עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  ספרים

  "לא היו לנו רהיטים ולא וילונות, לא סדינים, לא מגבות ולא כלים. לא היה לנו רדיו והכי גרוע לא היתה לנו ספרייה..." (החיים והספרות - מרסל רייך רניצקי)  

  ספרים

  חברים בקהילה (6878)

  איציק אביב
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ofer ben z
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  mr.unicorn
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לולה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לולה של היום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  rayshc
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  יוסי בר-אל
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  Natalie S
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  friend :)
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  forte nina
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אודטה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  ספרים - ראשי

  על החיים ועל הספרות ועל מה שביניהם.

  אל נקמות הופיע – רונן ליבוביץ

  27/4/14 09:49
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2014-04-27 09:49:20
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  [ רונן ליבוביץ, אל נקמות הופיע, ספר ביכורים ]

   

  הוא חצה פעמיים את הקווים * הוא דובר במשרד האוצר * כתב מדיני ופוליטי לשעבר * שימש כעוזרו הפרלמנטרי של ח"כ ד"ר נחמן שי * בן 33 * גר בירושלים * נשוי ואב לילדה קטנה * חברו הטוב דורון, שנהרג בפיגוע חבלני, משמש בסיס לדמות בספר ביכוריו * התחיל לכתוב בעקבות הטיול של אחרי הצבא * הסיפור החל בחטיפת ישראלים בדרום אמריקה, והתפתח לאיום מוחשי על מדינת ישראל מצד ניאו-נאצים ולוחמי ג'יהאד עולמי * מגדיר את עצמו כתולעת ספרים ומאחל לעצמו לכתוב ארבעה ספרים נוספים לפחות בעשר השנים הקרובות.

  ''


  זהו רונן ליבוביץ. הוא מבלה את רוב יומו במסדרונות משרד האוצר. בתקופה מרתקת של אתגרים פוליטיים וכלכליים, הוא משמש כיועץ תקשורת ודובר במשרד האוצר. כאיש תקשורת מיומן, בעל רקע עיתונאי וניסיון ברזי הפוליטיקה הישראלית, הוא מתמרן את דרכו. ספר ביכוריו, "אל נקמות הופיע", בהוצאת אופיר ביכורים, מוציא ממנו אמיתות רבות. את הספר הוא מקדיש למשפחתו האהובה ולחברו הטוב דורון. דורון נהרג לפני כשתים-עשרה שנים בפיגוע חבלני בכביש 443. דמותו של דורון בספר מבצעת מעשה גבורה ואז נהרגת מכדורי אקדח. העלילה היא דמיונית לחלוטין, אלא שבמדינת ישראל, תחת צילם של איומים המתחדשים לבקרים, יכולה זו להפוך בהינף קולמוס גם למציאות החדשה.

   

  פוליטיקה, ריגול והפרעת קשב. על הדרך הסלולה בטבעיות לכתיבה, אומר רונן ליבוביץ: "תמיד נמשכתי לסיפורי מתח המשלבים פוליטיקה, מדיניות, ריגול וצבא. בעקבות הטיול שאחרי הצבא, התחלתי לכתוב סיפור על חטיפת ישראלים בדרום אמריקה. אט אט וללא כוונת מכוון, התפתחה העלילה לאיום מוחשי ואמתי על מדינת ישראל מצד ניאו-נאצים ולוחמי ג'יהאד עולמי. גם אירועים רבים עליהם גדלנו כמו זיכרון השואה והמתח המתמשך בין ישראלים לפלסטינים, השפיעו על כתיבתי. כתיבת הספר נמשכה כנראה זמן רב מדי - כשבע שנים. במקביל למדתי לימודי תואר ראשון ושני, עבדתי בעבודות שדרשו ממני משאבים וזמן והקמתי משפחה. סיבה נוספת לתקופת הכתיבה היא הפרעת הקשב שמלווה אותי מאז ומתמיד. כתלמיד בבית הספר, היה לי קשה מאחר שלא הצלחתי להביא לידי ביטוי את יכולותיי. רק במכינה, לפני תחילת התואר הראשון, הפנמתי שגם אני יכול. הסיבות לכך היו רבות – ההכרה בהפרעת הקשב, ההתבגרות שלי, הטיול בדרום אמריקה בו טיילתי לעיתים לבד, וגם רצון רב להצליח. ואכן סיימתי כמצטיין".

   

  הפעם הראשונה. "היום הראשון של הכנסת השבע-עשרה היה יומי הראשון כעיתונאי. הגעתי למשכן לסקר את המעמד המרגש. בזמן שתכננתי להיכנס למליאה, קיבלתי טלפון מהמערכת על פיגוע שאירע. ביקשו ממני לקבל תגובות של חברי כנסת ומכובדים. הגעתי למתחם מזנון הכנסת וראיתי את אהוד ברק, אז עוד אזרח פרטי, עומד ומפטפט עם חבריו. ניגשתי אליו והוא פשוט נפנף אותי. מאז סיקרתי את ברק ורבים וטובים אחרים".

   

  חוצה קווים. בתחילת דרכו, סיקר רונן ליבוביץ במשך כחמש שנים את המתרחש בכנסת ואת התחום המדיני והפוליטי עבור נענע10, חדשות הרדיו האזורי ואתר NFC, וכן שימש כעוזרו הפרלמנטרי של ח"כ ד"ר נחמן שי. רונן: "אחרי מספר שנים כעיתונאי, הבנתי שאני רוצה לחוות אתגרים נוספים. החיבור עם נחמן שי היה כמעט מידי. למדתי ממנו רבות, בין היתר שאין קשר בין מקצוע העיתונאי למקצוע הדובר. למרות שיש ערך רב בניסיון עיתונאי, הדובר נדרש להלך מחשבה אחרת לגמרי. המחשבה על המסר, התכנון לטווח ארוך וההשפעות של אייטם מסוים הם רק חלק מהתרחישים שיש להביא בחשבון. נתקלתי בכך ביתר שאת בעבודתי המרתקת במשרד האוצר. יש כמובן הבדל בין תקשורת פוליטית לתקשורת כלכלית אך בשניהם ישנה חשיבות רבה לצורת המסר ואחריות על מעביר המסר. מדובר במקצוע דינמי, רצוף אירועים, בלבה של העשייה, בזירה מלאת השפעה".

   

  על המדף עם טום קלנסי. רונן ליבוביץ כתב כמעט בכל מקום שהתאפשר: "כתבתי כאשר יכולתי, אם במהלך השיעורים באוניברסיטה, בבתי קפה, אחרי העבודה בלילות ובשבתות. הכתיבה דרשה ממני תחקיר על שלל נושאים, שביצעתי בעזרת האינטרנט. מהבית ומהקרובים קיבלתי המון תמיכה ופרגון. הייתי שמח אם הספר היה מגיע למדפים של מקבלי ההחלטות בישראל. הספר מספר סיפור בדיוני אמנם, אבל כזה שיכול להתרחש בכל רגע. בנוסף, יהיה מרגש למצוא את הספר על המדף של סופרי המתח הגדולים בעולם. אם הסופר האמריקאי טום קלנסי היה חי עדיין, הוא היה הראשון שבהם. וכמובן, הייתי שמח למצוא את הספר על מדפו של כל אדם שאוהב לקרוא ספרים".

   

  בעוד עשר שנים. רונן ליבוביץ נמשך מאז ומתמיד לסיפורי מתח המשלבים פוליטיקה, מדיניות, ריגול וצבא: "אני מתכוון לכתוב ספרים נוספים בז'אנר הזה. כבר כעת אני נמצא בתהליך של מחשבה לקראת כתיבת ספר נוסף. בדבר אחד אני בטוח, שבתוך עשר השנים הקרובות אכתוב ארבעה ספרים לפחות".

  לרונן ליבוביץ אין יותר מידי זמן פנוי. אבל את הזמן שיש לו, הוא מעדיף

  לבלות עם המשפחה, לעיתים לעשות קצת ספורט ולקרוא ספר טוב. ברשימת הסופרים שהוא אוהב לקרוא, נמצאים טום קלנסי, דן בראון, ג'ון גרישם, ג'ורג' אורוול ואשכול נבו הישראלי.

  רונן ליבוביץ נולד בשנת 1980 בירושלים. במשך כחמש שנים סיקר את המתרחש בכנסת ואת התחום המדיני והפוליטי עבור נענע10, חדשות הרדיו האזורי ואתר NFC. לאחר מכן שימש כעוזרו הפרלמנטרי של ח"כ ד"ר נחמן שי. כיום, דובר במשרד האוצר. רונן בוגר תואר שני במנהל עסקים מהמסלול האקדמי - המכללה למנהל, ובוגר תואר ראשון במדע המדינה וביחסים בין לאומיים מהאוניברסיטה העברית בירושלים. רונן נשוי ואב לבת, וזהו ספר הביכורים שלו.

  דף הספר בפייסבוק:  https://www.facebook.com/RonenLeibovich

  סרטון הספר: http://www.youtube.com/watch?v=B22RIER3CBE

   

  ''

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "אל נקמות הופיע – רונן ליבוביץ"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה     ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "אל נקמות הופיע – רונן ליבוביץ"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה