עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  ';

  פרטי קהילה

  מוזיקה

  קהילת המוסיקה המתחדשת של הקפה.   כל תוכן פרסומי נא להעלות ללוח המודעות בלבד, והוא יימחק מכל פורום אחר ללא הודעה מוקדמת.

  מוזיקה

  חברים בקהילה (5716)

  Zvi Hartman
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  rayshc
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  noami4u
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  --()--
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  טובסדר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  באבא יאגה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לולה של היום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  mr.unicorn
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אודטה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  * חיוש *
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  הכל סביב מוזיקה

  זהו המקום להתבטא, להתווכח, לבקר ולדון בכל מה שקשור למוזיקה על כלל סגנונותיה- ללא הבדלי תקופה, ז'אנר או נפח שיערו של האמן.

  הדרה לוין ארדי - הבמה שלך

  16/12/10 14:35
  0
  דרג את התוכן:
  2011-01-08 12:58:50
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  סדרת הפוסטים המארחת מוזיקאים החברים בקפה ממשיכה. כל פעם יתארח מוזקאי אחר שיענה על עשר שאלות בסיסיות. אותן שאלות שתמיד מעניינות אותי לשאול לפני שנכנסים לעומק העניינים. היום מתארחת הדרה לוין ארדי. הדרה היא אחת ממוזיקאיות האינדי הותיקות והפעילות בארץ. מאחוריה למעלה מעשרה רליסים כמעט כולם הופקו באופן עצמאי וזכו להערכה ביקורתית רבה. היא הייתה מהראשונים ש"העזו" לשיר באנגלית אף שלפני שנתיים הוציאה אלבום ראשון בעברית. בשבוע הבא תוכלו לתפוס אותה בהופעה פאב הארובה בעמק חפר. הדרה לוין ארדי - הבמה שלך.


  ''

   

  אלבום שתיקחי עימך לאי בודד?

  לאי בודד אקח אלבום אוסף שירים ופסקולים של הבן שלי, אדם ג'יימס לוין ארדי. ( http://www.myspace.com/adaamjames) . אדם כותב את המוסיקה שלו כבר כמה שנים, ואפשר להיכנס דרכה אל תוך נפשו המשתנה והאצילית והמיתמרת מיום ליום. יש בו יסודות חיים שאפשר להיזון מהם בלי סוף, חכמה רבה, גיוון ותנועה רבה, ויופי מוסיקאלי מרטיט. ואני באמת לא אומרת זאת כי אני אמא שלו. מעודי לא זייפתי בטעמי ובתחושותיי מולו. גם מסוכן לזייף בענייני אי בודד; צריך לבחור חומרי הישרדות איכותיים ובריאים, שיש בהם אהבת אמת ואבות מזון מאריכי ימים. המוסיקה של אדם, והמילים שלו, הם תורה אצילית של ממש.

   

  מהו האלבום האחרון שהלהיב אותך?

  לאחרונה קשה לי להתלהב מאלבום אחד ושלם (בניגוד לפזורת שירים נפרדים). גם אני, כאזרחית טובה של מהפכת המוסיקה של העשור האחרון, מקשיבה פחות לאלבומים שלימים, ויותר לשירים שאני בוחרת מתוכם. בכל זאת, האלבום האחרון שהתנגן באוזניי בשלמותו (כמעט) וברצף, הוא האלבום של מרי ג'יי בלייג' GROWING PAIN משנה שעברה. מלא גרוב חם, ועונג.

   

  מהי ההופעה הטובה ביותר שראית?

  בשבוע שעבר, ראיתי הופעה מושלמת של "המושב בנד", הרכב אמריקאי שפועל בלוס אנג'לס, והגיח לביקור בארץ. אני זוכרת אותם בראשית דרכם, עם ניצוץ נהדר בלב, חלומות רבים, ושומן ילדות (שבמקרה שלהם היה מורכב מתזונה דוס-היפית רוויה מדיי), וראיתי אותם משתכללים והולכים לכדי חוויה מוסיקאלית מרוממת רוח באמת. יש להם הרמוניות קוליות מקסימות, ונוכחות כריזמטית. יש בהם שריטות רבות, ואפשר גם לראות עליהם את הדרך שעברו. בגדול, הוליווד עשתה להם טוב. יש להם שני סולנים שהם הפכים כמעט גמורים, מה שמייצר קנאת יוצרים מרבת חוכמה מתחת לפני השטח, וקסם רב מעליו.

   

  מי האמן חי או מת שהיית עושה הכל כדי לראות בהופעה?

  ריאן אדאמס הוא האמן היחיד שהייתי עושה הכול כדי לראות, כי אני מאמינה לו. מאמינה לעשייתו. מאמינה בדרכו ומזדהה עם חלקים רבים ממנה. כי דרכו ייחודית וגועשת. כי הוא מעז להסתכן, כדי התאבדות אמנותית. כי הוא אמן נרעש וחסר מנוחה, ויש לו צורך בלתי נשלט להתרגש ולהתנסות. כי יש לו דברים חכמים לומר בשירים. כי החוכמה שלו גם שורטת וגם נוגעת מאוד ללב. כי גם אם היה רוצה (והוא רוצה), הוא לא מצליח לזייף רגשית. כי הוא פרא אדם שקול. ובעיקר, כי אישיותו המוסיקאלית המורכבת בדיוק לטעמי, נכרת ונגלית (גם אם בעל כורחו לעיתים רבות) גם בהופעות שלו (כמו גם בכל ההתנסויות האמנותיות שלו). מכל האמנים, הוא הקרוב ביותר לליבי כבר כמה שנים טובות. וטרם קם לו יורש.

   

  אם לא היית מוזיקאי מה היית עושה?

  אם לא הייתי מוסיקאית, הייתי בוחרת בנתיב משפטני כלשהו. לא כעורכת דין, אלא כפרשנית ומחדשת הלכה, ואולי כחוקרת משפט. לאחרונה פתחתי פקולטה למשפטים על אחד ממדפי הספרים שלי. בעיקר מעניינים אותי אנשים ואירועים חריגים שהוליכו שינויים בתפישות של משפט וצדק, מתקופת המקרא, עד תקופתנו. אגב, נדמה לי שאנחנו חיים בתקופה עשירה של תמורות בתפישת המשפט ומקומו. אולי הייתי מתעסקת משפטית בטרור המודרני, בעבדות המודרנית, באלימותה של התקינות הפוליטית, ובכלל, בעוולות שמתרחשות במעטה צדקני ומוסרני. אלה העוולות הכי מסוכנות, כי מאוד קשה להילחם נגדן. שמתי לב, שבכל תחום אמנותי שנגעתי בו, כצרכן או יוצר, תמיד נמשכתי להתעסק בגילויים מוסריים בתוך מערכת לא-מוסרית לכאורה, וגילויים של עוולות בתוך מערכת של צדק-לכאורה (אישית, אישיותית או חברתית). או במילים אחרות, אני מעריצה את  אלן שור (בוסטון ליגל) ואטיקוס פינצ' (אל תיגע בזמיר) יותר מכל מוסיקאי עלי אדמות. אגב, אני גם מחבבת מאוד את הניסיון להמיר את  המורכבות של החוויה האנושית לטרמינולוגיה משפטית ברורה, כדי להיטיב לשפוט אותה.

   

  הפדיחה הגדולה ביותר שקרתה לך בהופעה?

  רבות הפדיחות, אני מניחה. אלא שבראיה לאחור, כל פדיחה הופכת לאנקדוטה משעשעת ומעשירה, כך שקשה לי לזכור אותן כפדיחות. אבל אחד האירועים הציוריים יותר, התרחש בהופעה בירושלים, לפני כמה שנים. אחד האנשים בקהל התעלף באמצע ההופעה. ההופעה הופסקה מייד, אורות ניאון בוהקים הודלקו, והטרומבוניסט החתיך שלי (שהיה אז גם חובש צבאי) צלל בעזוז מהבמה אל הקהל, להצלתו של המתעלף. המתעלף היה ביולוג ימי, וחבר נעורים, שהגיע אותו יום לביקור מאוסטרליה. ההופעה חוסלה, אבל הטרומבוניסט הציל את הביולוג הימי. מאז אני לוקחת את הטרומבוניסט לכל הופעה, לכל צרה שלא תבוא. לאחרונה, אגב, גם הטרומבוניסט התחיל ללמוד ביולוגיה ימית.

   

  מהו הרגע המרגש ביותר שחווית בהופעה?

  ממש קשה לי להצביע על רגע אחד כזה. יש רגעים רבים, כמו שיאים קצובים, שבשבילם אני חיה בעצם. אלה רגעים שבהם משהו מזדקק לכדי אושר עילאי, שאין לו אח ורע בחיים שמחוץ לבמה. פעם הייתי קוראת לזה אורגזמה, אבל זה יותר טוב מאורגזמה, וגם נמאס לי כבר מהטרמינולוגיה המינית ששובשה מהקשרה ברוב הראיונות שלי. הרגעים האלה הם סוד גמור, ובלתי צפוי. הם צצים כמו משומקום, וקשורים כנראה לאיזו סינתזה עילאית בין כל המרכיבים הרוחשים בהופעה, החל מטמפרטורת החדר, דרך החיבור עם הקהל, מצב רוחם של הנגנים, תנועה מוסיקאלית מסוימת, מחשבה, מילה שנאמרה, רמת הכרה או אי-הכרה מסוימת, ואיזו תחושה מופלאה ובורחנית-להחריד של מימוש ומיצוי שלם של החיים.

   

  מוזה/ השראה – מאיפה/ איך היא מגיעה?

  קשה לאתר את מקורות ההשראה. הם נפלאים מבינתי, ומגיחים כסוד בהפתעה גמורה. הם יכולים לצוץ ממילה שנאמרה, משיחה, ממערכת יחסים, מבנאדם שהכרתי, מבנאדם שדמיינתי, מחלומות, מגעגוע, ממפגש, מחוסר נחת משמעותי, משינוי במאזן הכימי, ממעשה אמנות כלשהו, שיר, סרט, מזג אוויר, אפילו משעמום גדול. כל מה שמרטיט את ליבי, לרע ולטוב, יכול לעורר השראה גדולה. לאחרונה, עיקר ההשראה שלי מגיח מדברים שמעוררים בי כעס רב, איזו איוולת אנושית שפתאום נוגעת בי. פעם הייתי מונעת מריגושים של התאהבות (בחיים, באנשים, ביצירות). היום אני מונעת הרבה מכעס. ואני מניחה שגם זה עוד ישתנה לרוב.

   

  עם איזה אמן הכי היית רוצה לשתף פעולה? למה?

  יש הרבה אמנים שהייתי שמחה לשתף איתם פעולה, וכל אחד מסיבות שונות. כמובן, בראשונה, ריאן אדמס ומייקל סטייפ, כי אני מזדהה עם אישיותם המוסיקאלית, ומאוהבת בה. כנערה מאוהבת, בדמיונותיי, אני משתוקקת לערבב את יצירותינו. אבל בחלקי הארצי, יש לי תחושה שלא נסתדר. בכלל, שיתופי פעולה מפחידים אותי, אם כי מרתקים אותי מאוד. ועוד: מוקי, אביב גפן, שלומי סרנגה, עמיר בניון, גידי גוב, ברי סחרוף, חיים לרוז, מיכה שטרית, גלעד כהנא. כל אחד, בגלל סגולותיו הוא, ובגלל צורך שלי לפענח כמה עניינים בתוכי. אה, ואבי נשר גם.

   

  תבחרי שיר אחד שגורם לך לבכות ושיר אחד שגורם לך לחייך

  FIX IT  של ריאן אדאמס גורם לי לבכות ולחייך בו זמנית. בכלל, השירים היפים ביותר בעיניי הם אלה שהחיוך, האירוניה העצמית, והמודעות העצמית, לא משים לרגע מהכאב או הגעגוע הגדול ביותר שהם מבטאים, ומבטאים באמת. גם השיר "מודה אני" של מאיר אריאל, גורם לי לבכות ולחייך בו זמנית. אחד השירים שגורמים לי לבכות, זה השיר what a wonderful world. כשהמשפט  "איזה עולם נפלא" חוזר כל פעם בפזמון, בא לי לבכות מרוב כאב.

   

  ''

   

   אלו עשר השאלות שלי. אתם מוזמנים להוסיף שאלות בתגובות ולהדרה יש את האופציה להמשיך ולענות. כל שבוע נבקר אצל מוזיקאי אחר אז השארו דרוכים.

   

  פוסטים קודמים:

  הבמה של ערן צור

  הבמה של שרון מולדאבי

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "הדרה לוין ארדי - הבמה שלך"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  18/12/10 05:27
  2
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2010-12-18 05:27:03
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אחת היוצרות המוכשרת והמעניינות יותר...אוהבת את הקול והמוזיקה שלה.....גם הנושאים שלה פורטים על מיתר נסתר
  8/1/11 12:58
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2011-01-08 12:58:50
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  מלא הפתעות יש כאן. הדרה - משפטנית? הדבר האחרון שהייתי מדמיין שמוזיקאי היה רוצה להיות זה כבול לספרים ולפרשנויות. זה מעניין, יש כאן הרבה גיוון, כמו במוזיקה שלה. שאלה: איפה את הכי אוהבת להופיע בארץ? (ואיפה הכי פחות...?).. ולמה? ואיזה סוג של יצירה מוזיקלית היית יוצרת עם עמיר בניון או שלומי סרנגה? אני לא מצליח לחבר אותם לשיר כלשהוא שהוצאת עד היום.

  --
  מצב הרוח - רומנטיקה, אוכל טוב והרפתקאות בים, www.mazavharuach.com


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "הדרה לוין ארדי - הבמה שלך"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה