עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    cafe is going down
    ';

פרטי קהילה

ספרים

"לא היו לנו רהיטים ולא וילונות, לא סדינים, לא מגבות ולא כלים. לא היה לנו רדיו והכי גרוע לא היתה לנו ספרייה..." (החיים והספרות - מרסל רייך רניצקי)  

ספרים

חברים בקהילה (6878)

לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    rayshc
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    mr.unicorn
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יוסי בר-אל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Dave L
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אסנת גזית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    איציק אביב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ofer ben z
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    amnonti
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מדלן גזיאל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    חנה וייס
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

ספרים - ראשי

על החיים ועל הספרות ועל מה שביניהם.

וידויים: ספרים משובחים שלא אהבתם. הדייט שלא צלח

21/9/08 17:34
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-09-21 17:34:36
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

"כך שאף כי אשפיל מבטי, לא אחמוק מן המשימה ואני מעדיף ליטול אותו מידייך. "

וואלה, דגיגון, סר לנסלוט לא היה מיטיב לנסח משפט זה טוב יותר..

בכל מקרה, מכיוון שדעתך נחושה, לך בכוחך זה ותקפיא את הספרנית במבט אומר בוז. רק שתדע שלואיזה מיי אלקוט זכתה לאינספור מאמרים אקדמיים מעמיקים (חברה טובה שלי סיימה זה עתה דוקטורט על לואיזה והטרנסצנדנטים), כך שאתה משאיל אותו לא כילד מתבגר (מה שאתה לא..) אלא כחוקר ספרות סקרן. בכל מקרה, גם העותק שלי זמין.

באשר ל'הגדה לבית..', אני מחבבת מאוד ספרים ארוכי נגן מהמאה התשע עשרה. אני מלקקת את שפתי מ'יריד ההבלים' ואפילו 'תום ג'ונס' מהמאה ה- 18 חביב עלי לא פחות. קל וחומר כשמדובר ב'מאה שנות..', אין שום הקלה וזה לא עונש, כל שנה שווה את משקלה בזהב..

21/9/08 20:07
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-09-21 20:07:04
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דוטי 2008-09-02 15:43:58

אדיר.....

כבר בכותרת עלה לי ישר לראש "זן ואומנות אחזקת האופנוע", נוכחתי לדעת שלא רק אני חושב ככה על הספר.

מעניין ומעודד צוחק

כמוני, כמוכם.

פעמיים ניסיתי, ובשניהם כשלתי, לא צלחתי את עמוד 100.

לא נורא,תמיד יש פעם שלישית, או לא.

22/9/08 09:42
    1
    דרג את התוכן:
    2008-09-22 11:42:43
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

בניגוד לעולם שבחוץ, כאן קל ליצור קואליציה. נוצרה הסכמה רחבה לגבי זן ואמנות אחזקת האופנוע. נראה שכוחם של אנשי הניו אייג' כמו גם זה של המוסכניקים תש מלקום ולהגן בלהט על הספר הזה.

עם מאה שנות בדידות נותרתי די בבדידות בדעתי עליו. אני עדיין ממתין לתמיכתכם בי במאבק להצלת כבודי אצל אוסי חביבתי.

אוסי יקרה,

איך תשווי את הפנינות הנהדרות תום ג'ונס ויריד ההבלים עם זה של מרקס. פילדינג נפלא במיוחד בהגיגים הספרותיים המשעשעים שלו, בפנייה אל הקורא, בפתיחת כל יחידת סיפור. ממש ללקק את האצבעות. כך גם עשה בג'וזף אנדריוס. מי עוד כותב היום פתיח קצר לכל פרק המשמש הבטחה לעתיד להתרחש? גם תקרי ידע לטוות סיפור כראוי. סוף סוף יכולתי לקרוא על קרב ווטרלו מצידו האנגלי. לעיתים נדמה לי כי בגלגול הקודם הייתי נערה אנגליה מזילה דמעות למקרא המצוקות אליהן נקלעו הגיבורים. אני בטוח שלו רקמה ניתנת הייתה בידי, הייתי מתמודד איתה היטב. רק עם טריסטאם שנדי לא עלה בידי להתמודד כהלכה והייתי מצרף אותו אל רשימת המשובחים המגונים. לורנס סטרן מתעלל בקורא ככל סופר פוסט-מודרניסטי, ויצר מוצר שאינו למאכל אדם פשוט כמוני.

תושב העטרה לטובים: דיקנס, דפו והמשובחים שהזכרת,ומצידה השני של התעלה לבלזק, הוגו, זולא ודיומא, ואני אלבש לי קרינולינה מעל למחוך ולפטיקוט, ואחבוש לי מצנפת עטוית פרחים ולידי מניפה להנסת הזבובים ואצא לשוטט בגן שבאחוזה אותה קיבלתי בירושה בנישואי נוחות לבת אציל שכן אותו הכרתי בעת מרדף נחוש על סוסי, עם כלבי הנאמנים, אחר השועלים.

22/9/08 11:36
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-09-22 11:36:43
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

ממש לא הבנתי את ההתלהבות מ"כשניטשה בכה" של יאלום,

שיעמם , תרגום מרגיז שפה ירודה... אחרי 100 עמודים נואשתי...

"מילכוד 22" באמצעו כבר הרגשתי שמיציתי .... וניסיתי אף יותר מפעם אחת ...

22/9/08 13:39
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-09-22 13:39:54
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

דגיגוני היקר,

הולך ומתבסס בי החשד ששנינו טיילנו פעם בגן אנגלי פורח, עם שמשיות תואמות ושובל קרינולינות נשרך מאחור. אתה בטוח שלא ארחתי אותך למסיבת תה בגינה עם כלי הפורצלן הדקיקים והמעוטרים שירשתי מסבתי, הדוכסית מסולסברי? אני אפילו זוכרת שדיברנו על תומס הרדי ומררנו ביחד על גורלה של טס. מזל שהתופינים הלבנים והקלים עם ריבת תות גינה היו מוצלחים כל כך, שלא לדבר על כריכי המלפפונים המעודנים שאמילי מטיבה כל כך להכינם.

אתה צודק, גם אני דילגתי ב'טריסטם שנדי'. ובאשר למארקס, בוא נניח אותו בצד, אני בטוחה שפעם תחזור בתשובה. אני מקווה שאין לך טענות לז'ורז' אמאדו (בעיקר 'דונה פלור, כמובן, וליוסה ('הדודה חוליה והכתבן' מן הסתם) או שיש לך טענות לכל הלטינים מה שיגרום למשבר חמור ביחסינו אחרי שאך נחלצנו בעור שינינו מהמשבר הקודם..) .

22/9/08 17:37
    0
    דרג את התוכן:
    2008-09-22 17:46:25
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

יקירה,

אל מול התמונה הנפלאה שציירת לא אוכל אלא להוסיף את הקטע הבא, משהו מן הגלגול הקודם:

נא לקרוא את הקטע במבטא אנגלי היגנסי מלוטש.

ENGLISH TEA

Would you care to sit with me
    For a cup of English tea
    Very twee, very me
    Any sunny morning

What a pleasure it would be
    Chatting so delightfully
    Nanny bakes, fairy cakes
    Every Sunday morning

Miles of miles of English garden, stretching past the willow tree
    Lines of holly, hocks and roses, listen most attentively

Do you know the game crochet
    Peradventure we might play
    Very gay, hip hooray
    Any sunny morning

Miles of miles of English garden, stretching past the willow tree
    Lines of holly, hocks and roses, listen most attentively

As a rule the church bells chime
    When it's almost supper time
    Nanny bakes, fairy cakes 

מי שיזהה את הקטע מבלי לגגל יזכה להערצתי הנצחית. רמז: יום חמישי 25/9 בשעה 20:00

עוד כמה מילים על מארקס וחבורתו. אינני סובל מדרום-אמריקפוביה. הנה, ז'ורז' חביב עלי ביותר. דומני שקראתי כמעט כל מה שתורגם לעברית. אין כמוהו לתאר את ברזיל בשילוב האולטימטיבי של שחיתות פוליטית-אלימות-סקס-עבודת אלילים כנסייתית קתולית. הכל בהומור, באהבת אדם, בקריצה והרבה סלחנות ואהבה. לוואי והכותבים אצלנו היו יודעים לקחת את חיינו הקשים ולהציג בהם גם את האור, השמחה והתמימות כפי שמצייר ז'ורז' את ברזיל הקשה. צר לי על שבחייו לא זכה בדי פרסים ותהילה כפי שזוכה לה, בצדק, מארקס. הכל עיניין של מזל. עכשיו הוא בוודאי מבלה במעמקי הים עם ימנז'ה המפתה, ובשתיית קאפיריניה או קאפירוסקה מקשאסה משובחת, ליים, קרח כתוש ומעט סוכר למתחילים.

החביבים עלי מספריו:

גבריאלה ציפורן וקינמון

דונה פלור ושני בעליה

טייטה. ספר זנותי לעילא, בו ז'ורז' החביב מהרהר בקול עם הקורא, כיצד יוצרים ספר טוב, כיצד מתמודדים עם בניית עלילה, כפי שעושה פילדינג שהזכרנו

22/9/08 19:23
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-09-22 19:23:27
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דג זהב מנוקד 2008-09-22 17:46:25

עוד כמה מילים על מארקס...  עכשיו הוא בוודאי מבלה במעמקי הים עם ימנז'ה המפתה, ובשתיית קאפיריניה או קאפירוסקה מקשאסה משובחת, ליים, קרח כתוש ומעט סוכר למתחילים.

אני מקווה כי מארקס "יבלה" עם הזקנה ההיא מ"אהבה בימי כולרע" וסירחון הזקנים שלהם. לשון בחוץ

22/9/08 19:26
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-09-22 19:26:54
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אוסינג 2008-09-18 15:37:56

צטט: שלומית רז 2008-09-18 14:56:59

התמוגגתי מקריאת "דגיגון" ומ"אוסי". תענוג!

תודה שלומית. האמת היא שאנחנו עושים את זה במיוחד בשבילך, הדיון הספרותי הוא רק תירוץ... (:

חחחחחחחח. אין לי מילים יקירתי ויקירי.

I'm speechless my dear!

חיוך

22/9/08 19:40
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-09-22 19:40:46
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

בינתיים הנה כמה שזרקתי באמצע הקריאה:

כמעיין המתגבר. אי אפשר לומר שלא נתתי לו סיכוי. קראתי כמעט 300 עמ' עד שלא יכולתי יותר.  לא זכור לי שאי פעם הייתי כל כך קרוב ללקרוע ספר. הכל הגעיל אותי בו - הכתיבה איומה, הדמויות אנטיפטיות ופלקטיות, הדמות הראשית שלה נתנה לי הרגשה שהאיש לא "אינדיווידואל" שהולך בדרכו בכל מחיר כמו שהיא ניסתה להציגו אלא פסיכופט נרקיסיסט שאף אדם לא היה רוצה להתקל בו. מעל הכל האידאולוגיה הדורסנית, ההישרדותית ברמה הכי נמוכה ובזוייה הגעילה אותי. ממה שקראתי עליה היא נהגה לפיה בחייה וכשחטפה אותה בעצמה ממקורבים, היא הגיבה כמו כל אדם רגיל - בכעס, כאב ונקמנות.

בעיני, היא לא הבינה מעולם את הגבול בין אינדיבדואליות שהיא דבר מבורך וחיוני לבין פסיכופטיות נארקיסיסטית שלא רואה אף אחד ממטר ושם נפלה וקרסה כל הפילוסופיה שלה לגמרי.

רבים וטובים ממנה תיארו את הג'ונגל האנושי ביותר כשרון, אמינות ועומק.

מדאם בובארי - שלוש או ארבע פעמים ניסיתי לקרוא ונטשתי בעמ' 60 או 70.  תמיד היתה לי הרגשה שזה חיקוי זול של אנה קרנינה.

האי של ארתורו - נטשתי בעמ' 120. לא מחריד אבל פשוט השתעממתי ולא מצאתי שם אף דמות שתחזיק אותי, לטוב או לרע. 

קדמת עדן - קראתי בערך שליש ממנו ונטשתי. אולי יום אחד אחזור אליו. לא נהניתי ממנו בכלל. לפני המון שנים היתה מיני סדרה מעולה עם ג'יין סימור שאהבתי אבל פשוט לא התחברתי לספר למרות שהסיפור הבסיסי טוב.

יש ספרים שקראתי בשלמות וממש לא אהבתי ואחד כזה היה יער נורווגי.  קראתי אותו לפני כמה שנים אחרי שכבר שמעתי עליו ניסים ונפלאות וסופרלטיבים בלי סוף אז הגעתי אליו עם ציפיות ענקיות. כגודל הציפיות, גודל הנפילה. ספר בינוני במקרה הטוב! הרגשתי שהוא גם משעמם וגם מאוד לא אמין. אני פשוט לא מבינה על מה ההתלהבות?!?

לא רואה את עצמי מתקרבת לאחד מספריו האחרים.

אני בטוחה שהיו עוד כמה (אם כי בודדים כי עד לפני שנים ספורות היתה לי נטייה לקרוא ספרים עד הסוף גם אם אכזבו אותי מאודלשון בחוץ) אבל אלה ה"מפורסמים" שבהם. 

22/9/08 21:07
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-09-22 21:07:46
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

זה קשור לפול מקרטני?

ביטלס כזה?

אבל זה נפלא וברור לי מאוד מנין הגיעה ההשראה.

ובכלל חשבתי לתומי שכבר זכיתי בהערצתך הנצחית, תמימה שכמוני..

ובאשר לאהבותיך הלטיניות, נחה דעתי.

22/9/08 22:21
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-09-22 22:21:14
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

סילבי,

נסי את 'קורות הציפור המכנית', יש לי הרגשה שתהיה לך חוויה מתקנת אחרי 'יער נורבגי'..

גם כאן, כמו 'במאה שנות בדידות' המיוחד בהם היא ההרגשה שאתה קורא משהו שונה. מישהו שהתחיל ז'אנר אחר. כמו שאמרתי אני, אישית, נותנת על זה נקודות.

23/9/08 08:46
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-09-23 08:46:14
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פתרון החידה מן היום שעבר:

פול מקרטני מתקליטו הלפני אחרון CHAOS AND CREATION IN THE BACKYARD
    למעונינים לשמוע את הצימוק הנחמד הזה (האיש מומחה בקומפוזיציה של מלודיות של כלום. שתי דקות עבודה עבורו) הרי לכם הקישור:

http://www.last.fm/music/Paul+McCartney/+videos/+1-psseUyQPsfY

אני מקווה שביום חמישי הקרוב לא ישכח להביא את הפסנתר, ושהמילים והמנגינה שמורים עימו.

לאוסי, הסירי דאגה מליבך, הערצתי אלייך שלמה ודבר לא יסדוק אותה, כל עוד תהלכי עימי בשבילי הגן האנגלי על תה ובראוניז ומלח אנגלי ונקשקש בהרדי, ת'קרי, ד.ה.לורנס, וג'ורג' אליוט המופלאה 

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "וידויים: ספרים משובחים שלא אהבתם. הדייט שלא צלח"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה