עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  זובור סטופ- פעילות קבועה למיגור התופעה

  0 תגובות   יום רביעי, 28/10/09, 12:26

     מה קורה— זרמים וירטואליים מעבר לאירועים עצמם, קיימות כרגע שתי עצומות אינטרנטיות אשר משקפות במיקרוקוסמוס מדהים את חלקו של הדיון הפנימי בקרב החיילים והמפקדים-לדורותיהם, בנדון. העצומה הראשונה הועלתה לרשת כדי לתמוך בנאשמים ועל ידי חבריהם הטוענים –"כולם ידעו".http://www.atzuma.co.il/petition/sosno/1/  העצומה שנייה הועלתה על ידי בכדי להבהיר בין השאר, שאצלנו זה לא קרה.http://www.atzuma.co.il/petition/zori74188/1/  עיון בפרטי העצומות והערות החותמים- מאלף ומאפשר מבט פנימי להוויה אשר חלקנו אינו מודע לה.  פניות קודמות – שנת 2005 רצ"ב קישור לפנייה של רב ישיבות ההסדר משנת 2005 !!! בנוגע לאותו עניין על פניו-בדיוק. הפנייה נעשתה לראש אכ"א ומפקד מז"י דאז. אנו סבורים כי מן הראוי לברר לעומק מה קרה עם אותה תלונה, אשר ייתכן והייתה מאפשרת חשיפה מוקדמת של עובדות לא ידועות, כבר אז.  אי טיפול בתלונה זו עלול לחזק את תחושת הציבור בחלקו כי אין למי לפנות וכי גם פנייה רשמית שאינה רעשנית במיוחד, אין בה הועיל. http://www.hazofe.co.il/web/katava6.asp?Modul=24&id=33320&Word=&gilayon=2380&mador= ההצעות שלנו: 1.       שסתום דיווח בנושא התעללות על כל רקע-(ZUBUR –STOP )- הכרה בכשל המערכת כיום לספק לחייל המצוי בלחץ חברתי חזק, כלי לדווח בלי להיות מאויים(סובייקטיבית או אובייקטיבית). לצד פתרונות של המערכת כמו קצין ת"ש -מספר חם וכו'- חשבנו שיעשה טוב להורים ולחיילים לדעת שיש להם אדם, בוגר היחידה("נאמן היחידה"), אליו הם יכולים לפנות, אפילו אנונימית אחרי הכרות. מילת המפתח פה היא שיווק. לא משנה מה יהיה הפתרון. הוא חייב להיות אפקטיבי ולכן חיילים צריכים לדעת עליו ולהשתמש בו בפועל במקרה צורך. ("קשר שתיקה..... ופחד משתק"...- עמ' 3, סעיף 16 לדו"ח מח"ט 188 בעקבות ביקורת מיום 12.7.09).                                                  כחלק מיוזמה זו הועלה אתר בשם WWW.ZUBUR-STOP.COM המדבר בעד עצמו ונועד לאפשר לחיילים ובני משפחותיהם לפנות אלינו במידה ולא ירצו לפנות לצה"ל או במידה ופנייתם לא נענתה.  2.   בדיקות גופניות שוטפות ביחידות- לאור הפגיעות הקשות מנשוא, אין מנוס מהמסקנה כי אם תערכנה בדיקות גופניות אקראיות בפלוגות על בסיס שבועי –חלק מהפגיעות יתגלה מבעוד מועד. 3.       טיפול דיווחים קודמים- באתר ה"צופה", אשר הלינק אליו מופיע לעיל מופיע דיווח למפקדי הצבא בנדון על ידי רב ישיבת ההסדר מ-2005!. כדאי לדעת מה קרה עם דיווח זה שכן התוצאות כיום מדברות בעד עצמן. זה מתחבר גם לעדויות המצולמות המצטברות בנוגע למעורבות מפקדים בדרגות הביניים (מ"פ, סמג"ד).  

  4.    מפקדים וזרע הכשל הערכי- יש סיכון ממשי כי מפקדי מחלקות בפלוגה, מפקדי הפלוגה והגדוד בשנים שעברו, לרבות לפני 15-10 שנה, היו מעורבים באופן פעיל או בהעלמת עין(ידעו או חובה היה עליהם לדעת) באירועים דומים. מאחר ורק במקרה יצאה הפרשה הנוכחית לאור בעיתוי הנוכחי, הרי מן הראוי לחקור לעומק מה התרחש בכהונתם של אלו אשר נותרו בקבע ועשויים - עלולים, להתמנות לתפקיד בכיר.  לדוגמה- המח"ט שאך סיים את כהונתו היה בעבר גם מג"ד 74. בהתבסס על טענת ההגנה הבלתי מספקת של הנאשמים בפרשה- ש"כולם ידעו"- מחובתנו המוסרית לדעת שמפקד שהעלים עין- אולי- הוא זה שייתכן ויתמנה לתפקיד בכיר.                                                                   

       החלטות אלו בדבר מינויי בוגרי גדוד 74, במקרה זה, חייבות להתקבל באופן מודע, מושכל, מתוכנן ותוך לקיחה בחשבון של העובדות(אותן יש לחקור) בהתחשב בנסיבות. לא היינו רוצים מפקד חטיבה או אוגדה או אלוף שלקחו חלק באירועי זובור חמורים.            חשבון פשוט מראה שמי שהיה מ"פ לפני כ-18 שנים עשוי כיום להתמנות למח"ט.... 5.   יחידות אחרות-אנו סוברים כי יש לערוך בדיקה יזומה של יחידות אחרות בצבא כדי לוודא שאין תופעות דומות. מעקב וניטור של הנושא הספציפי הזה לאורך זמן –כל הזמן. 6.    נוהל קבוע מאושר מראש("תיק טקס")- כדאי להלבין פעילות טקסית(אם בכלל צריך פעילות שכזו...) באופן בו כל פעילות שכזו חייבת להיות מאושרת מראש על ידי מפקד היחידה(דרגת סא"ל לפחות). באופן זה יידעו כולם כי מה שמתרחש וסוטה מהמתווה המאושר יגרור סנקציה חריפה. 7.     חיילים עתידיים, מערכת החינוך- מאחר וחיילי הצבא ברובם משרתים כ-3 שנים בממוצע(גברים) הרי הצד השני של המטבע בפעולת מניעה של זובורים הוא הכנת בוגרי כיתות י"ב לקראת גיוסם. כפי שמכינים אותם גופנית יש להכינם גם להיבט הזובור אשר ייתכן וייתקלו בו. לא נכביר מילים לריק על הצורך לחנכם ולהכינם לבל ייקחו חלק בזובורים, בעצמם.  

  8.       מה עומד מאחורי הזובורים- אין לנו כוונה ויכולת להיהפך לפסיכולוגים בגרוש. יחד עם זאת אין ספק שיש לתת את הדעת, מדעית, לתופעה, ממדיה, מאפייניה ושורשיה מבלי לטמון את הראש בחול.                                                                                            

      אין צורך להתעמק בצורך האנושי הטבוע לסדיזם, כי הוא קיים כמובן משחר האנושות. אולם הצורך בטקסיות, ללא גבולות טעם טוב, המתפתחת להתעללות, נובע כפי העולה מעדויות חיילים גם ממימד אחר- בלתי מתקבל על הדעת ככל שיהיה.                    

     סוגיית הוותק כחייל פשוט ורגשות התסכול הקשים הנלווים לשירות כזה בצה"ל. חיילים רבים תולים את התנהגותם והשתתפותם במעשי זובור בכך שזו אחת הפריבילגיות המעטות להן הם זוכים כ"וותיקים". במילים אחרות יש פה תופעה אשר מן הראוי לחקור ולטפל בה באופן מובנה ומושכל.    אנו עומדים לרשות צה"ל בנדון ככל יכולתנו . הכתוב הוא בנפשנו.   בתודה
  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   זורי 74
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין