עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    ';

פרטי קהילה

ספרים

"לא היו לנו רהיטים ולא וילונות, לא סדינים, לא מגבות ולא כלים. לא היה לנו רדיו והכי גרוע לא היתה לנו ספרייה..." (החיים והספרות - מרסל רייך רניצקי)  

ספרים

חברים בקהילה (6880)

סש"ע
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    kimchid
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Zvi Hartman
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    revi ba
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    rayshc
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    noami4u
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    באבא יאגה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    תנועת כמוך
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ה-עדי
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ארנה א
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

על ספרי שירה

פורום זה מיועד לדיון בנושא ספרי שירה ומשוררים, \r\nאין לפרסם כאן יצירות אישיות.

כל אחד והפרוורסיות שלו

10/8/07 13:42
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-10 13:42:35
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

ספריה אישית מעידה המון על הבנאדם (אבל אסור לטעות שהיא מעידה הכל על הבנאדם).

ספרים הם דבר בעל ערך עצום מלבד היותם כמה פיסות נייר מחוברות...

כמו שמוסיקה ואסוף התקליטים אומר המון על הבנאדם והטעם, וכשם שאנחנו לא חושבים שלצרוב מוסיקה זה ראוי... 

ספר לדעתי הוא הצורה הכי גשמית למושג הכי רוחני, לדמיון הכי פרוע, לאבסטרקט הכי גדול.

אישית אני לא מוכרח לרכוש כל ספר, אלא אם כן הוא היה ממש מצויין ואני חייב לקרוא אותו בשנית. אם קראתי בהשאלה זה לא יהיה נורא להעביר אותו הלאה.

אבל למזלי כמו שכבר אמרתי פה אלפי פעמים, בחנות היד שניה שלי אני לא צריך לדאוג לרכישות ובעיות כלכליות, ורק לשם ההתלהבות (נו מה, מותר לי!) אתמול קניתי את עמוס עוז 'סיפור על אהבה וחושך', השטן ממוסקבה ה'ישן' של עם עובד, וחירות או מות של ניקוס קאזאנצקיס בסכום כולל של 0 שקלים חדשים.  

--
    שנים לאחר מכן, כאשר יעמוד האנתרופולוג מול שרידי קניון עזריאלי, הוא יצטרך להסביר טוב טוב למה היינו צריכים בניין כזה גבוהה מלא בכל כך הרבה זבל
    10/8/07 16:17
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-10 16:17:40
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: castles made of sand 2007-08-10 13:42:35

ספריה אישית מעידה המון על הבנאדם (אבל אסור לטעות שהיא מעידה הכל על הבנאדם).

ספרים הם דבר בעל ערך עצום מלבד היותם כמה פיסות נייר מחוברות...

כמו שמוסיקה ואסוף התקליטים אומר המון על הבנאדם והטעם, וכשם שאנחנו לא חושבים שלצרוב מוסיקה זה ראוי... 

ספר לדעתי הוא הצורה הכי גשמית למושג הכי רוחני, לדמיון הכי פרוע, לאבסטרקט הכי גדול.

נפלא!

11/8/07 12:37
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-11 12:37:26
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

ספר הוא הצורה הכי גשמית למושג הכי רוחני, אבל זה כי אנחנו חיים בעולם הגשמי. איננו רוחות רפאים ואין באפשרותנו "לשאוב" לתוכנו יצירה ספרותית מהאויר.

אני אישית בנאדם שמאוד אוהב לאסוף מוזיקה, סרטים (DVD) וגם ספרים, אם כי במידה פחותה.

ספריית המוזיקה שלי מכילה מעל ל 450 דיסקים (ו 12 DVD של הופעות)... ספריית הסרטים שלי מכילה בערך כל 50 סרטים, ובתחום הספרים יש לי בין 30 ל 40 ספרים.

על כולם אפשר להוסיף And counting...

אמר פה מישהו שזה סוג של נכס, והוא צודק. זה משהו שהוא שלי. אני תמיד יכול לחזור אליו, תמיד יכול להנות ממנו שוב. מי שטוען ש"למה לך לקנות ספר אם תקנה אותו פעם אחת" מפספס את העניין שאולי אני כן אקרא אותו שוב. יש ספרים כל כך טובים שכן כיף לקרוא אותם שוב, כמו שיש סרטים כל כך מצחיקים שאני אבכה מצחוק גם בפעם העשירית שאני אראה אותם, או כמו שיש דיסקים שגם בפעם המאה עדיין יעשו לי את זה.

--
    כדברי קאטו הזקן, בהקשר להיום : \"יתרה מכך, אני ממליץ שממשלת אולמרט תיפול, ויפה שעה אחת קודם.\"
    11/8/07 14:34
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-11 14:34:02
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

כמי שגדלה וחיה בספרים, כי לסבא שלי היה בית דפוס, והורגלתי כל חיי להיות מוקפת ספרים מכל מין וסוג, כשהסיסמא "הספר הוא ידידו הטוב ביותר של האדם" (להבדיל מן הכלב...),

כמי שמצאה המון תשובות בתוך הספרים לאחר שאלו לא נמצאו אצל אנשים..

כמי שקונה כפייתית ספרים אם בגלל השם, אם בגלל העטיפה ואם בגלל שהספר פשוט קורץ לה..

והספריה קורסת וכורעת תחת הנטל, ועדיין אינני מסוגלת להיפרד, למרות שיש ספרי קריאה שחוץ ממני אף אחד לא קרא (ולא יקרא), עדיין אינני מסוגלת להיפרד מהם, ולא, הספריה לא נועדה לעשות רושם, במילא אף אחד לא ימצא את ידיו ורגליו (חוץ ממני..), שלא לדבר על הבוידם המלא בספרי ילדים האהובים עלי, כשאני יודעת שהם קיימים שם על איוריהם הצבעוניים ומלאי החיים..הסיפורים, השירים והחרוזים מלאי התום, לא מסוגלת אפילו להיפרד מספרי הילדים ובודאי ובודאי שלא מספרי הבוגרים.. ולמרות הגיחוכים והצחוקים עלי, אני עומדת כשוער בפתח, לשמור על יקירי ועל אוצרותי...

ולמה לא מנוי לספריה; כי לפעמים אני לא מתחברת לספר, והוא שוכב ממתין לתורו ולאחר תקופת זמן פתאום נזכרת על עצם קיומו, ואז קוראת, בתנאים שלי, בסביבה שלי, בזמן שלי, באילוצים שלי..

ואם עדיין יש מקום במועדון הנגמלים מאחזקת הספרים עד אחרית הימים, אנא, הודיעי לי, ואגיע מיד, כי הכוונה כזו ואף תמיכה מאוד לי דרושה...

השורה התחתונה אני מאוד שמחה לדעת שאינני בודדה בזו המערכה..

ולגבי השאלת ספרים אבוי לי אני מהמשאילים, ואחר כך בוכה בכי תמרורים על ספרים שלא חוזרים...

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "כל אחד והפרוורסיות שלו"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה