עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    ';

פרטי קהילה

ספרים

"לא היו לנו רהיטים ולא וילונות, לא סדינים, לא מגבות ולא כלים. לא היה לנו רדיו והכי גרוע לא היתה לנו ספרייה..." (החיים והספרות - מרסל רייך רניצקי)  

ספרים

חברים בקהילה (6881)

צלם חובב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    סש"ע
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רפי פרץ
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אריאל דר
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יוסי בר-אל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רז הושידושי
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אבישי ל.
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יפיתארז
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אסתי הורן
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

ספרים - ראשי

על החיים ועל הספרות ועל מה שביניהם.

כך מוציאים לאור ספר

14/10/10 19:16
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-14 19:16:15
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: איריתושלה 2010-10-14 16:18:44

צטט: עדי דביר איצקוביץ 2010-10-14 15:32:46

איריתושלה, אני חושבת שלפי חוקי זכויות יוצרים אסור לך להעתיק מאמר, אפילו אם את כותבת של מי הוא, ללא רשות הכותב במיוחד כשלא כתבת בהודעה המקורית של מי זה ומאיפה לקחת את זה, ואפילו לא רשמת משהו כמו 'הנה כתבה חשובה שנתקלתי בה'. אלא הבאת אותה באופן כזה שזה נראה כאילו את כתבת אותה בעצמך. אז שימי לב לכך להבא, כי את עלולה למצוא את עצמך מול תביעה.

שלום עדי, תודה על דאגתך. אך אל דאגה,  יש בידי אישור (אפילו בכתב ) ממחבר הכתבה להציג את כתבתו כאן בדיון. מטרתו של הכותב לסייע לכותבים המעוניינים להוציא לאור ספר. אני מעריכה את יזמתו, וטוב שמידע זה יסייע למי שצריך. הכתבה שלו התפרסמה גם באתר מאמרים. הנה הקישור

איריתושלה. למרות שאולי יש לך אישור ממחבר הכתבה להציג אותה כאן, היה לא יפה ולא הוגן לכתוב את הכתבה כאילו נכתבה מפיך. זה צעד לא יפה עם טעם לפגם. נכנסתי לקישור שלך וראיתי שהכתבה פורסמה באתר ההוא כמה שעות לפני שהעלית אותה לכאן. מחבר הכתבה לא היה יכול להכניס אותה לכאן בשמו? איך שאני לא מסתכלת על זה אני מלאה תמיהות על ההתנהלות שלך במקרה הזה. ניסיתי להקיש בגוגל את שמו של מחבר הכתבה ולא הגעתי לשום דבר. מוזר.

14/10/10 20:33
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-14 20:33:32
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    נראה לי שאחד ממטרות הכתבה היא באיזה מקום למנוע אנשים להוציא ספר באופן עצמאי, כי אין ספק שהוצאה עצמאית זולה יותר מהוצאה של ספר בהוצאת ספרים-כי אחרת ממה מתפרנס המוציא לאור? בכל מקרה, מעבר לזה, אין ספק שהכתבה נתנה הרבה מידע-ואותי ממש לא מעניין מי כתב או מי פרסם בשם-טוב שהיא פורסמה. הבעיה היא איזו הוצאת ספרים תסכים לכל התנאים הללו? דרך אגב, כמה עולה היום להוציא ספר בהוצאת ספרים-(מחיר סביר...)?

--
    המכון הגרפולוגי להכוון תעסוקתי
    www.kivon.co.il
    14/10/10 23:39
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-14 23:39:46
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: חגית הספרנית 2010-10-14 19:16:15

צטט: חגית הספרנית 2010-10-13 19:14:09

לחגית הספרנית - לגבי כל ההערות שלך בדיון הזה:

נדמה לי שכמו שאמרו פעם הילדים, הכל עובר עלייך. נראה שאת מחפשת טעם לפגם ולא ממש משנה לך מהו. היית גם כותבת לה שלא ראוי לפרסם פוסט או דיון ארוך כל כך, אם לא היו לך טענות אחרות. וזאת בעוד את בעצמך אנונימית לחלוטין, מחוסרת תמונה ומסתתרת מאחורי שם שלא אומר עלייך כלום. אני לא חושבת שאת בעמדה לתקוף אף אחד על התנהלות לא שקופה או שטויות כאלו, ולהמשיך בכך גם אחרי שכבר הובהר לך שאת טועה. זה גורם לך להיראות לא טוב. זה שאת מנסה להראות כביכול יש לפותחת הדיון מניע כלשהו סמוי או לא ברור מה בדיוק, רק גורם לי לחשוב שלך יש מניע סמוי נגדה או נגד הדברים שהביאה בדיון.

לדיון עצמו:

אין לי מושג כמה עולה להוציא ספר בהוצאה, אבל אני רוצה להוסיף כמה דברים שחשוב להבין לדעתי. להוצאות הגדולות יש, לפני הכל, שם וקשרים. יש להן קשרים עם עיתונאים, קשרים עם עורכי תכניות ברדיו שעוסקות בספרות, קשרים עם סופרים ובקיצור עם הרבה גורמים שיכולים לקדם ספר. יש להן גם קשרים עם מפיצים. הוצאה אחת לפחות קשורה באופן ידוע ומובהק לחנות ספרים. כל אלה גורמים לספרים שיוצאים בהוצאה להיות, באופן סטטיסטי מובהק, ידועים הרבה יותר. כמו כן הסיכוי למשל לזכות בפרסים חשובים בישראל שקשורים לעולם הספרות הם סטטיסטית בלעדיים לספרים שמוציאות ההוצאות הגדולות.

לגבי הוצאה עצמית - הדוגמה הטובה ביותר לספר שהצליח בהוצאה עצמית היא קרין גורן, שעבדה על הפקה פרפקציוניסטית בספר הראשון שלה. יש עוד כמה שפרחו מזכרוני. לפי דעתי העלויות דומות לאלו של הוצאות שדורשות כסף, אולי גבוהות מעט יותר. האיכות בפירוש יכולה להיות הרבה יותר טובה, אם מוציאים בהוצאה עצמית ומתקשרים עם בעלי מקצוע איכותיים (בעיקר מהבחינה הויזואלית). מי שמכיר ארבעה סלבריטאים, יכול להגיע לתכנית רדיו/טלויזיה/עיתון, ויודע לדחוף - אין שום מניעה להוציא לבד.

לגבי זכויות יוצרים - ההתעקשות לא לתת את הזכויות להוצאה שלוקחת כסף אין להן ממש בסיס. למה? בגלל איך שעובד השוק. אם ספר הודפס כבר בהוצאה שלוקחת כסף, הגיע לחנויות, מכר 450 עותקים, וזהו - אין מה לעשות עם הזכויות יוצרים. סביר שספר שמוכר 450 עותקים לא יגיע בכלל לעניין מישהו שיכול להציע לעשות ממנו סרט או הצגה, למשל. במיוחד אם 450 העותקים האלה לא נמכרו בגלל איזשהם מאמצי שיווק פומביים של הספר בקהלים נכונים, אלא באופן מקרי (יש אנשים שקונים ספר לפי עטיפה למשל, או לפי הסיפור שמתואר בקצרה בכריכה האחורית). בנוסף, הוצאות גדולות שאינן לוקחות כסף מהמחבר לא יתעניינו בספר שהודפס כבר ושמכר רק 450 עותקים. מבחינתן זה ספר שמיצה את הפוטנציאל שלו. כנ"ל לגבי זכויות תרגום - כל הוצאה בחו"ל תתעניין כמה מכר הספר בישראל, באיזו הוצאה יצא וכו'. כשישמעו שמדובר בהוצאה שאינה מהחשובות בארץ (והם יודעים מי הן ההוצאות החשובות), ושהספר מכר מספר קטן של עותקים, הן לא יגלו עניין בתרגום או אפילו בהוצאה של ספר שתורגם על חשבון המחבר.

--

15/10/10 19:09
    1
    דרג את התוכן:
    2010-10-16 08:55:13
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: גרפולוגיה תעסוקתית 2010-10-14 20:33:32

נראה לי שאחד ממטרות הכתבה היא באיזה מקום למנוע אנשים להוציא ספר באופן עצמאי, כי אין ספק שהוצאה עצמאית זולה יותר מהוצאה של ספר בהוצאת ספרים-כי אחרת ממה מתפרנס המוציא לאור? בכל מקרה, מעבר לזה, אין ספק שהכתבה נתנה הרבה מידע-ואותי ממש לא מעניין מי כתב או מי פרסם בשם-טוב שהיא פורסמה. הבעיה היא איזו הוצאת ספרים תסכים לכל התנאים הללו? דרך אגב, כמה עולה היום להוציא ספר בהוצאת ספרים-(מחיר סביר...)?

ממה שידוע לי עלות ספר אצל מוציאים לאור לפעמים אפילו זולה יותר מאשר בהוצאה עצמית, שלא לדבר על האיכות ועל החיסכון בזמן ובאנרגיה. המוציאים לאור מקבלים מחירים נוחים יותר מהספקים וכשאדם פרטי נכנס לבית דפוס יכולים לתת לו מחיר בשמיים. מגיעים אלינו לספריה ספרים שיצאו לאור בהפקה עצמאית ללא פיקוח של ההוצאה לאור וברוב המקרים רואים באופן ברור שלא היתה יד מקצועית. הספרים נשלחים אלינו חינם על ידי המחברים לאחר שהתייאשו מלהגיע לספריות באמצעות מפיצים. יש הרבה מאוד נימוקים מדוע כדאי להעדיף הוצאה לאור וגם המאמר מדגיש זאת יותר מפעם אחת.

17/10/10 13:05
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-17 13:05:07
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    עדיין, הרי ההוצאה לאור אמורה להתפרנס ממשהו ולכן יש פערים במחיר בין הוצאה עצמית להוצאת ספרים. המאמר גם מפרט הרבה קשיים ובורות שיכולים ליפול אליהם מחברי הספרים-מה שמוריד את הרצון להוציא ספר בהוצאת ספרים.

--
    המכון הגרפולוגי להכוון תעסוקתי
    www.kivon.co.il
    17/10/10 15:08
    0
    דרג את התוכן:
    2010-10-17 15:09:44
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

מ

18/10/10 10:45
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-18 10:45:08
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

שלום גרפולוגיה, שאלת איזו הוצאה לאור תסכים? אמנם אין הרבה הוצאות לאור הוגנות שטובת הסופר לנגד עיניהן עוד לפני הכיס שלהן, אך אם תפני אלי בהודעה פרטית אמליץ על אחת או שתיים שהן מההוגנות ביותר שיש, ואשר איתן אפשר להגיע לחוזה הוגן כזה.

18/10/10 16:12
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-18 16:12:31
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני מכירה הוצאת ספרים שהרבה מאוד ספרים שלה נמצאים בספריה שלנו וסופרים מקומיים רבים הוציאו בה ספרי ביכורים והיו מאוד מרוצים מההגינות ומהמקצועיות ומההשתדלות של המוציא לאור. אני לא עורכת ספרים שעובדת עם הוצאות ספציפיות ולכן ממליצה עליהן אלא יודעת פחות או יותר מה קורה בשוק הספרים ואשמח לתרום לך מנסיוני. פני אלי במייל פרטי ואוכל להמליץ ולפרט. 

18/10/10 20:47
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-18 20:47:57
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: חגית הספרנית 2010-10-18 16:12:31

אני מכירה הוצאת ספרים שהרבה מאוד ספרים שלה נמצאים בספריה שלנו וסופרים מקומיים רבים הוציאו בה ספרי ביכורים והיו מאוד מרוצים מההגינות ומהמקצועיות ומההשתדלות של המוציא לאור. אני לא עורכת ספרים שעובדת עם הוצאות ספציפיות ולכן ממליצה עליהן אלא יודעת פחות או יותר מה קורה בשוק הספרים ואשמח לתרום לך מנסיוני. פני אלי במייל פרטי ואוכל להמליץ ולפרט. 

ערב טוב "חגית הספרנית" או יותר נכון : ערב טוב אדוני המוציא לאור המרבה לכתוב כאן בפורום, ואשר בחר בכינוי נוסף "חגית הספרנית". שכן כל בר דעת יכול לראות שהתכנים שלך בדיון זה הם תכנים של מוציא לאור ולא של ספרנית. כמו גם ההתנגדות שלך להעלאת הכתבה הזאת בפתיחת הדיון אשר לא משרתת את האינטרס שלך כמוציא לאור.

ועכשיו תגובתי: שני הקטעים של ההוצאות לאור שציטטת והעתקת כאן בדיון הן אינן מודעות פרסום. זה הוא מידע מתוך האתר של ההוצאות לאור.  אלה אינן מודעות פרסום המעודדות סופרים להוציא אצלם ספרים.  זה הוא מידע ענייני נטול פרסומת המיועד לסופרים הרוצים לשלוח כתב יד. יש הבדל גדול מין מידע שקיים באתר של ההוצאה לאור לעומת פרסומות, מודעות ושידול. 

19/10/10 07:23
    0
    דרג את התוכן:
    2010-10-19 08:59:47
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

בוקר טוב רועי המתעניין. פספסת. התכנים שלי הם שלי.  מותר לספרנית להגיב בנושאים אחרים, ולמנהל אדמיניסטרטיבי כמוך מותר להגיב בעניינים בהם אתה מתעניין ולא רק בנושאי אדמיניסטרציה. אינני מבינה את כוונתך. הקריאה של הוצאות הספרים עם עובד והקבוץ המאוחד לקבלת כתבי יד היא ניצול לגיטימי של האינטרנט. אם הוצאה לאור או כל עסק אחר משתמשים ברשתות  חברתיות עיסקיות באופן תרבותי, זה בסדר גמור לדעתי. יש כאן בקהילה עשרות אלפי אנשים המקדמים את עסקיהם וזה לדעתי בסדר גמור.

19/10/10 13:26
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-19 13:26:09
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אני רק הערה 2010-10-14 23:39:46

צטט: חגית הספרנית 2010-10-14 19:16:15

צטט: חגית הספרנית 2010-10-13 19:14:09

לגבי זכויות יוצרים - ההתעקשות לא לתת את הזכויות להוצאה שלוקחת כסף אין להן ממש בסיס. למה? בגלל איך שעובד השוק. אם ספר הודפס כבר בהוצאה שלוקחת כסף, הגיע לחנויות, מכר 450 עותקים, וזהו - אין מה לעשות עם הזכויות יוצרים. סביר שספר שמוכר 450 עותקים לא יגיע בכלל לעניין מישהו שיכול להציע לעשות ממנו סרט או הצגה, למשל. במיוחד אם 450 העותקים האלה לא נמכרו בגלל איזשהם מאמצי שיווק פומביים של הספר בקהלים נכונים, אלא באופן מקרי (יש אנשים שקונים ספר לפי עטיפה למשל, או לפי הסיפור שמתואר בקצרה בכריכה האחורית). בנוסף, הוצאות גדולות שאינן לוקחות כסף מהמחבר לא יתעניינו בספר שהודפס כבר ושמכר רק 450 עותקים. מבחינתן זה ספר שמיצה את הפוטנציאל שלו. כנ"ל לגבי זכויות תרגום - כל הוצאה בחו"ל תתעניין כמה מכר הספר בישראל, באיזו הוצאה יצא וכו'. כשישמעו שמדובר בהוצאה שאינה מהחשובות בארץ (והם יודעים מי הן ההוצאות החשובות), ושהספר מכר מספר קטן של עותקים, הן לא יגלו עניין בתרגום או אפילו בהוצאה של ספר שתורגם על חשבון המחבר.

באשר לזכויות יוצרים אני מסכימה עם חלק מדברייך אך קודם כל ברמה העקרונית אם ההוצאה  לאור לא מימנה את הספר למה שתבקש את זכויות היוצרים. אי אפשר לדעת בוודאות לאן דברים מתגלגלים, ייתכן שכעבור כמה שנים יש עדנה לספר ומתעורר בו עניין.  ייתכן שיש ביקוש לנושא, ייתכן שיש גורם שבכל זאת רוצה לסייע להוציא מהמדורה מחודשת , ייתכן שיתגלה גורם  שיסכים לפרסם את הספר בשפה זרה בחו"ל - הכול יכול לקרות מה שחשוב שהמוציא לאור לא ייקח את זכויות היוצרים מידיו של הסופר . מילא אם המוציא לאור מימן את הספר אך אם לא מימן אין לו זכות לבקש זאת. הסופר אשר מימן את הספר צריך להחזיק בידיו את הזכויות  של ספרו אשר אותו הוא מימן.

20/10/10 13:24
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-10-20 13:24:01
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    בנושא הזכויות יש מקרים שבהם סופר שהוציא לאור ספר והשאיר את הזכויות בידי ההוצאה לאור מקבל פתאום פנייה כעבור זמן מה, אפילו בחלוף כמה שנים, שיש עניין בספר לשם הסרטה או המחזה וכו'. גם במקרה כזה אם הזכויות אינן בידיו הוא יצטרך את אישור ההוצאה לאור, ואף ייאלץ אם הם יבקשו זאת להתחלק איתם ברווחים, מה שלא היה קורה אילו לא נתן להם את זכויות היוצרים על הספר שלו.

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "כך מוציאים לאור ספר"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה