עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  מוזיקה קלאסית

    ברוכים הבאים לפורום המוזיקה הקלאסית של "קפה דה-מרקר". הפורום מיועד לאוהבי המוזיקה הקלאסית באשר הם. הפורום מיועד לשמש במה לדיונים, וחילופי דעות וחוויות בכל הקשור למוזיקה קלאסית.   ברכת ברוכים הבאים לכל אוהבי המוזיקה הקלאסית.  

  מוזיקה

  חברים בקהילה (1245)

  איציק אביב
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  מדלן גזיאל
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  הזהרו מחיקוי...
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  חיפוש בקפה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שמיניית ווקא...
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  פיראוס
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  _eran_
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  צבי קירשטיין
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ר ו נ י ת
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  amnonti
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  rebosher
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  קונצרטים - ומוזיקאים

  פורום \"לוח-המודעות\" נועד לפרסום קונצרטים מומלצים, הצעות עבודה בתחומי המוזיקה הקלאסית, גיוס אנשים לפרוייקטים שלכם, איתור מוזיקאים להרכבים, וכל מודעה שנראית רלוונטית, למעט מודעות מכירה מכל סוג שהוא.\r\n\r\nעליכם להקפיד על הכללים הבאים-\r\n\r\n1. נא לא להציף את הפורום בפרסומים רבים לאותו מפיק, יש לרכז אותם במקום אחד, הודעות שיחרגו ויציפו את הפורום ימחקו. \r\n \r\n2. נא לא להכניס פרסומים של מפיק אחד - בפוסט של מפיק אחר - אלא בדיון נפרד. \r\n \r\n3. נודה למפרסם שיתן הנחה לחברי הפורום - ויציין זאת בהודעתו, \r\n(זה המעט שנבקש עבור פרסום החינם כאן). \r\n\r\n4. כשאתם מפרסמים קונצרט אנא פרטו לגבי התוכנית, ספרו על היצירות והמבצעים, וציינו מחירי כרטיסים. \r\n\r\n5. את כל הטקסטים בהודעות נא לכתוב בגודל פונט סביר וקריא ( לא גדולים מידי )

  הפסטיבל הליטורגי הראשון - דצמבר קסום בנצרת

  1/12/19 20:42
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2019-12-01 20:42:17
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  [ ליטורגיקה, מוסיקה ליטורגית, נצרת ]

  דצמבר קסום בנצרת

  עם

  הפסטיבל הליטורגי הראשון

  ברוח החזון של עמותת פוליפוני  

  סופשבוע של שלושה ימים עם שיאים מוסיקליים  

  מהמיסה הגדולה בדו מינור  של מוצארט בהשתתפות 85 איש על הבמה ועד  חגיגת חג המולד מאת בריטן, קונצרט חג מולד דרום אמריקאי עם יצירות מהפולקלור ועוד.

  בהשתתפות   

  מקהלת ה"קולגיום ווקאלה הנובר" מגרמניה

  תזמורת הגליל, מקהלת קולגיום ת"א, חמישיית המתכת הישראלית, האנסמבל לפולקלור לטינו-אמריקאי וסולנים וסולניות ישראליים מובילים

  | 12 - 14 בדצמבר 2019

  בחודש דצמבר כאשר נצרת לובשת חג לקראת חג המולד, יתקיים בעיר הפסטיבל הליטורגי הראשון ביוזמה והפקה של עמותת "פוליפוני " והעומד בראשה הכנר והמוסיקאי נביל עבוד אשקר.

  הפסטיבל יתקיים בתאריכים 12- 14 בדצמבר 2019 בכנסיות ואולמות בנצרת ובהם:  כנסיית הסליזיאן, הכנסייה המרונית, מלון לגסי ואולם גן תעשייה. כדי להעצים את החוייה תתאפשר לקהל גם רכישת כרטיסים הכוללת חבילות לינה בנצרת.

  ״פוליפוני״ הוא מונח מוזיקלי לועזי ל״רב־קוליות״- מרקם של קולות רבים משתרגים זה בזה, כל אחד מהם מובן לכשעצמו וביחד הם יוצרים מוזיקה הגדולה מסך צירופם.  כך גם החזון של פוליפוני : למוסס מחיצות בין דתות ותרבויות בארץ באמצעות חינוך מוזיקלי ופרויקטים שבמרכזם המוסיקה כשפה מאחדת.

  ברוח זו מתקיימת כבר תשע שנים פעילות העמותה שהחלה בקונסרבטוריון קטן בנצרת ללימוד מוסיקה קלסית לילדים והפכה למיזם מוסיקלי־חברתי יוצא דופן הכולל שתי תזמורות מצוינות שנגניהן ערבים ויהודים: תזמורת הנוער ו"תזמורת הגליל" שזוכה להערכה בינלאומית בניהולו של הפסנתרן והמנצח הבינלאומי סלים עבוד אשקר (בשנה הבאה תופיע התזמורת במסגרת עונת המוזיקה של הקרנגי הול בניו יורק). כמו כן מפעילה העמותה את "אלחאן" תוכנית במסגרתה זוכים רבבות ילדים בישובים ערביים ויהודים לחינוך מוזיקלי קלסי.

  מפעל מיוחד זה זוכה להוקרה בעולם. קולג' וושינגטון העניק לנביל עבוד אשקר, תואר דוקטור כבוד (לפניו קיבלו את התואר אייזק שטרן ופלסידו דומינגו), הצ'לן האמריקאי לין הארל, מגדולי הצ'לנים של דורנו הינו חבר פעיל בחבר הנאמנים של העמותה ואחד מתומכיה הנלהבים. יוקו אונו אלמנתו של ג'ון לנון, העניקה בשנת 2012 לנביל עבוד את  פרס האומץ באמנויות (The Courage Awards of the Arts) על תרומתו המשמעותית לחברה בה הוא פועל ונימקה: "אמן שמבקש לומר את האמת דרך אמנותו, נדרש לאומץ. מוזיקאי שדבק במוזיקה שלו כדי להילחם בשנאה, דעות קדומות, אפליה וגזענות ומחבר בין ילדים יהודים וערבים בישראל, עושה צעד אמיץ ראשון לקראת שלום"

  הפסטיבל החדש מהווה את אחד משיאי הפעילות של "פוליפוני" ובתוכניתו רפרטואר ליטורגי של מלחינים מתקופות שונות החל ממוצרט, באך, ברהמס, פורה ופרסל ועד טאליס, אלגר, בריטן וכן יצירות מהמסורת והפולקלור.

  אורחת מיוחדת שתגיע לפסטיבל לביצוע 3 קונצרטים היא מקהלת הקולגיום ווקאלה הנובר בניצוחו של פלוריאן לוהמן . המקהלה, מהטובות בגרמניה מצטיינת ברפרטואר מגוון הנע בין יצירות דתיות וחילוניות: ממוזיקת כנסייה א-קפלה, מוסיקה  עכשווית ומוסיקה עתיקה בנוסף לביצוע בכורות ליצירות לא ידועות ממאות קודמות ויצירות עכשוויות שנכתבו עבורה במיוחד.

  הגופים והמשתתפים הישראליים בפסטיבל הם תזמורת הגליל בניצוחו של סלים עבוד אשקר, "זמרי קולגיום תל אביב" בניצוחו של ישי שטקלר, חמישיית המתכת הישראלית, נגן העוגב אביעד שטיר, האנסמבל לפולקלור לטינו-אמריקאי בניהולו של דר' נתן פורמנסקי, והסולנים :, והזמרים הסולנים נח בריגר, קלייר מגנאג'י, איתן דרורי דניאלה סקורקה, שרה אבן חיים ויונית שקד-גולן.   

  תוכנית הפסטיבל:

  הפסטיבל יפתח עם קונצרט א-קפלה של מקהלת הנובר בו יבוצעו  קטעים מיצירות ווקאליות של טאליס, בריטן, ברהמס, קמינסקי, רגר, וויטאקר ועוד.( יום חמישי 12.12.2019, שעה: 20:30, אולם: כנסיית דון בוסקו,  סליזיאן, נצרת).

  למחרת, ביום שישי בבוקר יתקיים קונצרט חג מולד דרום אמריקאי בהשתתפות אנסמבל זמרי קולגיום תל אביב בניצוחו של ישי שטקלר ובהשתתפות הזמרת יונית גולן שקד והאנסמבל לפולקלור לטינו-אמריקאי בניהולו של דר' נתן פורמנסקי . בקונצרט תבוצע המיסה קריאולה מאת אריאל רמירז ונבידאד נואסטרה, ועוד יצירות מהפולקלור הדרום אמריקאי ובהן: שלושה קטעים מהמוסיקה הפולקלורית של ארצות האנדים,El Borrachito –  השיכור - סדרת ביילסיטוס (ריקודים), • Canción con todos – שיר עם כולם (ארגנטינה)Se equivocó la paloma – היונה התבלבלה, (ארגנטינה)La Palomita– היונה , (בוליביה), (יום שישי, 13.12.19 שעה 11:00 אולם גן התעשייה אולם גן תעשייה נצרת).

  בשישי ערב יתקיים הקונצרט הגדול של הפסטיבל עם  המיסה בדו מינור 427K של מוצארט בהשתתפות 85 איש על הבמה: מקהלת הקולגיום ווקלה הנובר Collegium Vocale) Hannover) בניצוחו של פלוריאן לוהמן (Florian Lohmann), תזמורת הגליל בניצוחו של סלים עבוד אשקר וסולני האופרה הישראלית: קלייר מגנאג'י, סופרן , דניאלה סקורקה , סופרן, איתן דרורי , טנור ונוח בריגר, בריטון. (יום שישי 13.12.2019, שעה: 20:30, אולם: כנסיית דון בוסקו,  סליזיאן, נצרת)  

  בשבת בצהריים יתקיים קונצרט הבוקר :"על החיים ועל המוות" עם אנסמבל זמרי קולגיום תל אביב בניצחו של ישי שטקלר ובהשתתפות הזמרת  שרה אבן-חיים, נגן העוגב אביעד שטיר וחמישיית כלי המתכת הישראלית: גיא שריג, יובל שפירא (חצוצרות), ברק ייבין (קרן יער), טל בן רעי (טרומבון), אנטון לוצקי (טובה) כלי הקשה: איתי ברקוביץ'.

  בקונצרט תבוצענה היצירות: פנטזיה בלה מינור לעוגב מאת ווילאם בירד, שלושה מוטטים אופוס 2 מאת אדוארד אלגר, קונטרפונקט מס' 9 מאת יוהן סבסטיאן באך,  מיסה למקהלת נשים מאת גבריאל פורה,  מיזמור מאת ג'אן רסין למנצח על הגיתית מאת סלומון רוסי  ועוד.(שבת, 14.12.19 שעה 11:30, כנסיית הסליזיאן נצרת).

  הפסטיבל יינעל בשבת בערב עם קונצרט שבו תבצע מקהלת הקולגיום ווקלה הנובר עם סולנים ועוגביסט את יצירתו של בנג'מין בריטן- A Ceremony of Carols-  אחת היצירות הפופולריות והמבוצעות ביותר של המלחין, במיוחד בעונת חג המולד. עבודת מופת זו נכתבה במקור למקהלת נשים ולאחר מכן תוקנה ופורסמה כיצירה למקהלה ונבל. היצירה נכתבה במהלך חמישה שבועות שבילה בריטן בנסיעות מניו יורק לאנגליה במלחמת העולם השנייה. במהלך ההפלגה עצרה הספינה בהליפקס, נובה סקוטיה, שם רכש בריטן ספר שירה מימי הביניים. שירים מהספר הזה ואחרים שנכתבו באנגליה של המאה ה -14 עד ה -16, היוו את ההשראה ליצירה הכוללת גם את סיפור חג המולד ואזכורים ללידתו מחדש של האביב. כשבוצעה לראשונה נחשבה לחדשנית כמו השימוש בנבל ככלי הנלווה היחיד ליצירה גדולה ומקהלתית.

  עוד בקונצרט זה יצירות מסורתיות לחג המולד ובהן: O Holy Night, Stille Nacht ועוד. (יום שבת 14.12.2019, שעה: 20:00, אולם: הכנסייה המרונית, נצרת). 

  כרטיסים וחבילות לינה בנצרת ניתן להשיג באתר אוונטים m.co.il/nazareth או בטלפון *9066, החל מ- 80 ₪ לכרטיס ועד 200 ₪ לכרטיס

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "הפסטיבל הליטורגי הראשון - דצמבר קסום בנצרת "

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה     ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "הפסטיבל הליטורגי הראשון - דצמבר קסום בנצרת "

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה