עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    ';

פרטי קהילה

ספרים

"לא היו לנו רהיטים ולא וילונות, לא סדינים, לא מגבות ולא כלים. לא היה לנו רדיו והכי גרוע לא היתה לנו ספרייה..." (החיים והספרות - מרסל רייך רניצקי)  

ספרים

חברים בקהילה (6881)

תנועת כמוך
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רז פורטון
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    עו"ד וע...
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    סש"ע
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    mr.unicorn
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    א.A
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    דוקטורלאה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    איציק אביב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    גילהסטחי
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    debie30
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אילו ספרי ילדים הכי אהבתם בילדותכם?

9/9/07 12:58
    0
    דרג את התוכן:
    2007-09-09 13:01:16
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני  אהבתי מאוד את איה פלוטו, דודי שמחה, המפוזר מכפר אז"ר, פיתחו את השער, מה עושות האיילות, הירח מספר, מילוני- מילון לילדים

עד היום אני יודעת את הספרים ואת השירים בע"פ, כבר לא במדויק כמו פעם אבל אהבתי לא פחתה.

9/9/07 16:47
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-09-09 16:47:01
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

חזרה לזכרונות רחוקים -

כיפה אדומה, אמא שלי סיפרה לי שהתעקשתי לשמוע את הסיפור הזה כל לילה לפני השינה (למרות שאני ממש לא זוכר) ושפחדתי תמיד באותה נקודה שכיפה אדומה שואלת את הזאב את השאלות

הנסיך הקטן

הילד הזה הוא אני ו-וגם הילד הזה הוא אני

בשלב יותר מאוחר:

טרזן

כל ספרי ז'ול ורן (הכי אהבתי את מיכאל סטרוגוב)

קרל מאי (על יד הנפץ וידידו האפשי וינטו)

הברון מינכהאוזן

אליפים ואורי

שרלוק הולמס

9/9/07 19:47
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-09-09 19:47:44
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: יעל ישראל 2007-07-23 21:16:49

...אגב, גם את "סיפורי נארניה" קראתי רק לאחרונה. הם לא היו מתורגמים בילדותי.

סיפורי נרניה תורגמו באמצע שנות ה-70, בהוצאת "מרגנית".

אני זוכר שהם הגיעו חדשים לגמרי לספריה הציבורית ומיד חטפתי אותם לקריאה והתאהבתי :-) 

--
    ההולך בדרך \"החיים בלבבות\" לא נרתע מפני \"הנצח\". האהבה יכולה לתת לאדם חיי נצח, חיים בלבבות.
    9/9/07 20:39
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-09-09 20:39:19
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

איזה שרשור מעלה זכרונות מחייך...

כילד קראתי המון, כ"כ הרבה עד שהפכתי למבקר קבוע, יויומי, בספריה הציבורית. הייתי שואל ספר או שניים, וקורא תוך כדי הליכה כל הדרך הביתה...

הספרניות כנראה מאוד התרשמו מקצב הקריאה שלי עד שהציעו לי "לעבוד" איתן ולהמליץ לילידם על ספרים. זו חווייה מדהימה שחרותה בזכרוני - במשך כ-3 שנים הייתי מגיע לספריה פעמיים שלוש בשבוע אחה"צ, למשך שעתיים-שלוש  בכל פעם, מסדר ספרים במקום, ממיין ומקטלג ספרים חדשים שהגיעו, רושם השאלות וכמובן - קורא, וקורא וקורא תמים...

את רוב הספרים שהוזכרו ע"י כותבים בשרשור קראתי. במיוחד שמחתי לראות את השם אדית נסביט שכתבה את הספר הנפלא "חמישה ילדים והזהו" עם הפסמייד המופלא (לקח לי המון זמן למצוא את שמו של היצור המצחיק הזה...)

לא ראיתי איזכורים לסדרת "עמק החיות המוזרות"  של טוֹבֶה ינסן (מוכר יותר בשם"המומינים"), שקניתי במהדורה חדשה לפני כ-10שנים לילדתי וספירתי לה בהמשכים, לפני השינה.

ויש גם את "אי הילדים" של מירה לובה, "בארץ לובנגולו מלך זולו" של גוטמן, "אי המטמון" של סטיבנסון, ספרי ההרפתקאות של הנרי ריידר הגרד, ועוד ועוד...

--
    ההולך בדרך \"החיים בלבבות\" לא נרתע מפני \"הנצח\". האהבה יכולה לתת לאדם חיי נצח, חיים בלבבות.
    17/9/07 17:14
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-09-17 17:14:09
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

יש כל כך הרבה!!

בן הנבחרים שלי: כתר לב הדרקון של אורי אורלב - קראתי אותו גם כבוגרת וזה פשוט ספר מדהים!!!!

מאד אהבתי את ג'יימס והאפרסק הענק וכמובן את צ'רלי והשוקולדה - שאין ספק שהסרט עשה לו עוול גדול מאד. שני הספרים של רואלד דאל. בגיל יותר מאוחר עדיין אהבתי את רואלד דאל שכתב את העי"ג - ענק ידידותי גדול.

אין על ספרים מחייך

17/9/07 17:17
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-09-17 17:17:27
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

נבוך

שכחתי את שלושים וחמישה במאי או דני נוסע לים הצפוני של אריך קסטנר.. הוא פשוט מבריק.. לא ברור איך אפשר לשכוח...

כמובן שגם שאר הספרים שלו היו מעולים אחד אחד - אמיל והבלשים, פצפונת ואנטון, האיש הקטן ועוד...

27/9/07 23:20
    0
    דרג את התוכן:
    2007-09-27 23:21:39
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

תום סאויר, הקלברי פין (מארק טווין), ויהי היום (ביאליק), אייבנהו, טליסמא (ו. סקוט).

בלי לחזור על מה שכבר נכתב

--
    נהפוך את המדבר לשממה
    2/10/07 10:47
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-10-02 10:47:32
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

שאלה קשה

התשובה די קשורה לגיל

בגיל הצעיר ביותר שבו התחלתי לקרוא לבד אהבתי הכי הרבה את "האריה שאהב תות" ו"דוב דובוני מצחצח נעליים, לחרק חיה ועוף, מן הזבוב ועד הקוף....." וכך הלאה ספר מדהים.

וכשילדי היו קטנים אהבתי להקריא להם את הספר, וכ"כ שמחתי שהוציאו במהדורה מחודשת את האריה שאהב תות. 

אני רוצה רק תות..... 

--
    Mis D.

אסטרטגיה וחונכות עיסקית

2/10/07 12:36
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-10-02 12:36:36
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

הרביעיה והתוכי שולטייייםםםם!!!

של אניד בלייטון (לא ניראה לי שציינו)

2/10/07 15:42
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-10-02 15:42:11
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

"הילדה שנשארה לבדה" - שבעותק שיש לי עד היום יש הקדשה בחרוזים מאבא שלי, שנפתחת ב"לאורלי בת השבע שבולעת ספר מדי רגע"...

עוד שלא הוזכרו בו - אי הילדים של מירה לובה, השד מכיתה ז', ועוד ספר ישן, ששמו, נדמה לי, "הבית הלבן".

וכמובן - כל אריך קסטנר, נשים קטנות, נערות בחברה, גילגי, הרוזנת דה-סגיר, טרילוגיית האסופית, וקודם לכן ספרי האגדות הגדולים המצוירים בהוצאת מ' מזרחי.

שניים שלא הוזכרו, אולי כי הם ישנים, שאלתי אותם מספריות של אחרים ובעוונותיי, הם ברשותי עד היום: "גיתאי המכושף" ו"בשחר ילדותי".

מה ששונה מאוד היום מפעם הוא שאני קראתי שוב ושוב בספרים שלי, בלי להתעייף, ועד היום חרותה בי נגינת הניסוחים הישנים ההם.

2/10/07 19:40
    -1
    דרג את התוכן:
    2007-10-02 19:41:37
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

הספר שהכי אהבתי בילדותי היה דירה להשכיר

הייתי יושבת שעות ומתבוננת במגדל בן החמש קומות

מפנטזת על החתולה כושית,ואל התרנגולת שבקושי הולכת,ועל מר עכבר שעזב ואיש אינו יודע  מדוע

עד היום אני יודעת לדקלם את הספר הזה בעל פה...(:

2/10/07 20:25
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-10-02 20:25:38
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

ה'ילדות' שלימתחילה מאוחר יותר, כי אני פחות זוכרת דברים מהילדות ויותר מהנערות.

אני כן זוכרת שמאז ומתמיד הייתי 'תולעת ספרים' וחיסלתי את ספריית המושב ומשם עברתי לספריה העירונית באשקלון.

אז מה בכ"ז? כל ספרי 'הילד הזה', פרחים בעליית הגג, הנסיך הקטן וספרי שירה שאיתי עד היום. 

--
    דינה דוד
    מנהלת קהילת 'עושים שלום' בקפה.

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "אילו ספרי ילדים הכי אהבתם בילדותכם?"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה