עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  Gifted

  הבלוג שלי מתעסק ודן בנושאים שסובבים ומעניינים אותי - אמנות ועיצוב על היבטיהם לחיוב או לשלילה, צרכנות אלטרנטיבית, תרבות, תרבות הרשת, צילום, ידע ומידע, ושאר ירקות....

  מקווה שתהנו - אשמח לשמוע תגובות.
  \"we all have been Gifted - we just need to be this way now!\"

  אם אתם מעוניינים לרכוש חלק מזמני וכישוריי או אולי אחד מצילומי אתם מוזמנים ליצור איתי giftedesign@gmail.com
  או להתקשר לסטודיו בשעות העבודה המקובלות 03-5185125 begin_of_the_skype_highlighting              03-5185125      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              03-5185125      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              03-5185125      end_of_the_skype_highlighting
  קפה ראשון עליכם (וזמני שלי עלי...).

  פרופיל

  אמן סודי
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  מי באינטרנט ומי לא (מי בבצלאל ומי לא)

  10 תגובות   יום שני, 6/6/11, 17:37

  האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל ירושלים

  ותוכנית התואר השני באמנויות (MFA) מודיעות על פתיחת התערוכה

   

  ★★★"יפו – תל-אביב 2011"★★★

  תערוכת בוגרים
  תואר שני באמנות 
  MFA 2011

  פתיחה: יום שני, 6.6.11, בשעה 20:00
  6.6.11 – 18.6.11
  נמל יפו, מחסן 2, הכניסה חופשית

   

  אני לא סיפרתי לכם אבל אני די מתרגש - היום הפתיחה של תערוכת הגמר של תלמידי תואר שני באמנות של בצלאל וגם אני מצטרף לערב הפתיחה בה אציג את העבודה "מי באינטרנט ומי לא (מי בבצלאל ומי לא). 

   

  במשך השנים תערוכה הגמר של התואר היא התערוכה שמציגה כמה מ"כלות" או "חתני" האמנות הצעירים של השנים הבאות, אם תעברו על השמות של תערוכות הבוגרים בכמה שנים האחרונות ועל שמות האמנים שמציגים במיטב הגלריות והמוזיאונים בארץ (וגם לא מעט בעולם) תוכלו לזהות ולחבר לא מעט מהם. 

   

  כל זה מביא אותי למה שאני אציג היום בערב הפתיחה. 

  בשנת 1978 משה גרשוני הציג את העבודה הקאנוני בגלריית ג'ולי מ' כשכתב בגדול על הקיר "מי ציוני ומי לא", קצת אחריו יצר שוני ריבנאי שעמד אז בפני סיום לימודיו את העבודה "מי בבצלאל ומי לא" - העיסוק ברעיון גדול, מי שייך אליו ומי לא, מאיפה הוא מגיע, איפה הוא מוצג ומי נותן לו גושפנקא וכיום אני מוסיף - "מי באינטרנט ומי לא".

   

  כאמן רב תחומי מושגי אני גם עובד לא מעט עם רעיונות (או מימים/meme במינוח יותר מקצועי)  דבר הקשור גם במידת מה לתפקיד האמן בחברה, כאמן סודי אני אוהב לדבר גלויות (פורמט קטן ונחמד שנותן חופש ומרחב די גדול לעשייה) ועבור התערוכה היום הכנתי את הגלויות שלמטה. (כשבמידה ואתקל באוצרים ומבקרי אמנות אחלק להם את הגלויה/מחווה שלהם...)

  ''

  חזית הגלויה וזהו הלינק ה"חי" שמופיעה בה bit.ly/Bezalel

  ''

  גב הגלויה 

   

  כשמדובר במימים/רעיונות/מידע היום מה שחשוב זה איך ניתן לכמת ולארוז אותו, איך ובאיזה מידה ניתן להפיץ אותו (כשכידוע מרבית המידע כיום זורם ברשת) בקישור למטה (שמודפס גם על הגלויה אותה אחלק בפתיחה של התערוכה ובפוסט הזה bit.ly/Bazelel ) ישנה הרצאה מצויינת של דן דנט על רעיונות מסוכנים (זהו הקישור אליה עם תרגום בעברית - מעניין - בדיוק באתי לקשר אל ההרצאה עם תרגום בעברית והשרת שלהם נפל... - טוב, מזל שרעיונות כמו וירוסים מעתיקים אותם ומשכפלים אותם - גם את הטובים וגם את הרעים...). 

   

  ''

  Dan Dennett on dangerous memes

   

  גם מעניין בעבודה שלי לראות איזה חלק נוטלת המקריות בחיים (כשבעוד שלושה ימים ב-9.6.11 לגמרי במקרה יתקיים כנס בנושא בבצלאל....). בהתחלה כששמעתי על התערוכה, חשבתי אולי ללכת ולתלות בה שלט כזה גדול עם הכיתוב שלמעלה תוך כדי שאני מתעד את הפעולה - (בתור אמן סודי אני לא חייב תמיד להגיע לפתיחות של תערוכות במיוחד לתערוכה של מוסד לימודים שלא למדתי בו - "מי בבצלאל ומי לא...").

   

  חשבתי שלא להגיע לפתיחה גם בגלל שזוג חברים שלי עורכים חתונה פיראטית היום (הם מתחתנים במסיבת תחפושות פיראטית חילונית בטקס של מפלצת הספגטי המעופפת - עזבו, זה כבר סיפור אחר - אבל גם הוא קשור לרעיונות, מי מפיץ אותם, לאמונה בהם ולדת...).

  17.3.12 מסתבר שזה גם קשור להיותי "אמן גבר גבר" ולתערוכה "גבריות" שנערכה בחללית  

   

  ''

  יד אלוהים ומפלצת הספגטי בציור קלאסי 

   

  גם לתערוכות וגם לחתונות אנו לעיתים קרובות מתלבטים מה ללבוש (פה יש דיון שאולי יעזור לכם "אם עוד לא בחרתם בגדים לפתיחה") לחתונה החלטתי ללבוש שמלת כלה פיראטית (זה בסדר, התייעצתי עם הכלה בשביל שלא לגנוב לה את ההצגה). בסוף כשהבנתי שבבצלאל אין לי זמן לעשות סיור הכנה ולראות איפה תולים את השלט והבנתי גם שאני הולך להסתובב חלק ניכר מהערב בשמלת כלה (זה בסדר, בתור אמן סודי אני בוחן לא מעט את הנושא של זהות, מיגדר וכ"ו) החלטתי לקפוץ לתערוכה לפני החתונה בשמלת הכלה ולחלק את הגלויות - זה בסדר, גם ככה התערוכה הזאת היא סוג של חתונה בה מחתנים את "כלות" או "חתני" העתיד של עולם האמנות הישראלי. 

   

  אז נתראה רק באירועים ושמחות כמו שאומרים...

  ותחשבו על זה.

  אם הגעתם עד לפה (כל הכבוד !) ועוד לא הבנתם מה רציתי להגיד (וכבר ראיתם את ההרצאה) אתם מוזמנים לשאול שאלות בתגובות, או שהטקסט של האמן הבא שאני מעריך ופורסם היום יסביר לכם.

   

  "אני לא מייצר תשובות אלא שאלות. אני רוצה שאנשים ישאלו שאלות. כאמנים סודיים אנחנו מייצרים עובדות שהן בגדר שאילתות על המצב הקיים ועדיין יש להן נוכחות ברורה והחלטית במרחב הציבורי/אמנותי

   

  ..."לא חשוב לנו שיקראו לפעולות שלנו אמנות. לפעמים זה רק מפריע. ובכל זאת חשוב לזכור שאמנות היא המרחב הניסיוני הפתוח של התרבות. אמנות יכולה להיות הכל. היא גם יכולה להיות דבר שימושי. לא רק משהו שאתה בא אליו, אלא משהו שמתערבב לך בחיים."

   

  כל פרפורמנס זו אמנות? 
  "לא. רק כשאדם עושה פעולות בשיתוף עם מוסד לאמנות. הוא נעזר במסגרת, זה מאפשר להתבונן בדברים מקרוב. כמו בית ספר לרפואה. פותחים את הגוף ומנתחים. אני רוצה להכריז על מוסד האמנות כמעבדה לחיים.

   

  קישור לכתבה המלאה 

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל ירושלים

  ותוכנית התואר השני באמנויות
  (MFA)
  מודיעות על פתיחת התערוכה-

   

  ★★★"יפו – תל-אביב 2011"★★★

  תערוכת בוגרים
  תואר שני באמנות 
  MFA 2011

  פתיחה: יום שני, 6.6.11, בשעה 20:00
  6.6.11 – 18.6.11
  נמל יפו, מחסן 2, הכניסה חופשית

  שעות פתיחה:
  שני-חמישי: 10:00 – 18:00
  שישי-ערב חג: 10:00 – 16:00
  שבת-חג: 10:00 – 18:00

  שמות האמנים:

  זהר אלפנט, טל ברויטמן, בעז ברקני, לנה גומון, עפרה איל גור-אריה, איבון דיפמן, אורן הופמן, שמחה טללייבסקי, ננג'י יורדגול, פאטן נאסטאס מטואסי, נסרין נג'אר, ענבל ניסים, מרב סבירסקי, אבשלום סולימן, הדס סט, בר פבר, איל פנקס, יערה צח, רוני קרני, יעל רוכמן, חיה רוקין, עדי שמעוני, תמר שררה, עירית תמרי, אמן סודי (התערבות).

  התערוכה סגורה ביום ראשון 12.6.11

  דרג את התוכן:

   תגובות (10)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     26/6/11 11:59:

   יונתן אמיר כותב על התערוכה בערב רב "חולשה על סף אילמות" 

     10/6/11 00:18:

   צטט: יעל מ 2011-06-09 15:36:03

   תן לי להסביר את עצמי... לא הייתי בהלם ממך, גבר בשמלה. הייתי בהלם מהבנות הפיראטיות.
   ----------
   את יודעת - פיראטים, פיראטיות - לפעמים אנשים נכנסים להלם ממה שהם/הן עושים/ות - למרות שסה"כ התלבשו די יפה (וקצת חשוף...) - מה אף פעם לא ראית איזה מופע קברט ? 

    

     9/6/11 15:36:
   תן לי להסביר את עצמי... לא הייתי בהלם ממך, גבר בשמלה. הייתי בהלם מהבנות הפיראטיות.
     9/6/11 15:22:

   את יודעת, פיראטים בשמלות מגיעים די רחוק...
   בסוף לתערוכה עצמה לא לבשתי את השמלה - ראיתי שזה ויעשה יותר מדי בלאגן וימשוך יותר מדי צומת לב אז רק הסתפקתי בלחלק את הגלויות ורק לחתונה לבשתי את שימלה...
   מה ? אף פעם לא ראית גברים בחצאית או שימלה ?
   אני מאמין שאם גברים יתחברו יותר ל"צד הנשי שלהם" הם בהחלט יוכלו להיות יותר "גבר-גבר".

     9/6/11 14:44:
   במקרה נתקלתי בפייסבוק באיזה תמונה שלך מהחתונה הפיראטית. אני לא רגילה לחומר הפיראטי הזה, אתה יודע. קצת הייתי בהלם...כי זה כ"כ רחוק ממני, כאילו שנות אור רחוק ממני. בכל מקרה, יפה שהיה לך אומץ ללכת על שימלת הכלה. הולמת אותך מאוד.
     7/6/11 20:58:

   צטט: אריק רי. 2011-06-07 18:56:17

   בהצלחה וחג שמח!

   -----------

   היי, תודה אריק - אשמח לשמוע מה אתה חושב אם יצא לך לצפות בהרצאה וחג שמח גם לך :)

     7/6/11 18:56:
   בהצלחה וחג שמח!
     7/6/11 03:02:

   צטט: מ.י.כ.ל. 2011-06-06 21:12:37

   ב ה צ ל ח ה !!!! אתה, לפחות, נמצא באינטרנט...

   --------------

   תודה, אבל אם כל הכבוד לאינטרנט - אני עדיין נמצא במציאות...

     6/6/11 21:12:
   ב ה צ ל ח ה !!!! אתה, לפחות, נמצא באינטרנט...