עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  מסביב לעולם

  אוהבים לטייל ? מסעות ארוכים או סופ"ש קצרים של תרבות ? חוויתם חוויות מיוחדות, נחשפתם לתרבויות שונות, מקומות ואנשים מיוחדים ? רוצים לשמוע על חברות התעופה הטובות ביותר ? באיזה נמל תעופה לא להשאר לילה ? ואיפה המסעדה הטובה ביותר בטנזניה בפריז או באיסטנבול ? יש לכם סיפורים שאלות וצורך להתייעץ בנושאים אלו ? לשם כך הקמנו את קהילת מסביב לעולם.   אנחנו כאן כדי לסייע לנוסעים המחפשים אינפורמציה וטיפים מיד ראשונה ולחלוק חוויות יוצאות דופן ממסעות וטיולים, אם בעקבות מפגש עם אנשים שונים, אירועים מיוחדים, מוזיאונים, מסעדות, בתי מלון, מקומות יחודיים, חיבור לטבע, מדבריות, שלגים וקרחונים, ג'ונגלים, איים, נופים, טיולי פאר, דת, אתגרים / טיולי אקסטרים, עולם הולך ונעלם ועוד...

  טיולים ותיירות

  חברים בקהילה (2868)

  לולה של היום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  נגעת בצמרות ...
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  מדלן גזיאל
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  חנה וייס
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  צבי קירשטיין
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  הזהרו מחיקוי...
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  yelamma
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  amnonti
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אמיר לשם
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  יורם-כהן
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  עדי נה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  שמורות באפריקה - שמורת הסרנגטי בספארי לטנזניה

  10/1/09 18:43
  1
  דרג את התוכן:
  2012-01-12 08:54:23
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  שמורת הסרנגטי  - טנזניה 

    שטחה של טנזניה הוא   945,087 קמ"ר. פי 45 מגודלה של מדינת ישראל. 

  כמעט רבע משטחה של טנזניה מוגדר כשמורות טבע ואיזורי שימור.

  השמורה הגדולה ביותר היא שמורת סלו שבדרום טנזניה והיא משתערת על פני 100,000 קמ"ר.  הסרנגטי היא השמורה השניה בגודלה בטנזניה והיא נמצאת בצפון מערב המדינה. גודל השמורה הוא  14763 קמ"ר ,כגודלה של מדינת ישראל. ומכאן גם בעצם פירוש שמה, שניתן לה על ידי המסאים ,שהתגורורו בשמורה –  "הערבות האין סופיות".

   למעשה השמורה מורכבת משני חלקים – הצד הטנזני והצד הקנייתי, שזכה לשם המסאי מרה שגודלו הוא בערך 5000 קמ"ר. במהלך הספארי בטנזניה לא ניתן לעבור לחלק הצפוני של המסאי מרה  ששייך לקניה ,כי אין זה מעבר מדיני (למרות ,שאם תסתכלו במפה תראו דרך).

   שמורת הסרנגטי בטנזניה נחשבת לשמורת הטבע המגוונת ובעלת כמות בעלי חיים הגדולה ביותר בעולם והיא נחשבת לספארי הטוב באפריקה ובעצם בעולם כולו ,ולכן טיול ספארי לטנזניה ללא הסרנגטי נחשב לפיספוס. זוהי שמורת הטבע האחרונה בעולם בה יש נדידה טיבעית של בעלי חיים פרסתנים לאחר השמדת עדרי הבופלו הגדולים במערב ארצות הברית בסוף המאה ה- 19.

   

    היסטוריה

  מעט ידוע על התהוות האיזור לשמורה. רוב הרישומים מתחילים בתחילת המאה. הקולוניילים הראשונים הגדירו את הערבות האניסופיות "כעשב , עשב ועשב".

  בשנת 1913 הראשונים ,שהגיעו היו דווקא ציידים אירופיים ,והם גילו עושר בעלי חיים. מה, שהרשים אותם במיוחד היה כמויות קבוצות האריות. אבל ציידים אלו היו מוגבלים באיזורי הכיסוי שלהם.

   בתחילת 1920 ,כאשר הציידים האמריקאיים הראשונים הגיעו הם באו רכובים במכוניות פורד חדשניות ואז גדל טווח מרחק הנסיעה בשמורה. אז גם החלו לשלב ספארי בתוך מסעות הצייד .

   ב- 1929 החלקים שנמצאים במרכז השמורה , שכוללים את איזור של סרונרה הוכרזו כשמורה והחלו לקבל הכרה בייחוד בשל קבוצות האריות שחיו באיזור. רק ב- 1950 הסרנגטי  הפכה לשמורת טבע רשמית על כל המשתמע מכך בייחוד בכל הקשור להגנה על החי. ב- 1951 הוכרזה השמורה כפארק לאומי ומאז השם הרישמי שלה הוא

  (SERENGETI NATIONAL PARK  ).   תהליך הפיכת השמורה לפארק יצר מציאות שהגנה על החיות מחד אולם מאידך דחקה את השבטים המסאים שהתגוררו בשמורה מחוץ לגבולות השמורה והם התמקמו על הגבול של איזור השימור בין הסרנגטי והנגורונגורו.

   

    בעלי החיים בשמורה , הנדידה הגדולה ועונת ההמלטות

  הסרנגטי היא אחת השמרות המגוונות ביותר מבחינת עושר בעלי החיים. 30 מינים של אוכלי עשב (פרסתנים) שבראשם  מיליון גנו , חצי מיליון צבי תומפסון ורבע מיליון זברות. נוסיף לרשימה בופלו , צבעים טופי והרשימה עוד ארוכה. מקום מכובד  בשרשרת המזון בסרנגטי תופסים הטורפים. המגוון יפה ומכובד – אריות , צ'יטות , נמרים ואחר כך הצבועים והנשרים. אגב ממשפחת החתוליים לא תמצאו בסרנגטי ,כי אין באפריקה טיגריסים ופומות שחורות.

  חשיבות רבה גם לפילים ולג'ירפות, שלא נמנים באופן ישיר עם קבוצות הפרסתנים ומהווים נתבך מרכזי בנוף בעלי החיים של הסרנגטי. קרנפים יש אבל מספרם מועט ביותר וצפיה בהם נחשב למזל. ברחבי הסרנגטי זורמים מספר נחלים שהם מקור מים לחיות הסוואנה וגם בית גידול לחיות המים כמו תנינים והיפופוטמים. 

   לחובבי הצפרות מובטח גן עדן שלם. 500 סוגי ציפורים חיות בסרנגטי. החלוקה הגסה ביותר היא לשניים. חלק מהציפורים העונתיות ,שנודדות לאירופה לקראת חודשי האביב והקיץ באירופה וחוזר עם הגעת החורף הקר לאירופה. החלק השני הוא אלו שחיות בדרך קבע.

  הנדידה הגדולה היא אחד מארועי הטבע היפים והמרגשים, שנשארו על פני כדור הארץ. את הנדידה מרכיבים העדרים של הגנו, הזברות וצבי התומפסון.עם תחילת עונת היובש בסוף חודש מאי מתחילה התנועה של העדרים. תחילה הם נעים בתוך הסרנגטי לחיפוש מרעה טרי לכיוון דרום מערב ל - KIRAWIRA ולאחר מכן ינדדו צפונה לעבר החלק הקנייתי ,שנקרא כאמור 'מסאי מרה'.  הם מתקדמים בטורים ארוכים ומרהיבים ויוצרים שרשרת בעלי חיים יפה. בחודשים יולי – אוגוסט- ספטמבר – אוקטובר הם נודדים בתוך המסאי מרה ואחר כך לקראת אמצע -  סוף אוקטובר מתחילים את נדידתם לכיוון הסרנגטי.לקראת תחילת דצמבר הם יתמקמו בחלק הדרום מזרחי של השמורה על גבול הסרנגטי ואזור השמור של הנגורונגורו. אזור זה ידוע בעשב העשיר יותר בסידן, לו זקוקות נקבות הגנו לעונת ההמלטות. בחודשים ינואר – פברואר – מרץ – אפריל ינדדו העדרים בתוך הסרנגטי באיזור הדרום מזרחי עד מרכז השמורה אזור סרונרה בייחוד לאזורים בהם הם ימצאו עשב למרעה. סך הכל הם ינדודו במסלול מעגלי כ- 800 קילומטר תוך חצייה של מכשולי מים וסכנות רבות. חלק לא ייצלחו מסע זה.  

  בעת תכנון טיול לטנזניה רצוי לתפוס את הנדידה בחודשים המתאימים (דצמבר עד מאי) עונת ההמלטות של הגנו מתרחשת בפברואר ,ואז הספארי רוחש מאד ,כי העדרים גדלים מאד והטורפים מנצלים את חולשת הולדות החדשות לטרף קל.

  לסרטון על הסרנגטי  

   

  http://www.youtube.com/watch?v=Vr5S2iOu76k

   

   טמפרטורה ומזג אויר

   הסוואנה של הסרנגטי גבוהה ונחשבת יבשה. הטמפרטורה השנתית הממוצעת היא 26 מעלות. בבוקר יהיה קריר , בין  שתייים – לארבע חמים ורצוי למצוא מחסה קל ולקראת אחר הצהריים יחזור להיות נעים. אין בטנזניה קיץ וחורף אלא עונות יובש ועונות רטובות ולכן אפשר לעשות ספארי לטנזניה במשך כל השנה אבל ממומלץ כאמור להתחשב בנדידה.  גשם בסרנגטי אינו יום גשום כמו בישראל. ואחרי שעה יכול להתבהר להיות יום קסום לטיול.החודשים ינואר – פברואר נחשבים לעונות היובש הקצרותהחודשים מרץ – מאי – עונות רטובות

   

    אחסון בסרנגטי:

  המודל הטנזניה אינו ידידותי למטייל הישראלי שמחפש את הזול ביותר בתנאים צנועים. בסרנגטי אפשר למצוא לודג'ים מכל הסוגים ,אבל גם הזול ביותר עולה בערך 120$ לחדר ללילה (תלוי בעונה)  על בסיס כלכלה מלאה (שימו לב אין איפה לקנות אוכל).  אין הרבה חניוני קמפינג וגם אלו עולים 40$ לילה לאדם בלי שירותים ומקלחות ,מה שמאלץ אותך להגיע עם אדמינסטריה שלמה ,שלא בהכרח משתלמת למטייל העצמאי. בכל מקרה סיפור מאד לא זול.לעומת זאת יש בסרנגטי לודג'ים מפוארים מאד שעלות לילה יכולה להגיע מ – 250$ ועד 750$ ללילה.עלות כניסה ליום לשמורה 50$ (לא כולל עלות לודג'ים ורכב)  

   

  הגעה לסרנגטי בטיול לטנזניה  

   4 דרכים להגיע לסרנגטי בלבד:

  1. בטיסת פנים מארושה – יקר וצריך לדאוג שמישהו יאסוף אותך משדה התעופה.

  2. צפון הסרנגטי מאיזור של לובו לאלו שבוחרים לנסוע לפני זה לאגם נטרון.

  3. מהצד המערבי – כמעט ולא ראלי

  4. מדרום מזרח ברכב מכיוון איזור השימור של הנגורונגורו

  Attached files:
  קובץ מספר 1 (jpg)
  קובץ מספר 2 (jpg)
  קובץ מספר 3 (jpg)
  קובץ מספר 4 (jpg)
  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "שמורות באפריקה - שמורת הסרנגטי בספארי לטנזניה "

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  11/1/09 13:59
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-01-11 13:59:59
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  אין צורך להגיע בכלל עצמאית לסרנגטי

  נוחתים בארושה, ובכל מלון שתמצאו בעיר ישנן חברות ספארי לטיולים בנגורוגורו,לייק מניארה והסרנגטי.

  המחירים קצת יקרים, אבל אם מתמקחים אפשר להשיג דילים טובים.

  אבל יחסית למחירים שלוקחים כאן בארץ על הטיולי ספארי האלו, זה בכלל לא פרופורציונלי.

   


  --
  מנהלת פורום קשר רציני באתר ההכרויות החינמי
  http://www.popnai.co.il
  11/1/09 14:56
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-01-11 14:56:40
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  שלום לכולם,

   

  הייתי בשמורה בנובמבר האחרון.

  מומלץ ביותר.

   

  מוזמנים לפנות אלי לשאלות.

   

  תודנה

   

   


  --
  A head full of fears has no space for dreams
  13/1/09 00:04
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-01-13 00:04:02
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  מחירים טובים לטיסות, אני ממליצה לבדוק באתר של איסתא   או  בוואלה-טורס

  מהניסיון שלי עד היום יש להם מחירים מעולים

  מצרפת תמונה מהביקור שלי בסרנגטי.

  אגב, מומלץ ללכל מי שכבר בטנזניה, לקחת אוטובוס מארושה לדאר-א-סאלם ומשם במעבורת לזנזיבר.

  מקום קסום ,מדהים ומרגיע.

  Attached files:
  קובץ מספר 1 (jpg)

  --
  מנהלת פורום קשר רציני באתר ההכרויות החינמי
  http://www.popnai.co.il
  16/1/09 00:56
  0
  דרג את התוכן:
  2011-08-06 17:26:51
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  שלום לגברת אורית מזרחי

  ראיתי שאת מנהלת קהילה מתחום אחר לגמרי.

  אז קודם כל ,המאמר אמור לתת אינפורמציה על  שמורה ספציפית ולא מתייחס לספארי כולל בטנזניה ,שכולל בתוכו שמורות נוספות. בעקרון נכתב מאמר זה כחלק מקיף של כתבות על 'השמורות באפריקה'. 

  אהיה עדין מאד במילותי אבל את לוקה במחנה המשותף הנמוך ביותר, שמאפיין ישראלים. היית שם פעם אחת, ומאז את מומחית למקום ,מחלקת עצות וקוטלת חופשי ללא אבחנה את חברות הטיולים הישראליות.

  אז עצתי היא ,שאת עצותייך תשמרי לקהילה אחרת.

  קראי את הערותי ואולי הן יעירו קצת את עינייך:

   

  1.קודם כל, אני בכלל לא בטוח ,שזה לא נוגד את האתיקה של 'הקפה' בהתנסחות שלך. להשמיץ סתם את החברות הישראליות על בסיס מה ? יש לך אינדיקציה מקצועית אמפירית ? את עובדת בתחום ? את יודעת להשוות מה נותנים לעומת מה שאת קיבלת ?  זהו ,שלא. ולהכירך ,שאת מנהלת קהילה בקפה ויש לך אחריות התנהלותית על פי נוהלי 'הקפה'.  

  2. המידע שלך לגבי המחירים של החברות הישראליות הוא לחלוטין אינו מדויק ממפסר סיבות:

  א. להערכתי יש הרבה מקומות במסלול הטיול של החברות שאת לא היית בו ויש לו עלות משמעותית.

  להערכתי לא היית בפארק ארושה ,שמורת טרנגירה , אגם אייסי ושבטי ההדזבה והדטוגה , מונדולי ג'ו , בבטי , קטש אגם נטרון , הדיונות הנאות וביקורים בכפרים מסורתיים מסאים שעולים כסף.

  אם תכנסי לקישורית הבאה תראי סרטון יפה על שבט ההדזבה באגם אייסי ששם אני משער לא היית !!

  הסרטון הנו מרתק והוא נעשה על ידי מדריך/צלם אייל ברטוב במהלך טיול של אחת החברות. הסרטון מציין את שם החברה ואני מתנצל על זה.

   http://www.youtube.com/watch?v=Vr5S2iOu76k

   

  ב. בטיול ,שעושים לבד אין מדידה מדויקת של כמה כסף באמת יוצא לעומת טיול מאורגן.

  ג. שימי לב - החברות הקטנות שיושבות בארושה ומומלצות באתר למטייל הן לא הדבר הכי בטוח.  סבסטיאן הוא בחור נחמד שגם מדבר עברית ,אבל הוא 'חפר' הוא מתאים למוצ'ילרים ,שרוצים לחסוך. אבל הרכב שהוא משתמש הוא לא משהו ,שאפשר להתגאות בו ,ואת אף פעם לא יכולה לדעת מתי הרכב היה בטיפול ואיזה טיפול הוא עבר. הירידות במכתש לנגורונגורו תלולות מאד ומסוכנות. אם קורה משהו את יודעת אם יש לו ביטוח? לרוב החברות הקטנות אין רכבים שלהן והן סוחרות רכבים במחיר נמוך ולעיתים בצורה לא אחראית.

   כמו כן אם הרכב נתקע באמצע הסרנגטי ,מה אז קורה. כשהכל מצליח אז זה אחלה ,אבל כשיש בעיות וצריך לפתור אותן אז יש להם בעיה רצינית כי הם חברות  כל כך קטנות ,שאין להן תשתית אופרטיבית לתת פתרון. עובדה ,ששום חברה ישראלית ,שמכבדת את עצמה לא עובדת עם אותן חברות קטנות ,'שאפשר להתמקח על המחיר'.

   

  גברת מזרחי היקרה.

  אומרים שמילים יותר מסוכונות מנשק. 'הקפה' אני מקווה לחשוב אמור להיות נקי מהערות לא מקצועיות והערות לא חכמות.

  אנא לפני שאת כותבת חישבי הייטב.

  צר לי ,שאני נגרר לתגובה מסוג זה אבל אפריקה לי.

  תודה

  דורון

   

   

   

  21/1/09 09:38
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-01-21 09:38:40
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  דורון

  קבל את התנצלותי

  לא התכוונתי לפגוע בך או בפרנסתך.

  אני ממליצה להבא, להדגיש גם את הפרטים שציינת בתגובתך, במאמר הראשי.

  כי לפעמים אכן כותבים מהבטן ...

  מתנצלת

  בכל מקרה, טנזניה מדהימה.

  המשך יום טוב


  --
  מנהלת פורום קשר רציני באתר ההכרויות החינמי
  http://www.popnai.co.il
  11/2/09 15:41
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-02-11 15:41:19
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  כל אחד וצורת הטיול המתאימה לו.

  גם אני מעדיף ליצור קשר עם מדריך מקומי, ולסגור את תכנית הטיול בכוחות עצמי. הסיבה העיקרית איננה כספית, למרות שיש לציין כי שיטה זו זולה בהרבה, אלא שליטה בתכנית הטיול.

  כמו בכל מקום, גם בארושה יש מדריכים מקומיים ברמה נמוכה ורמת מחירים נמוכה, ויש כאלה המבצעים טיול ברמה גבוהה ובעלי ביטוח - המחירים בהתאם.

  יש רשתות מטיילים ובהן המלצות על מדריכים, על פי היכולות והמיקום.


  --
  והעיקר - לא להשתעמם כלל
  24/2/09 18:22
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-02-24 18:22:31
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

   

   

  בשרשרת המזון בסרנגטי תופסים הטורפים. המגוון יפה ומכובד – אריות , צ'יטות , נמרים ואחר כך הצבועים והנשרים. אגב ממשפחת החתוליים לא תמצאו בסרנגטי ,כי אין באפריקה טיגריסים ופומות שחורות.

  קטונתי מלהעיר למומחים , אבל ככל הידוע לי אריות ציטות ונמרים שייכים למשפחת החתוליים.


  --
  מה-טוב פתרונות המחשה בע\"מ
  www.mathov.co.il
  26/2/09 20:46
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-02-26 20:46:57
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  לכבוד גדי מה טוב שלום

  לא נאמר שאריות וצ'יטות הם לא ממשפחת החתוליים

  הם כן

  ההערה קיימת שם ,כי יש טעויות נפוצות לגבי המינים החיים בסרנגטי.

  למייטב ידיעתי הבנת הנקרא זה בבגרות בלשון בכיתה י'

  דורון

   

  1/3/09 07:31
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-03-01 07:31:19
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  לא רוצה לגלוש פסים כאלה, אבל הרמת להנחתה.

   

  תן את המשפט הזה למורה שלך מכיתה ג' ותשאל אותה מה היא מבינה ממנו.
  אגב ממשפחת החתוליים לא תמצאו בסרנגטי ,כי אין באפריקה טיגריסים ופומות שחורות.


  --
  מה-טוב פתרונות המחשה בע\"מ
  www.mathov.co.il
  1/3/09 22:48
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-03-01 22:48:35
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  המשפט בסה"כ בא לאמר שאין בסרנגטי אין טיגריסים ופומות ,שהינם ממשפחת החתוליים. וזה גם נכון עובדתית. דורון
  25/2/11 16:56
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2011-02-25 16:56:57
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שלום חברים. ראשית עליי לציין שהמאמר מדהים, מעניין וממצא אז באמת ישר כוח דורון ותודה, שנית ברצוני לשאול מה דעתך על טיול לשמורת הסרנגטי באוגוסט? בתודה רוני
  26/2/11 07:59
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2011-02-26 07:59:29
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רוני שלום באוגוסט אפשר לטייל בסרנגטי , מזג אויר מאד נוח (חורף יבש).תוכל לראות את מירב החיות בסוואנה. אם זאת עליך לדעת ,שנדידת הפרסטנים (הנדידה הגדולה של הגנו ,הזברות והצבי תומפסון) תהיה במסאי מרה בקניה. דורון


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "שמורות באפריקה - שמורת הסרנגטי בספארי לטנזניה "

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה