עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  מסביב לעולם

  אוהבים לטייל ? מסעות ארוכים או סופ"ש קצרים של תרבות ? חוויתם חוויות מיוחדות, נחשפתם לתרבויות שונות, מקומות ואנשים מיוחדים ? רוצים לשמוע על חברות התעופה הטובות ביותר ? באיזה נמל תעופה לא להשאר לילה ? ואיפה המסעדה הטובה ביותר בטנזניה בפריז או באיסטנבול ? יש לכם סיפורים שאלות וצורך להתייעץ בנושאים אלו ? לשם כך הקמנו את קהילת מסביב לעולם.   אנחנו כאן כדי לסייע לנוסעים המחפשים אינפורמציה וטיפים מיד ראשונה ולחלוק חוויות יוצאות דופן ממסעות וטיולים, אם בעקבות מפגש עם אנשים שונים, אירועים מיוחדים, מוזיאונים, מסעדות, בתי מלון, מקומות יחודיים, חיבור לטבע, מדבריות, שלגים וקרחונים, ג'ונגלים, איים, נופים, טיולי פאר, דת, אתגרים / טיולי אקסטרים, עולם הולך ונעלם ועוד...

  טיולים ותיירות

  חברים בקהילה (2868)

  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  נגעת בצמרות ...
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לולה של היום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  liori8
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  cassiopeia
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  amnonti
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  צבי קירשטיין
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ARMAND
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  מדלן גזיאל
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רינת אגרנט
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  חנה וייס
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  באבא יאגה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  אוגנדה - מסע אתגרי לנשים בלבד

  9/4/11 17:17
  1
  דרג את התוכן:
  2011-04-23 09:46:56
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  האם הרצל צדק או טעה כשרצה להקים את מדינת היהודים באוגנדה? עם המחשבה הזו ועוד רבות אחרות יצאתי לטיול "פורץ" של magma challenge לאוגנדה.

  חברות נשים, בגילאים ורקעים שונים, חלקן מוכרות מעט, מרביתן ממש לא. ללא מכנה משותף ידוע, פרט לעובדה כי אף אחת מאיתנו אינה לוחמת 'הכוחות המיוחדים', עם ניסיון בהישרדות או כישרון מכאני, טכני מיוחד. אך כולנו סקרניות וכולנו רוצות לחוות את אוגנדה באופן שונה, יחד.

  החלטתי לצאת "נקייה", בלי באמת לדעת לאן, בלי לבדוק מה זו המדינה אליה החלטתי לטוס, מה מייחד אותה, מה מאפיין אותה, נופיה, אתריה, אוכלוסייתה או אפילו מזג האוויר שבה. פשוט להתמסר, בלי לצפות, כדי לא להתאכזב.

  מפגש הכנה, חיסונים, תדרוך כללי מאד וקביעת נקודת מפגש. ברור לי כי בחזרה אליה נהיה כולנו מעט שונות, עם עיניים מפוקחות וחוויות חדשות – שדה התעופה בן גוריון, 28 למרץ בשעה 11:30 בבקר – יוצאות.

  צ'ק אין, קניות אחרונות, טיסות, לילה ואנו נוחתות. שדה התעופה באוגנדה לא דומה לאף שדה שאני מכירה, ישן, מיושן, אבל בכל זאת, משהו באווירה מעורר מחשבה, יש כאן תחושות וזיכרונות קולקטיביים רבי משמעות, עוד נגיע אליהם.

  נחיתה בשדה התעופה באנטבה, התארגנות על הציוד, העמסה ואנו חוות את אוגנדה השונה מאיתנו כבר בשעה הראשונה על אדמתה – אוטובוסים קטנטנים, ישנים וצפופים, מוציאים אותנו משדה התעופה הבינלאומי בדרכים חשוכות, לא בדיוק סלולות אל נקודת הלינה הראשונה שלנו. כמה שעות שינה קצרות, מקלחת חמימה להתאוששות ואנו יוצאות לדרך.

  קבלנו את הג'יפים, העמסנו ויצאנו. נהיגה בשמאל, זכר לימי הנוכחות הבריטית, מחייבת תפיסת כביש אחרת. אנו נוהגות על כבישים שראו ימים יפים יותר, או שטרם נסללו וספק אם יסללו בעתיד. ירוק עוטף מכל עבר, שמים כחולים ובהירים, גבעות, הרים, מים, אגמים, ריחות זרים ומשכרים והמון, המון אנשים. העיניים לא יודעות לאן להסתכל, מנסות לקלוט את הכל, לחוות, להפנים. שיירת הג'יפים של מסע פורץ magma challenge לאוגנדה, יוצאת לדרך.

  כל כך שונה מהתפיסה שהייתה לי. יודעת, זו בורות, אבל אפריקה שבראשי היא מדבר, צהוב, חם, שומם ולוהט ואוגנדה הנפרסת לפני כל כך שונה! ירוקה, חיה, קצבית ומגוונת.

  הדרכים מתפתלות, הנופים משתנים, האוכלוסייה מתדלדלת, אבל הריח הכל כך מיוחד ותחושת הסקרנות והתרגשות ממשיכים ללוות.

  הימים חולפים, החוויות מתחילות להצטבר. אוגנדה נחשפת בפנינו – הדלות של בתי הבוץ, לבוש הילדים והמבוגרים, יחד עם האושר והאופטימיות המתקבלים מחיוכי המקומיים ומלווים את המפגשים הספונטניים איתם. הכוכים הקטנטנים בצידי הדרך בערים ובכפרים המשמשים חנויות דלות ועמוסות במיני מצרכים ואביזרים. הרים, נהרות ואגמים, שדות התה, הסוואנות ויערות הגשם. דוכנים עמוסים באננס בכל כפר בדרך, לצד דוכני ירקות המסודרים במערומים. תילי הטרמיטים, ערמות אבני הבוץ הנשרפות כהכנה לבנייה. המון חיות - קבוצות חזירי יבלות, ג'ירפות, היפופוטמים, קופים ומרבואים, ענפות, נחשוניות ועוד רבות אחרות. את שמות חלקם נזכור, מרביתם רק בתמונות, אבל התחושה של להסתובב בגן חיות ענק, ללא כלובים, עם אפשרות לגעת ולראות מקרוב, בטבע, כמו שצריך להיות. תחושות ומראות של ראשוניות ותום ילוו את כולנו, לתמיד.

  לראשונה – אנחנו השונות, Myzungo – "קלופות העור", בפי המקומיים, הנפעמים בכל פעם מחדש כשהם רואים אותנו הלבנות. חבורת נשים ועוד נוהגות ומתיירות, זו אטרקציה לא נתפסת בקרב המקומיים, המתקרבים אלינו בכל הזדמנות לצפות בפלא ולשאול "how are you?". אנחנו שיכורות מאושר.

  לינה באוהלים ורגעי טרום השינה עם חוויות היום של הבנות המתארגנות ללילה - צחוקים, רעשים, כאילו עוד היינו בטיול שנתי בתיכון, כמו נערות צעירות ופוחזות. השכמה מוקדמת מקולות הטבע, תוך גילוי אורחי הלילה האקזוטיים שקפצו לבקר את בנות ישראל הישנות במאהל. או מלונות "מתקדמים" עם מים זורמים לפרקים, חמימים ובעיקר קרים. עם חשמל המחליט מתי להאיר את הדרך או לשחק איתנו משחק החושך.

  בישולי שטח, תוך אלתור ויצירת מתכונים חדשים, שדרוג הארוחות על ידי "צ'ופרים" שסחבנו מהבית. פינוקי השווקים והטעמים של אוגנדה – בננות ממינים שונים, מנגו, אננסים בלי סוף, פקעות ומיני תפוחי אדמה, עגבניות, כרובים ועוד ועוד, הכל טרי, ריחני, צבעוני ונגיש. כמובן גם ארוחות מפנקות ומסודרות יותר במלונות. מה שבטוח, היינו רחוקות מלרעוב, בכל זאת קבוצת נשים מטיילות.

  מפגשים ופעילויות מרגשים, כמו בשדה התעופה באנטבה, שם ציינו בטקס את 'מבצע יונתן', סמלי ועוצמתי. נפגשנו עם קבוצת אוגנדים אשר החליטה לקבל על עצמה את הדת היהודית ולקיים אורח חיים כשר בערבות אוגנדה המזרחית. ביקרנו בבית הכנסת שלהם וייצרנו איתם יחד. מפגש עם ילדי בית ספר מקומי איתם ערכנו "יום ספורט" וכמובן קבלת שבת מרגשת מול נוף מדהים, עם בנות הקבוצה, שומרות המסורת.

  מגוון אתרים, אטרקציות וחוויות בהם נסענו וצעדנו – נופים עוצרי נשימה כמו שמורת רוונזורי, הר אלגון, יער קיבלה, אגם ויקטוריה ומפלי מורצ'יסון וכמובן הנילוס הלבן. ערים עמוסות כמו אנטבה, קמפאלה וג'ינג'ה. כפרים קטנטנים, שווקים, חיות ואנשים. שייט, רפטינג ועוד המון הפתעות, היסטוריה, מראות ורגשות.

  הווי של קבוצת נשים המטיילות יחד, לא ניתן להסביר. דיברנו, שרנו, ניגנו, רקדנו, קנינו, יצרנו, פיתחנו לנו את ההומור הפנימי שלנו, חווינו את רגעי השטות וההתרגשות. אבל העיקר, הכרנו אחת את השנייה - חברות המסע. כל אחת מיוחדת בפני עצמה, כל אחת עם ציפיות, רצונות, תפיסות והסתכלות שונה. ללא ספק, חברויות חדשות, רגשות וזיכרונות שילוו את כולנו עוד שנים רבות.

  יצאנו, נגענו, נפגשנו, השפענו ושינינו במעט את פני הארץ ואת חווית האנשים איתם נפגשנו.


  ולשאלה איתה יצאתי, אין לי תשובה חד משמעית. אוגנדה מדהימה, ירוקה, מעניינת, בתולית ויפה. אם הייתה כזו לו הקמנו שם את מדינתנו וחיינו שם, אני בספק. מה שכן, חובה היה לראותה ולחוות ולהריח אותה, אני מאושרת על ההחלטה לצאת למסע ומודה לכל השותפות לחוויה ולדרך.

   

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "אוגנדה - מסע אתגרי לנשים בלבד"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  23/4/11 09:46
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2011-04-23 09:46:56
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  נשמע כמו חוויה מדהימה.

  תודה שחלקת עימנו...כל מידע נוסף שיכול לסייע לנוסעים יתקבל בברכה.

  אגב מה עם איזה תמונה או שתיים שגם נראה משהו ? (:

   

  חג שמח.


  --
  מנהלת את קהילת התיירות בישראל, קהילת מסביב לעולם וקהילת הצוללים.


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "אוגנדה - מסע אתגרי לנשים בלבד"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה