עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    ';

פרטי קהילה

ספרים

"לא היו לנו רהיטים ולא וילונות, לא סדינים, לא מגבות ולא כלים. לא היה לנו רדיו והכי גרוע לא היתה לנו ספרייה..." (החיים והספרות - מרסל רייך רניצקי)  

ספרים

חברים בקהילה (6881)

לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    תנועת כמוך
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רז הושידושי
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    גן עדן לאנשי...
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ארנה א
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    rayshc
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אודטה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    א.A
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    הקשתית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רמיאב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מוטליס
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    עו"ד וע...
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

ספרים - ראשי

על החיים ועל הספרות ועל מה שביניהם.

כך מוציאים לאור ספר

13/11/10 18:59
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-11-13 18:59:57
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    בימים אלה רשת סטימצקי יוצאת במבצע של קונים ספר אחד מקבלים שני ספרים חינם. הבנתי שלא כל ההוצאות לאור רשאיות להשתתף במבצעים אלה. ולמעשה הרשתות משתפות במבצעים רק ספרי הוצאות לאור נחשבות כאלה שיש להן בהן אינטרס עסקי מסוים. האם זה נכון? ומה זה אומר על בחירת ההוצאה לאור המתאימה לספרך? האם הוצאה לאור שספריה אינם מוכנסים למבצעים כאלה היא הוצאה לאור שלא כדאי להוציא בה את ספרך?
    13/11/10 22:58
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-11-13 22:58:44
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    כתבה בהחלט מעניינת, כמי שהוציאה ספר לאור ועברה את כל המסלול מול הוצאות לאור, ולבסוף החליטה להוציא את ספרי לאור בעצמי, אני יכולה להסכים עם חלק מהדברים. יחד עם זאת יש אפשרות, גם ללא מוציא לאור גדול, להגיע למפיצים, ולהיות מופצים דרכם לכל החנויות. הספר שלי "להיפתח לשינוי" מופיע ונמכר בכל חנויות הספרים בארץ, ואני גם מוכרת בעצמי בהרצאות והסדנאות שאני מעבירה, וכבר מכרתי מהדורה של 2000 בתוך מספר חודשים. יש עבודה שכדאי לעשות אותה, ולשווק לשווק לשווק, אך לא הייתי נכנסת למצב של ייאוש או הרמת ידיים ממה שמתואר בכתבה. יש סיפורים של הצלחה, ואני כבר במהדורה השנייה....וחושבת על חו"ל, אורלי בר קימה, עיתונאית ומאמנת נשים לצמיחה ושינוי מרצה ומנחת סדנאות מפתחות לשינוי מחברת הספר "להיפתח לשינוי"

--
    אורלי בר-קימה
    מפתחות לשינוי בחיים
    15/11/10 23:18
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-11-15 23:18:19
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: הדס בי 2010-11-13 18:59:57

בימים אלה רשת סטימצקי יוצאת במבצע של קונים ספר אחד מקבלים שני ספרים חינם. הבנתי שלא כל ההוצאות לאור רשאיות להשתתף במבצעים אלה. ולמעשה הרשתות משתפות במבצעים רק ספרי הוצאות לאור נחשבות כאלה שיש להן בהן אינטרס עסקי מסוים. האם זה נכון? ומה זה אומר על בחירת ההוצאה לאור המתאימה לספרך? האם הוצאה לאור שספריה אינם מוכנסים למבצעים כאלה היא הוצאה לאור שלא כדאי להוציא בה את ספרך?

נכון לגבי "רוב הספרים" ובטח רוב הסופרים מאוד לא כדאי לך להוציא ספר בהוצאה שלא תוכל להבטיח לך שספר זה ישתף במבצעים השונים של הרשתות הגדולות. אני מדבר אפילו מההיבט הכלכלי ולא רק בצורך והרצון שלך להגיע לכמה שיותר קוראים.. יכול להיות שבספרי עיון שונים יש יוצאים מן הכלל אבל גם הם מועטים.

18/11/10 20:57
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-11-18 20:57:56
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: איריתושלה 2010-11-08 14:54:17

צטט: הדס בי 2010-10-31 23:20:13

האם אתם חושבים שרוב הכותבים ממהרים לחתום על כל חוזה שמוציא לאור מזדמן מציג בפניהם והעיקר שהתשובה חיובית?מופתע

בוודאי ועל פי רוב כן ובהחלט.

יש איזו הוצאה לאור שנקראת קונטנטו או משהו דומה , לא זוכרת את השם המדויק. המו"ל שלהם מצא דרך מעולה לעשות כסף רב. הוא מתקשר לכאלה שכבר הוציאו לאור ספר, לא משנה באיזו הוצאה יצא הספר והעיקר שיש להם את הזכויות בידיים,

וכך הוא אומר להם אחד אחד: "נתקלתי בספר שלך, הספר שלך מאוד הרשים אותי. אני רוצה לתרגם אותו כי אני סבור שאפשר יהיה להפיצו בחו"ל . לצורך כך עליך לשלם לי כך וכך... אבל אני לא מתחייב שיקנו בחו"ל את הספר..." .

ידוע לי מקרוב על כמה כותבים שהוא כבר פנה אליהם, הם לא חתמו על חוזה כזה. אך  זו דרך מתוחכמת של מו"ל לגרות את העניין אצל הכותבים כדי שישלמו לו עשרות אלפי שקלים . ועל מה? על חלומות .

אבל יש גם כאלה שחותמים על חוזה כזה ומשלמים. ולמה? כי הם רוצים להאמין במה שהם חולמים שיקרה יותר מאשר לראות את האמת.

זו למשל , הדס, תשובה מומחשת לשאלתך .  כן , יש סופרים מתחילים שחותמים על כל חוזה .

את בטח מתכוונת להוצאת קונטנטו דה סמריק שידוע גם לי שהם מתקשרים ופונים לסופרי ביכורים . אני לא מאמין שמישהו יתפתה לחתום איתם על חוזה בצורת חיזור כזאת שלהם. כאשר מוציא לאור מתקשר לאנשים שהוא מוצא מידע על כך שהם סופרי ביכורים והוא משכנע אותם להוציא אצלו ספר, הדבר מיד מדליק נורה אדומה. שהרי ברור שכל עניינו לעשות על חשבונם הון כספי. הרי מוציא לאור רציני לא היה עושה כך.

20/11/10 23:37
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-11-20 23:37:52
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אסף_פ - מו"ל 2010-11-15 23:18:19

צטט: הדס בי 2010-11-13 18:59:57

נכון לגבי "רוב הספרים" ובטח רוב הסופרים מאוד לא כדאי לך להוציא ספר בהוצאה שלא תוכל להבטיח לך שספר זה ישתף במבצעים השונים של הרשתות הגדולות. אני מדבר אפילו מההיבט הכלכלי ולא רק בצורך והרצון שלך להגיע לכמה שיותר קוראים.. יכול להיות שבספרי עיון שונים יש יוצאים מן הכלל אבל גם הם מועטים.

אסף במה למעשה תלויה הכנסת הספרים למבצעים? מה הופך הוצאה אחת להיות כזאת שספריה נמכרים במבצעים לעומת הוצאה לאור אחרת שספריה אינם נמכרים במבצעים?

21/11/10 15:19
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-11-21 15:19:26
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    תודה על הפוסט
    22/11/10 15:33
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-11-22 15:33:25
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: barkima 2010-11-13 22:58:44

כתבה בהחלט מעניינת, כמי שהוציאה ספר לאור ועברה את כל המסלול מול הוצאות לאור, ולבסוף החליטה להוציא את ספרי לאור בעצמי, אני יכולה להסכים עם חלק מהדברים. יחד עם זאת יש אפשרות, גם ללא מוציא לאור גדול, להגיע למפיצים, ולהיות מופצים דרכם לכל החנויות. הספר שלי "להיפתח לשינוי" מופיע ונמכר בכל חנויות הספרים בארץ, ואני גם מוכרת בעצמי בהרצאות והסדנאות שאני מעבירה, וכבר מכרתי מהדורה של 2000 בתוך מספר חודשים. יש עבודה שכדאי לעשות אותה, ולשווק לשווק לשווק, אך לא הייתי נכנסת למצב של ייאוש או הרמת ידיים ממה שמתואר בכתבה. יש סיפורים של הצלחה, ואני כבר במהדורה השנייה....וחושבת על חו"ל, אורלי בר קימה, עיתונאית ומאמנת נשים לצמיחה ושינוי מרצה ומנחת סדנאות מפתחות לשינוי מחברת הספר "להיפתח לשינוי"

שלום אורלי , במקרה שלך שיחק לך המזל ייתכן בשל קרבתך לתקשורת ולעולם הכתיבה וקשרייך והסדנאות שאת מנחה וכו'. אך לרוב האנשים זה לא עובד כך. ותאמיני לי  מניסיון אישי. הוצאתי לאור ספר לבד באופן חובבני "בוא הרוח" . הספר עבר את כל בעלי המקצוע השונים באופן שהשאיר בו פגמים שרק לאחר הוצאתו לאור ובדיקתו ע"י מומחים עליתי עליהם. מה גם שכאשר היה מוכן כבר ומודפס שום חנות או מפיץ לא התמיד לגלות בו עניין שכן לא הייתה לספר הוצאה לאור . וכמוני יש הרבה שחוו עגמת נפש כזאת, ולכן אני דווקא כן בעד להוציא לאור ספר אצל הוצאה לאור אך רק אצל כזאת שנוהגת בהגינות ועל פי המוזכר בדיון זה . לא הייתי ממליצה להוציא לאור ספר אצל מוציאים לאור חמדניים ועסקניים המגירים ריר על כל כותב פוטנציאלי, אלא אצל הוצאה לאור טובה ואיכותית גם אם בתשלום כי לצערי קשה מאוד עד בלתי אפשרי להוציא היום ספר  במימון ההוצאה לאור.

25/11/10 17:01
    1
    דרג את התוכן:
    2010-11-25 17:03:11
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: רועי המתעניין 2010-11-20 23:37:52

אסף במה למעשה תלויה הכנסת הספרים למבצעים? מה הופך הוצאה אחת להיות כזאת שספריה נמכרים במבצעים לעומת הוצאה לאור אחרת שספריה אינם נמכרים במבצעים?

אני חושבת שהדבר תלוי במערכת השיווק של ההוצאה לאור. ככל שיש לה מערכת שיווק טובה יותר כך כוחה גדול יותר  בהכנסת ספריה למבצעים שמתקיימים ברשתות הספרים הגדולות.

6/12/10 15:42
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-12-06 15:42:13
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: רועי המתעניין 2010-11-11 22:06:16

צטט: קלרין 2010-11-05 09:08:27

מניעי הוצאת ספר לאור שונים מאדם לאדם. יש המוצאים ספר על מנת לחלוק ולשתף, יש כאלה על מנת לפרגן לאגו שלהם, ויש את אלה שרואים בכתיבתם מקור פרנסה או לפחות אפשרות להכנסה נוספת. אני חושבת שבהתאם למטרה שהסופר שם לעצמו מול העיניים כך תהיה גישתו אל החוזה שעליו יחתום עם ההוצאה לאור.

זה נשמע הגיוני אבל תהיה המטרה אשר תהיה החוזה שמציג המוציא לאור צריך שיהיה הגון כלפי הסופר.

במאמר הזה שבראש הדיון כתוב למשל שיש מוציאים לאור שמכניסים לחוזה הגבלות שמגבילות את חופש הפעולה של הסופר.

מדוע שיהיו הגבלות כאלה?

מוציאים לאור שמטילים מגבלות על הסופר כגון: "גם את הספרים הבאים שלך תוציא אצלנו". או מגבלה בסגנון של " כל הזכויות שמורות להוצאה לאור ולמחבר" או מגבלות בשיווק וכו' - כל זה נובע מחמדנותו של המוציא לאור.

אני יכולה לומר לך שיש גם הוצאות לאור שמציעות חוזים הוגנים וטובים לסופרים. ולכן חשוב לעשות את ההשוואה בין החוזים השונים שמציגות בפניך ההוצאות לאור השונות.

13/12/10 09:00
    0
    דרג את התוכן:
    2010-12-13 09:04:39
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

קראו כתבה חדשה שהתפרסמה ב"כלכליסט" (מאת תומר אביטל):

הממשלה נגד "חוק הספרים": לא תתערב במבצעי הרשתות

מכה לסופרים בישראל: ל"כלכליסט" נודע כי ועדת שרים מיוחדת דחתה את הצעת החוק של ח"כ הורוביץ, שביקשה להגביל את המבצעים ברשתות הספרים כדי להגן על תמלוגי הסופרים. במקום זאת תוקם קרן ממשלתית מיוחדת

הממשלה תפיל את החוק המבקש המבקש להגן על הכנסות הסופרים מספריהם. כך החליט להמליץ ברוב קולות צוות השרים המיוחד לעניין חוק הספרים שמינה ראש הממשלה. הצוות, בראשות השר יוסי פלד, דן בהמלצות לשוק הספרים שחיבר היועץ הכלכלי פרופ' חיים פרשטמן, ונחשפו בשבוע שעבר ב"כלכליסט". לפי ההמלצות, המדינה לא תתערב במבצעים של רשתות הספרים כדי להגן על תמלוגיהם, כפי שביקשה הצעת החוק, אלא תקים קרן ממשלתית מיוחדת שתתמוך בהם.

בדיון הוחלט להמליץ לוועדת השרים לחקיקה לדחות את הצעת החוק המקורית של ניצן הורוביץ משום שהיא "ככל הנראה לא תתן מענה לבעיות שנוצרו בענף הספרים". לחלופין ימליץ הצוות לקדם הצעת חוק אחרת שיסייע ליוצרים ולכלל העוסקים במקטע ההוצאה לאור. בישיבת ועדת שרים לחקיקה ישתתף פרופ' פרשטמן ויסביר לשרים את עמדתו. צוות השרים מונה על ידי ראש הממשלה לדון בהתערבות בשוק הספרים לאחר שח"כ הורוביץ (מרצ) העלה הצעת חוק בנושא בחודש מרץ. ההצעה ביקשה להגביל את המבצעים ברשתות הספרים כדי להגן על תמלוגיהם של הסופרים. לפי הצעת החוק, יוקם מנגנון שיתקין "תקופת הגנה" של שנתיים על שיעור התמלוגים שיועברו להוצאות לאור - מחצית מהמחיר המומלץ לצרכן המודפס על גב הספר. עוד דרש ח"כ הורוביץ כי סופר יזכה לתמלוגים של כ־80% מהמחיר המומלץ לספר על 6,000 העותקים הראשונים, ושל 10% על כל עותק נוסף.

סביב הדיונים בהצעת החוק בתחילת השנה הופעל על השרים לחץ כבד מההוצאות לאור, רשות ההגבלים, צומת ספרים וגורמים נוספים שדחקו בשרים לדחות את ההצעה על הסף. זאת בטענה שציבור הקוראים יינזק בעקבות עליית מחירי הספרים בשל החוק.

הנה הקישור לכתבה המקורית:

http://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3447782,00.html

5/1/11 16:07
    1
    דרג את התוכן:
    2011-01-05 16:30:35
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אתמול פגשתי במקרה אדם צעיר שהוציא לאור ספר אצל אחת ההוצאות שכולכם מן הסתם שומעים את שמה כהוצאה לאור במימון המחבר (אינני מציינת את שמו של המוציא לאור משיקולים משפטיים). השיחה איתו המחישה לי את חוסר המודעות ותמימותם של כותבים מתחילים בבואם לחתום על חוזה עם הוצאה לאור.

ספרו יצא לאור אצל המוציא לאור הזה שהבטיח לו שיש בכוחו לדאוג לחשיפה גדולה עבור ספרו בחנויות הספרים, ירידים וכו'. בפועל ספרו נכח בחנויות בקושי 10 ימים ורק בחלק קטן מאוד מהחנויות. המוציא לאור המהולל והנכבד, כביכול , הגן על עצמו באומרו כי עשה ככל יכולתו והאשמה אינה בו.

ואני שואלת מדוע אתה כמוציא לאור שמנסה בכל מאודך למשוך אליך לקוחות שיוציאו אצלך ספר מדוע אתה לא אומר את האמת? מדוע אינך אומר שהוצאתך (למרות כל הרעש שאתה מנסה לעשות סביבה ) אינה נחשבת ואינה זוכה לתשומת לב ראויה מצד חנויות הספרים?

זו מן הסתם שאלה רטורית ,המוציא לאור הזה בוודאי לא יכול לומר זאת , כי אם יאמר זאת לא יהיו לו לקוחות.

המסקנה - היו זהירים ואל תתפתו להבטחות שונות ולראוותנות בדויה. גשו לחנויות הספרים ועשו בירור לגבי אותו מוציא לאור. אם המוכרים בחנות הספרים מכירים אותו ומפרגנים לאיכות ספריו - הוא מוציא לאור ראוי ואם לא הוא איננו ראוי .

5/1/11 18:23
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-01-05 18:23:18
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אהבתי את הכתבה מקיפה וברורה! תודה!

--
    דימיון מודרך NLP Master P + Trainer
    http://www.koltoov.com

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "כך מוציאים לאור ספר"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה