עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  ';

  פרטי קהילה

  קולנוע

  ברוכים הבאים לקהילת קולנוע. כאן ניתן לקרוא ולהחליף מידע על סרטים וביקורות. מידע, מדריכים ושאלות ותשובות בנושאי הפקת וידאו, צילום ועריכה ובנושאי לימודי קולנוע ותסריטאות. זהו בית לקהילות וידאו עצמאיות כמו פורום קולנוע חברתי-פוליטי.

  סרטים

  חברים בקהילה (3615)

  תנועת כמוך
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  מכבית- coach...
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  debie30
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רז פורטון
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  צבי קירשטיין
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  77777777
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  yang9600
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ~ ~
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  עמי100
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ששת שצ
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  בציר ראשון- לאוהבי בורגונדי ויין

  8/6/17 17:46
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2017-06-08 17:46:22
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  [ בורגונדי, בציר ראשון ]

  זהו סרט לחובבי היין ולמבינים ביין ולכל מי שהיה או יהיה בבורגונדי.

   

   ז'רום לה-מר מביא את ספורו של שארלי, מבקר יין מפורסם שאוהב את החיים הטובים, שצבר לעצמו קהל של מעריצים וחנפנים שמבקשים שיכתוב טובות על היין שלהם.

   

  אבל שארלי נאלץ לחזור אל הכרם המשפחתי שלו, כי הוא מגלה שאם לא יירתם לעזור לאביו היינן, הם יאבדו את הכרם ויחד אתו את כל המורשת המשפחתית. עכשיו הוא נקרע בין רצונו לשמור על חייו הטובים או החיים שהוא חושב לטובים לבין החזרה אל הכרם המשפחתי וההתחברות אל האדמה.

  ''

   

  במהלך העבודה על התסריט בבורגון גילה הבמאי – ז'רום לה-מר כי נשא המורשת אצל הייננים חשוב מאוד. "מדובר באזור המאוכלס ומעובד זה מאות שנה, מימי הרומאים", סיפר הבמאי בראיון, "הכורמים בדרך-כלל עומדים בראש יקבים משפחתיים קטנים, ואינם בעלי אחוזות גדולות. לדעת מי ייטול על עצמו את ניהולו של יקב הוא אתגר של ממש בשביל הכורם בן-בורגונדי, ורעיון המורשת חיוני ממש".

   

  לה-מר אינו בן בורגונדי בעצמי, אך הוא בילה באזור תקופות ארוכות ולדבריו תמיד תהה מדוע לא נעשו סרטים על האזור. "זהו חבל ארץ שידוע בעולם כולו בזכות היינות שמיוצרים בו, אך רק מעטים יודעים כיצד נראים נופיו," סיפר. "כשהסתובבתי בין הכרמים בבורגונדי הרגשתי שלמקום יש הרבה סיפורים מעניינים לספר. כנראה שזה עניין של זמן, כמו בציר טוב גם לסיפור טוב לוקח זמן להבשיל עד שהגעתי לנקודה בה אני קם בבוקר ויודע שזה הסרט שאני חייב לצאת ולצלם. הרעיון לסרט עלה כבר בשנת 2006, ב- 2012 התחלתי לכתוב את התסריט ונדרשו לי כמה שנים לפתח ולשכלל אותו, בהחלט ניתן להגיד שהיה פה תהליך ארוך של הבשלה".

  ''

   

  למציאת הלוקיישן, הארמונות, היקבים והמרתפים נעזר צוות ההפקה בכתב מגזין יין מקומי המכיר היטב את האזור. "זהו עולם סגור למדי שבו אתה חייב להוכיח את אמינותך, אבל מרגע שעברת את המבחן, קבלת הפנים חמה מאוד", סיפר לה-מר. הם סיירו במקום שבעה שבועות וכדי להגיע לסיפור הם ירדו מאם הדרך והגיעו לאותם יקבים קטנים שמעבר לפינות התיירותיות".

   

  סיפור הסרט מדיף ניחוח כמעט שקספירי: יחסי אב-בן, תחרות בין שתי משפחות וסיפור האהבה בין הילדים משני צידי המתרס.. לה מר מסביר כי רצה שיהיה בסרט גם אלמנט טראגי כזה שנישא על גב דמויות נשיות חזקות. "בבורגונדי יש לנשים תפקיד חשוב מאוד, כמו זה של אדית, אמא של בלאנש. מדובר ב"בוסיות" של ממש, שהצליחו במהלך השנים לטפס עד לתפקידי ניהול של היקבים היוקרתיים. באשר לצד השבטי, הוא נוכח מאוד בבורגונדי וההיסטוריה של האזור משופעת בסיפורי יריבויות משפחתיות".

  ''

   

  "פרנסואה מרשאל, האב בסרט (ז'ראר לאנוון) חווה סוג של אכזבה והתפכחות בנוגע ליקב שלו. הוא היה כורם טוב בעבר, אך בראשית הסרט אנו פוגשים בו כשהוא מרים ידיים. זה קרה אולי אפילו קודם לכן. בבורגונדי, כמו באזורי יין אחרים, מהפיכת האיכות שהתרחשה לפני כמה שנים סילקה מן הבמה את כל אלו שייצרו יין גרוע, לעיתים קרובות ממש באותן אדמות בהן יוצרו יינות מעולים. פרנסואה הוא מסוג האנשים ששומר לעצמו גם את מה שהוא חושב וגם את הידע המקצועי שלו. כבר בכתיבת התסריט ייעדתי את התפקיד הזה לז'ראר לנוואן. דמותו של פרנסואה חווה תשישות מהמאבקים, בעוד לנוואן הוא אדם קורן ומלא אנרגיה. רציתי שיראה שהלהט בדמותו של פרנסואה עוד קיים, אלא שהוא התעייף מלהיאבק, הוא רוצה רק לבנות לעצמו סירה ולהפליג למחוזות אחרים. שמחתי שהתפקיד איתגר את ז'ראר".

   

  אחת ההצלחות של הסרט טמונה בליהוק של ז'ליל לספר, כבנו של לאנוון. "זה היה האתגר הגדול שלנו," מספר הבמאי. "למצוא צמד שחקנים שיגלמו דמויות של אב ובן בהתאמה מלאה. ז'ליל הוא שחקן עולה שמגיע מרקע שונה מלאנוון אך זוכה לפופולריות עצומה. עם זאת יש ביניהם מכנה משותף, כל אחד מהם משקיע מאוד בעבודה כשחקן ומחפש את הטון המדויק שמתאים לדמות. הסרט מושתת על האינטראקציה ביניהם. ההשקעה שלהם והאמינות שעוברת ביחסים ביניהם סייעו לי להרים את הסרט כולו".

   

  אף השחקניות בסרט מעולות. אליס טאליוני בולטת בתפקיד בלאנש על אף שזה תפקיד משני ולורה סמט מגלמת את אחותו של שארלי ובתו של פרנסואה,

   

  "את הדמות של אליס לא תתפוס עם מגפיים בבוץ. היא מצליחה להעביר את הצד האריסטוקרטי של בעלי האדמות באזור, אך בה בעת להישאר אנושית וטבעית," מספר הבמאי. "אליס אישה דעתנית מאוד ובעבודה איתה היינו צריכים מעט לפשט את דמותה שהיא פחות מתוחכמת. התפקיד של לורה היה להשיב את אחיה חזרה לעסק המשפחתי כדי להתמודד עם חובות האב. הייתה לי בראש דמות של אישה מרשימה ומודרנית ולורה התאימה בדיוק למה שחיפשתי".

   

  97 דקות, דובר צרפתית, כתוביות לעברית ולאנגלית

   

  בימוי: ז'רום לה-מר                       Jérôme Le Maire

  תסריט: רמי בזאנסון , ונסה פורטל,  ז'רום לה-מר

  Vanessa Portal, Rémi Bezançon, Jérôme Le Maire

  צילום: דויד אונגרו             David Ungaro

  עריכה: סילבי לנדרה                     Sylvie Landra

  מוזיקה מקורית: ז'אן קלוד פטי        Jean-Claude Petit

  הפקה: אלן טרזיאן                       Alain Terzian

   

  שחקנים:

  פרנסואה מרשאל: ז'ראר לאנוון       Gérard Lanvin

  שארלי מרשאל: ז'ליל לספר            Jalil Lespert

  בלאנש: אליס טאליוני                    Alice Taglioni

  מארי: לורה סמט             Laura Smet

  מרקו: לאניק גאוטרי                      Lannick Gautry

   

  לצפייה בטריילר:

   https://www.youtube.com/watch?v=m7jDZHQQPEI

   

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "בציר ראשון- לאוהבי בורגונדי ויין"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה     ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "בציר ראשון- לאוהבי בורגונדי ויין"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה