עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    ';

פרטי קהילה

ספרים

"לא היו לנו רהיטים ולא וילונות, לא סדינים, לא מגבות ולא כלים. לא היה לנו רדיו והכי גרוע לא היתה לנו ספרייה..." (החיים והספרות - מרסל רייך רניצקי)  

ספרים

חברים בקהילה (6881)

mr.unicorn
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    rayshc
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    גילהסטחי
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רז פורטון
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    lioba
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    סטודיו אמן
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    עצבן
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    גי'זל28
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ~בועז22~
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    איציק אביב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יסינראל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

ספרים - ראשי

על החיים ועל הספרות ועל מה שביניהם.

כפרת עוונות. חטאים שבין אדם לספריו.

16/10/08 09:16
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-10-16 09:16:53
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אוסינג 2008-10-14 18:33:52

ספרי היקרים,

מכיוון שאני יודעת שאהבתכם אותי אינה פחותה מאהבתי אליכם הרי הסברים (תירוצים, למען האמת) לחטאים שאולי, לדעתכם, חטאתי כלפיכם:

* אתם מקומטים, מפוררים ומרובבים רק מפני שאני כל כך אוהבת אתכם. לא נהנית מאכילה אם אני לא קוראת, ועושה זאת שוב ושוב בכל מקום ותנוחה אפשריים. מצטערת, על אהבה משלמים..

* אני מאבדת אתכם רק בגלל אמונתי באדם ותשוקתי שכולם יקראו את מה שאני אוהבת. בהזדמנות זו אני קוראת לכל רעי משכבר להחזיר לי את ספרי שברשותכם. דעו לכם שזה סעיף מאוד חמור אצל הקב"ה מכיוון שזה חטא שבין אדם לחברו (הווה אומר: אני), ועל כך אין יום הכיפורים מכפר. גם אני לא, לאמיתו של דבר.

* מספרים משעממים אני לא מבקשת סליחה. החטא כולו עליהם.

[הערה: דג, לא ידעתי שאתה כזה רכיכה ומבקש סליחה על ימין ועל שמאל, מה נסגר איתך?]

אוסי יקרה,

אני לומד אט אט, וגם בקשת סליחה לא תהיה זרה לי בקרוב. הרי לך, אני כבר מתאמן. קודם מול הספרים, ואפשר שאחר כך אפנה אל חברים.

אשר לבליסה בעת קריאת הספר, הנה לך בחינם מספר דרכי התמודדות עם הבעיה:

קראי ספרים מעוטי דפים. אלה יזכירו לך שאפשר להיות טוב מבלי להיות כבד, ובנוסף לא יתירו לך מרחב זמן להתבלס. נדמה לסופרים שאם יכבירו מילים גם יוסיפו איכות. לרוב, לא כך הוא. כל ספר כבד משקל שאני מסיים, אני עורך לו תוכנית דיאטה, ומהרהר כיצד יכול היה הכותב לקפח מעט מעוביו של המוצר, ובכל זאת לשמור על  כך שיהיה מצודד לקוראיו. אני גם ממתין, לשווא כנראה, שהסופר ישלח בקשת מחילה על העינוי שנגרם. (רזים: הזקן והים, עונת הנדידה אל הצפון, מחזות למיניהם שבהם כמובן הטקסט מוגבל לרווחתם של השחקנים המשננים).

קראי ספרים על רעב, שואה ואסונות, אלה מעכירי תאוות אכילה. (קנוט המסון, פרימו לוי (איך הנחתי את שניהם בכפיפה אחת, אבוי))

התרחקי משולחנות, מקררים, מזווים. נסי בעמידה בחצר, לא ייפלא ממך שיהיה זה זול יותר. עלות רכישת המצרכים תרד פלאים.

אם תצליחי בכך, אני מבקש לנצור את זכויותי, ולמצער, להביע תודה.

16/10/08 15:42
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-10-16 15:42:27
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

דגיג חמוד שלי..

ראשית, תודה על עצותיך. אני חושבת שהן היו יכולות להועיל לי מאוד לו הייתי רוצה להפרד מההרגל לאכול ולקרוא יחד. כמו שאמרה גילגי (כך היא בשבילי) כשהוצעה לה משחה נגד נמשים - "אבל אני נהנית מהם, אם יהיו לכם כאלה שמעודדות נמשים, שילחו לי כמה.." (ציטוט מהזכרון).

עם זאת אתה צודק. יש ספרים 'נגד אכילה'. האמת היא שאני ממעטת בקריאתם באופן טבעי. ואם קרה, ומתוך הכרה בערכם אני רוצה לקרוא אותם בכל זאת, אני נועלת נעליים ויושבת ליד שולחן הכתיבה. פשוט כדי שיהיה ברור שזו עבודה ולא הנאה.

בכל מקרה, תודה על שהקדשת לי מזמנך וחלקת עמדי את שפע היצירתיות שבך. אני אסירת תודה.

19/10/08 10:53
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-10-19 10:53:27
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אוסי יקירה,

כשאני מצייר את דמותך אני מעניק לך מותניים צרות כמותניה של ארצנו כשהן תחומות בקו ירוק. נראה שמנוי וגמור עימך לא לקבל את עצותי, ולא לנקוט דרכים לצמצום תאוות הלעיסה. אני מקווה כי את קובעת לך גם עיתים לפעילות גופנית אשר תתמודד עם השפע של חג האסיף, ותדעי להגביל את איסוף המוצרים ממדפי המרכול ומדוכני הירקות. (נא לא לשכוח לשלם בקופה).

22/10/08 06:26
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-10-22 06:26:58
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

יקירי היקר,

אל תדאג למותני. הן צרות יותר ממספר הקילומטרים של מדינתנו המצטמצמת. אגב, אם כבר טרחת לקרוא את 'נשים קטנות' היית רואה שג'ו, גיבורתי האהובה, נהגה לקרוא ולכרסם תפוחים.אז גם אני הולכת בדרכיה אלא שאני מקפידה לגוון, במיוחד לאור העובדה שתפוחי עץ נמצאים בתחתית אהבתי בסולם הפירות (בראש הסולם עומדים המנגו והדובדבנים, במידה והתלבטת במה לרפד הטנא).

אה, ועוד משהו, אני תמיד משלמת בקופה.

22/10/08 11:20
    0
    דרג את התוכן:
    2008-10-22 11:22:18
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

הקלת עלי בדרישותייך הצנועות.

עלה בדעתי להצטייד לעת פגישתנו בפריטים הבאים מלוא הטנא:

פסיון צלוי בנוסח ברטאן

קודלי חזיר מסולסלים

פכסמי שיבולת שועל

ירכי עגל כבושים

ולקינוח:

רקיקי סולת

יין פורט

לא אקבל, בוודאי, אחריות על מצב מותנייך לאחר הבליסה.

22/10/08 20:50
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-10-22 20:50:51
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אתה רוצה להרעיל אותי? עם תפריט כזה באמת חסרים רק טווסים צלויים...

ואיפה הגלידה, קרם ברולה?

5/2/10 19:30
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-02-05 19:30:25
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

סליחה על שאני מתחילה לקרוא בכם ואז מגיע אחד חדש בכריכה שונה משלכם אולי קורצת יותר, מביט בי מהמדף ומחכה שאאמץ אותו .

סליחה שהוא מקבל את מלוא תשומת הלב כאשר אתם נשארים יתומים על רצפה קרה או בתוך תיק שנשאר יתום בצדו השני של החדר.

גוד שב'ס,

במבה

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "כפרת עוונות. חטאים שבין אדם לספריו."

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה