עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    cafe is going down
    ';

פרטי קהילה

חברים בקהילה (4070)

יוסי בר-אל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Logo in
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ayoji
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    היזם
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    bukowski
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    77777777
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    משה ,
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שרון גרינברג
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    reverie
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

איור

המקום לכל מה שתרצו בנושאי איור מקצועי על כל תחומיו. התייעצויות, הבעות דיעה, פרסומים וקישורים לנושאי איור בארץ ובעולם.

אירוח חי של ליאורה גרוסמן

20/1/11 11:38
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 11:38:41
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

לגבי נושא התמלוגים - אני מסכימה עם מה שאלית כתבה. בארץ זה לא משתלם.

כדי להשתוות לשכר המאייר, על הסופר (בהנחה שהוא סופר מתחיל ולא ידוע, כמוני למשל) למכור משהו כמו 3000 עותקים שזו מהדורה שלימה. במצב הזה, גם אני נוטה לסרב להצעות שותפות עם סופרים.
    המצב שלי די שונה מרוב החברים כאן היות ועיקר העיסוק והפרנסה שלי היא בעיצוב כך שאני יכולה להרשות לעצמי לסנן עבודות איור שאין בצידן שכר הולם.

לגבי השאלה של לימור-
    אני תמיד מעדיפה גם לעצב וזה משתי סיבות:

א. אני פרפקציוניסטית וקשה לי לסמוך על מישהו אחר ש"יטפל" באיורים שלי
    ב. כמו שכבר צייינתי - עיקר פרנסתי מעיצוב
    ג. שני התחומים מאוד מחוברים אצלי. אני מעצבת את האיורים שלי ומאיירת את העיצובים שלי

עם זאת - כאשר הספר שלי יצא קיבלתי מההוצאה שכר מאיירים (כמאיירת) וחוזה תמלוגים על מכירות (כסופרת) ועל עיצוב הספר וכריכה - קדחת.

--
    עינת א. שמשוני
    מאיירת ומעצבת גרפית http://www.s-gaash.com/
    20/1/11 13:43
    0
    דרג את התוכן:
    2011-01-20 14:46:40
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    למרות שעדיין לא ראיתי התייחסות לרעיון התיאורטי (המופרך?) שהעליתי בעמוד הראשון של הדיון הזה, אני מעלה רעיון נוסף, בעקבות משפט שכתבה אלית ("..כיף לקבל מייל עם השם שלי [כלומר אישי - ולא מיועד למאה מאירים] שמודיע לי שבחרו את הסגנון שלי"). 

המשפט הזה הזכיר לי שבזמן האחרון פנו אלי (משום מה) כבר כמה פעמים בבקשה לקבל המלצה על מאיירים בסגנון מסוים - לפניות היו מצורפים אימג'ים דוגמאות מאד ממוקדות ("תעשה לי כזה") מהארץ ומהעולם. הבהרתי לפונים שאני לא מאייר ולא מומחה, ומה שעשיתי היה פשוט לעבור על רשימת המאיירים באינדקס ולשלוף את מי שאולי מתאים לפי התרשמותי או מי שלדעתי יש לו פוטנציאל לעשות משהו מוצלח.. זו לא מעט טרחה, ונראה לי שבפעם הבאה שאקבל בקשה כזו פשוט אפנה אותם לרשימה ושיחפשו בשירות-עצמי.

בכל אופן, לדעתי, כל עוד הגישה של לקוחות בארץ היא "תעשה לי כזה", אולי באמת מישהו (זהירות, עוד רעיון תיאורטי מופרך) צריך להקים אתר שבו ירוכזו ויסווגו מאיירי ישראל לפי סגנונותיו השונים של כל אחד מהם, כך שלכל סגנון איור/דמות יהיו דוגמאות של כמה מאיירים, והלקוח פשוט יוכל לבחור את מי שמתאים לו. יתכן שדווקא אתר כזה יציג בפני לקוחות את מגוון הסגנונות הקיימים בארץ ואולי אף קצת יפתח להם את הראש. מי יודע..

למרות שעדיין לא ראיתי התייחסות לרעיון התיאורטי (המופרך?) שהעליתי בעמוד הראשון של הדיון הזה, אני מעלה רעיון נוסף, בעקבות משפט שכתבה אלית ("..כיף לקבל מייל עם השם שלי [כלומר אישי - ולא מיועד למאה מאירים] שמודיע לי שבחרו את הסגנון שלי").

המשפט הזה הזכיר לי, שבזמן האחרון פנו אלי (משום מה) כבר כמה פעמים בבקשה לקבל המלצה על מאיירים בסגנון מסוים - לפניות היו מצורפים אימג'ים עם דוגמאות מאד ממוקדות (גישת "תעשה לי כזה") מהארץ ובעיקר מהעולם. הבהרתי לפונים שאני לא מאייר ולא מומחה, ומה שעשיתי היה פשוט לעבור על רשימת המאיירים באינדקס ולשלוף את מי שאולי מתאים, לפי התרשמותי, או מי שלדעתי יש לו פוטנציאל לעשות משהו מוצלח ומעניין.. זו לא מעט טרחה, ונראה לי שבפעם הבאה שאקבל בקשה כזו, פשוט אפנה אותם לרשימה ושיחפשו בשירות-עצמי.

בכל אופן, לדעתי, כל עוד הגישה של לקוחות בארץ היא "תעשה לי כזה", אולי באמת מישהו (זהירות, עוד רעיון תיאורטי מופרך) צריך להקים אתר שבו ירוכזו ויסווגו מאיירי ישראל לפי סגנונותיו השונים של כל אחד מהם, כך שלכל סגנון איור/דמות יהיו דוגמאות של כמה מאיירים שונים שמתמחים בסגנון האיור/עיצוב הדמויות הזה, והלקוח פשוט יוכל לבחור את מי שמתאים לו או לערוך מכרז ביניהם וכו'. יתכן שדווקא אתר כזה יציג בפני לקוחות את מגוון הסגנונות הקיימים בארץ ואולי אף קצת יפתח להם את הראש למשהו אחר ממה שהם כבר מכירים ורוצים. מי יודע..

--
    בלוג איור, אינדקס מאיירים
    http://facebook.com/meayrim
    20/1/11 13:47
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 13:47:56
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אני חושב שיש אחד כזה לא?

--
    www.roymargaliot.com
    20/1/11 13:53
    0
    דרג את התוכן:
    2011-01-20 14:10:34
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: humusjan 2011-01-20 13:47:56

אני חושב שיש אחד כזה לא?

כן? 

(אגב, אני לא בטוח שאוכל להיות כאן הערב. אשמח אם בכל זאת תהיה התייחסות לרעיון של מכירת זכויות על איור עיתונות ישראלי מחוץ לגבולות המדינה, כפי שהצגתי בתחילת הדיון)

(אגב2, אני לא איזה פטריוט אובססיבי, אבל קצת מפריעה לי ההשוואה הקבועה שנעשית כל הזמן בין תנאי מאיירים בארץ ובחו"ל. אנחנו מדינה קטנה, שוק קוראים מוגבל בהיקפו [ועם זאת צמא לחידושים וספרים], והוצאות ספרים שגם להן לא תמיד קל. לא הגיוני ולא סביר הרי שאפשר יהיה להגיע בקרוב לרמות ותנאי השכר של איור ספרי ילדים ומגזינים בחו"ל, אבל אולי צריך לחשוב על דרכים דווקא להרחבת שיתוף הפעולה של מאיירים עם ההוצאות, שוב באותו כיוון של הרעיון הראשון שהצעתי, שההוצאה הישראלית תנסה לשווק את הספר גם לחו"ל ותתגמל את המאייר והסופר בהתאם להצלחתו שם. אם ישראל מוכרת לעולם פורמטים טלוויזיוניים, היא בוודאי מסוגלת לשווק גם ספרי ילדים. וכמובן, במקביל, צריך לשאוף בכל זאת לשפר את תנאי האיור בארץ מול הוצאות ומו"לים. ברור שיש מקום לשיפור. אבל בגבולות ההיגיון. דבר נוסף שאני חושב עליו זה שאולי כמו בענף הקולנוע, המדינה צריכה לתמוך - כספית - באיור כפי שהיא תומכת בהפקות קולנועיות ולעודד איור איכותי)

''

--
    20/1/11 14:01
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 14:01:20
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לאחר שקראתי את שכתבת בשנית אני מאמין שטעיתי.. אין. \:

--
    www.roymargaliot.com
    20/1/11 14:15
    0
    דרג את התוכן:
    2011-01-20 14:25:20
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: humusjan 2011-01-20 14:01:20

לאחר שקראתי את שכתבת בשנית אני מאמין שטעיתי.. אין. \:

(ואני מודה שבעקבות התגובה שלך עשיתי קצת עריכה והדגשות בהודעה ההיא. בקיצור, כנראה שאין. וזה לא שקל לסווג מאיירים בצורה סגנונית. אבל בהחלט משימה אפשרית)

אגב, זה יום גדול לפורום, נחשפים כאן סכומי הכסף שמאיירים מקבלים (וזה קצת עצוב, המספרים), אמנם עדיין לא קיבלנו (קיבלתי) מושג עם איזה סכום מאייר עצמאי ישראלי פעיל סוגר את השנה (או את החודש), אבל זו התקדמות, חשובה. מי יודע, אולי בעתיד עוד נגיע ליום שבו מאיירים ישתפו כאן זה את זה, ויתייעצו, גם בתהליכי עבודה על איורים (או שפורום זו כבר לא הפלטפורמה האידיאלית לכך. ע"ע פליקר, forrst ושאר הפייסבוקים. ואז זו כבר לא בעיה של רמת הפתיחות בפורום)

--
    20/1/11 14:37
    0
    דרג את התוכן:
    2011-01-20 14:54:12
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: גיא גרניט 2011-01-20 14:10:34

(אגב2, אני לא איזה פטריוט אובססיבי, אבל קצת מפריעה לי ההשוואה הקבועה שנעשית כל הזמן בין תנאי מאיירים בארץ ובחו"ל. אנחנו מדינה קטנה, שוק קוראים מוגבל בהיקפו [ועם זאת צמא לחידושים וספרים], והוצאות ספרים שגם להן לא תמיד קל. לא הגיוני ולא סביר הרי שאפשר יהיה להגיע בקרוב לרמות ותנאי השכר של איור ספרי ילדים ומגזינים בחו"ל, אבל אולי צריך לחשוב על דרכים דווקא להרחבת שיתוף הפעולה של מאיירים עם ההוצאות, שוב באותו כיוון של הרעיון הראשון שהצעתי, שההוצאה הישראלית תנסה לשווק את הספר גם לחו"ל ותתגמל את המאייר והסופר בהתאם להצלחתו שם. אם ישראל מוכרת לעולם פורמטים טלוויזיוניים, היא בוודאי מסוגלת לשווק גם ספרי ילדים. וכמובן, במקביל, צריך לשאוף בכל זאת לשפר את תנאי האיור בארץ מול הוצאות ומו"לים. ברור שיש מקום לשיפור. אבל בגבולות ההיגיון. דבר נוסף שאני חושב עליו זה שאולי כמו בענף הקולנוע, המדינה צריכה לתמוך - כספית - באיור כפי שהיא תומכת בהפקות קולנועיות ולעודד איור איכותי)

*לפני שתהיה פה מהומה והתלהמות ממה שכתבתי, אני רוצה להבהיר שאני בעד כל שיפור תנאים שאפשר להשיג בארץ, אבל עם כל הכבוד, 9,000 ש"ח ביומיים ו-10,000 דולר מקדמה על ספר - נראה לי כמו שאיפות קצת מוגזמות ולא ריאליות בישראל 2011, ולמרות זאת חשוב שמאיירים ישראלים לא יעברו לעבוד רק בחו"ל, בסגנון האאוט-סורסינג ובריחת המוחות בענפים אחרים ובמדינות אחרות..

ואגב, כשדיברתי על תמיכה כספית ממשלתית, הכוונה שלי היא תמיכה מראש בהפקות, מראשיתן, כמו בקולנוע, לא רק פרסים לספרים מאוירים מצטיינים שכבר יצאו והצליחו.

--
    20/1/11 15:00
    0
    דרג את התוכן:
    2011-01-20 15:01:26
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

גיא, בהתייחסות למה שאמרת על ההשוואה עם חו"ל - חשוב לי להבהיר את עמדתי. ברור שהמצב בארץ לא יכול להיות כמו בארה"ב, למשל. ואין בכוונתי להפנות אצבע מאשימה כלפי הוצאות הספרים. אני מבינה את מצבן של הוצאות הספרים בארץ ומודעת לקושי שלהן לשרוד, וכמובן שאני מודעת לשוק הקטן שלנו, ואני חושבת שבאופן יחסי לגודל השוק, יש כאן בהחלט שוק ספרים מפותח ולא מעט ספרים איכותיים נוצרים כאן.

אבל, המצב כאן הוא כזה שכמעט בלתי אפשרי למאייר להשתכר באופן מכובד, גם כשהוא מגיע למעמד של מאייר מוכר ומבוקש. לכן אני ממליצה לנסות לפנות במקביל לשווקים בחו"ל כדי שנוכל לשפר את פרנסתנו.

לגבי הרעיון שהוצאות הספרים ינסו לשווק את הספרים לחו"ל - מנסיוני ההוצאות בארץ כמעט ולא עוסקות בכך, אולי אין להן מספיק משאבים וכוח אדם הדרוש כדי לעשות מאמצים בכיוון הזה. ביריד ספרי הילדים העולמי בבולוניה למשל, הנציגות של ישראל ממש מזערית, כמעט לא קיימת.

--
    www.mirileshem.com
    מנהלת SCBWI ישראל
    20/1/11 15:18
    0
    דרג את התוכן:
    2011-01-20 15:18:38
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: MiriLeshem-pelly 2011-01-20 15:01:26

לגבי הרעיון שהוצאות הספרים ינסו לשווק את הספרים לחו"ל - מנסיוני ההוצאות בארץ כמעט ולא עוסקות בכך, אולי אין להן מספיק משאבים וכוח אדם הדרוש כדי לעשות מאמצים בכיוון הזה. ביריד ספרי הילדים העולמי בבולוניה למשל, הנציגות של ישראל ממש מזערית, כמעט לא קיימת.

וזה בדיוק מקום שבו המדינה (משרד החוץ? משרד התמ"ס? מכון הייצוא? משרד החינוך?) יכולה להיכנס ולסייע, נראה לי שספרי ילדים רבים ניתנים לתרגום ולשיווק בעולם, כל עוד אין בהם סממנים מקומיים מובהקים (וגם אם יש כאלו). 

ואולי לא כל הוצאה צריכה לעשות זאת בנפרד, אלא צריך גוף ייצוא ספרים משותף למספר הוצאות.

--
    20/1/11 15:28
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 15:28:15
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: גיא גרניט 2011-01-20 14:46:40

המשפט הזה הזכיר לי שבזמן האחרון פנו אלי (משום מה) כבר כמה פעמים בבקשה לקבל המלצה על מאיירים בסגנון מסוים - לפניות היו מצורפים אימג'ים דוגמאות מאד ממוקדות ("תעשה לי כזה") מהארץ ומהעולם. הבהרתי לפונים שאני לא מאייר ולא מומחה, ומה שעשיתי היה פשוט לעבור על רשימת המאיירים באינדקס ולשלוף את מי שאולי מתאים לפי התרשמותי או מי שלדעתי יש לו פוטנציאל לעשות משהו מוצלח.. זו לא מעט טרחה, ונראה לי שבפעם הבאה שאקבל בקשה כזו פשוט אפנה אותם לרשימה ושיחפשו בשירות-עצמי.

בכל אופן, לדעתי, כל עוד הגישה של לקוחות בארץ היא "תעשה לי כזה", אולי באמת מישהו (זהירות, עוד רעיון תיאורטי מופרך) צריך להקים אתר שבו ירוכזו ויסווגו מאיירי ישראל לפי סגנונותיו השונים של כל אחד מהם, כך שלכל סגנון איור/דמות יהיו דוגמאות של כמה מאיירים, והלקוח פשוט יוכל לבחור את מי שמתאים לו. יתכן שדווקא אתר כזה יציג בפני לקוחות את מגוון הסגנונות הקיימים בארץ ואולי אף קצת יפתח להם את הראש. מי יודע..

המשפט הזה הזכיר לי, שבזמן האחרון פנו אלי (משום מה) כבר כמה פעמים בבקשה לקבל המלצה על מאיירים בסגנון מסוים - לפניות היו מצורפים אימג'ים עם דוגמאות מאד ממוקדות (גישת "תעשה לי כזה") מהארץ ובעיקר מהעולם. הבהרתי לפונים שאני לא מאייר ולא מומחה, ומה שעשיתי היה פשוט לעבור על רשימת המאיירים באינדקס ולשלוף את מי שאולי מתאים, לפי התרשמותי, או מי שלדעתי יש לו פוטנציאל לעשות משהו מוצלח ומעניין.. זו לא מעט טרחה, ונראה לי שבפעם הבאה שאקבל בקשה כזו, פשוט אפנה אותם לרשימה ושיחפשו בשירות-עצמי.

בכל אופן, לדעתי, כל עוד הגישה של לקוחות בארץ היא "תעשה לי כזה", אולי באמת מישהו (זהירות, עוד רעיון תיאורטי מופרך) צריך להקים אתר שבו ירוכזו ויסווגו מאיירי ישראל לפי סגנונותיו השונים של כל אחד מהם, כך שלכל סגנון איור/דמות יהיו דוגמאות של כמה מאיירים שונים שמתמחים בסגנון האיור/עיצוב הדמויות הזה, והלקוח פשוט יוכל לבחור את מי שמתאים לו או לערוך מכרז ביניהם וכו'. יתכן שדווקא אתר כזה יציג בפני לקוחות את מגוון הסגנונות הקיימים בארץ ואולי אף קצת יפתח להם את הראש למשהו אחר ממה שהם כבר מכירים ורוצים. מי יודע..

טוב אז יש לי הצעה, אני קצת נודניקית בעניין הזה, ולא ממש מקבלת תגובות, אבל אם כבר נפתחנו בדיון הזה, ויש פה כבר רייטינג מסויים-

אני מוצאת שיש מקום להפניות הדדיות בתשלום בין מאיירים(וחובבי איור, כמוך גיא), ולא רק על סמך עזרה הדדית וולונטרית-

ככה שבפעם הבאה שפונים אליך או לכל אחד אחד כאן, ואם תחשוב שהסגנון שלי עשוי להתאים לעניין,

או כל אחד אחר שמקבל פנייה, ומסיבותיו שלו אינו מעוניין לקבל את העבודה, אם בגלל נושא של זמנים, או מחירים, או שהסגנון שלו אינו מתאים, או שהוא בכלל אינו מאייר, מוזמן להפנות אלי,

אני מתחייבת לשלם עמלה של 10 אחוזים על הפרוייקט שאקבל דרככם(במידה וייסגר) ועל שני הפרוייקטים שבעקבותיו מאותו הלקוח, איור או עיצוב גרפי.

כמובן שזה מבוסס על אמון בלבד, אבל זאת ההצעה שלי, אפשר גם לשלוח זכרון דברים בין המפנה למופנה.

גם אני יושבת לפעמים כמה שעות, כשאני לא יכולה לקבל את העבודה בעצמי, וחושבת מי מתאים, ואת מי להפנות, ולכן בהצעה הזאת כרוכה גם קריאה להדדיות- מי שמעוניין וחושב שזה נכון לו לקבל מאחרים הצעות באותו האופן וככה להגיע ללקוחות שאולי לא היה מגיע אליהם בדרך אחרת מוזמן לכתוב כאן.

--
    סיגל מעצבת ומאיירת
    http://shownd.com/sigalmeshel
    20/1/11 15:32
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 15:32:53
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    גיא, לגבי ההצעה שלך על אתר שיסווג עפ"י סגנון וכו' - זה חלק מעבודתו של סוכן מאיירים בחו"ל. זה בדיוק מה שהם עושים, מסווגים את המאיירים שלהם עפ"י סגנונות, ודואגים לספק לכל לקוח את המאייר שמתאים לו. אבל בחו"ל התשלום על עבודת איור מאפשר להם להרוויח מכך, בארץ אני לא רואה איך סוכן כזה יכול להתקיים כלכלית.

--
    http://rachelstoleru.blogspot.com
    http://rachelstoleru.carbonmade.com
    20/1/11 15:42
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-20 15:42:56
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אסור ל 2011-01-20 15:32:53

גיא, לגבי ההצעה שלך על אתר שיסווג עפ"י סגנון וכו' - זה חלק מעבודתו של סוכן מאיירים בחו"ל. זה בדיוק מה שהם עושים, מסווגים את המאיירים שלהם עפ"י סגנונות, ודואגים לספק לכל לקוח את המאייר שמתאים לו. אבל בחו"ל התשלום על עבודת איור מאפשר להם להרוויח מכך, בארץ אני לא רואה איך סוכן כזה יכול להתקיים כלכלית.

בדיוק בגלל זה שכנראה לא יכול להיות סוכן מאיירים בארץ, חשבתי על רעיון של אתר בשירות-עצמי, בו הלקוח בוחר מאייר לפי סגנון, ומאיירים מסווגים לפי סגנונות

--

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "אירוח חי של ליאורה גרוסמן"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה