עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  זה לא הולך לקרות

  זה לא הולך לקרות הוא שם אלבום הבכורה שלי שצפוי לצאת בדצמבר 2010. בחרתי לקרוא לאלבום על שם אחד מהשירים שמופיעים בו כי הוא מבטא באופן מושלם את התחושה המלווה אותי לאורך כל תקופת העבודה על האלבום בפרט ולאורך כל הקריירה היצירתית שלי בכלל.

  למרות שהכותרת לא אופטימית כל כך בלשון המעטה, אני ממשיך קדימה ומנסה להתגבר על הנבואה הזאת.

  כאן תוכלו לקרוא על המסע שעברתי בשלוש השנים האחרונות, וכמו כן יהיו פוסטים שלא קשורים לתהליך יצירת האלבום.

  ארכיון

  זה לא הולך לקרות – פרק יד

  4 תגובות   יום שלישי, 21/12/10, 10:47

  אחת מהדילמות העיקריות שאני נתקל בהן בכתיבת הבלוג הזה היא ההחלטה מה כן ומה לא ראוי לכתוב כאן. מצד אחד, זהו בלוג אישי שבו אני חושף תהליך, תחושות, לבטים ואכזבות שבדרך כלל לא הייתם רואים בבלוג רשמי של זמר, ומצד שני, זה עדיין בלוג רשמי, וכמו כל הנוכחות שלי באינטרנט (בין אם זה בפייסבוק, טוויטר או אפילו ביוטיוב), הוא נועד לקדם אותי, ואי אפשר באמת לקדם את עצמך עם גישה שלילית.

   

  יש פער גדול בין איך שאנשים רואים את המצב שלך באינטרנט ובין מה שבאמת קורה בשטח. זה מאוד סובייקטיבי, וזה תלוי במינון צריכת הרשתות החברתיות של כל אחד ואחד. למשל, מישהו שחבר שלי בפייסבוק ויש לו כמאתיים חברים, ומעטים מהם הם מוסיקאים, יראה את הדברים שאני מפרסם – קליפים, הופעות, קליפים מהופעות, הצהרות והכרזות שונות – וזה גורם לו לחשוב שהפעילות ממש ענפה. לעומת זאת, מישהו עם מעל לאלף חברים עלול לא לשים לב בכלל לדברים שאני מפרסם בגלל תחלופה גבוהה של דיווחים בניוז פיד שלו.

   

  כך קורה שמדי פעם אני פוגש מישהו שאני מכיר פנים מול פנים והוא שואל אותי "מה קורה? לא שומעים אותך? מה, סולסטיס התפרקו?", או במקרה ההפוך, הוא אומר "אני רואה שממש הולך לך!"

  כשזה קורה, אני נוטה לחייך ולהנהן, כי בניגוד למקרה הראשון, אין תשובות אבסולוטיות (סולסטיס קויל לא התפרקו, אם היה ספק). זה נכון שדברים קורים, שאני משחרר חומרים ומופיע ומקבל אזכורים באתרים שונים, מתראיין ברדיו, ואפילו יצא לי להופיע באולפן השקוף באשקלון, אבל האם באמת "הולך לי"?

   

  ובכן, זה השלב שבו עלי להודות שהעניינים בינתיים לא הולכים בדיוק כמו שרציתי. אפשר להגיד שזה מובן מאליו, לאור כל התלאות שכתבתי עליהן כאן, ולאור העובדה שהתוכנית הייתה להוציא את האלבום לפחות לפני שנה, אבל עכשיו, כשאני כל כך קרוב, לכל עיכוב ובעיה יש השפעה הרבה יותר כבדה.

   

  סאגת הקליפ נמשכת

   

  זוכרים שצילמנו קליפים? נכון שזה נראה כמו פעילות כיפית ואינטנסיבית שנמשכת לכמה ימים רצופים ונגמרת בזה שיש לך קליפ ביד? אז זהו, שזה לא בדיוק ככה. כי אחרי הצילומים מגיע שלב נוסף שנקרא פוסט-פרודקשן, וזה תהליך שיכול להימשך זמן רב אם לא נערכים אליו.

   

  במקרה שלנו, התוכנית הייתה שמייקי תערוך את הקליפים, אבל רצף של תקלות במחשב שלה שמנעו ממנה לערוך הכריחו אותנו למצוא חלופה אחרת. האתגר היה למצוא אנשים שיעשו את העבודה בהתנדבות או לפחות בתשלום יחסית נמוך, מאחר שלא באמת נשאר משהו בתקציב אחרי הצילומים. בשביל כוכבים קירחים עומר גייס את תומר וילנסקי, שחקן, תסריטאי וכמובן עורך, שהכרתי גם דרך הסרט הקצר והקורע סרט, שהשתתף בתחרות אימפרואקשן של שנה שעברה, שבה השתתף גם סרט שאני כתבתי, הירוקים.

   

  האתגר בעריכה של כוכבים קירחים היה לעבור על כמות אדירה של חומרים ולבחור עשרות אם לא מאות ביטים קטנים שביחד ירכיבו קליפ קוהרנטי אך בו זמנית תזזיתי ומשעשע. הייתי מאוד מרוצה מהתוצאה: אוסף הקירחים שלנו היה מגוון ומבדר, וגם מסתבר שאני והלהקה עשינו כל מיני דברים משעשעים שנכנסו לקליפ, למרות שבכלל היינו מודעים לעובדה שמצלמים אותנו (אם הייתי יודע, יש מצב שלא הייתי עושה אותם).

   

  אחרי העריכה, הגיע השלב של תיקוני צבעים, וכאן מצאנו את עצמנו תקועים. הבמאי של הקליפ, דודו סטוז'מייטר, ביצע את תיקוני הצבע בשלט רחוק מלוס אנג'לס, וזה הוכיח את עצמו כתהליך לא יעיל מאחר שעומר לא היה יכול לשבת איתו, היה צורך לשלוח קבצים ענקים דרך האינטרנט עם כל ניסיון שנעשה, והתוצאה הסופית הייתה לא מספקת. בסוף הוחלט שעומר ישב עם דודו על התיקונים שהוא יגיע לארץ, ולכן נאלצנו לחכות לבואו.

   

  בינתיים, התברר שתהליך הפוסט-פרודקשן של "זה לא הולך לקרות" אפילו יותר מסובך. בגלל שהקליפ צולם במצלמת Red One, ובגלל שהאופי של הקליפ היה שונה בתכלית מזה של כוכבים קירחים, היינו צריכים למצוא עורך עם הסגנון המתאים ועם מערכת שמסוגלת להתמודד עם החומרים. אחרי הרבה חיפושים ועיכובים, מצאנו את עומר זייטמן. הייתה רק בעיה אחת – עומר ואשתו עמדו לטוס לטיול של חצי שנה בחו"ל, מה שהותיר לנו זמן מעט מאוד לעבודה ולשינויים. למעשה, אני זכיתי לראות את הקליפ ערוך שלושה ימים לפני שעומר ואשתו נעלמו מהשטח.

   

  הסינגל הראשון

   

  בינתיים, חודשים עוברים. אני והלהקה היינו עסוקים בהופעות, האלבום עדיין לא עבר מאסטרינג, ומכוון שהיו אילוצים רבים, לא לחצתי יותר מדי על המשך התהליך. אבל אז הגענו למצב שבו האלבום היה מוכן, שכרתי יחצ"נית והתכוננו לשחרר את הסינגל הראשון.

   

  אני רציתי לשחרר את כוכבים קירחים כסינגל הראשון, כי חשבתי שהכי כדאי לשחרר את השיר ה"קליל" יותר בהתחלה, ולשחרר את "זה לא הולך לקרות" ביחד עם האלבום, בתור שיר הנושא. היחצ"נית שלי, ורד כהן, לעומת זאת, הסבירה לי שעדיף לשחרר את השיר הכי חזק באלבום ראשון, ולדעתה השיר הזה הוא "זה לא הולך לקרות".

   

  בסופו של דבר, הנסיבות הכריעו. כי למרות שהקליפ של "זה לא הולך לקרות" היה ערוך, הוא עדיין לא עבר תיקונים, והמשמעות של הדבר הייתה לחכות שדודו יגיע לארץ שוב. הקליפ של "כוכבים קירחים" היה מוכן, ולכן לא הייתה לנו ברירה אלא לשחרר אותו כסינגל ראשון.

   

  אבל הייתה עוד בעיה – אם אתם זוכרים, במהלך הצילומים היה קירח אחד שלקח את זה הכי רחוק והתפשט מבגדיו לחלוטין. והיו רגעים מסוימים בקליפ בהם המצלמה חשפה קצת יותר מדי... אחרי שהראינו את הקליפ לכמה חברים וחברות ש"התלוננו" על זה, החלטתי שחייבים לתקן את המצב. כך יצא שבדקה התשעים גררתי את עצמי לדירה של תומר כדי לעשות תיקונים אחרונים, להוריד את הקליפ לדיסקים ולקלטות ולהעביר את החומרים לורד.

   

  הסוללה במצלמה של עומר שאיתה עשינו את ההעברה כמעט והתרוקנה, ולא ניתן היה למצוא את המטען, כך שנסעתי במיוחד לאוטופיה כדי לשכור סוללה מלאה, אך כשהגעתי אל תומר התברר שהסוללה הזאת לא התאימה למצלמה. עבדנו עם הסוללה המקורית אך היא שבקה חיים לפני שהספקנו להוריד את הקליפ לקלטת. עם זאת, הייתה לנו קלטת עם הגרסה ה"לא מצונזרת", ועומר אמר שבטלוויזיה לא יראו את זה בגלל שהשידור בטלוויזיה חותך את הקצוות. החלטתי לקחת את הסיכון ולשלוח את הגרסה הזאת לערוץ 24, בזמן שלאינטרנט העלינו את הגרסה המצונזרת.

   

  http://cafe.mouse.co.il/video/1737653/

   

  הופעת ההשקה

   

  הסינגל שוחרר לרדיו, הקליפ שודר בערוץ 24 מספר פעמים, ואני זכיתי להתראיין במספר תחנות רדיו אזוריות. הפריצה הגדולה עדיין לא הגיעה, אבל כפי שורד הסבירה לי, הדברים האלה לוקחים זמן. התחרות על הפלייליסט היא גבוהה, ואם בשבוע שבו שחררת סינגל שלמה ארצי, מירי מסיקה ואייל גולן שחררו סינגלים גם כן, אז אין לך סיכוי להיכנס.

   

  בינתיים שקדתי על הופעת ההשקה של "כוכבים קירחים", אותה תכננתי לעשות בסאבליים. עברה מעל לשנה מאז שהופעתי שם לאחרונה עם סולסטיס קויל, וזאת הייתה קפיצה די גדולה אחרי סדרה של הופעות חינמיות בבלום בר ובמקומות אחרים בארץ. אבל הרגשתי שאנחנו מוכנים. חשבתי שאם אשקיע את השעות ואת הכסף בקידום ההופעה, נוכל למשוך מספיק קהל.

   

  כפי שכתבתי בפוסט הקודם, קשה להופיע באמצע השבוע. אנשים שעובדים לא כל כך רוצים לצאת באמצע השבוע. אפילו אני מחמיץ הרבה הופעות שהייתי רוצה ללכת לראות בגלל התחייבויות קודמות או פשוט חוסר חשק לצאת מהבית. מי שכן הגיע העיד שהייתה הופעה מוצלחת מאוד, אך לצערי מבחינה כמותית, זה היה פשוט לא מספיק.

   

  זה לא הולך לקרות – הקליפ

   

  בסופו של דבר דודו הגיע לארץ ועשה ביחד עם עומר את התיקונים הנדרשים. נשאר רק שלב אחד – הורדה של הקליפ לקלטת, ומכוון שמדובר בקליפ בפורמט HD, היה אפשר לעשות את זה רק בבית פוסט, מה שהוביל לעוד עיכובים.

   

  הקליפ שוחרר בבכורה בוואלה, וניתן לצפות בו כאן.

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (4)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     24/3/11 12:33:
   יוו, איזה תהליך מפרך.. מאחל לך הרבה בהצלחה !
     15/2/11 20:14:
   ב ה צ ל ח ה .. !

   (:
     15/2/11 10:40:

   בהצלחה!

     21/12/10 11:01:
   בהצלחה!!

   פרופיל

   שיר דויטש
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגיות