עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    ';

פרטי קהילה

ספרים

"לא היו לנו רהיטים ולא וילונות, לא סדינים, לא מגבות ולא כלים. לא היה לנו רדיו והכי גרוע לא היתה לנו ספרייה..." (החיים והספרות - מרסל רייך רניצקי)  

ספרים

חברים בקהילה (6881)

michela29
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    עו"ד וע...
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ofer ben z
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Ronnie
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יהודה ויצנבר...
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רז הושידושי
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    גמבורג
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    hkadman
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Natalie S
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רמז
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אביה אחת
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

ספרים - ראשי

על החיים ועל הספרות ועל מה שביניהם.

כך מוציאים לאור ספר

20/10/10 23:53
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-20 23:53:34
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: איריתושלה 2010-10-19 13:26:09

צטט: אני רק הערה 2010-10-14 23:39:46

צטט: חגית הספרנית 2010-10-14 19:16:15

צטט: חגית הספרנית 2010-10-13 19:14:09

לגבי זכויות יוצרים - ההתעקשות לא לתת את הזכויות להוצאה שלוקחת כסף אין להן ממש בסיס. למה? בגלל איך שעובד השוק. אם ספר הודפס כבר בהוצאה שלוקחת כסף, הגיע לחנויות, מכר 450 עותקים, וזהו - אין מה לעשות עם הזכויות יוצרים. סביר שספר שמוכר 450 עותקים לא יגיע בכלל לעניין מישהו שיכול להציע לעשות ממנו סרט או הצגה, למשל. במיוחד אם 450 העותקים האלה לא נמכרו בגלל איזשהם מאמצי שיווק פומביים של הספר בקהלים נכונים, אלא באופן מקרי (יש אנשים שקונים ספר לפי עטיפה למשל, או לפי הסיפור שמתואר בקצרה בכריכה האחורית). בנוסף, הוצאות גדולות שאינן לוקחות כסף מהמחבר לא יתעניינו בספר שהודפס כבר ושמכר רק 450 עותקים. מבחינתן זה ספר שמיצה את הפוטנציאל שלו. כנ"ל לגבי זכויות תרגום - כל הוצאה בחו"ל תתעניין כמה מכר הספר בישראל, באיזו הוצאה יצא וכו'. כשישמעו שמדובר בהוצאה שאינה מהחשובות בארץ (והם יודעים מי הן ההוצאות החשובות), ושהספר מכר מספר קטן של עותקים, הן לא יגלו עניין בתרגום או אפילו בהוצאה של ספר שתורגם על חשבון המחבר.

באשר לזכויות יוצרים אני מסכימה עם חלק מדברייך אך קודם כל ברמה העקרונית אם ההוצאה  לאור לא מימנה את הספר למה שתבקש את זכויות היוצרים. אי אפשר לדעת בוודאות לאן דברים מתגלגלים, ייתכן שכעבור כמה שנים יש עדנה לספר ומתעורר בו עניין.  ייתכן שיש ביקוש לנושא, ייתכן שיש גורם שבכל זאת רוצה לסייע להוציא מהמדורה מחודשת , ייתכן שיתגלה גורם  שיסכים לפרסם את הספר בשפה זרה בחו"ל - הכול יכול לקרות מה שחשוב שהמוציא לאור לא ייקח את זכויות היוצרים מידיו של הסופר . מילא אם המוציא לאור מימן את הספר אך אם לא מימן אין לו זכות לבקש זאת. הסופר אשר מימן את הספר צריך להחזיק בידיו את הזכויות  של ספרו אשר אותו הוא מימן.

כשאת מציגה את זה ככה, וכשאני חושבת שוב, אז את צודקת. גם ברמה העקרונית וגם ברמה שאין לדעת מה יוליד יום.

--

21/10/10 12:30
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-21 12:30:41
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    כתבה מעניינת ומחכימה למדי. הנקודה שמטרידה אותי היא ממה מתפרנסים הסופרים כאשר ספריהם נמכרים במבצעים של 4 ב-100 ואף פחות מכך? והאם לספרים שאינם במבצעים יש סיכוי להימכר?
    21/10/10 21:05
    0
    דרג את התוכן:
    2010-10-21 21:06:33
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: חגית הספרנית 2010-10-19 08:59:47

בוקר טוב רועי המתעניין. פספסת. התכנים שלי הם שלי.  מותר לספרנית להגיב בנושאים אחרים, ולמנהל אדמיניסטרטיבי כמוך מותר להגיב בעניינים בהם אתה מתעניין ולא רק בנושאי אדמיניסטרציה. אינני מבינה את כוונתך. הקריאה של הוצאות הספרים עם עובד והקבוץ המאוחד לקבלת כתבי יד היא ניצול לגיטימי של האינטרנט. אם הוצאה לאור או כל עסק אחר משתמשים ברשתות  חברתיות עיסקיות באופן תרבותי, זה בסדר גמור לדעתי. יש כאן בקהילה עשרות אלפי אנשים המקדמים את עסקיהם וזה לדעתי בסדר גמור.

נמחקה תגובתי בעניין כי ציינתי את שמו של המו"ל שהשתמש בכינוי זה אטום.

אם כך לא אציין הפעם את שמו,  

אך אני מברך על מחיקת הכרטיס המזויף  "חגית הספרנית" ע"י מנהלי קפה דמרקר .

22/10/10 17:51
    0
    דרג את התוכן:
    2011-03-12 00:33:29
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: נעמה 777 2010-10-21 12:30:41

כתבה מעניינת ומחכימה למדי. הנקודה שמטרידה אותי היא ממה מתפרנסים הסופרים כאשר ספריהם נמכרים במבצעים של 4 ב-100 ואף פחות מכך? והאם לספרים שאינם במבצעים יש סיכוי להימכר?

אולי בגלל החינוך שקיבלתי בבית, אני חש אי נוחות לקנות 4 ספרים ב-100.  למרות זאת אני מתפתה וקונה.

במקביל אני קונה  לא פחות ספרים שאינם במבצעים . 

סופרים מאז ומעולם ברובם  לא התפרנסו טוב ממכירת ספרים. נראה לי גם שרובם אינם כותבים למען הפרנסה אלא לשם הכתיבה. תקנו אותי אם אני טועה.

22/10/10 18:55
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-22 18:55:59
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אל תתנו לשום הוצאה בתשלום להוציא את כתב ידכם!!אין צורך!!אם הוא ערוך היטב-אפשר להסתדר לבד!!והרבה יותר בזול!!

--
    מונטי
    22/10/10 19:12
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-22 19:12:00
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דוקטור סוס 2010-10-22 17:51:34

צטט: נעמה 777 2010-10-21 12:30:41

...

סופרים מאז ומעולם ברובם  לא התפרנסו טוב ממכירת ספרים. נראה לי גם שרובם אינם כותבים למען הפרנסה אלא לשם הכתיבה. תקנו אותי אם אני טועה..

אכן. אולי הניסוח ש'רובם אינם כותבים למען הפרנסה אלא לשם הכתיבה' הוא קצת מיופייף - לרובם אין אפשרות להתפרנס מכתיבה, וחלקם עסוקים בה רוב הזמן, ולא יודעים להתפרנס משום דבר אחר, אז מצבם חרא. אורלי קסטל בלום התראיינה לא מזמן באיזו תכנית מטופשת ומביכה בטלויזיה (ראו כמה היא מובכת), ואמרה שהיא לא הייתה מחזיקה מעמד כלכלית בלי אמא שלה. כלומר, אי אפשר להתפרנס מכתיבה. וזאת דוגמה לסופרת שקיבלה מקדמה על שני ספרים על חשבון תמלוגים עתידיים- מקדמה בגובה שהוא בלתי נתפס במונחי עולם הספרות הישראלית. לפי מה שאני יודעת עמוס עוז הוא היחידי שהוצאת כתר משלמת לו מדי חודש משכורת, וגם הוא מלמד כתיבה. כל היתר מסתמכים על ירושות/הורים/בעלים/עבודה בהייטק - ואם לא אז הם כותבים תסריטים לטלוויזיה, מלמדים בסדנאות ומנחים קבוצות לכתיבה יצירתית או עושים כל מיני דברים שמדכאים להם את החופש היצירתי.

--

23/10/10 22:58
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-23 22:58:03
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    בס"ד שבוע טוב,כמי שפרסמה כבר 3 ספרי שירה(והבאים בדרך בע"ה) 2 בהוצאות ספרים מוכרות ואחד בהוצאה פרטית אני חייבת לומר,שלפחות בנוגע לספרי שירה,מאד נהניתי להוציא את השלישי לבד ראשית הוא באמת לא יועד לחנויות מבחינתי אלא רק למשפחתי וחברותי ולכן ההוצאה עליו הייתה מינימלית שנית איני מוכנה לשלם ולהיפך(לא שניסיתי בספר הנוכחי) כעת,בספר הבא,אפנה למספר הוצאות ורק אם יסכימו להוציא ללא תשלום ובחוזה כפי שמומלץ בכתבה זו,אסכים. אני מוצאת כיום שיותר נכון לשלוח לכתבי עת ואתרי אינטרנט ולבנות את השם מהתחלה מאשר לרוץ ולהוציא ספר שברוב הסיכויים מעט מאד אנשים יקראו אם לא שמעו עליך.. בהצלחה

--
    \"העבר איין ההווה כהרף עיין העתיד עדיין ודאגה מניין?"חז"לינו\"

צריך להגיד סליחה לעבר על שלא ידענו לומר תודה"שיר יווני
    24/10/10 07:45
    0
    דרג את התוכן:
    2010-10-24 07:55:21
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: יורם כרמל 2010-10-22 18:55:59

אל תתנו לשום הוצאה בתשלום להוציא את כתב ידכם!!אין צורך!!אם הוא ערוך היטב-אפשר להסתדר לבד!!והרבה יותר בזול!!

אולי הדבר נכון לחלק גדול מההוצאות לאור מהסוג הזה שבתשלום אך לא לכולן ולא הייתי עושה הכללות. 

אני יכולה להעיד ממקור ראשון שבהוצאת "אוריון" ניתן להשיג תנאי חוזה העונים בפירוש על כל סעיפי הכתבה שפותחת את הדיון הזה ובמחירים הכי הוגנים. פניתי אליהם עם כתב ידי (כרגע בהשהיה) לאחר בדיקה בהוצאות לאור אחרות ובעקבות המלצה של ידידה שלי, מיכל בוקר, שהוציאה עד כה 3 ספרים בנושא מדיטציות. הראשון "אור" בהוצאת ידיעות אחרונות ובמימון ההוצאה לאור, ושני האחרים במימון שלה ובהוצאת אוריון : "הבחירה בחיים" ו"מפתח הסודות" שיצא בימים אלה במהדורה שלישית. 

24/10/10 08:30
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-24 08:30:53
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: הדס בי 2010-10-24 07:55:21

צטט: יורם כרמל 2010-10-22 18:55:59

אולי הדבר נכון לחלק גדול מההוצאות לאור מהסוג הזה שבתשלום אך לא לכולן ולא הייתי עושה הכללות. 

אני יכולה להעיד ממקור ראשון שבהוצאת "אוריון" ניתן להשיג תנאי חוזה העונים בפירוש על כל סעיפי הכתבה שפותחת את הדיון הזה ובמחירים הכי הוגנים. פניתי אליהם עם כתב ידי (כרגע בהשהיה) לאחר בדיקה בהוצאות לאור אחרות ובעקבות המלצה של ידידה שלי, מיכל בוקר, שהוציאה עד כה 3 ספרים בנושא מדיטציות. הראשון "אור" בהוצאת ידיעות אחרונות ובמימון ההוצאה לאור, ושני האחרים במימון שלה ובהוצאת אוריון : "הבחירה בחיים" ו"מפתח הסודות" שיצא בימים אלה במהדורה שלישית. 

השאלה הגדולה היא עד כמה ואם בכלל מגיעים ספרי ההוצאות שבמימון המחבר לחנויות הספרים.

--
    זה הרגע
    24/10/10 22:11
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-24 22:11:19
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: רונרונ 2010-10-23 22:58:03

בס"ד שבוע טוב,כמי שפרסמה כבר 3 ספרי שירה(והבאים בדרך בע"ה) 2 בהוצאות ספרים מוכרות ואחד בהוצאה פרטית אני חייבת לומר,שלפחות בנוגע לספרי שירה,מאד נהניתי להוציא את השלישי לבד ראשית הוא באמת לא יועד לחנויות מבחינתי אלא רק למשפחתי וחברותי ולכן ההוצאה עליו הייתה מינימלית שנית איני מוכנה לשלם ולהיפך(לא שניסיתי בספר הנוכחי) כעת,בספר הבא,אפנה למספר הוצאות ורק אם יסכימו להוציא ללא תשלום ובחוזה כפי שמומלץ בכתבה זו,אסכים. אני מוצאת כיום שיותר נכון לשלוח לכתבי עת ואתרי אינטרנט ולבנות את השם מהתחלה מאשר לרוץ ולהוציא ספר שברוב הסיכויים מעט מאד אנשים יקראו אם לא שמעו עליך.. בהצלחה

ממה שאני הבנתי ספר בלי הוצאה לאור שעומדת מאחוריו נתון לחסדם של בעלי מקצוע כמו מפיצים וחנויות שלא מרגישים מוטיבציה לטפל בו כמו שצריך כי אין גוף שעומד מאחוריו. לא הייתי מוציא לאור ספר בלי הוצאה  לאור, אך בהחלט הייתי רוצה לבחור הוצאה לאור שלא תשדוד אותי ותזרוק אותי לכלבים. אין לי בעיה לשלם להצאה לאור, אך אני רוצה שההוצאה לאור לא תעבוד עליי.

25/10/10 05:06
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-25 05:06:55
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    כמה נכון .. אני נפלתי בפח בהוצאת גוונים או שיש להם עוד שם..אחר ,זו מריצה שמה של בעלת ההוצאה לאור. רימתה אותי בכול סעיף.. לדוגמה סיכמנו שאני אקבל 80 אחוז מההכנסות של הספר והיא טענה שמקבלת רק 40 אחוז מהמחיר הקטלוגי..ברוב חוכמתה הציעה לי לעבוד כמנהל שיווק אצלה בהוצאה והתפלאתי לגלות שהיא מקבלת 50 אחוז מכול ספר. איחרה יותר משנה בהוצאת הספר שלי וגרוע מכול העורכת המסתורית שלה שבסוף התגלתה כביתה אהובתי שאין לה קשר בעריכת ספרים,והיא לא מוכנה לשום פגישה אתי והמקסימום זו שיחה אחת חד פעמית בטלפון..ושהגישו לי את הספר לאישור סופי הייתי צריך לערוך אתו ולתקן טעויות של ילד בכיתה ג..ושיא השיאים היה שגליתי פרק כמעט שלם מופיע פעמיים בסוף הספר..שלא לדבר על התשלומים שהגיעו לי וקיבלתי את חלקן רק אחרי איומים בתביעה משפטית.. את רוב המכירות עשיתי בכוחות עצמי .. היא לא עשתה שום צעד לשיווק .אפילו לא פנתה לשום גוף תקשורתי.. והאפסורד הוא שנתנה לי רשימה של עיתונאים ושנסיתי לצלצל התברר שזו רשימה מימי המנדט..ולא רלוונטית.. את הספר הזה אני מוציא בכוחות עצמי בינתיים כמו כן שיממרתי את הקשרים בתור מנהל שיווק ..תודה על כול מילה! היזהרו מגוונים. עאדל.

--
    עאדל
    25/10/10 05:14
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-25 05:14:58
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    תיקון קטן אהובתה ולא אהובתי בשום פנים ואופן.. לתביעות דיבה .... עאדל חיותה.

--
    עאדל

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "כך מוציאים לאור ספר"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה