עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  במה

  והיה זה שייקספיר שאמר: "העולם הוא במה וכולנו שחקנים בו". "ולעיתים נדמה לי שהיה קל יותר אילו הייתי שחקנית. הייתי מכינה את עצמי לזה, כותבת את שעל ליבי מלא, עושה לי מונולוג עמוס ברגש, שכמעט ולא נושם והייתי מרשה ולא עוצרת אותי..." וכאן זה המקום להיות שחקנים ויוצרים, ממליצים ומבקרים, מדסקסים אקטואליה בימתית חדשה לצד זו הנוסטלגית הרחוקה ובעיקר - חיים על הבמה.

  אמנות ובמה

  חברים בקהילה (1622)

  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  דורון טל
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  גן עדן לאנשי...
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שמיניית ווקא...
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ELBEX
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  הזהרו מחיקוי...
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אfי
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  yelamma
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  חיפוש בקפה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  Roais
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ר ו נ י ת
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שיטת השקשוקה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  ביקורת הצגות

  בקאמרי מעלים את \"המלך ליר\" ויוצאים בחגיגת שייקספיר שלמה, בהבימה מחליטים על לתת לליא קניג ויעקב כהן להביא את \" הנהג של מיס דייזי\" לבמה ובבית לסין מתרגמים את ההפקה המצליחה \" נערי ההסטוריה \" לעברית. בו בזמן פורח תאטרון הפרינג' שלנו ועוד היד נטויה....\r\nזה הזמן והמקום לעדכן , לספר , להמליץ ולשתף את כולם במה שמתרחש על הבמות, מאחורי הקלעים ובכלל.....\r\n

  תיאטרון פלייבק

  8/7/08 17:47
  1
  דרג את התוכן:
  2010-02-15 11:58:29
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
   פרולוג

  כשאתם הולכים לסרט או להצגה, אתם יושבים בשקט באולם, לא יכולים להגיב או לחשוף ואם תעיזו להגיד משהו בחסות החשיכה- תנזפו. בהצגה של "החבר'ה מאיכילוב" אתם מוזמנים לדבר, לספר את הסיפור שלכם ויותר מזאת, השחקנים יודו לכם על המתנה. הרעיון שעומד מאחורי תיאטרון הפלייבק של החברה מאיכילוב, הוא שכל אדם יכול לספר כל סיפור, בתנאי שהוא קרה לו, והשחקנים ישקפו אותו על הבמה.

  כל אחד בקהל יכול להכתיב את המחזה ולקבל נקודות מבט שונות על חייו, שמובילות לתובנות חדשות ואף יכולות לתת לו כלים להתמודד עם חייו, כשהאורות ידלקו.  

   

  המסך עולה, ההצגה מתחילה

  נכנסתי לאולם אינטימי בתיאטרון "בית ציוני אמריקה", כעשרה שחקנים ושחקניות התחילו בהצגת דברים קטנים שקרו להם במהלך השבוע ורק אחר כך הקהל התבקש לספר את הסיפורים שלו.

   

  הפשטידה הסודית

  יום שישי, שעת אחר הצהריים. חברתו של המספר, שהיא "אהבה חדשה בחייו", ישנה ואפילו עדר פילים לא יכול להעיר אותה. הוא מחליט לעשות את "הפשטידה הסודית" שלו, להכניס אותה לתנור, לצאת לרוץ כשעה, ולהספיק להגיע בזמן כדי להוציא אותה ולנסוע ביחד לארוחת ערב אצל הוריה. הכל מתוכנן עד לפרט האחרון, שזה בדיוק המקום בו דברים יכולים להשתבש. הוא יוצא לרוץ וכשהוא מסיים ונמצא כבר מתחת לדירה, הברך שלו מתעקמת. הוא נאנק מכאבים, לא יודע כיצד יצליח לעלות לקומה הרביעית ללא מעלית ולהציל את הפשטידה והחברה. לבסוף הוא מצליח לדלג במדרגות, נכנס חסר נשימה ומגלה שחברתו התעוררה, הצילה את הפשטידה ומיד מתחילה לטפל בו במסירות.

  בהתחלה לא הבנתי את הקשר בין השיקוף לסיפור. שתי שחקניות עמדו אחת מול השנייה והושיטו באיטיות ידיים זו לזו ואז נפגשו באמצע, כאשר ידיהן עולות ויוצרות משהו שטופח בתנור, בחום גבוה. המתכון הסודי לפשטידה הוא בדיוק המתכון הסודי לקשר שמתפתח ביניהם, עדיין לא ברור מהם המרכיבים והמינונים הנכונים, אבל ברור שמשהו קורה.

   

  פלדנקרייז או לא להיות

  המספרת מעבירה סדנת פלדנקרייז במרכז הקהילתי. מנהל המקום מלא בחשיבות עצמית באותה מידה שהוא לא יודע לנהל. סוף השנה הגיע, היא מעוניינת לדבר איתו על המשך הסדנא, על המשכורת, אבל המנהל מדבר אליה בהתנשאות. הוא לא בטוח שיהיה המשך, נרשמו רק שתי קבוצות, כך הוא גורם לה להרגיש קטנה.

  בסיפור הזה היו הרבה חומרים ששוקפו בצורות מגוונות. ההתלבטות שלה הוצגה כ"קונפליקט", כששתי דמויות הולכות אחת לקראת השנייה וכל אחת משקפת צד אחר בהתלבטות.  השמאלית כבר מוכנה לוותר על הרעיון כי היא מרגישה לא מוערכת והכסף לא עד כי כך חשוב לה. הימנית "מתה" לפוצץ את הבלון הנפוח של המנהל וגם חבל לה לאכזב את האנשים שנרשמו. באמצע הן נפגשות ואז הן מחליפות עמדות. זהו מהלך מעניין שמציג את שני הצדדים בכל התלבטות, כאילו חיים בתוכנו שני קולות שלעיתים מתהפכים ומסתבכים. השיקוף הנוסף מביא את המנהל לשיעור פלדנקרייז, הפעם הוא זקוק לעזרתה כי הוא סובל מכאבי גב, והפעם השיקוף מעניק לה שחרור קומי.

   

  ההצגה חייבת להמשיך

  המספרת עובדת כגננת לילדים בחינוך מיוחד וזאת לא עבודה קלה. יום קיצי, שעת צהריים, היא מנסה לגמול אותם מהחיתולים, הם יושבים על הסירים, פתאום ילדה אחת קמה, אחת האימהות באה לקחת או הבן שלה והבלגאן חוגג. היא לא מצליחה להשתלט על הילדים ומשדרת תחושה של חוסר אונים.   

  הסיפור שלה אינו ברור ונגיש מספיק כי היא מספרת אותו בהתרגשות ובמהירות, אבל לאחר התייעצות השחקנים בוחרים לשחק את הילדים כזקנים. המעגל נסגר, הם שוב חוזרים לסירים ונזכרים באותה גננת שישבה איתם ביום קיצי ולימדה אותם להיגמל מהחיתולים. התודה שהם מכירים לה והזיכרונות שמציפים אותם מעלים חיוך על פניה.

   

  אפילוג

  תיאטרון הפלייבק הוא במובן מסוים מינימליסטי, החל מהשחקנים שאינם מאופרים ולבושים בבגדים שחורים וזהים, הבמה החשופה שהתפאורה היחידה הן מטפחות צבעוניות על הקיר וחלה במחזה שאינו כתוב מראש, אלא מורכב מסיפורים של הקהל. אולם דווקא מהסיבה הזאת הוא מתחבר אל הקהל הצופה והמשתתף, פורץ את גבולות האמנות ונקשר לחיים. וכאן מתרחש תהליך מרתק ומפתיע כשהשחקנים הופכים כל סיפור מהקהל, גם הבנאלי ביותר, להצגה מצחיקה, נוגעת ללב, מעוררת הזדהות, באמצעות טכניקות של אימפרוביזציה, הקשבה, כישרון נדיר וקשר עמוק.

   

   

  תיאטרון פלייבק - החבר'ה מאיכילוב

  להשתתפות בסדנאות או הזמנת סדנאות, ניתן ליצור קשר באתר פסיכופלייבק - www.PsychoPlayback.com

  המופע הקרוב ב-25.6.08, 21:00 בבית ציוני אמריקה, ת"א.

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "תיאטרון פלייבק"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  7/6/09 11:09
  0
  דרג את התוכן:
  2009-06-07 11:17:57
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  על תיאטרון פלייבק ועוד, ניתן למצוא באתר:

  www.PsychoPlayback.com

   

  תיאטרון הפלייבק ניחן באלמנטים תרפואטים ומייצר אצל המשתתף תחושה של שיחרור, הקשבה והעצמה אישית. כאשר יוצקים לתוך התבנית אלמנטים נוספים מתוך הפסיכודרמה, התנועה, הדימיון והיצירה מקבלים איכויות נוספות - פסיכופלייבק. 

   

   

  Attached files:
  קובץ מספר 1 (jpg)


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "תיאטרון פלייבק"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה