עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  שירה וכתיבה יוצרת

  קהילת "שירה וכתיבה יוצרת" בניהולם של שלמה אברמוביץ' ושל bfou, מיועדת למי שכותבים שירה, אוהבים לקרוא שירה ולמי שעוסקים בכתיבה יוצרת לסוגיה. הקהילה תעניק במה ליוצרים ותיקים ומנוסים לצד כותבים חדשים ומתנסים. הקהילה תיזום ותעודד דיונים ענייניים על יצירות וניתוחן, תוך שמירה על כבוד היוצרים. מדי פעם נארח כאן משוררים וכותבים בעלי שם, שחיים עדיין בינינו ונציג גם יצירות אלמותוית של יוצרי עבר, שכולנו גדלנו על ברכיהם. הקהילה תחשוף מפעם לפעם יוזמות חדשניות, שעיקרן עידוד הכתיבה והיצירה. בואו נהנה.

  אמנות ובמה

  חברים בקהילה (2288)

  א. אפולינר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אלון בחורף
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  איציק אביב
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ע~ ר~
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אלי אלון-עית...
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  forte nina
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שרגא ז.
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  יעלי 65
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  OR37
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  aviev2
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  שירים שאני אוהב/ת במיוחד

  במה להצגת שירים ויצירות אהובות במיוחד.

  מה חדש במדע - מאיר אריאל

  13/11/14 09:57
  4
  דרג את התוכן:
  2014-11-17 00:43:57
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  וְעוֹד עַל פִּי הַמַּדָּעִים
  נוֹצְרוּ הָעוֹלָם וְהַחַיִּים
  בְּשֶׁל נְסִבּוֹת וּתְנָאִים
  שֶׁנִּתְהַוּוּ מִן הַסְּתָם.
  מִן הַסְּתָם, מָה זֹאת אוֹמֶרֶת?
  שֶׁהִתְרַחֲשׁוּ בְּשַׁרְשֶׁרֶת
  שֶׁלֹּא מַתְחִילָה אוֹ נִגְמֶרֶת
  אַקְרָאִית, מֵאָז וּמֵעוֹלָם...

  נַגִּיד: סְתָם שׁוֹטְטוּ לָהֶם כַּמָּה חֻקִּים,
  כַּמָּה חֻקֵּי טֶבַע זְרוּקִים.
  אֵיךְ הֵם הִגִּיעוּ לְכָאן בִּכְלָל?
  סְתָם שׁוֹטְטוּ לָהֶם בֶּחָלָל.

  וְהִנֵּה עוֹלָה מַמָּשׁ לִקְרָאתָם
  עוֹד קְבוּצַת חֻקֵּי טֶבַע, גַּם כֵּן סְתָם,
  וְאִם כְּבָר אָז הִתְחַבְּרוּ הַקְּבוּצוֹת
  וְהָיוּ פִּצּוּצִים וְנִיצוֹצוֹת...

  ...כָּךְ סְתָם פָּגַשׁ חֶלְבּוֹן אֶת חֶלְבּוֹן
  בַּחֹם הַיָּפֶה, בָּאוֹר הַנָּכוֹן
  וּמֵהֵם יָצָא חֶלְבּוֹן עִם כִּשָּׁרוֹן...
  נוּ, וְהַתַּכְשִׁיט כְּבָר יוֹדֵעַ לַעֲשׂוֹת חֶשְׁבּוֹן!

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "מה חדש במדע - מאיר אריאל"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  14/11/14 09:36
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2014-11-14 09:36:45
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אז ברוך השם, תודה לאל, ברוך השם, תודה לאל.

  --
  ~
  14/11/14 10:07
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2014-11-14 10:07:37
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  נשגבות דרכי הבורא

  --
  דוא"ל: r
  yor-1@bezeqint.net
  14/11/14 23:53
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2014-11-14 23:53:22
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  הכל מתחיל בחוקי המשיכה
  16/11/14 10:28
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2014-11-16 10:28:59
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: Benj 2014-11-14 23:53:22

  הכל מתחיל בחוקי המשיכה

   

  בניסוח מתמטי:

  ''
  F הוא כוח המשיכה, G הוא קבוע הכבידה, M היא המסה של כל אחד מהגופים, R הוא המרחק בין מרכזי הכובד
   F = {{G m_1 m_2} \over R^2}

  כאשר

  • F הוא הכוח שכל אחד מהגופים מפעיל על השני, \ R^* הוא המרחק בין מרכזי הכובד של הגופים. (זהו קירוב, שהוא מדויק כאשר הגופים כדוריים).
  • \ m_1 ו-\ m_2 הם מסותיהם של הגופים, בהתאמה.

  בניסוח וקטורי כותבים זאת כך:

   \vec F_{12} = -G m_1m_2 \frac{\vec r_2 -\vec r_1 }{\left| \vec r_2 -\vec r_1 \right|^3}

  כאשר

  חיוך


  --
  הוליווד זה מקום בו ישלמו לך אלף דולר תמורת נשיקה ו-50 סנט תמורת הנשמה שלך.
  - מרלין מונרו
  16/11/14 10:39
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2014-11-16 10:39:16
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  "מהי מטרת בריאת העולם ובריאת האדם?

  היקום נברא עבור האדם בכדי שיצליח להגשים את משימת חייו, להדק ולאמץ את הקשר עם בוראו שהוא מקור החיים.

  חייו של האדם עלי אדמות, מעשיו ומחשבותיו, מהווים מסכת רחבה ומורכבת. איננו מודדים את האדם לפי קומתו ומשקלו, כוחו וגבורתו, ואף לא לפי מעשיו החומריים. גדלותו של האדם אינה נמדדת בכך שהספיק לאכול במשך תקופת חייו מספר קילוגרמים בלתי מבוטל של בשר ולחם ולבקר מאות פעמים בבתי שעשועים. גם אדם שהצליח ליצור מכשירים משוכללים, המנעימים את חייו עלי אדמות - עדיין אינו נחשב לאדם שאליו התכוון היוצר.

  במה מתבטא ייחודו של האדם? האם בכך שכיום יש ביכולתו להגיע לארצות שמעבר לים תוך יממה, בעוד שלפני מאות שנים נדרשו חודשים רבים לצורך נסיעה זו? האם זהו ייחודו? הן כל ההמצאות הינן אמצעים בלבד. אמנם ניתן לנצל אותן לטובה, אולם באותה מידה ניתן להופכן למכשירים הזורעים הרס וחורבן. האדם אינו נבחן ביכולתו לייצר אמצעים, אלא בהשגת מטרות אמת.

  כל אדם הוא יציר כפיו של הבורא. כל אדם נברא בצלם אלוקים, ומלבד הווייתו הגשמית, מלבד עיסוקו באכילה, בשתיה ובשאר צרכי הגוף, שוכנת בו נשמה רוחנית, בלתי מוחשית. נשמה זו מהווה את חייו, מקיימת את גופו ומזרימה בו רוח חיים. יצירה זו היא אותו חלק אלוק ממעל, אשר נאצל ממרומים, ועל פי רצון הבורא נשלח לארץ כדי להיות נשמת חיים בגוף החומרי. נשמת חיים זו נשלחה במטרה למלא תפקיד אשר למענו נברא העולם כולו. התפקיד, וממילא גם מטרת חיי האדם עלי אדמות, הם עשיית מעשים טובים. אולם במשעול חייו ניצבים עם תכונות והרגלים שונים המפריעים לו להגיע להישגים מרביים.

  מאידך, ניתנה לאדם תורה המעדנת את טבעיו ואת הרגליו, מדריכתו למעשים טובים, להתעלות ולהדבקות בשוכן מרומים. על האדם למלא בחייו את תפקידו בשקידה, לזכך ולעדן את מידותיו, לשמור על לשונו, שעליה נאמר: "מוות וחיים ביד הלשון", להקדיש את לבו לרחמים ולחסד, לאהבת הזולת ולמעשים טובים, ובקרבו פנימה עליו לשאוף  להתרוממות ולמיצוי יכולת הנשמה העילאית שהיא חלק אלוק ממעל השוכנת בקרבו.

  זהו האדם שעבורו נבראה הבריאה. היקום כולו, מגבהי מרומים ועד עמקי תהומות, נברא למען אותו אדם המצליח להגשים את המטרה הנאצלת של הבריאה, את השלמת נשמתו ואת הכוונתה לה', שהוא מקור החיים של העולם כולו."

   


  --
  הוליווד זה מקום בו ישלמו לך אלף דולר תמורת נשיקה ו-50 סנט תמורת הנשמה שלך.
  - מרלין מונרו
  16/11/14 10:53
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2014-11-16 10:53:15
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  סיבות טובות לשמוע מאיר אריאל
  11 שנים אחרי מותו, בניו של מאיר אריאל מוציאים שיר שהתגלה במגירותיו ושלא פורסם מעולם. "סיבות טובות" - שאותו יבצעו גם בפסטיבל המוזיקה היהודית חדא כנישתא - יופיע באלבום שיבוסס כולו על שירים "חדשים" של הזמר המנוח. מיוחד ב-ynet

  ביום שישי הקרוב יצוין יום השנה למותו של מאיר אריאל ז"ל - ועל אף שעברו מאז 11 שנה, מעיין יצירתו ממשיך לפעום ולזרום אל החוץ. האחים אריאל, שחר ואהוד, עמלים בימים אלה על אלבום חדש, שכל כולו לחנים חדשים לשירים של אביהם, שנמצאו במגירותיו.  

   

   

   

  אחד השירים החדשים שעתידים להיות באלבום הוא "סיבות טובות", שאותו ישירו השניים בפסטיבל המוזיקה היהודית "חדא כנישתא". לקראת הופעתם, הקליטו במיוחד עבור ynet גרסה ראשונית ובלעדית של השיר.  

   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3917926,00.html

  האחים אריאל, שניהם חוזרים בתשובה, עובדים יחד כבר כמה שנים וב-2006 הוציאו את אלבומם הראשון "מי יעיר את הילדים". השיר החדש הוא סנונית ראשונה מ"האלבום החדש של שירי מאיר אריאל", שבו צפויים להיכלל כ-12 יצירות - רובן ככולן משלוש שנות חייו האחרונות.

   

  בראיון ל-ynet מספר שחר אריאל כי לאחר מות אביהם, הם מצאו במגירות העבודה שלו כ-100 שירים, שהם דאגו לסדר ולארגן בקלסרים. לדבריו, בין הדפים נמצאו גם ורסיות שונות לשירים שכבר יצאו, כמו 17 גרסאות ל"ערב כחול עמוק" או 20 גרסאות ל"הלילה לא". בין הדפים גילו גם טקסטים אחרים - מחשבות, הגות ותגובות לאירועים פוליטיים.

   

  אריאל מצהיר כי המשפחה לא שומרת לעצמה את השירים, והם פתוחים לכל אמן שמחפש טקסטים חדשים של אביו: "אנחנו לא מרגישים שהשירים האלו שייכים לנו, אבא עבר כבר מזמן לנחלת הציבור".

   

  אמונה גלויה

  אריאל אומר כי בשירים שכתב אביו בשנים האחרונות ניכרת התחזקותו באמונה, והעובדה שהוא "עשה תשובה בסתר". לדבריו, ב-10 השנים האחרונות לחייו אביו לא הופיע כלל בשבתות, ו"באיזשהו שלב, הכובע הפך לכיסוי ראש, לפחות בכל הנוגע לכוונה הפנימית".

   

  עוד מספר אריאל כי אביו למד גמרא בכל יום ו"היה לו צער גדול כשבאתי לקרוא לו להופעה, והוא חש שקורעים אותו מהתלמוד. אבא גם אהב מאוד אהב את כתבי הרמח"ל והבעל-שם-טוב, וגם את כתבי רבי נחמן הוא למד הרבה לפני שברסלב נהייתה כל-כך פופולרית, עוד לפני שאפשר היה בכלל לראות את כל כתובות הנ-נח על קירות הערים".

   

  באלבום "ירוקות", למשל, יש את השיר "מה חדש במדע" שבו אביך מביע ביטחון גמור בקיומו של האל, האם בשירים האחרים הוא הלך רחוק יותר?

   

  "ב'מה חדש במדע' אבא מצהיר על אמונה באלוהים, אבל בעיקר מתווכח עם כל האנשים שהפכו את המדע לאלוהים, ושמבחינתם אם יש חותמת מדען - אז מה שנאמר קדוש. בשיר החדש 'סיבות טובות' הוא כותב באופן הרבה יותר מפורש מילים כמו 'להודות לשבח להלל, לאדון הבוקר והליל'. לדעתי, אז זה לא היה עובר. הוא לא היה שם את זה באופן כל-כך גלוי, בלי רצון להתנצל.

   

  "שיר כמו 'מודה אני', שיצא אחרי לכתו, זה שיר שבו הוא כותב בגלוי על האמונה שלו בקדוש-ברוך-הוא ועל האופטימיות האדירה שהאמונה הזו נותנת לו, היכולת לקבל רע וטוב כחלק בלתי נפרד. גם בשיר 'אלוהי', שחידש יוני רועה, הוא כותב 'רק אני לבד בשטח, נוכח אלוהיי'".

   

  אסור להתייאש

  בשנה שעברה הגיעו האחים אריאל לפסטיבל "חדא כנישתא" הראשון כאורחים מן השורה - והמקום שבה את לבם. "פשוט התלהבנו והתרגשנו ממה שקרה שם", מספר אריאל, "לראות את עמך ישראל, מכל הזרמים, מתכנסים לפסטיבל שבו הכל צנוע, מסודר, עם שמחה אמיתית ובעיקר - אהבת חינם. אפשר להסתובב מבלי להרגיש מותקף ומאוים מכל מיני מראות ומריעין בישין של תרבות המערב. רציתי לעבור ממארגן למארגן וללחוץ להם את היד. אמרתי לאשתי ולאחי, חייבים להשתתף בפסטיבל, ואני שמח שכך יצא. 

   

  "אחד הדברים היפים בפסטיבל הוא שאין בו כוונה להחזיר בתשובה, אלא לגלות תרבות יהודית רחבה שאפשר להישען עליה. מצד אחד יש את עדי רן ושולי רנד, ומצד שני את ברי סחרוף ורע מוכיח, ואת קובי אוז שמוכיח בדיסק שלו שאפשר להתקרב למחשבה יהודית אותנטית, בלי לרוץ לישיבה. אני בטוח שאם אבא היה היום חי, הוא היה פשוט יוצא מגדרו משמחה מהדברים שקורים בשיח ובתרבות היהודית".

   

  ולמה בחרתם דווקא ב"סיבות טובות" לקראת הפסטיבל?

   

  "השיר הזה מדבר על המלחמה בייאוש. השמש בשיר היא האור של האמונה, ומי שמתייאש מהניסים הוא בעצם מי שנכנע ליצר הרע. רבנו נחמן אומר שכל אחד נופל בכל יום, השאלה היא כמה מהר קמים, והשיר הזה נותן כוח לאנשים שנופלים. העיקרון הוא לא להישאר בעצבות, בחוסר התקווה.

   

  "היה לי חשוב שיהיה בפסטיבל שיר של מאיר אריאל, שהוא מעוז הקיבוציות והישראליות החילונית, שבא מהמקום של העברית החדשה, ששואבת מהמקורות, מביאליק ואלתרמן ומן הסלנג - ומשם הוא אומר בגלוי לא להתייאש מהנסים, שצריך להגיד תודה על כל מה שיש ולזכור שריבונו של עולם הוא 'המניע והמחולל'".

   

  ויש גם אלבום אישי

  במקביל לאלבום משירי אביהם, עובדים האחים אריאל על אלבום שירים מקוריים, שחושפים את הפן התורני-אמוני

  שלהם - תהליך החזרה בתשובה, המקום הרוחני שבו הם נמצאים והדמויות שמשפיעות על חייהם. "זה לא תקליט של מזמורי תהלים מולחנים", אומר אריאל, "זה יותר דומה למה שעושים שולי רנד או עמיר בניון".

   

  אחד השירים באלבום המתהווה נקרא "צוענים" ומדבר על הצורך של העם היהודי, והצורך של בני אדם ככלל, להרגיש שיש להם בית. "אנחנו צריכים להרגיש שחזרנו הביתה וזה לא זמני", הוא מסביר, "אין על מה להתנצל או להצטדק, אין מה לבקש סליחה על שחזרנו הביתה - כמו שהובטח לנו בכתובים. זה ממש לא עניין של ימין או שמאל, זו הזכות ההיסטורית לחיות פה בשקט ובבטחה".  

   

  סיבות טובות / מאיר אריאל 

  עולה השמש להאיר המעשים

   

  של המתייאשים מהנסים

  רואה השמש את המתכסים

  בשמיכותיהם מהססים

  חורים של חושך באורה עושים

  וחושך להאיר ממוססים.

   

  ריבונו של עולם מחוללי

   

  אלה שם עושים יומי לילי

  מה יוצא להם ממני ולי

  רק יוצא מהם שלילי שלילי

  מה בצע באורי בהרגלי

  בקצבי במסלולי הגלגלי.

   

  דוד המים החמים עושה צרות

   

  במקלחת נסדקו הצינורות

  והסיד כבר מתקלף מהקירות

  טלפונים דואר כותרות

  אלקטרוניקה של מזכירות

  שאיבת אסלה שאיפת מאפרות.

   

  ילד ממהר לבית ספרו

   

  ערמות החפצים הנצברות

  השמועה החדשה בחצרות

  מגרשים המוצעים למכירות

  ירידת מחירי הדירות

  ייסורי האהבה של חברות.

   

  הצורך השקוף של בעלך

   

  לראות אותך לשמוע את קולך

  לראות שיום העבודה הולך

  לראות בין ימינך ובין שמאלך

  ביניהם למצוא את שקולך

  החוט הדק המחזיק את כולך.

   

  לראות את השחר עולה

   

  לראות את החושך גולה

  אפשר שמשהו מתגלה

  צריך אומץ לב להתפלא

  על הגוף הזה המתבלה

  אומרים שרק הגוף מתכלה.

   

  להודות לשבח להלל

   

  את אדון הבוקר והליל

  הקונה הכל הכל כולל

  המניע והמחולל

  הוא המסובב הוא הגולל

  הוא המחייב הוא השולל.

   


  --
  הוליווד זה מקום בו ישלמו לך אלף דולר תמורת נשיקה ו-50 סנט תמורת הנשמה שלך.
  - מרלין מונרו
  16/11/14 13:19
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2014-11-16 13:19:59
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  מאיר אריאל- הדשא של השכן

  https://www.youtube.com/watch?v=e0fwYLSBxOY


  --
  הוליווד זה מקום בו ישלמו לך אלף דולר תמורת נשיקה ו-50 סנט תמורת הנשמה שלך.
  - מרלין מונרו
  17/11/14 00:43
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2014-11-17 00:43:57
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  \ m \frac{ d p^\mu}{d \tau } + \Gamma^{\mu}_{\sigma \rho} \frac{ dp^\sigma}{d \tau} \frac{ dp^\rho}{d \tau} = p^\nu \partial_\nu p^\mu+ \Gamma^{\mu}_{\sigma \rho} \frac{ dp^\sigma}{d \tau} \frac{ dp^\rho}{d \tau} = 0 \quad

   

  מה שהיה חסר בנוסחאות שלך היא השפעת הגרביטציה על האור. המשוואה הזאת סוגרת את הפינות.  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "מה חדש במדע - מאיר אריאל"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה