עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    cafe is going down
    ';

פרטי קהילה

ספרים

"לא היו לנו רהיטים ולא וילונות, לא סדינים, לא מגבות ולא כלים. לא היה לנו רדיו והכי גרוע לא היתה לנו ספרייה..." (החיים והספרות - מרסל רייך רניצקי)  

ספרים

חברים בקהילה (6878)

friend :)
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    mr.unicorn
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יעל 100
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    rayshc
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    חנה וייס
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ofer ben z
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    איציק אביב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יוסי בר-אל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    forte nina
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יסינראל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

ספרים - ראשי

על החיים ועל הספרות ועל מה שביניהם.

כך מוציאים לאור ספר

28/10/10 13:24
    0
    דרג את התוכן:
    2010-10-28 13:25:07
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: הדס בי 2010-10-24 07:55:21

צטט: יורם כרמל 2010-10-22 18:55:59

אל תתנו לשום הוצאה בתשלום להוציא את כתב ידכם!!אין צורך!!אם הוא ערוך היטב-אפשר להסתדר לבד!!והרבה יותר בזול!!

אולי הדבר נכון לחלק גדול מההוצאות לאור מהסוג הזה שבתשלום אך לא לכולן ולא הייתי עושה הכללות. 

אני יכולה להעיד ממקור ראשון שבהוצאת "אוריון" ניתן להשיג תנאי חוזה העונים בפירוש על כל סעיפי הכתבה שפותחת את הדיון הזה ובמחירים הכי הוגנים. פניתי אליהם עם כתב ידי (כרגע בהשהיה) לאחר בדיקה בהוצאות לאור אחרות ובעקבות המלצה של ידידה שלי, מיכל בוקר, שהוציאה עד כה 3 ספרים בנושא מדיטציות. הראשון "אור" בהוצאת ידיעות אחרונות ובמימון ההוצאה לאור, ושני האחרים במימון שלה ובהוצאת אוריון : "הבחירה בחיים" ו"מפתח הסודות" שיצא בימים אלה במהדורה שלישית. 

אני מצטרפת להמלצתך!

29/10/10 07:28
    0
    דרג את התוכן:
    2010-10-29 22:00:18
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: ג'אד 2010-10-14 17:34:34

הכנסו לאתר WWW.SOFRIM.CO.IL המדריך השלם להוצאה עצמית לאור

שלום ג'אד,

נכנסתי לאתר שלך וראיתי שמצאת בו דרך לעשות כסף על מצוקתם של כותבים. אתה מרוויח מכל הכיוונים  - גם מספקים שישלמו לך על הפרסום באתר כדי שתהיה מתווך , גם מהסופרים שיעשו השקות או קידום וכדומה.

אתה יוצר אשליה למען קידום האינטרס העסקי שלך שלהוצאת  ספר סתם לבד בלי הוצאה לאור ובעזרת בעלי מקצוע שונים ומזדמנים זו הדרך העדיפה . ובכך האתר שלך לא רק שמזיק לכותבים מתחילים אלא ובעיקר הופך את הספרות לשוק עוד יותר גרוע מכפי שהוא כיום. בלאו הכי יש כיום עשרות  אתרי שיווק ספרים (גדולים ובעלי נוכחות הרבה יותר משלך) והם לא פותרים את הבעיה של הסופרים. האתר שלך הוא אתר למכירת אשליות לסופרים מתחילים ואין בו דבר לקדם אותם ולו בצעד קטן אחד יותר מכפי שהם נמצאים בו אלא רק להכשילם עוד יותר ולגרוף לכיסך כסף על חשבונם.

31/10/10 08:43
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-31 08:43:54
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דוקטור סוס 2010-10-22 17:51:34

צטט: נעמה 777 2010-10-21 12:30:41

כתבה מעניינת ומחכימה למדי. הנקודה שמטרידה אותי היא ממה מתפרנסים הסופרים כאשר ספריהם נמכרים במבצעים של 4 ב-100 ואף פחות מכך? והאם לספרים שאינם במבצעים יש סיכוי להימכר?

אולי בגלל החינוך שקיבלתי בבית, אני חש אי נוחות לקנות 4 ספרים ב-100.  למרות זאת אני מתפתה וקונה.

במקביל אני קונה  לא פחות ספרים שאינם במבצעים . 

סופרים מאז ומעולם ברובם  לא התפרנסו טוב ממכירת ספרים. נראה לי גם שרובם אינם כותבים למען הפרנסה אלא לשם הכתיבה. תקנו אותי אם אני טועה..

גם אני חושבת שרובם המכריע של הסופרים לא התיישבו לכתוב ספר מתוך מטרה להרוויח כסף אלא מתוך דחף עמוק וחזק לכתוב ולהוציא לאור את יצירתם. יחד עם זאת אני משערת שיש הבדל בציפיות בין הסופרים  (בלי קשר לאיכות הספרותית או לז'אנר שהם כותבים) , יש סופרים שרואים בכתיבתם מקצוע לכל דבר והם בוודאי מצפים לתמורה כספית ראויה בעיסוקם זה. ובמקרה כזה אולי האכזבה שלהם אף גדולה יותר.

31/10/10 23:19
    0
    דרג את התוכן:
    2010-10-31 23:20:13
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

האם אתם חושבים שרוב הכותבים ממהרים לחתום על כל חוזה שמוציא לאור מזדמן מציג בפניהם והעיקר שהתשובה חיובית?מופתע

3/11/10 15:08
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-11-03 15:08:12
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: הדס בי 2010-10-31 23:20:13

האם אתם חושבים שרוב הכותבים ממהרים לחתום על כל חוזה שמוציא לאור מזדמן מציג בפניהם והעיקר שהתשובה חיובית?מופתע

להערכתי, סופרי ביכורים רבים כן נוטים לחתום על חוזים גרועים עם מו"לים ולו רק כדי לראות את הספר שלהם בחנויות.

זאת מבלי שיש להם הנחיה מאירת עיניים בתחום.

מסיבה זו חשוב מאוד שמידע כמו זה המצוי בפתיחת דיון זה יהיה נגיש לכל אחד.

5/11/10 09:08
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-11-05 09:08:27
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מניעי הוצאת ספר לאור שונים מאדם לאדם. יש המוצאים ספר על מנת לחלוק ולשתף, יש כאלה על מנת לפרגן לאגו שלהם, ויש את אלה שרואים בכתיבתם מקור פרנסה או לפחות אפשרות להכנסה נוספת. אני חושבת שבהתאם למטרה שהסופר שם לעצמו מול העיניים כך תהיה גישתו אל החוזה שעליו יחתום עם ההוצאה לאור.
    5/11/10 18:33
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-11-05 18:33:20
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: סימן קריאה 2010-10-24 08:30:53

השאלה הגדולה היא עד כמה ואם בכלל מגיעים ספרי ההוצאות שבמימון המחבר לחנויות הספרים.

לפי מה שהבנתי הכול תלוי בהוצאה לאור. יש הוצאות לאור במימון המחבר שהן דואגות לשיווק הספרים בחנויות הספרים והספרים אמנם מגיעים לחנויות הספרים וחלקם גם הופכים לרבי מכר,  ויש הוצאות במימון המחבר שהספרים לא משווקים כלל לחנויות.

6/11/10 17:03
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-11-06 17:03:34
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    הנה דעתי: 1. אני מאמינה שככותב אלמוני יש שתי דרכים להתפרסם. אחת היא לנסות את מזלך בהוצאת ספרים גדולה אחרי שערכת את כתב היד שלך ומתוך הימור כמו בתוכנית הימורים טובה. עצם הפרסום וההימור של הוצאת הספרים לי היה מספיק. אישית אני לא מעוניינת בתמלוגים אבל מצד שני שגם לא יחייבו אותי בתשלום. 2. הוצאת ספרים קטנה לעולם גובה כסף מהכותב. זה חיסרון מאוד מאוד בולט כי הסיכוי להרוויח מאוד קטן.אבל זו דרך להיכנס לחנויות. אני מצאתי שאפשר לחתום עם הוצאות כאלה כל מיני חוזים. 3. הדרך הכי טובה כדי להרוויח מספר שכתבת היא לא להוציא אותו. אבל אם בכל זאת אתה מוכן ל"עבוד בזה", זה כיף, זו השקעה מאוד גדולה של זמן וגם הכספים שאתה מצליח להכניס לכיסך הם ללא אף דג בשרשרת המזון. 4. טיפ- עדיף לבנות תוכנית עיסקית לספר, להשקיע בחוכמה ולשבור עם עצמך קונספטים מקובלים כמו מכירה דרך חנויות.

--
    כל הזכויות שמורות לי. שווה להציץ בבלוג.
    7/11/10 08:38
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-11-07 08:38:10
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: עופר 1962 2010-11-05 18:33:20

צטט: סימן קריאה 2010-10-24 08:30:53

השאלה הגדולה היא עד כמה ואם בכלל מגיעים ספרי ההוצאות שבמימון המחבר לחנויות הספרים.

לפי מה שהבנתי הכול תלוי בהוצאה לאור. יש הוצאות לאור במימון המחבר שהן דואגות לשיווק הספרים בחנויות הספרים והספרים אמנם מגיעים לחנויות הספרים וחלקם גם הופכים לרבי מכר,  ויש הוצאות במימון המחבר שהספרים לא משווקים כלל לחנויות.

השאלה הגדולה היא שאלת השיווק ופחות שאלת ההפצה. כאשר מספר גורמים חוברים יחדיו לתמונה כוללת:

א. חשיפה בכלי תקשורת. חשיפה אפקטיבית. מוסף שבעה לילות לעומת מקומון בבאר טוביה.

ב. זמינות בחנות- היכן הספר שלך מוצג? ליד היציאה לשירותים או על המדפים המוזמנים על ידי ההוצאות הגדולות?כמה שבועות/ימים מוצג הספר בחנות להתרשמות הקונים.

ג. זה לא ספר זה.....- היא איך להפוך ספר אחד שלך , כותב אנונימי למשהו ששווה לרוץ אליו. אחת התשובות בעיני לכותב מתחיל היא- חישבו היכן היתרון היחסי שלכם ושם תמכרו אל תמכרו את הספר כספר בחנויות, הסיכוי להרוויח מאוד מאוד נמוך. היום קונים ספרים על משקל. מעל גבכם קרב מדומה של איילי ההון של הספרים- צומת וסטימצקי עם הורדות מחירים שאין לך , ככותב מתחיל יכולת להתחרות בהם.ומעל הכל- אף אחד לא באמת מחפש אותך , או רוצה לגלות אותך. 

כאומן של כתיבה, אתה בדרך כלל פחות בנושאים של שיווק ודווקא בגלל זה, לדעתי, שווה לשקול הוצאה של מספר מצומצם של עותקים לחברים ולמשפחה בדפוס קטן בשיטה דיגיטאלית .אם זה יתפוס ואנשים יתחילו לרוץ אחרייך- איפה אפשר להשיג את הספר המדהים, מזעזע אמות סיפי הנפש שכתבת, הוצא עוד 30 עותקים. ככה תצמצם הפסדים.

ומי שיש לו כח לעסקים שיבנה תוכנית עיסקית לספר ויפיץ אותו בלי עזרה בדרכים אחרות- הרצאות, תרומות של תאגידים גדולים, בשיתוף עם מפעלים/חברות הייטק וכו'. ורק בשלב שיש ביקוש לצאת לחנויות .

בברכת- "הבא לאוהבך השכם לאוהבו"

איילת

--
    כל הזכויות שמורות לי. שווה להציץ בבלוג.
    8/11/10 14:54
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-11-08 14:54:17
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: הדס בי 2010-10-31 23:20:13

בוודאי ועל פי רוב כן ובהחלט.

יש איזו הוצאה לאור שנקראת קונטנטו או משהו דומה , לא זוכרת את השם המדויק. המו"ל שלהם מצא דרך מעולה לעשות כסף רב. הוא מתקשר לכאלה שכבר הוציאו לאור ספר, לא משנה באיזו הוצאה יצא הספר והעיקר שיש להם את הזכויות בידיים,

וכך הוא אומר להם אחד אחד: "נתקלתי בספר שלך, הספר שלך מאוד הרשים אותי. אני רוצה לתרגם אותו כי אני סבור שאפשר יהיה להפיצו בחו"ל . לצורך כך עליך לשלם לי כך וכך... אבל אני לא מתחייב שיקנו בחו"ל את הספר..." .

ידוע לי מקרוב על כמה כותבים שהוא כבר פנה אליהם, הם לא חתמו על חוזה כזה. אך  זו דרך מתוחכמת של מו"ל לגרות את העניין אצל הכותבים כדי שישלמו לו עשרות אלפי שקלים . ועל מה? על חלומות .

אבל יש גם כאלה שחותמים על חוזה כזה ומשלמים. ולמה? כי הם רוצים להאמין במה שהם חולמים שיקרה יותר מאשר לראות את האמת.

זו למשל , הדס, תשובה מומחשת לשאלתך .  כן , יש סופרים מתחילים שחותמים על כל חוזה .

10/11/10 15:03
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-11-10 15:03:02
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    תודה לך על הכתבה המדריכה והפותחת את האינפורמציה הדרושה לכותב בדרכו הראשונה עם הוצאה לאור. ידעתי שהוצאה לאור של ספר כרוכה בהתקשרויות רבות אך לא הייתי מודעת לסעיפי החוזה , כתבה חשובה שמכינה את הכותבים המפנטזים על ספר משלהם לנבכי היישום תודה לך על כך

--
    זו שכותבת את עצמה..
    11/11/10 22:06
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-11-11 22:06:16
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: קלרין 2010-11-05 09:08:27

מניעי הוצאת ספר לאור שונים מאדם לאדם. יש המוצאים ספר על מנת לחלוק ולשתף, יש כאלה על מנת לפרגן לאגו שלהם, ויש את אלה שרואים בכתיבתם מקור פרנסה או לפחות אפשרות להכנסה נוספת. אני חושבת שבהתאם למטרה שהסופר שם לעצמו מול העיניים כך תהיה גישתו אל החוזה שעליו יחתום עם ההוצאה לאור.

זה נשמע הגיוני אבל תהיה המטרה אשר תהיה החוזה שמציג המוציא לאור צריך שיהיה הגון כלפי הסופר.

במאמר הזה שבראש הדיון כתוב למשל שיש מוציאים לאור שמכניסים לחוזה הגבלות שמגבילות את חופש הפעולה של הסופר.

מדוע שיהיו הגבלות כאלה?

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "כך מוציאים לאור ספר"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה