עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    cafe is going down
    ';

פרטי קהילה

חברים בקהילה (4070)

יוסי בר-אל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    היזם
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    bukowski
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Logo in
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    77777777
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    משה ,
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שרון גרינברג
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    reverie
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ילי ט.
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

איור

המקום לכל מה שתרצו בנושאי איור מקצועי על כל תחומיו. התייעצויות, הבעות דיעה, פרסומים וקישורים לנושאי איור בארץ ובעולם.

אירוח חי של ליאורה גרוסמן

20/1/11 21:53
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 21:53:12
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: שחר_קובר 2011-01-20 21:36:16

ליאורה, דיברה איתי השבוע עורכת ספרי ילדים מהוצאה מסוימת השבוע ששמעה שאת הולכת לדבר כאן. סיפרתי לה על עניין התמלוגים והיא טענה ככה: שההוצאות מרוויחות כל-כך מעט על ספרי ילדים גם ככה, (הדפסה, כריכה, פרסום, שיווק...) שהן בחיים לא יסכימו לתת גם למאייר תמלוגים. הסיטואציה היחידה בה היא כן רואה איך דבר כזה קורא היא אם הסופר מוכן לוותר על אחוזים מסוימים מהתמלוגים שלו מטוב ליבו לטובת המאייר שאז יקבל 2-3 אחוזים על חשבון הסופר. מה דעתך?

שחר, לדעתי זה לא יכול לעבוד ככה. אף סופר לא יסכים וגם לא הוגן שיסכים לוותר. גם הסופרים מתקיימים בקושי ומרוויחים גרוש וחצי (אני גם סופרת וגם מאיירת). אבל אם זה יהפוך לנוהג מקובל ומוסכם (ועוד יותר טוב אם גם יהיה משהו בחוק כמו שליאורה מציעה) אז מראש יקבעו את אחוז התמלוגים גם לסופר וגם למאייר ולא זה על חשבון זה, מתוך הנתח הקטן של מה שיש. אבל 2 אחוז נשמע לי די מגוחך האמת, בכמויות שנמכרות בישראל 2 אחוז זה לא משהו משמעותי שבאמת יעזור איך שהוא לפרנסת המאיירים.

--
    www.mirileshem.com
    מנהלת SCBWI ישראל
    20/1/11 21:55
    0
    דרג את התוכן:
    2011-01-20 21:57:30
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

ליאורה, מה שאת אומרת לגבי הביתן בבולוניה הוא כבר אניגמטי לחלוטין ובלתי מוסבר. זה כבר לא רק עניינם של המאיירים אלא אינטרס של כל ההוצאות לעשות דוכן כזה. כמו שאני מכיר אותך את בטח גם יודעת כבר כמה עולה להקים דוכן כזה. האם זה לא אינטרס של כל המול"ים לשלב ידיים ולממן דוכן כזה, למרות התחרות העזה בינהם? כמו שהחברות הסלולריות הצליחו להקים את פורום החברות הסלולריות למרות התחרות העצומה, הייתי מצפה שמו"לים שבשורה התחתונה כל מה שהם רוצים זה להרוויח כסף, יאחדו כוחות. הרי גם הם מרוויחים יותר כסף על כל ספר שנמכר בחו"ל יותר ממה שהם מרוויחים עליו פה. זה ממש דבילי. אבל, כנראה כבר הרבה מעבר שאפשר לתפוס.

--
    http://www.skober.com
    20/1/11 21:56
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 21:56:48
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: MiriLeshem-pelly 2011-01-20 21:53:12

צטט: שחר_קובר 2011-01-20 21:36:16

ליאורה, דיברה איתי השבוע עורכת ספרי ילדים מהוצאה מסוימת השבוע ששמעה שאת הולכת לדבר כאן. סיפרתי לה על עניין התמלוגים והיא טענה ככה: שההוצאות מרוויחות כל-כך מעט על ספרי ילדים גם ככה, (הדפסה, כריכה, פרסום, שיווק...) שהן בחיים לא יסכימו לתת גם למאייר תמלוגים. הסיטואציה היחידה בה היא כן רואה איך דבר כזה קורא היא אם הסופר מוכן לוותר על אחוזים מסוימים מהתמלוגים שלו מטוב ליבו לטובת המאייר שאז יקבל 2-3 אחוזים על חשבון הסופר. מה דעתך?

שחר, לדעתי זה לא יכול לעבוד ככה. אף סופר לא יסכים וגם לא הוגן שיסכים לוותר. גם הסופרים מתקיימים בקושי ומרוויחים גרוש וחצי (אני גם סופרת וגם מאיירת). אבל אם זה יהפוך לנוהג מקובל ומוסכם (ועוד יותר טוב אם גם יהיה משהו בחוק כמו שליאורה מציעה) אז מראש יקבעו את אחוז התמלוגים גם לסופר וגם למאייר ולא זה על חשבון זה, מתוך הנתח הקטן של מה שיש. אבל 2 אחוז נשמע לי די מגוחך האמת, בכמויות שנמכרות בישראל 2 אחוז זה לא משהו משמעותי שבאמת יעזור איך שהוא לפרנסת המאיירים.

מירי, טוב שגם את פה! :-)

כן, הכל טוב ויפה אבל מי יעביר כזה חוק? שדולת המאיירים בכנסת?.... (סליחה על הפסימיות).

--
    20/1/11 21:57
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 21:57:30
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ליאורה- אם אני מנסה לסכם את מה שנכתב כאן (ובין השורות) הרי שאת האפשרויות בארץ מיצינו ובגבולות אלו רק נקפיד לדרוש את המעט שיש (בשל אילוצי השוק המצומצם וכל הבעיות המוכרות) ואם אנו רוצים אכל להתפרנס בכבוד זה רק בעבודה לחו"ל ולשם כך כדאי שנפעיל לחץ/ ניצור מודעות (???) במשרד החוץ או בכל משרד ממשלתי שציינת כאופציה. פיספסתי משהו? במידה וזוהי אכן הנקודה- מה עושים בתכלס?
    20/1/11 22:00
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 22:00:13
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: גיא גרניט 2011-01-20 14:46:40

למרות שעדיין לא ראיתי התייחסות לרעיון התיאורטי (המופרך?) שהעליתי בעמוד הראשון של הדיון הזה, אני מעלה רעיון נוסף, בעקבות משפט שכתבה אלית ("..כיף לקבל מייל עם השם שלי [כלומר אישי - ולא מיועד למאה מאירים] שמודיע לי שבחרו את הסגנון שלי"). 

המשפט הזה הזכיר לי שבזמן האחרון פנו אלי (משום מה) כבר כמה פעמים בבקשה לקבל המלצה על מאיירים בסגנון מסוים - לפניות היו מצורפים אימג'ים דוגמאות מאד ממוקדות ("תעשה לי כזה") מהארץ ומהעולם. הבהרתי לפונים שאני לא מאייר ולא מומחה, ומה שעשיתי היה פשוט לעבור על רשימת המאיירים באינדקס ולשלוף את מי שאולי מתאים לפי התרשמותי או מי שלדעתי יש לו פוטנציאל לעשות משהו מוצלח.. זו לא מעט טרחה, ונראה לי שבפעם הבאה שאקבל בקשה כזו פשוט אפנה אותם לרשימה ושיחפשו בשירות-עצמי.

בכל אופן, לדעתי, כל עוד הגישה של לקוחות בארץ היא "תעשה לי כזה", אולי באמת מישהו (זהירות, עוד רעיון תיאורטי מופרך) צריך להקים אתר שבו ירוכזו ויסווגו מאיירי ישראל לפי סגנונותיו השונים של כל אחד מהם, כך שלכל סגנון איור/דמות יהיו דוגמאות של כמה מאיירים, והלקוח פשוט יוכל לבחור את מי שמתאים לו. יתכן שדווקא אתר כזה יציג בפני לקוחות את מגוון הסגנונות הקיימים בארץ ואולי אף קצת יפתח להם את הראש. מי יודע..

למרות שעדיין לא ראיתי התייחסות לרעיון התיאורטי (המופרך?) שהעליתי בעמוד הראשון של הדיון הזה, אני מעלה רעיון נוסף, בעקבות משפט שכתבה אלית ("..כיף לקבל מייל עם השם שלי [כלומר אישי - ולא מיועד למאה מאירים] שמודיע לי שבחרו את הסגנון שלי").

המשפט הזה הזכיר לי, שבזמן האחרון פנו אלי (משום מה) כבר כמה פעמים בבקשה לקבל המלצה על מאיירים בסגנון מסוים - לפניות היו מצורפים אימג'ים עם דוגמאות מאד ממוקדות (גישת "תעשה לי כזה") מהארץ ובעיקר מהעולם. הבהרתי לפונים שאני לא מאייר ולא מומחה, ומה שעשיתי היה פשוט לעבור על רשימת המאיירים באינדקס ולשלוף את מי שאולי מתאים, לפי התרשמותי, או מי שלדעתי יש לו פוטנציאל לעשות משהו מוצלח ומעניין.. זו לא מעט טרחה, ונראה לי שבפעם הבאה שאקבל בקשה כזו, פשוט אפנה אותם לרשימה ושיחפשו בשירות-עצמי.

בכל אופן, לדעתי, כל עוד הגישה של לקוחות בארץ היא "תעשה לי כזה", אולי באמת מישהו (זהירות, עוד רעיון תיאורטי מופרך) צריך להקים אתר שבו ירוכזו ויסווגו מאיירי ישראל לפי סגנונותיו השונים של כל אחד מהם, כך שלכל סגנון איור/דמות יהיו דוגמאות של כמה מאיירים שונים שמתמחים בסגנון האיור/עיצוב הדמויות הזה, והלקוח פשוט יוכל לבחור את מי שמתאים לו או לערוך מכרז ביניהם וכו'. יתכן שדווקא אתר כזה יציג בפני לקוחות את מגוון הסגנונות הקיימים בארץ ואולי אף קצת יפתח להם את הראש למשהו אחר ממה שהם כבר מכירים ורוצים. מי יודע..

אני חייבת להגיד שאני די מתלהבת מהרעיון הזה, כי זה יעזור מאד ללקוחות פוטנציאליים להפריד בין המאיירים השונים. קודם כל צריכה להיות הפרדה מבחינת ז'אנרים (מאיירי עיתונות, מאיירי ספרות ילדים, מאיירים מסחריים, וכו'). לגבי הפרדה בין סגנונות - איך אתה מגדיר את הסגנונות השונים? יש פה סוג של בעיה. אהבתי גם את רעיון ה"אימג' בנק" המקומי. אני לא בטוחה שצריך שהוא יהיה יעודי לאיור עיתונות. דווקא באיור עיתונות יש פחות ספיירים. לי כמאיירת ספרי ילדים, יש כמויות אדירות של סקיצות שלא התקבלו, וכמאיירת אוכל ולייף סטייל - או-הו! אני בטוחה שלכולם יש כאלה, ואפשר להקים דבר כזה. אם מישהו מכיר את האתרים שדומים לזה בחו"ל, זה זמן לא רע לספר עליהם.

20/1/11 22:06
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 22:06:25
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שלום לכולם, לפני כמה שבועות נחשפתי למצב המאיירים בארץ והזדעזעתי. אין מילה אחרת. אני צרכנית כבדה מאוד של ספרות ילדים, משתדלת להתעדכן פעם בשבוע בכותרים חדשים שיצאו ולהנחיל הלאה את אהבתי לספרים, הרבה מעבר לילדיי הפרטיים שלי. מעל שבע שנים אני מעבירה סדנאות להורים על הדרך להקריא ספרים לילדים כך שיאהבו לקרוא ועוד כהנה וכהנה. לדעתי, איורים מהווים חלק אדיר מהצלחת ספר ומתהליך ההחלטה אם לרכוש אותו או לא. אני רוצה לתת נקודת מבט נוספת על הדברים שציינתם. בחודשים האחרונים מתחוללת מהפיכה שקטה שמפחידה לא מעט חלק מכם; המעבר לצריכת ספרות ילדים איכותית במסגרת דיגיטלית. שמעתי קינת מאיירים על כך שהתחום הולך וגוסס, שהאיורים האיכותיים יעברו מן העולם ועוד כהנה וכהנה. אני חושבת שלפני ה כ ל אתם חייבים להבטיח לעצמכם את הזכות לקבל תמורה על הפורמט החדש. זה המקום להרוויח מדברים שכבר עבדתם כל כך קשה למענם. יש מבינכם שלא מאמינים בעתיד של התחום, אין בעייה, אבל שריינו את עצמכם למקרה שבכל זאת משהו טוב ייצא מכל זה. אל תסכימו באופן גורף לוותר על זכויות ההפצה הדיגיטליות של היצירה שלכם. אציין למעט ההגינות שבימים אלה אני עובדת בחברה שהיא פלטפורמה להפצה של תוכן "אמיתי" ואיכותי למכשירים חכמים. באותה נשימה אני רוצה לספר על כך שאני נתקלת יותר ויותר בחוזים שנחתמו בהיסח הדעת, מבלי להבין את הפוטנציאל שעומד מאחורי המשפטים התמימים האלה של וויתור. ודבר נוסף, למה שלא תתאגדו כפי שיש התאגדויות רווחיות של מאיירים לפרוייקטים "לאומיים" בחו"ל? לי יש חלום להרים מיזם לשנות מקצה אחד לשני את "מאה שירים ראשונים" כך שכל שיר יביא עמו עושר,אושר ושוני מהותי בעולם שנגלה בו לילדים. רק טוב לכולם.
    20/1/11 22:06
    0
    דרג את התוכן:
    2011-01-20 22:11:23
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

ליאורה, הופ נגמרה לה השעה. אם את רוצה להמשיך לכתוב לנו כאן ולהגיב - בשמחה רבה. אפילו אם זה לא היום. ואם זהו - תודה שבאת. זה המקום להגיד שאת כל האירוחים שהיו לנו כאן עד כה אני יזמתי, ואילו הפעם ליאורה היא זאת שפנתה אלי ואמרה שיש לה הרבה מה להגיד וזקוקה לבמה הזאת. אז ליאורה, באמת הדיון הזה היה נחוץ וחשוב ואני שמח שבאת לפה. אני מקווה שהדיון ימשיך, ושמספיק אנשים ראו ויראו את כל אשר נכתב כאן ויפנימו דבר או שניים או שלושה, ושמכאן תצא הבשורה. שמחנו לארח אותך ותודה רבה.

--
    20/1/11 22:11
    2
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 22:11:32
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: שחר_קובר 2011-01-20 21:57:30

ליאורה, מה שאת אומרת לגבי הביתן בבולוניה הוא כבר אניגמטי לחלוטין ובלתי מוסבר. זה כבר לא רק עניינם של המאיירים אלא אינטרס של כל ההוצאות לעשות דוכן כזה. כמו שאני מכיר אותך את בטח גם יודעת כבר כמה עולה להקים דוכן כזה. האם זה לא אינטרס של כל המול"ים לשלב ידיים ולממן דוכן כזה, למרות התחרות העזה בינהם? כמו שהחברות הסלולריות הצליחו להקים את פורום החברות הסלולריות למרות התחרות העצומה, הייתי מצפה שמו"לים שבשורה התחתונה כל מה שהם רוצים זה להרוויח כסף, יאחדו כוחות. הרי גם הם מרוויחים יותר כסף על כל ספר שנמכר בחו"ל יותר ממה שהם מרוויחים עליו פה. זה ממש דבילי. אבל, כנראה כבר הרבה מעבר שאפשר לתפוס.

כן. זה באמת מראה עד כמה הוצאות הספרים מאמינות בעצמן. הן בעיקר שולחות את העורכים שלהן לקנות ספרי ילדים בחו"ל.

אני חושבת שמתחם ישראלי נחוץ בבולוניה, ואפשרי - אבל אני לא יודעת איך לעשות את זה. אני קטנה מדי.

מה שכן - ומירי, איזה יופי שאת על הקו - אני חושבת שמירי מסתכלת לא נכון על הפוטנציאל של היריד בירושלים.

הרי, מירי - כולנו כמעט מכירים את המו"לים שלנו פה ואין לנו מה להפגש איתם דווקא ביריד (ואלה שלא פגשנו - אולי גם עדיף שלא נפגוש).

הרעיון בדוכן מאיירים הוא - העצמה שלנו. גם בלי לפגוש מו"לים - אנחנו יכולים לייצר באזזז.

אנחנו יכולים למכור איורים מקוריים.

אנחנו יכולים לנצל את סטימצקי, שמחזיקה את כל הספרים שלנו, ולקבל עותקים מכל ההוצאות, ולעשות פינה, יום ושעה לכל מאייר שרוצה לקדם את עצמו, ומכיוון שהוא לא מייצג הוצאה - הוא יכול למכור במקום את כל ספריו. אפשר לסכם דבר כזה עם כל הוצאה בלי בעיה.

אנחנו יכולים לעשות מתחם ילדים, עם דפי צביעה מהסקיצות שלנו, שיחתמו על ידינו.

אנחנו יכולים לעשות הרצאות על איור, ופינת הקראה, שבה כל אחד מאיתנו יקריא סיפור שהוא אייר ויראה את הציורים המקוריים.

אנחנו יכולים להפוך את זה למסיבה שלנו. התחום הזה פרוץ וזה טוב. הכי כדאי לחשוב מחוץ לקופסה, ולא לפחד להכשל. אפשר לעשות סקר לגבי הנכונות של כולנו לתרום לארוע כזה. יש לי הרגשה, שלא יהיו הרבה מאיירים שיגידו "לא בא לי".

הגיע הזמן לשלב זרועות, זה מה שאני אומרת ובגלל זה אני כאן. לא הכל צריך לבוא מלמעלה. אם למדתי משהו מהמגורים בכרכור הפרועה, בה התושבים בונים לעצמם את גני המשחקים מחישוקים ישנים, רשת לולים וטיח - זה שלפעמים, כשאין אף אחד מלמעלה, זה תורם מאד ליצירתיות של אלה שלמטה. מה דעתכם, אחים ואחיות שלי?

20/1/11 22:12
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 22:12:47
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: שחר_קובר 2011-01-20 22:11:23

ליאורה, הופ נגמרה לה השעה. אם את רוצה להמשיך לכתוב לנו כאן ולהגיב - בשמחה רבה. אפילו אם זה לא היום. ואם זהו - תודה שבאת. זה המקום להגיד שאת כל האירוחים שהיו לנו כאן עד כה אני יזמתי, ואילו הפעם ליאורה היא זאת שפנתה אלי ואמרה שיש לה הרבה מה להגיד וזקוקה לבמה הזאת. אז ליאורה, באמת הדיון הזה היה נחוץ וחשוב ואני שמח שבאת לפה. אני מקווה שהדיון ימשיך, ושמספיק אנשים ראו ויראו את כל אשר נכתב כאן ויפנימו דבר או שניים או שלושה, ושמכאן תצא הבשורה. שמחנו לארח אותך ותודה רבה.

תודה רבה!

20/1/11 22:16
    0
    דרג את התוכן:
    2011-01-20 22:17:51
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: ליאורהגרוסמן 2011-01-20 22:11:32

הגיע הזמן לשלב זרועות, זה מה שאני אומרת ובגלל זה אני כאן. לא הכל צריך לבוא מלמעלה. אם למדתי משהו מהמגורים בכרכור הפרועה, בה התושבים בונים לעצמם את גני המשחקים מחישוקים ישנים, רשת לולים וטיח - זה שלפעמים, כשאין אף אחד מלמעלה, זה תורם מאד ליצירתיות של אלה שלמטה. מה דעתכם, אחים ואחיות שלי?

ליאורה, בפסקה הזאת כמעט נשמעת כמרטין-לותר-קינג המאייר. I have a dream!

או שמא אובמה המאייר? Yes we can?   חיוך

אני אוהב את המחשבה הבסיסית איתה הגעת לכאן - עצם הדיבור כאן הוא סוג של התארגנות. ואולי הוא כל מה שצריך כאן ולא את כל האגודות והארגונים שניסינו להקים וכשלו שוב ושוב. 

--
    20/1/11 22:22
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 22:22:08
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ליאורה, אכן מה שאת מתארת נשמע מלהיב, אבל... מה האינטרס? מעבר לכיף. סופרים שמקבלים תמלוגים, רוצים לקדם את הספרים שלהם כדי להרוויח עוד תמלוגים. אבל מאיירים שמקבלים (בינתיים...) רק תשלום חד פעמי, למה שירתמו לכזה מבצע כדי לקדם את הספרים שאיירו? הם לא ירוויחו שקל מהעניין. או שאני מפספסת משהו? והבהרה - מה שניסיתי (לצערי ללא הצלחה) לעשות ביריד בירושלים לא היה להיפגש עם מו"לים ישראליים! אני רציתי ליצור מפגש למאיירים עם מו"לים מחו"ל שמגיעים ליריד הספרים הבינלאומי היחיד שלנו.

--
    www.mirileshem.com
    מנהלת SCBWI ישראל
    20/1/11 22:25
    0
    דרג את התוכן:
    2011-01-20 22:38:50
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אגב, בשנת 2006 הייתי ביריד בירושלים ושם נפגשתי עם מו"ל אמריקאית, דיברנו וחודש אחרי זה נסגר חוזה לשלושה ספרים שיצאו בארה"ב. ושם גם במקרה כן פגשתי גם כמה מול"ים קטנים ישראליים ונוצר קשר ראשוני שהוביל לדברים אחרים. אספתי כרטיסי ביקור של מולי"ם מכל העולם, אבל הייתי יכול למצוא את אותו המידע באינטרנט. היריד הזה כן חשוב, אבל הוא יכול להיות חשוב הרבה יותר.

--

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "אירוח חי של ליאורה גרוסמן"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה