עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  טלוויזיה

  קהילת הטלוויזיה של הקפה : מדורת השבט לשיפוטכם, לביקורתכם, להמלצותיכם על סדרות, תכניות ריאליטי, פרומואים, דוקומנטרי, תכניות אקטואליה וחדשות .

  טלוויזיה

  חברים בקהילה (1864)

  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  amnonti
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לולה של היום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  shimi79
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  asterjet
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רינת אגרנט
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  יורם-כהן
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  עדו טל
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  מיצמיצ
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  relsl
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אפרת ש.
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  חדשות, דוקומנטרי ותכניות אקטואליה

  על שידורי חדשות, משדרי אקטואליה, תכניות דוקומנטריות ומה שמאחוריהן

  מי רצח את אל"מ ג'ו אלון

  7/4/11 11:49
  0
  דרג את התוכן:
  2011-10-23 17:05:18
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  האם יום הכיפורים של אל"מ ג'ו אלון ז"ל ומשפחתו הקדים את המלחמה? אני לא יודע מי רצח ביולי 1973  את אל"מ ג'ו אלון, הנספח האוירי של צה"ל בארה"ב  ואני גם לא יודע האם מרואן התאבד , מת כתוצאה מתאונה או נרצח בידי שירותי ביון. אבל יתכן שמותם קשור למלחמת יום הכיפורים. תחקיר הערוץ הראשון  מעלה השערה חזקה כי הראשון היה  קורבן מוקדם של מלחמת יום הכיפורים ואילו מלחמות ראשי המודיעין לשעבר מרמזות כי השני עלול היה להיות קורבן מאוחר  של מלחמת יום הכיפורים. 

   

  שניהם כנראה קורבנות של מלחמות אגו וארועים מסתוריים בקהילת המודיעין הישראלית לדורותיה. מרואן אינו הראשון , קדמו לו אסירי העסק הביש במצריים שלפני מבצע סיני, שנמקו בכלא תקופה ארוכה והופקרו על ידי המדינה, קדם לו אסיר העולם ג'ונתן פולארד ועכשיו נכנסו לרשימה גם אל"מ ג'ו אלון ומשפחתו.

  ''

  אל"מ ג'ו אלון ז"ל - נרצח בוושינגטון בעת מילוי תפקידו.

   

  בפרשת אל"מ ג'ו אלון העיתונות שותקת, למרות שמחקירת ערוץ אחד עולה שהמוסד הפסיק לחקור את הפרשה חצי שנה לאחר תחילתה. אפרים הלוי נציג המוסד בארה"ב  באותה תקופה ונחיק נבות שהחליפו בתפקיד נשמעו בלתי ברורים לחלוטין. אפרים הלוי חקר את הנושא חצי שנה ואילו נחיק נבות הניח שהפרשה מוצתה עד תום. זה המוסד המפואר שסגר חשבון עם אויבי ישראל גם שנים רבות לאחר התרחשות הארועים. שר הביטחון יודע שטרוריסטים ערביים רצחו את הנספח ואילו התחקיר האמריקאי ומקורות במודיעין הישראלי שוללים  את הנושא מכל בכל.

   

  הטענה שנספח צבאי אינו עוסק באיסוף מודיעין היא לעג לאינטילגנציה. הרי פרשת פולארד התרחשה 11 שנים לאחר רציחתו של ג'ו אלון וגם אז מפעילו היה אל"מ אביעם סלע מחיל האויר. אמנם פרשת פולארד הונחה לפתח הלק"ם ולא לפתחו של המוסד, אבל ברור שכל גופי המודיעין וראשי המדינה היו שותפים לתוצאות המידע וידעו את מקורותיו. אגב, האם יש קשר בין שתי הפרשות? האם פולארד יודע משהו על הפרשה . ידוע שהאמריקאים חיפשו עוד חפרפרת ?

   

  הממונים על ג'ו אלון היו האלוף זעירא מיודענו מפרשת מרואן והאלוף מרדכי גור נספח צה"ל בוושינגטון.

  האלוף זעירא לא נלחם כנראה על חשיפת פרשת ההתנקשות בג'ו אלון, כפי שנראה שהוא נלחם נגד ראש המוסד לשעבר צבי זמיר בפרשת מרואן. הבנות של ג'ו אלון חושבות שהוא יודע דבר או שניים על הארוע . גם הרמטכל לשעבר מרדכי גור ז"ל, שקיבל את המינוי לרמטכ"ל מידי משה דיין מיד לאחר מלחמת יום הכיפורים ותוצאות וועדת אגרנט, חשב שביקור סאדאת בישראל הוא הונאה , האמנם? ובערוב ימיו שם קץ לחייו לאחר מחלה ממושכת לא השאיר חומר בנושא.


  יש ספק אם מרואן הוא גיבור ישראלי או גיבור מצרי , אבל אין ספקות בכך שמרואן מצא את מותו שלשה שבועות אחרי שבית משפט ישראלי דחה תביעת דיבה של  האלוף במילואים זעירא ובכך   אישר למעשה את החשדות שהיו על היותו של מרואן סוכן ישראלי. תחקיר ערוץ 1 על ג'ו אלון מרמז כי מרואן היה יכול להיות גורם בתרגיל הונאה רחב יותר וכי בכירים בארה"ב, מצרים וישראל יכלו להפעיל פיתיון משולש , כאשר לא ברור מי בסוד הענינים ומי מחוצה לו.

   

  אם מאמצים את גירסת המשפחה כפי שהוצגה בתחקיר ערוץ אחד בפרשת ג'ו אלון, הרי שמשה דיין שר הבטחון הישראלי באותה תקופה ואולי גם נציג צבאי ישראלי בכיר שיתפו פעולה עם מהלך אמריקאי מצמרר, שהיה אמור להוביל למלחמה קצרה להחזרת הכבוד המצרי עלידי צליחה מוגבלת של התעלה ממערב למזרח , לצליחת התעלה על ידי ישראל ממזרח למערב להשבת הכבוד הישראלי ולשיחות שלום שיובילו להוצאת הרוסים ממצרים ולהסכמי השלום שיבוא בעקבות המהלכים

   

  מי שמסתכל על קונספירציה כזו לאור התוצאות מגלה שהמלחמה "הקלה", שתוכננה כביכול אמנם זכתה להפתעה  כתוצאה ממחדלי ראשי המודיעין בישראל והססנותו של שר הבטחון , אך המלחמה הקלה הפכה למלחמה כבדה עם 2500 הרוגים ואלפי פצועים , כאשר הסורים איימו לכבוש את הגולן והמצרים ניסו להרחיב את החזית. האם האמריקאים מילאו את חלקם ברכבת האוירית לישראל כחלק ממהלכי המלחמה או בגלל ההסתבכות שחלה "בתכנית"?

   

  בחלק המדיני הפך קיסינג'ר למתווך האמין על הצדדים וסאדאת מילא את חלקו בביקורו המפתיע בישראל ב 1977. משה דיין שנאלץ לפרוש לאחר מלחמת יום הכיפורים , נפגש עם סאדאת כשר החוץ בממשלתו של מנחם בגין. האם היתה קונספירציה שהסתבכה או שהעלאת נושא הקונספירציה היא תוצאה של אי ידיעת העובדות או הסתרתם? 

   


  האם המלחמה בין ראשי המודיעין לשעבר בפרשת  מרואן  תהפוך גם למלחמה בפרשת ג'ו אלון?

   

  כך נכתב במרץ 2007 בסכסוך ביו ראשי המודיען לשעבר בפרשת מרואן:  "על-פי הצעת היועץ המשפטי לממשלה, התביעה שהוגשה לבית משפט השלום בתל אביב הועברה לבוררות בפני השופט אור, וזאת, בין היתר, בשל רגישות הפרשה גם בימים אלה. במהלך הדיונים יוצג זמיר על-ידי עורכי הדין ד"ר דורי קלגסבלד ומיכאל נאור. אלי זעירא יוצג על-ידי עורכי הדין מיבי מוזר ושירה בריק-חיימוביץ'. התביעה נדחתה כאמור. זעירא חוייב בתשלום הוצאות בסכום של 30,000 ש"ח, וכן בתשלום שכר הטירחה המלא לבורר.

   

  אז אם הפרשה היא כל כך רגישה , אז למה מפרסמים את המהלך והמסקנות?

  בכתב התביעה טען זעירא, כי זמיר הוציא דיבתו רעה, כאשר אמר כי זעירא הוא שהדליף לעיתונאים ולסופרים את זהותו כסוכן מודיעיני בכיר שהופעל על-ידי המוסד.

  בפסק בורר המחזיק 36 עמודים קובע אור, כי הדברים שזמיר אמר על זעירא הינם אמת. אור נימק, כי לזעירא היה עניין לחשוף את זהות הסוכן כדי לנסות ולבסס את התיאוריה שלו שהסוכן היה סוכן כפול שעבד עבור מצרים, ובאמצעות תיאוריה זו להטיל חלק מהאחריות למחדלי יום הכיפורים על המוסד שגייס את הסוכן. כמו-כן קובע אור, כי זעירא גילה כבר בספרו משנת 1993 פרטים מסויימים על אודות אותו סוכן, וכי זעירא חשף פרטים נוספים גם לאחר מכן לעיתונאים ולסופרים, בהם רונן ברגמן וד"ר אפרים כהנא (בשנת 1999), העיתונאי האמריקני הווארד בלום (בשנת 2002), ובפני העיתונאי רמי טל.


  יוסי מלמן כותב לפני מספר חודשים  על ספר חדש שמוצא את מרואן סוכן ישראלי הנקי מכל כפולות , כטענת האלןף במיל זעירא ומגדיר אותו כסוכן הגדול מכולם.


  וכך כותב מלמן: " לפני כשש שנים התלוננו זמיר וקצינים נוספים נגד זעירא, בשל פרסום זהותו של מרוואן, מעשה שהוא חשיפת סודות מדינה לדעתם. חקירת המשטרה הסתיימה לפני כשנתיים, אך היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, טרם החליט אם להגיש כתב אישום בפרשה (השבוע מסרה הפרקליטות, כי דיון בנושא, שנדחה בגלל שביתת הפרקליטים, יתקיים לאחריה ואז תתקבל החלטה). ראש המוסד הנוכחי, מאיר דגן, סבור שמוטב להניח לפרשה, כדי שלא ייחשפו סודות נוספים. מוקדם לדעת אם מחליפו, תמיר פרדו, יביע דעה אחרת על אחת הפרשות החמורות בתולדות המודיעין הישראלי.


  ''

  אשרף מרוואן ביום חתונתו עם מונה, בתו של נשיא מצרים אז גמאל עבד אל-נאצר. האם קורבן של מלחמות קהילת המודיעין הישראלית?

   

   

  כנראה שיש עדיין אנשים שמוכנים לשרת את קהילות המודיעין , אבל אלו שקוראים קצת היסטוריה על הקהילה הזו כנראה יודעים כי במרגלים משתמשים כמו בגרביים. לובשים ומשתמשים כשזה  חדש וזורקים כשזה מתחיל להסריח. מסמכי ויקיליקס גם מראים כי ההדלפות צפויות לצאת לאור  מוקדם מהמצופה.

   

  אצלנו שותקים כאשר מתרחשת פשלה וממהרים לצטט מקורות זרים כשיש הצלחות. אז אולי ישראל חששה לשתף פעולה באופן מלא עם האמריקאים מחשש לחשיפה של נושאים רגישים ובלתי רצויים והאמריקאים לא יכלו לחקור ביסודיות רצח דיפלומט הנהנה מחסינות ללא שיתוף פעולה מלא של הצד הישראלי. יתכן גם ואחד הצדדים או שניהם עסקו בשיבוש החקירה וטעמיהם עמם.התוצאה: מודה ועוזב ירוחם והמשפחה  כבר תסתדר.

   

  ומה לגבי כל המומחים שמדברים היום באופן מעורפל: חלק אולי יודע על פשלות ועל שיבושי חקירה וחלק רוצה שנחשוב שהוא יודע משהו.

   

  הבנות של ג'ו אלון ז"ל מטילות בתחקיר הערוץ הראשון אשמה קשה במדינת ישראל , שלדעתן הפקירה את נציגה הבכיר בוושינגטון ובמשך למעלה משלושים שנה  מפקירה גם  את המשפחה. 

   

  מי שרוצה לחקור ברצינות את פרשת ג'ו אלון כדאי לו אולי לחשוף את דיווחיו מוושינטון באותם ימים , נראה לי שהם יחשפו אולי טפח מהפרשה .

   

  על החיים שמילאו באותה תקופה תפקיד וביניהם נשיא המדינה שמעון פרס, האלוף במיל זעירא, ראש המוסד צבי זמיר, אפרים הלוי ועוד.... מוטל לחשוף את האמת בפני המשפחה ובפני הציבור ועל העיתונות מוטל שלא להרפות מהנושא. 


  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "מי רצח את אל"מ ג'ו אלון"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  9/4/11 10:28
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2011-04-09 10:28:24
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  האם ג'ו אלון היה קשור ללק"ם? כותב יוסי מלמן על הלק"ם: מאחורי השם התמים של "הלשכה לקשרי מדע" הסתתרה יחידה סודית ביותר, שעסקה בשיתוף פעולה ובאיסוף מידע טכנולוגי-מדעי בארצות הברית, מערב אירופה ודרום אפריקה. בלשון פחות עדינה אפשר לומר שהלק"ם היתה "קבלן" לגניבות טכנולוגיות בשביל כל התעשיות הביטחוניות של ישראל. המבצעים שבלומברג עמד בראשם הבשילו, בין השאר, בהברחת אורניום מבלגיה לכור הגרעיני בדימונה. מה שמסביר אולי את נסיעתו של ג'ו אלון לדרום אפריקה. http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?contrassID=2&subContrassID=3&sbSubContrassID=10&itemNo=567422
  23/10/11 17:05
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2011-10-23 17:05:18
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לדעתי, מי שרצח את ג"ו אלון היה משה דיין (כן , זה שעל שמו קרויים רחובות בכל הארץ ..!) . וזאת לפי 2 נימוקים ואולי אפילו 3 : 1. בספר על ג"ו אלון נכתב שהיה רצח אבל לא נגנב רכוש ו/או כסף כלשהם- כלומר , מי שבא אל ג"ו אלון בא אליו אישית . האם חסר יהודים באמריקה ?! לא-חסר : כנראה שג"ו אלון ידע משהו שהפריע לדיין . 2. משה דיין בפני עצמו היה זבל-טינופת-חלאה , דבר שרק במדינה פשיסטית כמו ישראל יש לו סליחה ומחילה : הבנאדם בגד באשתו ומי שבוגד באשתו בסופו של דבר בוג גם בחבריו ובמדינתו .גם עד כדי הרג. 3.מעניין מאוד שאת הרוצחים מאולימפיאדת מינכן 1972 ידעו למצוא גם לאחר כ-5 שנים ואת חקירת ג"ו אלון סגרו לאחר חצי שנה. האם בהוראת משה דיין ? לא יודע מי בנותיו של ג"ו אלון ולא פגשתיהן ,אבל אם יש להן ביקורת על מדינת ישראל - אולי הן יודעות למה ?! יאללה ביי


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "מי רצח את אל"מ ג'ו אלון"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה