עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    cafe is going down
    ';

פרטי קהילה

ספרים

"לא היו לנו רהיטים ולא וילונות, לא סדינים, לא מגבות ולא כלים. לא היה לנו רדיו והכי גרוע לא היתה לנו ספרייה..." (החיים והספרות - מרסל רייך רניצקי)  

ספרים

חברים בקהילה (6878)

יוסי בר-אל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    amnonti
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מיה'לה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מדלן גזיאל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    mr.unicorn
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    cleopatra9
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ford-forcus
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    א ל22
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    איציק אביב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    rayshc
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

ספרים - ראשי

על החיים ועל הספרות ועל מה שביניהם.

הספרים שלא נקרא לעולם

17/9/10 19:28
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-09-17 19:28:57
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    נוטה להסכים עם מה שכתב/ה DAF11 : העניין הוא בעיקר חיבור לאדם המתאים שיקדם את הספר שלך מול העורכים. ובנוסף יחסי ציבור ב2 רמות: האליטה הספרותית ומכירות להמונים. כמו כל תחום אחר אם יש לך חברים אתה לא צריך פרוטקצייה. אם יש לך אבא עשיר זה תמיד עוזר וגם ציצים צעירים זה לא רע אף פעם. אני לא מדבר על מקרי קצה לא מייצגים שבהם אנשים נחושים במיוחד התעקשו, התדפקו, הדפיסו לבד או חיכו שנים לפריצה. יש מעט מאד כאלו. הרוב המוחלט יגיע להכרה דרך מנטור/ מורה שמזהה את הסגנון שלו ודוחף אותו בחוגים הנכונים. לדעתי ה"אנשים" שאני מדבר עליהם עושים את עבודתם באופן לא רע: הם לא יפרסמו משהו ממש מחורבן רק בגלל שבן החסות שלהם יפה או עשיר. נכון שהם יקפחו על רקע אישי והעדפה סגנונית גם מוכשרים, אבל אפשר לפתור את זה ע"י חיפוש עיקש אחר "מקשר תרבותי" אחר. זה מצב עדיף על פני הצפת המרחב התרבותי בזבל בשם איזשהו חופש תרבותי או אחר.
    18/9/10 10:25
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-09-18 10:25:23
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

יפה כתבת, רק כמה הערות:
    1.
    שלחתי את ספרי השני ל-20 הוצאות. רק תשובות שליליות, אם כי אדיבות. ייתכן שהספר פשוט אינו טוב מספיק, והכישרון טרם לוטש מספיק, או שאינו קיים. וכך גם ספריהם של אלפי כותבים אחרים. ואולי טוב שכך. כי אם כולם יכתבו, מתי יהיה זמן לקרוא?
    2.
    אפשר להוציא לאור בהוצאה עצמית. 30,000 שקל, ואתה תקוע עם 500 עותקים. ועכשיו לך, תחלק לחברים. אני מכיר מספיק כאלה. התפרנסתי מעריכת ספריהם של כמה וכמה כאלה.
    3.
    אפשר לפרסם את הספר, בפרקים, כבלוג באינטרנט. חינם. כך זכיתי למאות קוראים.

18/9/10 11:37
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-09-18 11:37:11
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אם יותר לי להביע את דעתי בנושא שאני לא מכירה , שמתי לב שבארה"ב , המון סופרים מתחילים את דרכם באוניברסיטאות, שיש בהן מחלקות לכתיבה יוצרת, לא בנוסח הסדנאות קקמייקה בארץ, אלא ממש חלק מהלימודים האקדמאיים. הרבה סופרים ידועים יצאו ממחלקות אלה, כגון ג'ונתן פויירר וכולי. לכן אין לשאול שאלות תם - האם ניתן ללמד לכתוב, אלא פשוט לומר ניתן גם ניתן, ומומלץ לכול סופר מתחיל ללכת למוד באוניברסיטה, ולאוניברסיטאות לפתח את הנושא.
    18/9/10 13:14
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-09-18 13:14:13
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אהוד אמיר. 2010-09-18 10:25:23

יפה כתבת, רק כמה הערות:
    1.
    שלחתי את ספרי השני ל-20 הוצאות. רק תשובות שליליות, אם כי אדיבות. ייתכן שהספר פשוט אינו טוב מספיק, והכישרון טרם לוטש מספיק, או שאינו קיים. וכך גם ספריהם של אלפי כותבים אחרים. ואולי טוב שכך. כי אם כולם יכתבו, מתי יהיה זמן לקרוא?
    2.
    אפשר להוציא לאור בהוצאה עצמית. 30,000 שקל, ואתה תקוע עם 500 עותקים. ועכשיו לך, תחלק לחברים. אני מכיר מספיק כאלה. התפרנסתי מעריכת ספריהם של כמה וכמה כאלה.
    3.
    אפשר לפרסם את הספר, בפרקים, כבלוג באינטרנט. חינם. כך זכיתי למאות קוראים.

העלית בהחלט דילמה מוכרת.

ספר של כותב אנונימי שיצא באחת מהוצאות הספרים הגדולות, מחייב את כותבו לצעוד בדרך חתחתים שרוב ההולכים בה אינם מגיעים אל היעד הנכסף. כעת נותרו לאותם נושרים כמה אפשרויות:

1.      להחזיר את הטקסט לעיבוד ולעריכה שישביחו אותו, ואז לנסות סיבוב נוסף של "אודישנים" בהוצאות הספרים.

היתרון – יש סיכוי, גם אם לא גדול, שבמתכונתו החדשה יזכה הספר להתקבל באחת מהוצאות הספרים הגדולות שלכוחן השיווקי אין תחליף.

החיסרון – הוצאה כספית שתתברר כמיותרת. אבל גם אז, כעת הספר ערוך על-ידי עורך שבחר הכותב. אם יפנה הכותב להוצאת ספרים קטנה או בינונית (אפשרות 2), או להוצאה עצמית (אפשרת 3) עלות העריכה תוכל לרדת מהעלות הכוללת של הפקת הספר.

2.      להוציא את הספר בהוצאת ספרים קטנה או בינונית, במימון חלקי או מלא של הכותב.

היתרון – הוצאת הספרים תספק את כל שירותי ההפקה – עריכה, גרפיקה, בית דפוס, כריכייה, מפיץ, ולעתים יחסי ציבור.

החיסרון – בדרך כלל לא יוכל הכותב לבחור את אותם אנשי מקצוע, ומערך ההפצה לא יהיה חזק כמו זה של ההוצאות הגדולות.

3.      הוצאה עצמית

היתרון – כותב בעל יוזמה ומרפקים, ורצוי גם אמצעים, יוכל לדאוג להעניק לספרו אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, ואם יהיה נחוש ויצירתי יוכל גם לתרום רבות ובערוצים שונים לשיווק ולהפצה.

החיסרון – עקב חוסר ניסיון או ניסיון לחסוך בעלויות, עלול כתב-היד להתכנס בספר שלא טופל על-ידי אנשי מקצוע טובים, ולא משנה כמה יתאמץ הכותב או מישהו מטעמו להפיץ את הספר בחנויות הספרים, הגימור הסופי לא יהיה מספיק טוב, בכל קנה-מידה, ומכירות הספר יידונו מראש לכישלון.

4.      פרסום של הטקסט הגולמי, כפי שהוא וללא עריכה, באתרים שונים באינטרנט.

היתרונות – אין עלויות (וגם לא רווחים). נפתחת אפשרות לקבלת משוב בזמן אמת, לפעמים עוד במהלך הכתיבה, ויש בכך עידוד וסיפוק (בכמה אתרים אפילו יוכל הכותב למחוק תגובות שאינן לרוחו). יתרון נוסף – פרסום כזה אפשרי גם לכותבים בינוניים ומטה, או כאלה שכתבו לקהל ייעודי מצומצם, ויכול לאפשר להם למצוא קוראים אוהדים.

החסרונות – כותב שהשקיע שעות וימים, חודשים ואולי שנים בכתיבת יצירתו, בעיקר אם מדובר ברומן, או בספר עיוני או מקצועי רחב-יריעה, יתקשה למצוא באינטרנט קהל קוראים שיתעמקו בטקסט שלו מתחילתו עד סופו, מול המסך. חיסרון נוסף – קשה להשוות את המשובים הנעימים ברשת לתחושה של הספר שאתה אוחז בידיך, מדיף את הריחות הטריים של מכבש הדפוס, והידיעה שהוא שוכן בספריותיהם של מכריך ואוהביך, וכמובן – ההתרגשות למצוא אותו מונח בערמות חגיגיות בחנויות הספרים.   

--
    http://yonadoron.co.il
    18/9/10 23:36
    0
    דרג את התוכן:
    2010-09-18 23:37:35
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

מרת ארבונקל היקרה, בראשונה, למדתי באוניברסיטה וכתיבתי טובה משהיתה. קראתי מחזות וספרים קלאסיים והרחבתי דעת. המציאות, לצערי, לא השתנתה. עסקתי בעריכה אקדמית, עזרתי למרצה בעל שם וערכתי אין סוף טקסטים. מעמד המרצה האדיר ואני דרכתי באותו מקום. זה אולי נשמע פסימי, אבל אין מקום לחשיבה מקורית. 'שימור המצב הקיים'- כמו כמעט בכל נושא אחר בישראל. אני אמנם רדיקלית ואינני מכחישה שאני כבר לא צעירה ואף זועמת. הכתיבה התחדדה בעת הלימודים, אך אודה אם תוכלי זאת להשיב: כמה נותנים באמת מקום למנהיגות צעירה להשתלב ולנסות להשפיע על מיקומם של אנשים צעירים בפעילויות? נתקלתי בזאת בלימודים והיה מדובר בנושאים מאוד מסוימים. כגון: איכות סביבה. וגם אז קראו לנו ירדיקלים'. ולמהות הספר: אני מאמינה היום שלא אהיה סופרת. אני צריכה להתפרנס. ייתכן שפעם עוד תשמעו עליי.

19/9/10 00:04
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-09-19 00:04:22
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אין מה לעשות . גם ככה נכתבים יותר מדי ספרים. כל פעם שאני הולך לספריה נדמה לי שאני מסייר בבית קברות לנייר. מדפים מדפים של ספרים שכבר שנים אף אחד לא טורח לפתוח. יומנים ביאוגרפיות אוטוביוגרפיות שאיש לא מכיר לא מתענין בהם. בעצם כל מה שראוי מודפס
    19/9/10 10:11
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-09-19 10:11:56
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: מרת ארבונקל 2010-09-18 11:37:11

אם יותר לי להביע את דעתי בנושא שאני לא מכירה , שמתי לב שבארה"ב , המון סופרים מתחילים את דרכם באוניברסיטאות, שיש בהן מחלקות לכתיבה יוצרת, לא בנוסח הסדנאות קקמייקה בארץ, אלא ממש חלק מהלימודים האקדמאיים. הרבה סופרים ידועים יצאו ממחלקות אלה, כגון ג'ונתן פויירר וכולי. לכן אין לשאול שאלות תם - האם ניתן ללמד לכתוב, אלא פשוט לומר ניתן גם ניתן, ומומלץ לכול סופר מתחיל ללכת למוד באוניברסיטה, ולאוניברסיטאות לפתח את הנושא.

לטעמי, לימודים אקדמיים בתחומי היצירה אינם יכולים לייצר סופר או אומן, רק לשכלל את הכלים שעומדים לרשותו. ישנם סופרים שקשה להם מאוד לקרוא סופרים אחרים וההיחשפות ליוצר אחר מרַפָּה את ידיהם, ולעומתם כאלה שדווקא בתקופת היריון-של-ספר, ירבו לקרוא יצירות אחרות כדי להעשיר את עצמם. לימודי-יתר של כתיבה עלולים גם לבלום מסלולים עדינים של ביטוי עצמי, שבמסגרת הלימודים ייחנקו בבליל הכללים והכלים.

--
    19/9/10 15:36
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-09-19 15:36:07
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אבא שלי נהג לומר שסופרים כותבים על חייהם ולכן עושים לפעמים בלגן בחייהם שלהם שיהיו מעניינים שיהיה להם משהו לכתוב עליו.הרבה שנים חשבתי שהוא מדבר שטויות, אבל במיקרה הזה, אני מאמינה שהוא צדק. לימודי כתיבה יכולים לחדד את ההבדל בין ביוגרפיה אמיתית או בדיונית לבין כתיבה מודעת .
    19/9/10 17:19
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-09-19 17:19:23
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    הוצאת "שופרא דספרא" בוחנת ברצינות כל כתב יד. בוחנים לגופו של כתב- יד, ומחזירים תשובה מהירה מאוד! לפרטים: office9898@gmail.com
    19/9/10 17:52
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-09-19 17:52:21
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

רומן של לאה גולדברג, שלא יצא לאור בחייה,  יצא לא מכבר בסיום ועריכה של אחרים.

יש חיים אחרי המות.

19/9/10 19:26
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-09-19 19:26:49
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יש אנשים שנולדים להיות סופרים. החשובים שבהם הם אלה שהם סופרים גם במותם . אפשר ללמוד להיות סופר זה נכון אבל אי אפשר ללמוד להיות סופר טוב. בשביל להיות סופר לא מספיק סיפור טוב. גם נסיעה ברכבת יכולה להיות סיפור מרתק אם יודעים איך לכתוב. העולם מלא גרפומנים. מי שלא מוכנים להוציא את הסיפור שלו לאור יכול להתנחם בזה שהוא לפחות לא מקבל ביקורות שליליות
    19/9/10 23:44
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-09-19 23:44:05
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אבי אסף 2010-09-19 00:04:22

אין מה לעשות . גם ככה נכתבים יותר מדי ספרים. כל פעם שאני הולך לספריה נדמה לי שאני מסייר בבית קברות לנייר. מדפים מדפים של ספרים שכבר שנים אף אחד לא טורח לפתוח. יומנים ביאוגרפיות אוטוביוגרפיות שאיש לא מכיר לא מתענין בהם. בעצם כל מה שראוי מודפס

לא מדויק. לא כל מה שראוי מודפס, ולא כל מה שמודפס ראוי.

--

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "הספרים שלא נקרא לעולם"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה