עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  סרגל ההריון

  רפואה סינית בהריון

  0 תגובות   יום רביעי, 10/11/10, 22:15

  סרגל הריון ולידה פנה לעדי דרור , בוגרת לימודי רפואה סינית במכללת מדיסין ומטפלת בנשים בהריון ולידה.

   

  ס.ה. : עדי , ספרי לי קצת על עצמך.

  עדי   : אני נשואה ואם לשניים, מטפלת 8 שנים ברפואה סינית ויפנית. מתמחה בטיפול בנשים, ובאורטופדיה. את השכלתי רכשתי במכללת מדיסין, שם גם התמחיתי בגינקולוגיה, ובבית ספרו של רן כליף, שם למדתי דיקור יפני על פי שיטת קיקו מטצומוטו.

  עבדתי 7שנים במרפאת שיר"ם בבי"ח אסף הרופא, שם התאפשר לי לשמחתי לשתף פעולה עם חדרי הלידה ועם המחלקה האורטופדית.

  כיום אני עובדת בקליניקה הפרטית שלי ברחובות, עוסקת רבות בטיפול בנשים בהריון (תחום שמעניין אותי מאוד, בין השאר בעקבות ההריונות שלי), ומנהלת פורום של רפואה משלימה בהריון ולידה באתר דוקטורס.

   

  ס.ה. : מהי שיטת קיקו מטצומוטו ?

  עדי   : קיקו מטצומוטו היא מטפלת יפנית אשר חיה כבר שנים רבות בארה"ב, שם היא מטפלת ומלמדת (בין השאר באוניברסיטת הארווארד), היא מטפלת בדיקור יפני , והשיטה שהיא עובדת בה מסתמכת בעיקר על מישוש, שמאפשר אבחון מדוייק וקבלת משוב מהיר לגבי הצלחת הטיפול. השיטה הזו לקוחה ממספר מאסטרים יפניים מהם למדה קיקו, והיא עצמה ממשיכה לחקור ולפתח ללא הרף. זו שיטה מאוד ידידותית למטופל – שכן הדיקור הוא עדין במיוחד, והתוצאות מהירות.

   

  ס.ה. : מהו הפרוייקט הניסיוני שביצעת באסף הרופא ?

  עדי   : מדובר בפרוייקט שמשלב רפואה משלימה – ודיקור סיני בפרט – בחדרי לידה. זהו שיתוף פעולה מאוד יפה וייחודי בין מרפאת שיר"ם (שירותי רפואה משולבת) לבין מועדון יולדות ומחלקת יולדות.יולדת יכולה להזמין (בתשלום) ליווי של רפואה משלימה , את הליווי מספק צוות מצומצם ואיכותי של מטפלות ברפואה סינית אשר התמחו בליווי לידה.  יולדת אשר מזמינה את השירות הזה, מוזמנת למפגשי הכנה מקדימים, ובזמן הלידה מתלווה אליה מטפלת לאורך כל הלידה, ומסייעת לה בטכניקות שונות של רפואה משלימה – דיקור, עיסוי, רפלקסולוגיה. החידוש בפרוייקט מסוג זה הוא שזוהי פעם ראשונה בארץ שבית חולים מאפשר לבצע דיקור סיני במהלך לידות, ושיולדת יכולה לקבל ליווי ממטפלת שהיא חלק מצוות בית החולים. אני ריכזתי את הפרוייקט וליוויתי אותו בצעדיו הראשונים, וזו היתה חוויה מאוד מיוחדת ומעשירה.

   

  ס.ה.  : האם הציבור הישראלי פתוח לקבל טיפולים לא שגרתיים , כגון דיקור ,במיוחד כשמדובר בהריון ולידה.

  עדי   : קשה לי להכליל ולתת תשובה חד משמעית. אני חושבת שלנשים ישראליות יש הרבה מודעות ורצון לקבל טיפולים טבעיים במהלך הריון, ולהימנע מטיפולים תרופתיים. זו הסיבה העיקרית שנשים כיום מגיעות בזמן הריון לטיפולי דיקור – הרצון להימנע מתרופות, או מצב בו אין תרופה אפקטיבית שמותרת הזמן הריון. חשוב שנשים תדענה שהדיקור יכול לסייע למגוון סימפטומים במהלך הריון ולא "תסבולנה בשקט" עד שזה יגמר...

  בסך הכל הציבור פתוח לקבל טיפולים משלימים, אך נשים רבות לא בטוחות האם הדיקור בטוח בזמן הריון – אז זה המקום להבהיר – בהנחה כמובן שהמטפל הוא מוסמך ומקצועי – דיקור הוא אחת השיטות העדינות והבטוחות בזמן הריון.

  לשמחתי אני נתקלת עם הזמן ביותר פתיחות ומודעות מצד הממסד הרפואי, יש למשל אורטופדים שמפנים לדיקור במקרים של כאבי גב בהריון, אבל בסך הכל, אני חשה שיש מקום לשיפור במודעות של הקהל הישראלי.

   

  ס.ה. :  איזה מגוון של טיפולים ניתן למצוא במרפאה שלך ברחובות ?

  עדי   : הטיפול במרפאה שלי ברחובות מתבסס על דיקור יפני. בהתאם לצורך אני משלבת טווינה (שיטת עיסוי סינית), צמחי מרפא, דמיון מודרך והמלצות תזונתיות.

   

  ס.ה. :  הכנת הגוף ללידה ? ספרי לנו קצת.

  עדי   : אני ממליצה בחום לנשים לקראת הלידה לעבור מספר טיפולי דיקור כהכנה. בטיפולים אלו אנחנו מתמקדים בחיזוק האישה, בהרגעה (מחקרים הראו שסטרס גורם לדיכוי הפרשה הורמונאלית שנחוצה לקידום הלידה, הורמון האוקסיטוצין שגורם ללידה להתפתח ולהתקדם נקרא גם הורמון האהבה – כיוון שהוא מופרש בזמן מגע ורוגע.), ובהנעה באזור האגן על מנת שלעצמות האגן יהיה קל יותר להיפתח ועל מנת שזרימת הדם והאנרגיה באזור הרחם תהיה מיטבית.

  בנוסף, כדאי לדעת שהדיקור יעיל גם במצבים של מצג עכוז (מחקרים הנושא מראים יעילות של 70% בהיפוך עובר ע"י דיקור)

  וגם במצבים בהם לידה מתעכבת או שיש צורך לגרום ללידה עקב בעיה כלשהיא (השראת לידה בשפה מקצועית), מספר טיפולי דיקור תכופים, על פי רב יגרמו להופעת צירים.

   

  ס.ה. : נשים בהריון סובלות ממגוון תופעות : בחילות , הורמונים , צרבות , כאבי גב. באמת אפשר להעלים או להקל על כל התופעות ?

  עדי   : להקל – בהחלט!! להעלים – לא תמיד. בטיפול הוליסטי מתייחסים ל"שורש" הבעיה ולסימפטומים. בהריון – אנחנו לא באמת רוצים לטפל ב"שורש" הבעיה, שכן אנחנו רוצים לשמור את ההריון. לכן הטיפול בזמן הריון פעמים רבות הוא יותר סימפטומטי, ולכן במצבים מסויימים קשה להעלים את הסימפטומים לגמרי. למשל במצב בו יש צרבות בטרימסטר שלישי כיוון שהרחם לוחץ לחץ פיזי על הקיבה, עד שהלחץ הפיזי לא יפתר (מה שיקרה בלידה), המצב לא יעלם לחלוטין, אבל טיפול שניים בשבוע עם הנחיות למטופלת ללחיצות עצמיות בבית, ישפרו משמעותית את הסימפטומים. כנ"ל לגבי כאבי גב ועוד תופעות רבות.

   

  ס.ה. :  האם לדעתך אשה ישראלית הרה עוברת את חווית הלידה (פיזית ונפשית) באופן שונה מנשים  במדינות

   אחרות , לדוגמא באירופה , ארה"ב ?

  עדי   : לא יצא לי ללוות נשים הרות ממדינות אחרות, אבל יש לי תחושה שנשים ישראליות הרות חשופות ליותר לחץ. בישראל עושים בדיקות רבות במהלך הריון (יותר מבארה"ב ובאירופה) ולעיתים התחושה היא שמתייחסים להריון כאל מחלה מועדת לסיבוך ולא כאל תהליך טבעי.

  מצד שני הנשים הישראליות מעוניינות ודורשות יותר ויותר להיות מעורבות בהריון ובלידה שלהן, נשים בודקות ובוחרות בקפידה באיזה בי"ח ללדת כדי שיתאים לרצונן האישי, נשים משתמשות יותר בשירותים שונים של ליווי לידה ולא סומכות בעיניים עצומות על המערכת.

   

  ס.ה. : מהי "ערכת ליווי ההריון האינטרנטית" וכיצד ניתן להשיג אותה.

  עדי   : ערכת ליווי ההריון האינטרנטית, היא ערכה חינמית שכוללת מידע פרקטי בנושא רפואה משלימה שנועד לסייע לאישה ההרה.

  הערכה כוללת ספרון שמפרט סימפטומים שונים בהריון ודרכי טיפול בהם (כולל "תרופות סבתא", תוספי מזון ושיטות טיפול רלוונטיות), מידע לגבי המלצות לתזונה בהריון , סרטון הדרכה שמלמד נק' לחיצה שעוזרות בזמן צירים, הקלטות של תרגילי דמיון מודרך ועוד.

  זו ערכה שבה איגדתי מידע רב ערך הן מנסיוני כמטפלת והן מנסיוני כאישה הרה, ולשמחתי אני "מארחת" בערכה אנשי מקצוע מעולים נוספים – ביניהם נטורופתיות , מומחית בדיקור קוסמטי ותומכות לידה.

  על מנת להשיג את הערכה יש להיכנס לקישור הבא: adidror.weebly.com ולמלא את הפרטים הבאים – שם ומייל, והערכה בדרכה.

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   סרגל ההריון
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין