עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    cafe is going down
    ';

פרטי קהילה

חברים בקהילה (4070)

יוסי בר-אל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Logo in
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ayoji
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    היזם
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    bukowski
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    77777777
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    משה ,
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שרון גרינברג
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    reverie
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

איור

המקום לכל מה שתרצו בנושאי איור מקצועי על כל תחומיו. התייעצויות, הבעות דיעה, פרסומים וקישורים לנושאי איור בארץ ובעולם.

אירוח חי של ליאורה גרוסמן

20/1/11 22:25
    0
    דרג את התוכן:
    2011-01-20 22:27:09
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: לימור_שנורמכר 2011-01-20 21:57:30

ליאורה- אם אני מנסה לסכם את מה שנכתב כאן (ובין השורות) הרי שאת האפשרויות בארץ מיצינו ובגבולות אלו רק נקפיד לדרוש את המעט שיש (בשל אילוצי השוק המצומצם וכל הבעיות המוכרות) ואם אנו רוצים אכל להתפרנס בכבוד זה רק בעבודה לחו"ל ולשם כך כדאי שנפעיל לחץ/ ניצור מודעות (???) במשרד החוץ או בכל משרד ממשלתי שציינת כאופציה. פיספסתי משהו? במידה וזוהי אכן הנקודה- מה עושים בתכלס?

הי לימור.

כשנסעתי לקופנהגן, לקבל את העיטור הנכסף, אירגנו לי כמה פגישות עם מאיירים דניים.

מאיירת דנית אחת, שעושה ספרי פופ-אפ, אמרה לי משפט שאני זוכרת היטב:  "כשיצאתי מהאקדמיה - הייתי צריכה למצוא דרך להתפרנס מהכשרון שלי". אני חושבת שזה סוג של אמירה שכולנו צריכים להגיד לעצמנו. אם קראת את כל התגובות של האנשים, ראית בטח שיש כאלה שמתפרנסים בכבוד מאיור. איור ספרי ילדים - הוא לא הדרך הטובה ביותר להתפרנס, אבל גם לא צריך להתנדב בו.

העליתי קודם מעין טיוטה לחוזה מיטבי. ברור לי שרובנו עוד לא במקום שיסכימו להם לחוזה כזה, אבל צריך לדעת לאן לשאוף.

כל עוד אנחנו מדינה קטנה, עם שוק קטן, והמון תחרות - כדאי לבדוק את האופציות של חו"ל. לכל מי ששאל לגבי זה -

אני עובדת עם סוכנים בחו"ל, כי הם מקשרים אותי לפרוייקטים, ואין לי בדרך כלל זמן לעשות את זה בעצמי. יש כאלה שנוסעים לירידי הספרים ולירידי המשחקים ומשתתפים בתחרויות איור נושאות פרסים (כמו תחרות clavis הבלגית, אבל על כך בפעם אחרת), ומצליחים להשיג עבודה.

כל מה שנוגע להסדרת זכויות היוצרים (שלנו ושל הסופרים כאחד) במסגרת החוק החדש דורש הפעלה של משרד התרבות.

משרד החוץ לא קשור לכלום, חוץ מזה שהוא תומך במאיירים כמיטב יכולתו במסגרת הירידים בחו"ל. זה לא נוגע לך כיחיד. זה נוגע לנו כקבוצה. אני מקווה שעשיתי לך סדר.

תכל'ס - בואי ננסה להשיג חוזים טובים יותר מספר לספר, בואי ננסה לנסח ולחתום בלי פחד על עצומה, בואי ננסה לעזור למירי להקים דוכן מאיירים ביריד הספרים בירושליים, בואי ננסה להקים אתר למכירת עבודות מאיירים און ליין, בואי ננסה לנסוע כקבוצה לירידים בחו"ל. בקשר לדבר האחרון, אני אשמח (עם שחר יסכים לי) להתארח שוב לקראת אפריל, ולייעץ קצת.

20/1/11 22:26
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 22:26:16
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    היי לכולם, נכנסתי לא מזמן והייתי עסוקה לקרוא את כל מה שפיספסתי. אני חייבת להגיד שאני די מתרגשת מאיך שהזכויות והרווחים שלנו ,המאיירים, יכולים להיות. מאחר ואני מאיירת חדשה ארצה לשאול : האם זה כל כך יקר להדפיס ספר ולהיות המשקיעה היחידה שלו? וזה במקום לרדוף אחרי הוצאות הספרים? הרי זה כמו אדם שרוצה לפתוח עסק ומן הסתם משקיע מאות אלפים עד מיליונים.
    20/1/11 22:30
    0
    דרג את התוכן:
    2011-01-20 22:31:24
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: ravsb 2011-01-20 22:26:16

היי לכולם, נכנסתי לא מזמן והייתי עסוקה לקרוא את כל מה שפיספסתי. אני חייבת להגיד שאני די מתרגשת מאיך שהזכויות והרווחים שלנו ,המאיירים, יכולים להיות. מאחר ואני מאיירת חדשה ארצה לשאול : האם זה כל כך יקר להדפיס ספר ולהיות המשקיעה היחידה שלו? וזה במקום לרדוף אחרי הוצאות הספרים? הרי זה כמו אדם שרוצה לפתוח עסק ומן הסתם משקיע מאות אלפים עד מיליונים.

אלא אם את עשירה מאוד ואין לך מה להפסיד לעולם אל תוציאי ספר לבד או בהוצאות כאלו קטנות שדורשות כסף תמורת פרסום הספר. עזבי את רמת הדפוס והעיצוב הירודות כמעט תמיד - פשוט אין להם איך לשווק את הספר ולהפיץ אותו כמו הוצאה גדולה או בינונית, ולכן גם אם כן במקרה הספר יגיע למדפי החנויות הוא יעלם תוך יום אחד. בקיצור - לא.

--
    http://www.skober.com
    20/1/11 22:35
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 22:35:56
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: MiriLeshem-pelly 2011-01-20 22:22:08

ליאורה, אכן מה שאת מתארת נשמע מלהיב, אבל... מה האינטרס? מעבר לכיף. סופרים שמקבלים תמלוגים, רוצים לקדם את הספרים שלהם כדי להרוויח עוד תמלוגים. אבל מאיירים שמקבלים (בינתיים...) רק תשלום חד פעמי, למה שירתמו לכזה מבצע כדי לקדם את הספרים שאיירו? הם לא ירוויחו שקל מהעניין. או שאני מפספסת משהו? והבהרה - מה שניסיתי (לצערי ללא הצלחה) לעשות ביריד בירושלים לא היה להיפגש עם מו"לים ישראליים! אני רציתי ליצור מפגש למאיירים עם מו"לים מחו"ל שמגיעים ליריד הספרים הבינלאומי היחיד שלנו.

אז עכשיו, שהוכתרתי בתור מרטין-לותר-גרוסמן אני מרגישה אחריות מיניסטריאלית להגיב.

לרוב המאיירים אין את השם, ההכרה והיכולת למנף את עצמם באופן שאת עושה. רוב המאיירים צריכים הזדמנות להיחשף.

עצם ההתכנסות ביריד - תייצר:

א. הכרה. למאיירים כגוף ולכל אחד בנפרד.

ב. הדגש לא צריך להיות על מכירת ספרים. בזה את צודקת. הוא צריך להיות על מכירת אורגינלים, פרינטים של איורים על ג'יקלה,

כל דבר שאפשר למכור באופן ייחודי ולייצר באזז לנוכחות של המאיירים ביריד.

ג. הזדמנות מצויינת למי שכן רוצה למכור ספרים - להגיע להסכם חד פעמי עם סופרים והוצאות.

אה ועוד משהו. לגבי התחלקות בתמלוגים עם הסופרים - אני חושבת שאת מגיבה מהמקום של מאיירת-סופרת. רובנו לא נמצאים במקום הזה. את גם שוכחת - שאם הספר נכשל חלילה, או לא מוכר מספיק עותקים - אנחנו לא נקבל תמלוגים בכלל, וזה כולל את רוב הספרים שיוצאים בארץ. הקטע כאן הוא לא לעשות קופה. הקטע כאן הוא לתקן עוול היסטורי בצעדים קטנים.

20/1/11 22:43
    0
    דרג את התוכן:
    2011-01-20 22:47:14
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: שחר_קובר 2011-01-20 21:36:16

ליאורה, דיברה איתי השבוע עורכת ספרי ילדים מהוצאה מסוימת השבוע ששמעה שאת הולכת לדבר כאן. סיפרתי לה על עניין התמלוגים והיא טענה ככה: שההוצאות מרוויחות כל-כך מעט על ספרי ילדים גם ככה, (הדפסה, כריכה, פרסום, שיווק...) שהן בחיים לא יסכימו לתת גם למאייר תמלוגים. הסיטואציה היחידה בה היא כן רואה איך דבר כזה קורא היא אם הסופר מוכן לוותר על אחוזים מסוימים מהתמלוגים שלו מטוב ליבו לטובת המאייר שאז יקבל 2-3 אחוזים על חשבון הסופר. מה דעתך?

אני מכתירה בזאת את ההצעה הזו כהצעה המקוממת  ביותר ששמעתי בתקופה האחרונה - לקפח את שכרו של מי שמרוויח הכי פחות...

--
    עינת א. שמשוני
    מאיירת ומעצבת גרפית http://www.s-gaash.com/
    20/1/11 22:45
    0
    דרג את התוכן:
    2011-01-20 23:05:14
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

הי לימור.

כשנסעתי לקופנהגן, לקבל את העיטור הנכסף, אירגנו לי כמה פגישות עם מאיירים דניים.

מאיירת דנית אחת, שעושה ספרי פופ-אפ, אמרה לי משפט שאני זוכרת היטב:  "כשיצאתי מהאקדמיה - הייתי צריכה למצוא דרך להתפרנס מהכשרון שלי". אני חושבת שזה סוג של אמירה שכולנו צריכים להגיד לעצמנו. אם קראת את כל התגובות של האנשים, ראית בטח שיש כאלה שמתפרנסים בכבוד מאיור. איור ספרי ילדים - הוא לא הדרך הטובה ביותר להתפרנס, אבל גם לא צריך להתנדב בו.

העליתי קודם מעין טיוטה לחוזה מיטבי. ברור לי שרובנו עוד לא במקום שיסכימו להם לחוזה כזה, אבל צריך לדעת לאן לשאוף.

כל עוד אנחנו מדינה קטנה, עם שוק קטן, והמון תחרות - כדאי לבדוק את האופציות של חו"ל. לכל מי ששאל לגבי זה -

אני עובדת עם סוכנים בחו"ל, כי הם מקשרים אותי לפרוייקטים, ואין לי בדרך כלל זמן לעשות את זה בעצמי. יש כאלה שנוסעים לירידי הספרים ולירידי המשחקים ומשתתפים בתחרויות איור נושאות פרסים (כמו תחרות clavis הבלגית, אבל על כך בפעם אחרת), ומצליחים להשיג עבודה.

כל מה שנוגע להסדרת זכויות היוצרים (שלנו ושל הסופרים כאחד) במסגרת החוק החדש דורש הפעלה של משרד התרבות.

משרד החוץ לא קשור לכלום, חוץ מזה שהוא תומך במאיירים כמיטב יכולתו במסגרת הירידים בחו"ל. זה לא נוגע לך כיחיד. זה נוגע לנו כקבוצה. אני מקווה שעשיתי לך סדר.

תכל'ס - בואי ננסה להשיג חוזים טובים יותר מספר לספר, בואי ננסה לנסח ולחתום בלי פחד על עצומה, בואי ננסה לעזור למירי להקים דוכן מאיירים ביריד הספרים בירושליים, בואי ננסה להקים אתר למכירת עבודות מאיירים און ליין, בואי ננסה לנסוע כקבוצה לירידים בחו"ל. בקשר לדבר האחרון, אני אשמח (עם שחר יסכים לי) להתארח שוב לקראת אפריל, ולייעץ קצת.

תודה ליאורה על היוזמה החשובה. ברור לי שהדברים נגעים לנו כקבוצה- וכקבוצה  אולי גם יהיה לנו כוח להניע דברים. אני מתפרנסת בשנים האחרונות בעיקר מאיור לספרי לימוד ומעיצוב גרפי והכי הייתי רוצה למצא את הדרך בה אוכל להתפרנס לא רק מהכישרון שלי, כמו שציטטת, אלא מפינה ספציפית מאוד בתוכו שאותה אני אוהבת במיוחד והיא האיור לספרי ילדים. אשמח אם כולנו נשתף פעולה ואינשאללה- שתגיע הישועה.

תודה גם לשחר ולכל המעורבים.

20/1/11 22:46
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 22:46:16
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    עוד משהו בעניין ההתארגנותי - הפורום הזה כאן מאז 2007. יש לנו כאן את החמישה-שישה חברים קבועים שמדברים פה תמיד. מעטים המאיירים שרוצים להשתתף בו באופן קבוע למרות ששוב ושוב אני מזמין אנשים לבקר. האמת שאני לא מבין למה. עם זאת, אני יודע שיש רבים שכן קוראים את הפורום אבל לעולם לא מגיבים. עצם הדיון הזה כאן ממחיש עד כמה פורום שכזה חשוב לכולנו והייתי שמח אם את ליאורה תמשיכי לפקוד אותו, כי ברור לכולנו שיש לך הרבה מה להגיד ושיש הרבה מה ללמוד ממך. אני מקווה שאחרים יתקנאו בדיונים המרתקים שמתפתחים כאן ויצטרפו גם כן. אבל, כאמור, משום מה רבים נרתעים. יש לומר שהאכסניה כאן בקפה טובה ומוצלחת, ולמרות שהיא קצת מכוערת היא עושה את העבודה, וגם כאשר פתחנו פה פה על רשת שוקן עצמה, מפעילת האתר, קיבלנו במה חופשית לומר מה שבא לנו. אז מאיירים, מול"ים, סופרים, עורכים - אנא השתתפו בפורום זה. נשמח לשמוע מכולם. תודה בשם ההנהלה :)

--
    20/1/11 22:49
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 22:49:39
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מירי אשמח להירתם ליריד הבא בירושלים וגם לחתום עצומה, וזה ניראה לי קל להתאגד במטרה לקדם יוזמות אשר יטיבו עם כולנו, ניראה לי שאנחנו לא מנצלים את עצם קיום האגודה.
    20/1/11 22:53
    1
    דרג את התוכן:
    2011-01-20 22:55:23
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

איזה דיון מרתק ופוקח עיניים.

היה נהדר לקרוא, תודה.

משהו לגבי הנסיון שלי עם מחירים וזכויות יוצרים:

אחת העבודות הראשונות שעשיתי לעיתון היתה שער למוסף סוף השבוע של עיתון יומי גדול. הם שילמו לי טוב בסטנדרטים ישראליים, אבל העבודה איתם היתה סיוטית.

הבריף שקיבלתי בהתחלה השתנה במהלך העבודה פעמיים. שלחתי סקיצה שאושרה, וכשהגשתי את האיור הסופי הם ביקשו שינויים מרחיקי לכת (סגן העורך התקשר ונתן לי הוראות הזויות בטלפון). עבדתי על האיור 30 שעות נטו בפחות מ48 שעות, והשבץ האמיתי הגיע כשקמתי בבוקר למחרת וגיליתי שציירו על גבי האיור שלי תוספת.

הרגשתי נורא. השם שלי התנוסס על השער כמאייר, ושינו לי את אחת הדמויות באופן חובבני וגס. בשעות הראשונות שקלתי תביעה, חשבתי לכתוב הודעה בפורום, לפנות לעורך דין, להתקשר ולצעוק בטלפון, ואז פחדתי שזאת תהיה העבודה האחרונה שאני אקבל. אף אחד לא רוצה עסקים עם טראבל-מייקר.

העבודה הבאה באה מעיתון יומי אחר. הם הזמינו שער למוסף סוף השבוע - קריקטורה. התשלום הוא 500 שקלים, והעבודה מולם היתה הרבה יותר טובה.

הם נתנו לי קרדיט בקבלת החלטות והרגשה שהם סומכים עליי, העורך והמפיקה היו מקצועיים ונחמדים והעבודה יצאה לשביעות רצוני. גם כאן עבדתי מספר שעות מטורף, נדמה לי שיוצא שקיבלתי כ12 שקלים לשעת עבודה :-). הפעם השוק הגיע כשהתבקשתי לחתום על מסמכים. באחד מהם דובר על זכויות יוצרים, ונכתב שם שלעיתון הזכות לשנות את האיור ולפרסם אותו שוב ללא הסכמתי. אחרי לבטים ארוכים לא הסכמתי לחתום על המסמך הזה בנוסח המקורי. שיניתי את הסעיפים הרלוונטיים ושלחתי.

אותו עיתון לא פנה אליי מאז. אולי זה גם קשור לזה.

ועוד משהו בנימה קצת אישית יותר - בחודשים האחרונים אני לא מאייר, מקריקטר או מצייר.

יש בזה מרכיבים שקשורים לחיים האישיים שלי וליובש רגשי שנחת עליי בתקופה האחרונה, אבל חלק מהעניין גם קשור להרגשה שבעצם אין מקום למה שאני עושה. ההרגשה מול המעסיקים שעבדתי איתם בשנה האחרונה היתה שמזלזלים בעבודה שלי וביושרה המקצועית שלי, ומתייחסים אליי כאל פושט יד שמבקש נדבה.

לפני כמה שבועות פנה אליי כותבת טור במקומון ירושלמי וביקשה שאאייר לה אותו. היא אמרה שהיא עברה על העבודות באתר שלי והתרשמה שאני "מספיק טוב", ביקשה לקבל למייל דוגמא בחינם והציעה לשלם לי 100 שקלים.

אני מרגיש תסכול וכעס על הלקוחות והמעסיקים, אבל גם על עולם העיצוב והאיור שבנה מערכת היררכית בלתי ניתנת לערעור שמביאה לשורות מאיירים שעושים את אותו הדבר ומחלקים אחד לשני פרסים.

--
    -מתן

matanmazor.blogspot.com

20/1/11 22:54
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 22:54:57
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מקווה שבדיון הבא ,באפריל, תהיה התקדמות כלשהי. בכל אופן תודה שעזרתם לי להחכים. אגב, שחר, יצא לי לקרוא בפורום כשהיו לי שאלות על התחום ותודה שעזרתם, מבטיחה להיות יותר פעילה.
    20/1/11 22:55
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 22:55:10
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רוית - האגודה זה סיפור אחר, ארוך ומאייש. לא סתם כמעט ואין בה חברים שהם באמת מאיירים פעילים. אם תחפרי בכל מני דיוני עבר כאן תוכלי לקרוא הרבה בנושא. נדמה לי שאין טעם להרחיב כאן שוב.

--
    20/1/11 22:55
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 22:55:47
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    טוב חברים. כנראה שזהו. הכלבים תובעים את שלהם, הילדה רוצה חלב חם עם דבש וקינמון, ויש אמריקן איידול בטלוויזיה. אני אמשיך להכנס לפורום ביום יומיים הקרובים ולהגיב. אני מתנצלת על התעלמותי המוחלטת מכל השאלות הנוגעות להוצאות כאלה ואחרות. אני לא רוצה ללכת לשם. אין לי מלחמה מול ההוצאות. כולנו רוצים להוציא ספרי ילדים נפלאים ולהתפרנס מזה. לילה טוב לכולם, ותודה על האירוח החם, ועל התמיכה הרוחנית (שחר!) תמשיכו להעלות רעיונות ולהגיב. חשוב! חשוב! חשוב! שלכם כתמיד, ליאורה לותר-גרוסמן.

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "אירוח חי של ליאורה גרוסמן"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה