עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  מסביב לעולם

  אוהבים לטייל ? מסעות ארוכים או סופ"ש קצרים של תרבות ? חוויתם חוויות מיוחדות, נחשפתם לתרבויות שונות, מקומות ואנשים מיוחדים ? רוצים לשמוע על חברות התעופה הטובות ביותר ? באיזה נמל תעופה לא להשאר לילה ? ואיפה המסעדה הטובה ביותר בטנזניה בפריז או באיסטנבול ? יש לכם סיפורים שאלות וצורך להתייעץ בנושאים אלו ? לשם כך הקמנו את קהילת מסביב לעולם.   אנחנו כאן כדי לסייע לנוסעים המחפשים אינפורמציה וטיפים מיד ראשונה ולחלוק חוויות יוצאות דופן ממסעות וטיולים, אם בעקבות מפגש עם אנשים שונים, אירועים מיוחדים, מוזיאונים, מסעדות, בתי מלון, מקומות יחודיים, חיבור לטבע, מדבריות, שלגים וקרחונים, ג'ונגלים, איים, נופים, טיולי פאר, דת, אתגרים / טיולי אקסטרים, עולם הולך ונעלם ועוד...

  טיולים ותיירות

  חברים בקהילה (2868)

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לולה של היום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  amnonti
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  צבי קירשטיין
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  friend :)
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  omri-san
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  qi
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  נגעת בצמרות ...
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  cassiopeia
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  os69
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  forte nina
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  פגישה עם צליינים אינדונזים בים המלח

  2/2/11 13:49
  0
  דרג את התוכן:
  2011-02-02 17:15:46
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פגישה עם צליינים אינדונזים בים המלח

  ''

   

  הקדמה

   

  אשתי ואני אוהבים את ים המלח ומזה למעלה מ20 שנה אנו נוסעים מדי פעם למלון בים המלח, נופשים שם ומתרחצים במימיו של ים המלח. הנוף הוא מדהים, האווירה שלווה וכמובן הרחצה בים המלח והשהייה בספא המכיל מינרלים של ים המלח יש להם אפקט מבריא.

   

  בעבר היינו במלונות שונים בים המלח, אבל המלון שאליו אנו חוזרים שוב ושוב, כמעט כ10 פעמים הוא מלון גנים הנמצא במרכז של בתי המלון בעין בוקק. בפעם האחרונה היינו במלון זה ב19-22.1.11. ברצוני לספר לכם על פגישה מעניינת שהייתה לי במלון זה.

   

  כאשר ישנתי את שנת הצהריים בין 14.00-16.00 אשתי ירדה לספא ופגשה שם קבוצת אינדונזיים והיא דווחה לי על כך. זה עורר את סקרנותי, כי כידוע אין יחסים דיפלומטיים בינינו לבין אינדונזיה, שהיא המדינה המוסלמית הגדולה בעולם.

   

  ביום ששי ה21.1.11 בשעת ארוחת הערב, השולחן שלנו היה סמוך לשולחן של האינדונזיים, וכך יצא לי לשוחח עימם. מסתבר שהם קבוצה של כ14 צליינים מאינדונזיה, וזו המשלחת השמינית שראש הקבוצה הביא מאינדונזיה מאז 1998. מסתבר שבאותה שנה הייתה פריצת דרך ביחסים שבין אינדונזיה לישראל, ולמרות שאין יחסים רשמיים בינינו לבין האינדונזיים, הרי שמאז 1988 באות קבוצות צליינים מאינדונזיה לישראל.

   

  ראש הקבוצה הוא כומר אוונגליסטי בשם ג'פרי. הם הגיעו לישראל מעמאן שבירדן ועברו דרך גשר אלנבי לארץ. הם היו כשבועיים בארץ וטיילו כמובן בים המלח, בגליל, בכפר נחום, בכנסיית הקבר בירושלים ובנצרת. ג'פרי (42), הנראה צעיר מגילו, סיפר לי שלמרות שהוא נולד למשפחה נוצרית, הוא לא חי כנוצרי מאמין.

   

  אבל, בגיל 17 התגלה אליו ישו בחלום ומאז חייו מאושרים והוא מקדיש את עצמו להפצת בשורתו של ישו. יש לו 3 בנים והוא הציג בפני את אשתו שהייתה גם היא בין חברי הקבוצה. אחת מחברות הקבוצה עובדת במשרד נסיעות שמביא תיירים אינדונזיים לישראל, ובעל משרד נסיעות זה היה כבר 77 פעמים בארץ. הם גם טוענים שישנם תיירים ישראלים המטיילים באינדונזיה, כנראה שהם בעלי דרכונים זרים.

   

  ג'פרי גילה אהדה גם כלפי ישראל אותה הוא מכיר מ1998 ואילך ב8 ביקורים עם קבוצות צליינים. כמו כן הוא דיבר על איינשטיין, על מארק צוקרברג מפייסבוק ועל לארי פייג' וסרגי ברין כעל דוגמאות לחוכמתם של היהודים.

   

  ג'פרי טוען שהמיעוט הנוצרי באינדונזיה, שמהווה כ9% מ243 מליון איש שנמצאם שם, הולך וגדל. הוא טוען שהמיעוט הנוצרי אוהד את ישראל. הוא עצמו, בנוסף למסעי הצליינות שערך לישראל, מנהל כנסיה נוצרית המיועדת לעניים.

   

  כנסיה זו נקראת Church on the Move  ונמצאת באזור סורביה, אשר לדברי ג'פרי נמצאת כ35 ק"מ מהאי המפורסם באלי, (אשר הוא אי הינדי המפורסם באוצרות האמנות שלו). כאשר פגשתי את ג'פרי הקבוצה עמדה בפני סיום ביקורה בארץ, ולמחרת הם חזרו לאינדונזיה בטיסה מעמאן שבירדן.

   

  השיחה על חייו של פרנסיס הקדוש

   

  כאשר ג'פרי סיפר לי על הכנסייה שלו אשר חבריה הם מעניי אינדונזיה, נזכרתי וסיפרתי לו על סרט אשר ראיתי עם חברי האמריקאים ב1973 בבלומינגטון אינדיאנה בארה"ב, בזמן שלמדתי לדוקטורט שם. שם הסרט הוא Brother Sun Sister Moon  והסרט הזה מספר את קורות חייו של פרנסיס מאסיסי שבאיטליה, שנהייה ברבות הימים אבי מסדר הפרנסיסקנים.

   

  תקציר הסרט: פרנסיס היה בנו של סוחר בדים עשיר מאיטליה שיצא להלחם כאביר במסעי הצלב בזמן כיבוש ירושלים. מראות כיבוש ירושלים שהיה אכזרי במיוחד, זעזעו את נפשו של פרנסיס והוא בתחילת הסרט שב לאסיסי. עם הזמן הוא מחליט לוותר על רכושו ולהקים כנסיה במקום חרב שהיה למשכן המצורעים באזור. פרנסיס ניסה לשחזר את חיי ישו, כפי שהבין אותם ולעזור לחלכאי ועניי החברה.

   

  בשלב מסוים הצטרפו אליו חלק מחבריו למסעי הצלב וביניהם חברו הטוב ברנרדו וחברתו קליר ההופכת לנזירה. בשלב מסוים, כאשר מנסים להתנכל לכנסיה שלהם, הולך פרנסיס עם חבורת נזיריו לרומא, ושם הוא מקבל מהאפיפיור אינוצנסיוס השלישי אישור לאמונתו. אם תסתכלו בסרט בקטע 11A תראו כיצד האפיפיור בפגישתם מנשק את רגלו של פרנסיס, דבר הגורם לזעזוע עמוק בקרב אנשי האפיפיור.

   

  בקיצור הבטחתי לג'פרי שכאשר אחזור לביתי אשלח לו את הסרט מהארץ, ע"י כך שאחבר את קטעי הסרט מיוטיוב ליצירה פחות או יותר המכילה את החלקים החשובים שבסרט. הנה מה ששלחתי לג'פרי לאינדונזיה, ועתה גם מי שמעוניין יכול לצפות בסרט זה. 

  ----- 

  הסרט : "אחי השמש אחותי החמה" של פרנקו זפירלי

  Brother Sun Sister Moon

   

  Part 1, Part 2, Part 3, Part 4, Part 5, Part 6, Part 7, Part 8, Part 9, Part 10, Part 11, Part 11APart 12

   ----

  יחסים כלכליים ואחרים עם אינדונזיה

   

  מסתבר שכיום ישנם קשרים מסחריים בין ישראל ואינדונזיה בתחום החקלאות וכן ישנה כים לשכת מסחר ישראל-אינדונזיה. אינדונזיה קנתה כנראה 32 מטוסי סקיהוק מישראל. קצת על קשרי אינדונזיה ישראל ועוד על יצוא פוטנציאלי  לארץ זו. שחר פאר שיחקה ב2009 טניס באי באלי באינדונזיה בתחרות שם. הייתה אפילו אוכלוסיה יהודית קטנה באינדונזיה שסבלה במלחמת העולם השניה.

   

  אין לנו ידידים רבים בעולם (זוכרים את מיקונזיה?). שמחתי לגלות שלפחות במקרה של אינדונזיה אנו מנהלים מדיניות רחבת אופקים הכוללת סחר שקט בין המדינות וכן עידוד ביקורי צליינים בישראל וקהילה נוצרית אינדונזית המאמינה בקשרי ידידות עמנו.

   

  הנה נתוני World Fact Book על אינדונזיה. אינדונזיה מורכבת מ17,000 אייים ש6000 מתוכם הם מיושבים. איים ידועים באינדונזיה הם: ג'אווה, סומטרה באלי ובורנאו. לבעלי דרכונים זרים: יש כמובן מה לראות ולטייל בארץ מעניינת זו. לפני כ69-77 אלף שנה הייתה מגה התפרצות של הר געש באגם טובה שבאינדונזיה שכמעט גרם לחיסול האנושות כולה.

   

  אשמח לקרא את תגובתכם בקשר ליחסי אינדונזיה ישראל. לאלו המתעניינים בבמאי האיטלקי הגאוני פרנקו זפירלי, הנה רשימה קטנה שכתבתי עליו בזמנו. אם אנו עוסקים בעינייני נצרות וצליינים, קראתי לאחרונה גם כתבה מעניינת בעיתון הארץ על הקמת שביל ישו בגליל.

   

  ראו גם: קישור לרשימותי בנושא העת החדשה,  קישור לרשימותי בנושאים שונים.

   

  בברכה, דר' אמנון טיל

   

   

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "פגישה עם צליינים אינדונזים בים המלח"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה     ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "פגישה עם צליינים אינדונזים בים המלח"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה