     8/12/08 09:53:

   צטט: ray segev 2008-12-07 19:53:53

   מעולה,

   תתחדש על השעון...

   מה איש הבועות אמר?

   ובאמת שירד כבר גשם ואם אפשר שירד הרבה כמו בסרט...

   אולי תשאל את איש הבועות אם הוא יכול לעזור בעניין הזה?

    השעון כבר די ישן (נראה לי שלא שמת לב כשנפגשנו) - וגם מבאס - הוא נתקע לי - למרות שנראה לי שאני אמשיך ללבוש אותו - אני די אוהב אותו - הוא די טוב - אני תמיד תמיד מדייק בזמן איתו (אלא אם כן אני מאחר).

   איש הבועות איחל המון בהצלחה, שלח לינק לכתבה והמליץ קצת להזהר - אז נהייתי מישהו אחר.....

   בעניין הגשם אני לא חושב שהוא יכול לעזור (הוא קצת רחוק ועסוק בימים אלו) - אולי אנחנו יכולים צריך רק למצוא הרבה מדבקות ומכונת צילום או מדפסת בשביל שגם ברק יוריד קצת גשם....

    

     7/12/08 19:53:

   צטט: רעי דישון 2008-12-07 01:08:29

   צטט: ray segev 2008-12-06 22:38:56
   רעי, אני חושבת שמשאב הזמן שלך מושקע בצורה יפיפיה וחיובית.

   אני תמיד לומדת דברים חדשים מהפוסטים שלך.

   ואני אוהבת שאתה מוסיף קישורים לכל דברים. 

   רואים שאתה משקיע מעצמך המון. אז תודה.

   מעריכים את זה פה.

   ד"א הצטרפתי לקבוצה של הבועות בפייסבוק:) 

   שבוע מעולה,

   ריי

    היי תודה - וזמן זה תמיד בעיה אצלי - למרות שאני משתדל - בפעם הבאה בקפה תזכירי לי להראות לך את השעון ה"חדש" שיש לי והבועות .... עוד מעט נתחיל להפריך אותן....בדיוק קיבלתי היום מייל מהיצרן והמייסד 

    

    

   מעולה,

   תתחדש על השעון...

   מה איש הבועות אמר?

   ובאמת שירד כבר גשם ואם אפשר שירד הרבה כמו בסרט...

   אולי תשאל את איש הבועות אם הוא יכול לעזור בעניין הזה?

     7/12/08 09:26:

   צטט: ruthy 2008-12-05 16:06:50


   מאד בא לך להתבטא הבוקר.....ובצדק....

   כמו שוחח איתך פנים מול פנים.....ובסוף ל...שיר.....

    

    אני אוהב להתבטא בכלל (אבל יודע גם להקשיב כשצריך)

   ומוזיקה היא חלק בלתי נפרד מחיי (וגם אני אוהב מאוד לשיר - לכוכב נולד אני לא אגיע - וגם גם לא ממש רוצה אבל i'm signing in the rain - ושיירד כבר גשם.... 

    

     7/12/08 01:08:

   צטט: ray segev 2008-12-06 22:38:56
   רעי, אני חושבת שמשאב הזמן שלך מושקע בצורה יפיפיה וחיובית.

   אני תמיד לומדת דברים חדשים מהפוסטים שלך.

   ואני אוהבת שאתה מוסיף קישורים לכל דברים. 

   רואים שאתה משקיע מעצמך המון. אז תודה.

   מעריכים את זה פה.

   ד"א הצטרפתי לקבוצה של הבועות בפייסבוק:) 

   שבוע מעולה,

   ריי

    היי תודה - וזמן זה תמיד בעיה אצלי - למרות שאני משתדל - בפעם הבאה בקפה תזכירי לי להראות לך את השעון ה"חדש" שיש לי והבועות .... עוד מעט נתחיל להפריך אותן....בדיוק קיבלתי היום מייל מהיצרן והמייסד 

    

     6/12/08 22:38:


   רעי, אני חושבת שמשאב הזמן שלך מושקע בצורה יפיפיה וחיובית.

   אני תמיד לומדת דברים חדשים מהפוסטים שלך.

   ואני אוהבת שאתה מוסיף קישורים לכל דברים. 

   רואים שאתה משקיע מעצמך המון. אז תודה.

   מעריכים את זה פה.

   ד"א הצטרפתי לקבוצה של הבועות בפייסבוק:) 

   שבוע מעולה,

   ריי

    

     6/12/08 20:49:

   פרוייקט הבועות הזה מדליק לגמרי.

   count me in אבל לא בפייסבוק. נמאס לי מהם.

    

     6/12/08 18:25:

   צטט: קנגה 2008-12-06 09:44:41

   כרגיל ,מעניין ,ומורכב ,אך מלא מחשבות של תיקון ,ואופטימיות .
   מזדהה עם חלק מהדברים ,ולמעשה כבר שנים מישמם אצלנו .---יופי

    המוטו שלי הוא שעדיף לצוחק מאשר לבכות גם כשלא הכי קל בחיים - כי לבכות זה מבאס....

   ואם יש לך טיפים (מה עבד ומה לא) ועוד עצות נשמח לשמוע - אני ושאר הקוראים. 

   שבוע טוב 

    

     6/12/08 09:44:
   כרגיל ,מעניין ,ומורכב ,אך מלא מחשבות של תיקון ,ואופטימיות .
   מזדהה עם חלק מהדברים ,ולמעשה כבר שנים מישמם אצלנו .---יופי
     5/12/08 20:40:

   גם ב 85 היה מיתון. כבד.

   חוץ מזה ממיטת חוליי אי אפשר לקנות כלום. 

    

     5/12/08 16:06:


   מאד בא לך להתבטא הבוקר.....ובצדק....

   כמו שוחח איתך פנים מול פנים.....ובסוף ל...שיר.....

    

     5/12/08 16:02:

   צטט: סאני סייד דאון 2008-12-05 14:38:28

   יום ללא קניות זה לא כואב בכלל. העיגולים האלה על הגב, לעומת זאת, אאוצ'.

    בתור השפן ניסויים - אני חייב להגיד שזה לא ממש כואב והגב שלי שהיה קצת תפוס די השתחרר אחרי זה (למרות שזה היה מאוד משעשע כי שבועיים אחרי זה עוד אנשים חשבו שהשתחרר לי איזה תמנון ענק על הגב...).

    

     5/12/08 16:01:

   צטט: סאני סייד דאון 2008-12-05 14:38:28

   יום ללא קניות זה לא כואב בכלל. העיגולים האלה על הגב, לעומת זאת, אאוצ'.

    בתור השפן ניסויים - אני חייב להגיד שזה לא ממש כואב והגב שלי שהיה קצת תפוס די השתחרר אחרי זה (למרות שזה היה מאוד משעשע כי שבועיים אחרי זה עוד אנשים חשבו שהשתחרר לי איזה תמנון ענק על הגב...).

    

     5/12/08 14:38:
   יום ללא קניות זה לא כואב בכלל. העיגולים האלה על הגב, לעומת זאת, אאוצ'.
     5/12/08 13:27:

   צטט: shai.h 2008-12-05 12:54:35
   גרפיטי היא התשובה הספונטנית הויזואלית האמיתית לשלטי החוצות. 

    תודה שי על התגובה המפורטת (מעניין גם אותי לדעת אילו דברים אותם אני כותב מעניינים.

   אני מאוד מסכים איתך בנוגע לגרפיטי אבל אם הסתייגות קטנה - גרפיטי (כאמנות) צריך להיות טוב, מעניין, מעלה שאלות, "יפה",מעורר השראה - לא כל ילד עם פחית ספריי הייתי נותן לו שטח קיר....

    

   " Imagine a city where graffiti wasn't illegal, a city where every body could draw wherever they liked. Where every street was a wash of a million colors and little phrases. Where standing at a bus stop was never boring. A city that felt like a living breathing thing that belonged to everybody, not just estate agents and barons or big business. Imagine a city like that, and stop leaning on that wall -it's wet"- Banksy

    

    

    

   עבודה של בנקסי בבית לחם - די רלוונטי גם לחברון השבוע(וגם בעוד כמה שבועות...)
     5/12/08 13:17:

   צטט: דורית ב. 2008-12-05 09:35:02

   התמכרתי חיוך.

   ( לא לקניות )

    היי תודה דורית - תראי רק שעבור ההתמכרות שלך את מקבלת בד"כ משהו בעל ערך עבור אחד הדברים הכי בעלי ערך שאת נותנת ומשקיע כאן - את הזמן שלך ! (ואם את לא מקבלת אותו את מוזמנת לכתוב תגובה ו"ליישר" אותי - גם כדי שאני לא אבזבז ואשקיע את אחד הדברים הכי יקרים שלי - הזמן שלי - בלכתוב שטויות....).

    

     5/12/08 12:54:


   הפוסטים שלך מאד עשירים ומאוד קונסיסטנטיים: בין הציבורי לפרטי-טכנולוגיה-צריכה-פסוט קפיטליזם. אני מתעניין בזה מאד מכל האספקטים האלה.  מצאתי את עצמי גם משתמש הרבה בדואר הזבל שלי ב- yahoo אבל הפלא ופלא ג'ימייל שהיו אמינים בעבר מבחינת דואר זבל נפרצו ובכל יום יש לי שלוישם הודעות חדשות. לגבי שטחי המדיה הבחור פשוט צודק.

   מי קבע שכל מיני פרסומאים יתעשרו כשהם תולים את פרסומיהם על בתים שנבנים או גבתים אסטרטגיים בצומת ההלכה. תמורת שיפוץ קל ובלי שום תשלום לדיירים הם עושים המון כסף מהמפרסמים ומכעריםפ בענק את הסביבה. באירופה יש מדינות שהוציאו חוק מנגד זה וקבעו ששטחים אלו ישארו ציבוריים. צריך להרוס אתך הפרסומות האלו ולצייר עליהם

   גרפיטי'ס. גרפיטי היא התשובה הספונטנית הויזואלית האמיתית לשלטי החוצות. 

     5/12/08 12:41:
   מצחיק - בדיוק גיליתי "שיום ללא קניות" היה בשבוע שעבור (אבל כפי שכתבתי - זה עדיין רלוונטי להיום ואם אנשים היו קונים פחות חייהם של לפחות 3 אנשים היו ניצלים בארה"ב - "קהל הקונים רמס עובד בסניף וול מארט עם פתיחת החנות ותקרית ירי סמוך לחנות טויס אר אס שכלה את חייהם של שניים נוספים ; דיווחים ראשונים: לא נצפתה ירידה בכמות הקונים"). גם רווחיהם של לא מעט פועלי ייצור שחלקם הם בני נוער היו "ניצלים" - והופכים אולי ליותר טובים (גם אתם יכולים לתמוך בעידוד להעסקת ילדים - סרטון פרסומת ראשון, סרטון פרסומת שני )
     5/12/08 09:35:

   התמכרתי חיוך.

   ( לא לקניות )