עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  במה

  והיה זה שייקספיר שאמר: "העולם הוא במה וכולנו שחקנים בו". "ולעיתים נדמה לי שהיה קל יותר אילו הייתי שחקנית. הייתי מכינה את עצמי לזה, כותבת את שעל ליבי מלא, עושה לי מונולוג עמוס ברגש, שכמעט ולא נושם והייתי מרשה ולא עוצרת אותי..." וכאן זה המקום להיות שחקנים ויוצרים, ממליצים ומבקרים, מדסקסים אקטואליה בימתית חדשה לצד זו הנוסטלגית הרחוקה ובעיקר - חיים על הבמה.

  אמנות ובמה

  חברים בקהילה (1622)

  אהרוןבן אבי
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  טובסדר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  sari10
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  כריסטין
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  amnonti
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  תנועת כמוך
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  moshel
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רננה אורן.
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  סטאר*
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  הזהרו מחיקוי...
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  אירועי במה שבועיים

  כל העידכונים על ההצגות והאירועים החמים ביותר החלים בכל שבוע.

  אירועי האופרה הישראלית לילדים ולכל המשפחה בחודשי אוקטובר-נובמבר 2018

  3/10/18 10:59
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2018-10-03 10:59:07
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  [ פעילות לילדים, אופרה, הודעה לתקשורת ]

    

   

  ''

  האופרה הישראלית. מה עושות האיילות. צילום- יוסי צבקר

   

  מה עושים "סינדרלה", "מוצרט", "אליסה בארץ הפלאות" ומה באמת עושות האיילות באופרה הישראלית?

  וגם –

  הפקה חדשה של חליל הקסמים

  יצירת המופת של מוצרט בהפקת ענק  חדשה ומושקעת המיועדת לילדים ולכל המשפחה

   

  אוקטובר-נובמבר 2018

   

  האופרה הישראלית מציעה מגוון אירועים ומופעים במיוחד לילדים עם היצירות הגדולות והמוכרות בכל בית, בין האירועים יועלו שעות אופרה לילדים, מופעי אופרה ועוד.

   

  להלן לוח המופעים והפעילויות בחודשי אוקטובר- נובמבר

   

  שעות אופרה לילדים

  סינדרלה/ ג'ואקינו רוסיני

  האגדה הידועה על המשרתת אשר הופכת לנסיכה, למרות שאחיותיה החורגות עושות כל שביכולתן למנוע זאת ממנה. בגרסתו האופראית של רוסיני אמנם אין פיה טובה אבל יש קוסם בשם אלידורו שעוזר לסינדרלה להגיע לנשף ודואג כי הנסיך יישא אותה לאישה. הפקה משעשעת וצבעונית בשפה העברית. 

   

  במאי מקורי: ניב הופמן, במאית: שירית לי וייס, תרגום לעברית: דוד זבה, סולנים: סינדרלה- נועה הופ/ ברכה קול, קלורינדה: ורוניקה ברוק/ אביגיל גורטלר/ גוני כנעני, טיסבה/ מאיה בקשטנסקי/ אפרת וולפסון/ לימור אילן, האמא- זלטה חרשברג/ ניצן אלון/ גבריאל לובנהיים, רמירו- אושרי שגב/ לירן קופל, דנדיני- יאיר פולישוק/ יואב וייס/ אלידורו-אור בן נתן.         

  המופעים מתקיימים באכסדרת בית האופרה כשהילדים ישובים על שטיחים והמבוגרים מסביבם על כסאות.

  המופע מיועד לילדים בני 8-3, שלישי  2.10.18 בשעה 17:00  מחיר: 35 ₪

  המופע מיועד לילדים בני 8-3, שלישי  23.10.18 בשעה 17:00  מחיר: 35 ₪

   

  תיבת ההפתעות של מוצרט – שעת אופרה/ וולפגנג אמדאוס מוצרט (שעות אופרה)

  מסע מרתק ביער קסום בו מגלות שתי אחיות את עולם המוסיקה הקלאסית בכלל ואת הדמויות הקסומות באופרות של מוצרט בפרט. סיפור קסום המשולב באריות, דואטים ואנסמבלים מהאופרות האהובות של מוצרט והכל בעברית.

   

   במאי מקורי: ניב הופמן, במאית: שירית לי וייס, סולנים: אחיות- ליאת לידור, אפרת הכהן ברם, טל גנור, אביגיל גורטלר, גבירות- זלטה חרשברג/ יולי רורמן/ גוני כנעני/ לימור אילן/ דוד אור/ אור בן נתן

  המופעים מתקיימים באכסדרת בית האופרה כשהילדים ישובים על שטיחים והמבוגרים מסביבם על כסאות.

  המופע מיועד לילדים בני 8-3, שלישי  9.10.18 בשעה 17:00  מחיר: 35 ₪

  המופע מיועד לילדים בני 8-3, שלישי  6.11.18 בשעה 17:00  מחיר: 35 ₪

   

  חליל הקסם/ ולפגנג אמדאוס מוצרט(שעת אופרה).

  הציפור פפגנו יוצא בחיפוש אחר הנסיכה פמינה אל ממלכתו של זרסטרו. בדרך יפגוש את מלכת הלילה ושלוש העוזרות המסתוריות שלה, ואפילו ימצא אהבה. האופרה האהובה של מוצרט בגרסה צבעונית ומשעשעת ובעיבוד מיוחד לילדים בשפה העברית - בתרגומו של אהוד מנור.

   

  במאי מקורי: ניב הופמן, במאית: שירית לי וייס, תרגום: אהוד מנור, סולנים: פפגנו- יאיר פולישוק/ יואב וייס/ גבריאל לובנהיים/ פמינה- ליאת לידור/ טל גנור/ טמינו- אושרי שגב/            איתן דרורי/ לירן קופל

  מלכת הלילה- ורוניקה ברוק, אביגיל גורטלר/ פפגנה-שקד סטרול/ טלי קצף, גבירה ראשונה-אפרת הכהן ברם/ אפרת וולפסון/ גוני כנעני, גבירה שניה- מאיה בקשטנסקי/ יולי רורמן/ לימור אילן, גבירה שלישית- זלטה חרשברג/ ניצן אלון/ לימור אילן

  המופע מיועד לילדים בני 8-3, שלישי  13.11.18 בשעה 17:00  מחיר: 35 ₪

   

  מופע בכורה!

  חליל הקסמים- בכורה עולמית- להפקה חדשה של  האופרה הישראלית! – יצירת המופת של מוצרט בהפקת ענק חדשה ומושקעת המיועדת לילדים ולכל המשפחה בבימויה של שירית לי וייס

  "חליל הקסם" מאת מוצרט היא אחת האופרות הבודדות שבתוך עלילתן נמצא סיפור מושלם לילדים. התרגום הנפלא לעברית של אהוד מנור הופך אותה לעונג צרוף לקטנים ולגדולים.

  בהפקה החדשה, העלילה מתרחשת בחדר קסמים גדוש בדמויות צבעוניות, יצורים מופלאים ואלמנטים מרהיבים. הנסיך טמינו, אשר נקלע לחדר הקסמים, יוצא למסע אל אהובתו פמינה, אותה הוא כלל לא מכיר. עם הדעות הקדומות שנטעו בו על מיהו טוב ומיהו רע, הוא יוצא לדרכו למען הסיכוי לזכות בפמינה. בדרך אליה, כשבידו חליל קסום שבכוחו לקרב לבבות, הוא מתמודד עם פחדיו הגדולים ביותר, פוגש אנשים שונים ממנו, לומד את כוחה של הנחישות ואת היתרונות של ה"ביחד" על פני ה"לבד".

  הבימאית שירית לי וייס יצקה לסיפור העלילה תפיסה עכשווית באפיון המגדרי של הדמויות. בניגוד לתפיסה המסורתית בה למשל מוצגת עלמה במצוקה שנסיך שנחלץ לעזרתה, הנסיכה פמינה היא נסיכה חזקה ואסרטיבית. שירית מדגישה בסיפור ערכים חשובים של קבלת השונה, חברות ושיתוף ערכים רלוונטיים לשיח היום יומי: "היצירה המופתית הזו בת יותר מ-300 שנים היא אמנם פנטסיה קסומה אבל רלוונטית יותר מתמיד למציאות יומיומית של ילדנו."
  האופרה תבוצע בתרגום לעברית של אהוד מנור,ובהשתתפותם של סולני האופרה הישראלית, רקדנים והתזמורת הקאמרית הישראלית בניצוחו של איתן שמייסר.

  הסולנים המשתתפים:  טל גנור  (פמינה(,איתן דרורי (טמינו), אביגיל גורטלר הר-טוב (מלכת הלילה גבריאל לובנהיים (פפגנו(,טלי קצף (פפגנה),  אנסטסיה קלוואן (גבירה ראשונה(, ענת צ'רני (גבירה שנייה(,שי בלוך (גבירה שלישית(, רועי סרוק (מונסטטוס), קובי מרימי (זרסטרו).

  .

  המופע מיועד לילדים בני 7 ומעלה, רביעי  17.10.18 בשעה 17:00 וביום חמישי ה18.10 בשעה 17:00 מחיר: 110, 140 ₪

   

  'אליסה בארץ הפלאות'

  גרסה אופראית חדשה ומשעשעת של "אליסה בארץ הפלאות" מאת  דוד זבה ע"פ הסיפור הקלאסי של לואיס קרול בהפקה בימתית מיוחדת לכל המשפחה בשפה העברית.  את ההפקה ביים גדי שכטר, וכמו בכל הפקות האופרה הישראלית היא משלבת תפאורה ותלבושות ססגוניים. במהלך האופרה יצטרפו הילדים למסעה הקסום של אליסה - הנופלת לבטן האדמה ומגלה שלל דמויות ססגוניות ובהן הארנב הלבן, הכובען המטורף, הזחל המוזר, החתול צ'שייר וכמובן מלכת הלבבות השאפתנית.

  את הדמויות האהובות והמוכרות של הסיפור יגלמו וישירו בעברית סולני האופרה הישראלית: רינת גולדמן והדר עטרי בתפקיד אליסה, נמרוד גרינבוים ולירן קופל בתפקיד הארנב, ברכה קול ומאיה בקשטנסקי בתפקידי מלכת הלבבות והחתול צ'שייר, יאיר פולישוק ורועי סרוק בתפקידי הכובען והזחל, שירה רז, לימור אילן, אנסטסיה קלוואן, יעל לויטה, אלה וסילביצקי וגוני כנעני בתפקידי הציפורים והקלפים. המופע מלווה בפסנתר.

  המופע מיועד לילדים בני 9-4, שבת  10.11.18 בשעה 11:00 ובשעה 13:00  מחיר: 65 ₪

   

  'מה עושות האיילות?'

  מופע חדש המביא את קסם הילדות והנוסטלגיה לאופרה. במרכזו, שירי הילדות הנוסטלגיים שכתבו ע. הלל, לאה גולדברג, ומרים ילן שטקליס והלחינו יוני רכטר, נורית הירש, אריה לבנון, נעמי שמר, צביקה פיק ועוד רבים אחרים. הבמאית  שירית לי וייס המוסיקאי ערן זהבי יצרו תכנית מיוחדת שמביאה למרכז הבמה את השירים האהובים עליהם גדלנו, והם חלק מפסקול הילדות של כל ילדה וילד. ההפקה מפיחה חיים בדמויות שבמרכז השירים המוכרים: דני שהדמעות שלו בוכות מעצמן, מיכאל שהבטיח לבוא פעמיים ולא הגיע, הזברה שמסרבת להוריד את פיג'מתה, הסבון שלא הפסיק לבכות, אדון שוקו המשמח, מקהלה עליזה במיוחד, ילדה אחת שחולמת על כובע קסמים, יקינתון שלומד לפרוח בזמן והאיילות שבלילות. כולם נפגשים על במת האולם הקטן באופרה, במופע שמחבר בין הורים וילדים באמצעות השירים שכולם אוהבים, בהפקה מבוימת וצבעונית ובביצוע קסום של זמרות האופרה הישראלית. בהשתתפות סולניות האופרה הישראלית: טל ברגמן, טל גנור, יעל לויטה וענת צ'רני.

  בהשתתפות השחקן והזמר תום חודורוב ובליווי פסנתר.

  המופע מיועד לילדים בני 9-4, שבת  3.11.18 בשעה 11:00  מחיר: 65 ₪

   

  ניתן לרכוש בקופת האופרה הישראלית בטלפון 03-6927777

  ובאתר האופרה הישראלית
  www.israel-opera.co.il 

   

   

   

   

   

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "אירועי האופרה הישראלית לילדים ולכל המשפחה בחודשי אוקטובר-נובמבר 2018"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה     ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "אירועי האופרה הישראלית לילדים ולכל המשפחה בחודשי אוקטובר-נובמבר 2018"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה