עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    ';

פרטי קהילה

אוכל

ברוכים הבאים לקהילת אוכל והחיים הטובים. כאן זה המקום לספר ולשאול על ההנאות הקטנות שלנו מאוכל, קינוח, יין וקפה. אנחנו כאן כדי לשתף, להעביר את החוויות השונות בצורה הכי טובה וכמובן בשביל להנות.    

מסעדות ואוכל

חברים בקהילה (6505)

שיאצו, דיקור...
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    lioba
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    sari10
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אסףלב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    RED T
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    rossini
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שלי לבנשטיין
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    d10d10
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

יקב שטרן - הג'ינג'י שבא לנצח את כולם השקט בשקט...או- מהיא אומנות היין

11/1/13 16:51
    1
    דרג את התוכן:
    2013-01-13 00:03:17
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    [ יקב, בוטיק, יקב בוטיק, יקב בוטיק הגליל, יין, יין אדום, יין ישראלי, יין משובח, יין ישראלי., יין מומלץ, יין במסעדות, הטרקלין, הטרקלין ביסטרו בשר ויין תל אבי, יין איכות, יוסי בן אודיס, סומלייה, סומלייה 2011 ]

חברים יקבים 

מדי פעם שאני טועם יקב מיוחד כזה או אחר - אני שמח לדווח לכם עליו 

עם יקב שטרן זו היתה אהבה ממבט ראשון : בתחילה פגשתי באופן אישי את האיש, איש הייטק לשעבר ש"ערק" מההיטק לטובת הגשמת החלום של יצור יין .

את המפגש הראשון איתו חוויתי בערב טעימות יין כשעברתי בין כמה וכמה דוכני יין ושם כבר היקב הזה בלט !!! בהמשך ביקשתי מהמפיץ של היקב לערוך טעימת עומק שהיתה ללא ספק אחת מההפתעות של השנה !!!....האיכויות, הדיוק, המקצוענות והאופי השונה והמיוחד בהחלט הפתיעו אותי לחיוב - מדובר פה ביקב שעוד ישמע עליו רבות (היקב האחרון ש"הימרתי עליו כך נקרא יקב דדה- מאז הוא הכפיל כמעט את התוצרת שלו )

להלן התרשמותי ליינות היקב - וזכרו - מדובר באחת מהפתעות השנה !!!

על היקב:

יקב שטרן הינו יקב בוטיק צעיר השוכן בקיבוץ תובל. היקב הוקם בשנת 2004 ע"י ג'וני שטרן ורן בגם, חובבי יין אשר החליטו להגשים חלום וליצור יין איכותי בנגיעה אישית. ג'וני שטרן, יין היקב, רכש ידע רב בנושא יצור יין מספרות מקצועית ולימודים במכללת תל חי בקורס "מתמחה בייצור יין".

''

על היין : 

ללא ספק יין הדגל הוא הקברנה פרנק - מי שכמוני מאס ביינות קברנה סובניון / מרלו / שיראז המיוצרים בכל יקב ובכל אזור גידול - בוודאי שמח לנסות זנים אחרים בעלי אופי מיוחד ומהנה - הקברנה פרנק בהחלט יין שכזה !!! היין מיושן 13 חודשים בחביות חדשות צרפתיות, ומגיע מאחד מאזורי הגידול המעניינים היום בישראל : רמות נפתלי !!!  אחרי שכל היקבים בישראלים כותבים כרם בן זמרה (וברובם אין שמץ של ענבים מאזור זה) קם יקב המציין אזור גידול אחר איכותי לא פחות ומלא גאווה מכרמים הללו - ו ב-צ-ד-ק !!!! 9.5 בסולם שלי 

''

כמו כן דגמנו את יין היונתן (שנקרא כמדומני על שמות בניו של היינן ) שהוא בלנד מעניין של : קברנה מרלו ופטיט ורדו - היין מציג איזון טעמים - וכוון יותר קרוב ל"טעם הישראלי" יין זה מעניק טעמים יותר רכים, פירותיים, מתקתקים מעט - והיין יותר נגיש לקהל הרחב שלא מחפש את החמיצות הבולטת יותר באחיו הקברנה פרנק . 8.5 בסולם יוסי בן אודיס 

''

את יין הפלג (כמדומני נקרא על שמות ילדיו של היינן ) טעמתי והוא היה סוכרית יין ממש 

יין עגול ומלא טעמים - יין שיודע בדיוק מי קהל היעד שלו - יין שמלא ביטחון וטעמים פירותיים המתאימים לחורב הזה - ובהחלט עוד יין בסידרה של יקב איכות . 8.5 בסולם יוסי בן אודיס 

''

את הקברנה סובניון של היקב לא טעמתי - למרות שרבים מספרים עליו דברים טובים - אבל מקברנה כבר מזמן הפסקתי להתלהב - אני בטוח שהוא טוב אבל לא ניסיתי 

''

בסה"כ אני מעניק ציון 9 ליקב המיוחד והנדיר הזה !!!.....על החזון, על ההימור, ועל הטעמים המיוחדים והאיכות שיוצאת מהיקב - ראוי שכל חובב יין יכיר ויעריך !!!

מכירים את התאוריה שכבר מזמן אי אפשר למצוא דיסק טוב עם אוסף שירים מעולה ולהנות בין כל שיר לשיר מאותו אומן - כי כולם עושים להיטים בלבד????.........אז זאת גם דעתי על תעשיית היין !!!

קשה למצוא יקב שמעבר ללהיט מסויים - מעבר ליין מיוחד אחד במגוון שלו יש לו עוד יין מיוחד נוסף - כולם מצליח להם יין ספציפי וכל השאר בינוניים (במקרה הטוב)  !!!

ביקב שטרן גרמו לי להרגיש שאני חוזר בזמן - יש עדיין יקבים שמייצרים "אלבומים" יש עדיין יקבי בוטיק שבכל לגימה של כל יין מתנגנת מוסיקה אחרת והיא מדהימה מחדש בכל פעם יין אחד לא עולה על האחר - וגם לא נופל ממנו - לזה רבותי קוראים א-ו-מ-נ-ו-ת של ממש!!!

''
    יוסי בן אודיס - מחצור הגלילית - לצמרת היין הישראלית 
    סומלייה ובעלים של ה"הטרקלין" גילה את אהבתו ליין בנעוריו כאשר הבחין בכמות עצומה של יינות במחסן מסעדה בגליל בעת שרכב כהרגלו כנער על סוסים באזור. הכמות האדירה גרמה לו להבין שעולם היין הוא עולם ומלואו. הנושא ריתק אותו ומאז הוא לא הפסיק ללמוד, לטעום לדבר עם אנשי יין מהשורה הראשונה, וכיום הוא משמש כבעלים וכסומלייה של "הטרקלין - ביסטרו בשרים ויין",עובד מול מיטב היקבים בישראל,כותב על יין, חי ונושם יינות ישראלים.
    הוא מעדיף תמיד להמליץ ללקוחותיו על היקבים והיינות המיוחדים ולא את המובן מאליו. כאידיאולוגיה פילוסופית וכלכלית יש לו חיבה עזה לחומרי גלם בכלל וליינות בפרט אשר מיוצרים בארץ ישראל.
    כיום יוסי הוא הסומלייה (מומחה יינות) הוותיק ביותר בארץ, ומכהן כיו"ר עמותת היין הישראלי - המקדמת תוצרת מקומית .
    כנסו לדף הפייסבוק לעידכונים נוספים או שאלות 
    http://www.facebook.com/pages/%D7%94%D7%93%D7%A3-%D7%A9%D7%9C-%D7%A1%D7%95%D7%9E%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%94-%D7%99%D7%95%D7%A1%D7%99-%D7%91%D7%9F-%D7%90%D7%95%D7%93%D7%99%D7%A1/171106223023492
    יוסי בן אודיס

סומלייה ובעלים

0544552748

הטרקלין - ביסטרו בשר ויין

‎http://www.hatraklin.co.il/‎

פייסבוק: http://www.facebook.com/profile.php?id=100000481385560

''

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "יקב שטרן - הג'ינג'י שבא לנצח את כולם השקט בשקט...או- מהיא אומנות היין "

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה   

11/1/13 18:35
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2013-01-11 18:35:49
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    תזכיר לי בביקור הבא לטעום את הקברנה פרנק שלו ( אני מקווה שהוא מתקרב לקברנה פרנק של שלומי...)

--
    מנהל קהילות האוכל והטלוויזיה

13/1/13 00:03
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2013-01-13 00:03:17
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

--
    יוסי בן אודיס

סומלייה ובעלים

0544552748

הטרקלין - ביסטרו בשר ויין

‎http://www.hatraklin.co.il/‎

פייסבוק: http://www.facebook.com/profile.php?id=100000481385560

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "יקב שטרן - הג'ינג'י שבא לנצח את כולם השקט בשקט...או- מהיא אומנות היין "

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה