עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  טלוויזיה

  קהילת הטלוויזיה של הקפה : מדורת השבט לשיפוטכם, לביקורתכם, להמלצותיכם על סדרות, תכניות ריאליטי, פרומואים, דוקומנטרי, תכניות אקטואליה וחדשות .

  טלוויזיה

  חברים בקהילה (1864)

  לולה של היום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  מדלן גזיאל
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  Roais
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  amnonti
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  מאור חן
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  יורם-כהן
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רינת אגרנט
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ד"ר ברי...
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  shimi79
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  D בת
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  michael bede...
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  חדשות, דוקומנטרי ותכניות אקטואליה

  על שידורי חדשות, משדרי אקטואליה, תכניות דוקומנטריות ומה שמאחוריהן

  נובמבר ביס דוקו

  7/10/19 17:37
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2019-10-07 17:37:33
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  [ יס דוקו, הודעות לתקשורת ]

  מקום מפלט | Refuge

  בכורה: יום רביעי, 27.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV. 

  התחרות הרשמית - פסטיבל חיפה 2019 

  בישראל מדווח על כ-200,000 נשים נפגעות אלימות. במקרה של סכנת חיים הן נשלחות למקלטים עם ילדיהן.

  14 מקלטים בלבד מיועדים לנשים אלה, כאשר כל מקלט יכול להכיל עד 12 נשים וילדיהן בו זמנית. כל אישה יכולה לשהות במקלט 6 חודשים לכל היותר.

  בפעם הראשונה בטלוויזיה, קיבלה הבמאית איילת דקל ("צומוד") גישה למתרחש בין הכתלים של שלושה מקלטים לנשים נפגעות אלימות: חרדי, ערבי וחילוני. במשך שנה עקבה דקל אחר שיגרת החיים במקלטים הללו ואחר הקשר הנרקם במהלך העבודה בין הצוות המקצועי לנשים נפגעות האלימות.

  מנהלות המקלטים – שנאנקות תחת עומס הפניות בעוד המקלטים צרים מלהכיל את כמויות הנשים הזקוקות לעזרה -  עדות על בסיס יומי, למאבקי כוח, למקרים קשים של אלימות ולטרגדיות משפחתיות. ולמרות שכל הצוות המקצועי נותן את הנשמה, ומנסה לתת כלים להתמודדות, כל העת מרחפת ברקע השאלה – מה יעלה בגורלן של הנשים הללו כאשר ייאלצו לעזוב את המקלט? 

   

  בימוי, תסריט והפקה:  איילת דקל | צילום: טניה אייזיקוביץ' | עריכה דנאל אל-פלג | מוזיקה אביב אלדמע, און קדוש

  עיצוב פס-קול אביב אלדמע.

  הסרט הופק עבור yes דוקו. (61 דק', ישראל, 2019)

   

   

   

   

  מסורבות | Divorce Denied

  בכורה: יום רביעי, 13.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV. 

  פסטיבל דוקאביב-גליל 2019

  סיפוריהן של מסורבות גט, המבקשות להשתחרר מכבלי נישואיהן.

  שרה מחכה לקבל גט שנתיים, נועה ממתינה כ-4 שנים ואשרת 9 שנים. שלושתן מסורבות גט, נתונות לחסדי בעליהן ובתי הדין הרבניים. ההלכה קובעת שהבעל הוא שמתיר את אשתו מרצונו החופשי. כך מוצאות עצמן מאות נשים בישראל כבולות בנישואין בניגוד לרצונן.

  עו"ד בתיה כהנא דרור, לוחמת את מלחמתן, מתוך אמונה שהחוקים חייבים להשתנות בהתאם לזמן ולתקופה. היא מייצגת אותן ועוד נשים רבות ומאתגרת את בתי הדין השמרנים.  בתיה, אישה מאמינה ודתית, מבקשת לחולל  שינוי. תוך עבודה סיזיפית והכרה עמוקה עם דיני קידושין, בתיה מצליחה לשחרר חלק מהנשים מכבלים שכלאו אותן במשך שנים, האם תצליח גם במקרה של שרה, נועה ואשרת?

   

  בימוי ותסריט:  דוד אופק, מיה ווב | צילום: דרור לבנדיגר | עריכה: עדו בהט | מוזיקה מקורית: אליוט | עריכת סאונד: רותם דרור | תמונה וצבע: רון בן מאיר | הפקה:  אסנת טרבלסי

  הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן מקור.

  פגות תוקף | Leftover Women

  בכורה: יום רביעי, 20.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV. 

  זוכה פרס הבימוי הטוב ביותר ופרס העריכה הטובה ביותר – דוקאביב 2019

  פסטיבל Tribeca 2019, פסטיבל hotDocs 2019 

  המושג Leftover Women (בסינית Shengnu) מתאר נשים משכילות בערים הגדולות בסין בשנות ה-20 המאוחרות לחייהן שנשארו ברווקותן. הממשל הסיני מקדם באגרסיביות את המושג באמצעות מאמרים, סקרים, קריקטורות ודיווחים חדשותיים בהם מתויגות לשלילה נשים משכילות ורווקות כדרך להתמודד עם האיום על היציבות החברתית שנוצר עקב "מדיניות הילד היחיד" אשר הובילה למצב בו היום יש בסין כ-30 מיליון גברים יותר מנשים.

  הסרט "פגות תוקף" עוקב אחר שלוש נשים המתמודדות עם הסטיגמה של Leftover Women, ומשקף את הדיכוי של נשים הנשען על ערכים סינים מסורתיים. מערכת תעמולה מתוזמרת זו, המאורגנת על ידי הממשלה, משקפת תפיסת עולם שוביניסטית ושמרנית – תחייה מחודשת של אי שוויון מגדרי בסין הפוסט-סוציאליסטית.

   

  בימוי: שוש שלם, הילה מדליה | עריכה: ז'ואל אלקסיס | מוזיקה: רן בגנו | הפקה: הילה מדליה, שוש שלם, וסנה קודיק (executive Producer), מתי כוכבי (executive Producer), מאיה כוכבי (executive Producer), עדי כוכבי (executive Producer), יונה ויזנטל (executive Producer).

  הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, arte, DR ו-SVT.

  (84 דק', ישראל, 2019)

   

  האושר המוחלט | Absolute Happiness

  בכורה: יום רביעי, 6.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV. 

  התחרות הרשמית - פסטיבל חיפה 2019

  בשנת 1989 סחף אחריו איש התאטרון יוסף ספרא קבוצה של אמנים ואנשי אקדמיה ירושלמים, להקים את קיבוץ "נאות סמדר" בדרום הנגב. מטרתו של הקיבוץ היתה לייסד קהילה שיתופית שוויונית שתהווה "בית ספר ללימוד עצמו של האדם".

  רחל, אחותה של במאית הסרט אביב אור משולם, היתה גם היא אחת מאלה שנשבו בקסמו של הקיבוץ היפה בלב המדבר, בתורתו של ספרא הכריזמטי וברעיון לפצח את המכניזם של המחשבה האנושית ולמצוא את האושר המוחלט.

  15 שנה מאוחר יותר, כשרחל מחליטה לעזוב בטריקת דלת את הקיבוץ, נשאלת השאלה - מדוע עזבה את גן-העדן הפסטורלי?  והאם יש אמת בשמועות שריחפו מעל הקיבוץ כל השנים, שראו במקום כת וביוסף ספרא גורו?

  אור משולם פותחת באומץ את תיבת הפנדורה, וחוזרת עם תשובות מטלטלות.

      

   

   

   

   

   

   

   

   

  בימוי: אביב אור משולם | תסריט אביב אור משולם, אבישי ג'ון | צילום אביגיל שפרבר | עריכה אבישי ג'ון | מוזיקה הראל שחל, רחל טיפנברונר | הפקה אביגיל שפרבר – "פרדס הפקות". הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן מקור לסרטי קולנוע (60 דק', ישראל, 2019)

   

  ארבע המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי: 

   

  הסרט המדובר, שזכה להצלחה קופתית מסחררת ברחבי העולם ואף זכה בפרס השופטים בפסטיבל סאנדנס, מגיע לשידור בכורה טלוויזיוני ב-yes דוקו:

   

  שלושה זרים זהים | Three Identical Strangers

  בכורה: יום ראשון, 3.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

  פרס השופטים -פסטיבל Sundance 2018, פסטיבל hotdocs 2018

  ניו יורק, 1980. שלושה בחורים יהודים בני 19 - בובי ספרן, אדי גאלנד ודייוויד קלמן - מגלים בדרך מקרה שהם שלושה אחים שנולדו כשלישיה זהה, הופרדו בלידתם ונמסרו לאימוץ למשפחות שונות. האיחוד המשמח הופך את השלושה לסנסציה בינלאומית, אבל גם חושף סוד מדהים ומטריד, סוד שיכול לשנות את ההבנה שלנו לגבי הטבע האנושי.

  הבמאי טים וורדל מביא סיפור אנושי, מרגש ומרתק ומעמת את הצופים עם שאלות נוקבות לגבי הורות, סמכות ורצון חופשי.

  בימוי: טים וורדל (98 דק', ארה"ב, 2018)

  לצפייה בטריילר

   

  ווייקו: משוגע או משיח | Waco: Madman or Messiah

  בכורה: ימים ראשון-שני, 17-18.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD

  וב-STINGTV. שני הפרקים יעלו ל-VOD ביום ראשון, 17.11.

  סרט חדש בשני חלקים, לציון 25 שנה למצור על הכת של דיוויד כורש ולאסון שהתחולל בעקבותיו.

  קהילת הדוידים הפרוטסטנטית שפעלה ב"הר כרמל" ליד העיר ווייקו, טקסס, נוסדה כבר בשנות ה-50 של המאה ה-20 אך ב-1989 השתלט עליה המנהיג ורנון האוול, שכינה עצמו דיוויד כורש. לצד ההכרזה שלו על עצמו כנביא האחרון שישקם את מלכות דוד, הוא החל גם להפיץ קלטות בהן סיפר שאלוהים ציווה עליו להתרבות עם נשות הקהילה.

  למרבה התדהמה, למרות כל מעשי הפוליגמיה, האינוס וההתעללות בקטינות – הרשויות החליטו להתערב רק ב-1993 בעקבות צו חיפוש של סוכני ATF לסחר בנשק לא-חוקי. לאחר קרב יריות שבו נהרגו 4 סוכנים החליט ה-FBI להטיל על המקום מצור שנמשך 51 יום והסתיים בטרגדיה הגדולה -  86 מחברי כת המאמינים של דיוויד כורש, מתוכם 23 ילדים, נשרפו למוות. 

  כעת, קבוצת מאמינים חדשה מצאצאי קהילת הדוידים שוב פועלת בדיוק באותו מקום תחת מנהיג חדש – צ'רלס פייס. מטרתו של פייס היא לשקם מחדש את הקהילה ולהחזירה לתקופה שלפני האסון.

  הסרט בן שני החלקים מביא את הסיפור של דיוויד כורש ומאמיניו מתחילתו, מספר על השתלשלות האירועים שהביאו לאסון הגדול, וממשיך עד לחידוש פעילותה של הקהילה. הוא מציג הקלטות מקוריות של מומחים למו"מ שניסו לשכנע את חברי הקהילה לסגת בזמן המצור לצד ראיונות עם תשעת הניצולים מחוות "הר כרמל", חלקם טרם התראיינו מעולם, עם בני המשפחות, החברים, אנשי מפתח מה-FBI וה-ATF שלקחו חלק באירועים ושחזורים.

  בימוי: כריסטופר ספנסר (2X87 דק', ארה"ב, 2018)

  לצפייה בטריילר

   

  אלט-רייט: עידן הזעם | Alt-Right: Age of Rage

  בכורה: יום ראשון, 10.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

  פסטיבל SXSW 2018

  קבוצת "הימין האלטרנטיבי" (ה-"Alt-Right") נולדה בארה"ב והתפשטה כבר ברחבי העולם כולו. חברי הקבוצה, גזענים ואנטישמים, תומכים בעצירת זרם המהגרים ובהגנה על זכויות ה"לבנים" ברחבי העולם. רוב פעילותה של הקבוצה נעשית דרך המדיה החברתית אך חברי הארגון נפגשים גם בסתר כדי להתכונן לקראת "מלחמת הגזע", שלטענתם, קרבה ובאה.

  הסרט "אלט-רייט: עידן הזעם" מביא תיעוד מקרוב של שנת נשיאותו הראשונה והסוערת של טראמפ בארה"ב, כשהמתח בין תנועת ה"אלט-רייט" הימנית ובראשה ריצ'רד ספנסר לבין תנועת "אנטיפה", הנלחמת בפשיזם (שבין מוביליה - דאריל למונט ג'נקינס) מגיע לשיאו. הסרט עוקב מקרוב אחרי האקטיביסטים משני הצדדים ואחרי השתלשלות האירועים שהביאו לטרגדיה בעצרת איחוד הימין בשארלוטסוויל באוגוסט 2017, כשרכב דרס 20 מפגינים שמחו נגד הפגנת הימין.

  בימוי: אדם בהאלה לאף (105 דק', ארה"ב, 2019)

  לצפייה בטריילר

   

  הדור שלי | My Generation  

   

  בכורה: יום ראשון, 24.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

  בחזרה לשנות ה-60' - העשור ששינה את העולם.

  מייקל קיין, מהשחקנים הבריטים הגדולים בכל הזמנים, לוקח את הצופים למסע אישי, חזרה בזמן לשנות ה-60 העליזות בלונדון. באמצעות תחקיר מדוקדק, ארכיונים מרהיבים, מוזיקה מצוינת ועבודת עריכה קפדנית שנמשכה מעל ל-6 שנים, מייקל קיין חוזר לימים העליזים כדי לשוחח עם הדמויות הבולטות של התקופה, ביניהן – פול מקרתני (הביטלס), הדוגמנית טוויגי, הצלם דיוויד ביילי, מעצבת האופנה מרי קוואנט, מיק ג'אגר (הרולינג סטונס), מריאן פיית'פול והאמן הנודע דיוויד הוקני.

  בימוי: דיוויד באטי (85 דק', בריטניה, 2017)

  לצפייה בטריילר

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "נובמבר ביס דוקו"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה     ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "נובמבר ביס דוקו"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה