עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  ';

  פרטי קהילה

  משפחה וילדים

  "כדי לגדל ילד אחד יש צורך בכל הכפר" ברוכים הבאים לקהילה. נתמודד כאן ביחד עם התפקיד, אולי המורכב בחיינו, כדברי הקומיקאי אד אסנר: "גידול ילדים הוא בחלקו הנאה ובחלקו מלחמת גרילה". הנכם מוזמנים לשתף, להתלבט, להתייעץ ולייעץ, לעדכן ולהתעדכן בכל הפעילויות והתכנים הקשורים למשפחה וילדים. סבים וסבתות - היות ואתם חלק מהמשפחה, נשמח לראות גם אתכם לוקחים כאן חלק פעיל.

  פעילויות ילדים

  חברים בקהילה (2927)

  אלי אלון-עית...
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  נעם דימנט
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רונית אברהם
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  זיפזופ
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ואפל
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  חנה וייס
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לירן ז
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  sari10
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  תנועת כמוך
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  yosefa_ra
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  עמי100
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אריאל דר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  ועד הורים

  ברוכים הבאים לפורום ועד ההורים.\r\n\r\nכאן נעלה רעיונות לגבי כיצד לחזק את הקשר הורים ילדים מורים, נדון ברמת המעורבות שלנו בביה"ס והאם היא מועילה או מזיקה לילדינו, נחשוב כיצד אפשר לחזק את הקשר שלנו כהורים מול המסגרת החינוכית, להחזיר את ערכי המסורת וכיו"ב.\r\n\r\nאתם מוזמנים לשתף, להעלות רעיונות, כחברי ועד ההורים או כהורים מן המניין.

  ילדים בסיכון: הוצאת ילד מהבית - סיכוי או סיכון

  12/5/10 01:54
  3
  דרג את התוכן:
  2010-07-30 18:17:13
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  י ישראל נמצאת במקום הראשון בעולם בהוצאת ילדים בסיכון מבתיהם והעברתם למסגרות מתאימות. הוצאת ילד מהבית היא דבר כואב ופתרון אחרון לאחר שננקטו כל האמצעים כדי להפחית את הסכנה.  ילד בסיכון - זו לא מטאפורה. זה באמת ילד בסיכון. כלומר הוא צפוי להיפגע נפשית וגופנית, מאלימות מהזנחה או מהתעללות מינית. כל ילד נמצא ברמה כלשהיא של סכנה. מה לעשות? העולם אינו חברת ביטוח. אבל... יש ילדים שלגביהם הסיכון הוא מוחשי ומאיים. גורמי הסיכון שלהם הם  - לא פחות מאשר הוריהם או אחיהם או דודם.

  ילדים כאלה סובלים שנים כי הם מושתקים והכל עטוף בסודיות. חייהם נהרסים באופן בלתי הפיך.

  מכאן, שכאשר יש מידע על ילד בסיכון, משתדלים לברר באופן אחראי - ורק אם אכן נשקפת לו  או לה סכנה - הם מוצאים מן הבית למסגרת חלופית.

  אין לנו שליטה מלאה על המסגרות - יש קשר ויש פיקוח ובכל זאת יש מקומות טובים מאוד לילדים ויש פחות.

  המחקר מראה כי איכות החיים של ילדים שהוצאו מבתיהם - עולה, לעומת אלה שהושארו בבתיהם גם כאש רהמשפחה "מטופלת". שם איכות החיים אינה עולה ולעתים אף יורדת.

  בכל זאת יש תמיד ויכוח קולני על הוצאת ילדים מהבית.

  ויש על כך דעות שונות -

  אני אישית סבורה שכאשר יודעים על חוסר תפקוד של הורים או התנהגות שמסכנת ופוגעת בילדים - מן הראוי להוציאם ויפה שעה אחת קודם!אתם מוזמנים להתייחס. 

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "ילדים בסיכון: הוצאת ילד מהבית - סיכוי או סיכון"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  13/5/10 22:00
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2010-05-13 22:00:20
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  "המחקר מראה כי איכות החיים של ילדים שהוצאו מבתיהם - עולה, לעומת אלה שהושארו בבתיהם גם כאש רהמשפחה "מטופלת". שם איכות החיים אינה עולה ולעתים אף יורדת."

  לפי מה מדדו את איכות החיים של הילד?

  ומה עם בריאותו הנפשית?

  קשה להתייחס באופן כללי, כל מקרה לגופו וודאי ישנם מקרים, לצערי, שעדיף להוציא ילד מהבית.

  אבל, האם הקשר של הילד עם ההורים עדיין חשוב?

  גם כשההורים בעייתים (סמים, אלכוהול, ואפילו אלימות). אלה ההורים שלו! ועם זה הוא יצטרך להתמודד כל חייו. אנחנו לא יכולים להעניק לו הורים אחרים.

  ולכן לדעתי, גם כשמחליטים להוציא ילד מהבית, יש לזכור גם את הזכות שלו לקשר עם ההורים(צריך לדעת איך לעשות את זה בצורה נכונה. תזמון, מינון וכו'), ולהעביר לו את המסר שבסופו של דבר, אלה הם ההורים שלו.


  --
  מעבירה הרצאות, סדנאות וייעוץ בכל הקשור להורות:
  leamelamed@gmail.com
  13/5/10 22:23
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2010-05-13 22:23:19
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  שאלה טובה: איך מדדו ומה אם בריאות הנפש?

  אז ככה פרופ' שמואל שי פיתח מודל ל"מדידיה" של איכות חיים בארבעה תחומים: גופני, נפשי, חברתי ותרבותי. תחומים אל המכסים את כל תחומי החיים, המחקרים נעשו כראוי כולל קבוצת בקורת ומדגם משמעותי.

  הקביעה כי לא יכולים לתת לו הורים אחרים אינה נכונה. נותנים גם נותנים. זה לא תמיד סיפור הצלחה אבל הכל יחסי בעולמנו . כשמדובר בילדים בסיכון - צריך להבין שמאחרי ה"מושג הסוציולוגי" נמצא ילד שמשפחתו אינה מתפקדת. תהיינה הסיבות אשר תהיינה שכרות, סמים, מחלות נפש ואחרים. הילדים האלה חשופים להתעללות ולהזנחה. לעיתים להתעללות - רק מכות ולעיתים גם ניצול מיני.

  איך אפשר לומר שילד "צריך להתמודד" עם זה, למה מה? הוא אחראי להורים האלה? הוא יכול לשנות אותם? חוץ מניצול בכל צורה שהדמיון מעלה, אינני רואה למה להשאיר ילד בסיכון - להסתכן. מדובר בסכנות כולל סכנת חיים שלא לומר שלחיות כל החיים עם הבגידה הכי גדולה שניתן לתאר, עם הורים במקום לגונן ולטפל - מזניחים ומתעללים.

  וחוץ מזה, אם ההורים במצב יותר טוב, ילד שהועבר למשפחה אומנת יכול להיפגש עם ההורים ולשמור על קשר כלשהו. 


  --
  רינה יצחקי,
  הבלוג שלי: http://www.my-rights.org.il
  14/5/10 09:22
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2010-05-14 09:22:09
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  1. לתת הורים "אחרים"- אכן אפשרי רק עם הילד בגיל מאוד צעיר

  2. בוודאי שאם ישנה סכנה לילד צריך להוציאו מהבית! הוא לא צריך לגדול בהזנחה או התעללות.

   ציינתי את חשיבות  הקשר של הילד עם ההורים שלו, כשהדבר אפשרי.

   אני לא יודעת אם זה מספיק נלקח בחשבון.


  --
  מעבירה הרצאות, סדנאות וייעוץ בכל הקשור להורות:
  leamelamed@gmail.com
  15/5/10 02:39
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2010-05-15 02:39:16
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  אני משוכנעת כי כוונתך טובה. וכמובן שבמצב רגיל רצוי ועדיף שילד יגדל בתא המשפחתי המקורי שלו, גם אם איננו מושלם.

  כל הדיון עוסק "בילדים בסיכון" וכפי שכבר אמרתי זאת אינה מטפורה, יש לכך קריטריונים ברורים. ולמיטב ידיעתי, אין מציעים להוציא ילד מהמשפחה - אלא כאשר באמת נשקף סיכון ממשי - לחייו, לבריאותו הפיזית והנפשית, ולהתפתחותו התקינה והרצויה.

  אגב, בשעת הדחק, ניתן להציע לילדים משפחה חלופית גם בגיל מאוחר יותר, אם המשפחה אינה מצליחה לתת לילד את התנאים הדרושים לגדילתו. אני אישית מכירה מקרה של ילד שאומץ בסביבות גיל עשר. זה לא "גן של שושנים" אבל הוא במשפחה חמה, אוהבת ותומכת.

  אפילו מוסד טוב יכול לתת לילדים הרגשת בית , חום ובטחון שלא לדבר על הבטחת צרכי היסוד - מזון, טיפול רפואי וכד' - ראי למשל עדויות של השחקנית גילה אלמגור, על ילדותה ב"הדסים".

  יש כאלה הרואים במספר הגבוה של ילדים שמוצאים מביתם - עדות לחברה גרועה...ויש הרואים בכך עדות לחברה שמסוגלת לתת יד לחלשים ולמצוא מענה הולם לילדים שמשפחתם אינה מצליחה לתת להם ילדות מאושרת. 


  --
  רינה יצחקי,
  הבלוג שלי: http://www.my-rights.org.il
  18/5/10 22:48
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2010-05-18 22:48:53
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  רינה שלום,

   

  במאמר מבריק של גב' איילה שטגמן מאתמול, ילדים הולכים לאבדון - בפנימיה

   

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1596358

  יש הבהרה לתהיות שלך.

   

  כל ילד יאמר לך שהוא מעדיף מיטה שבורה בבית על פני מיטה שלמה בחוץ. בסך הכל, רוב ההורים רוצים את הטוב ביותר עבור ילדיהם. היד הקלה להוצאת ילדים מהבית הינה מזוויעה.

   

  יש מגפה של הוצאת ילדים מהבית על ידי פקידי סעד לחוק הנוער, על מנת לספק תעסוקה ותקנים לעובדים סוציאליים מלשכות הסעד. הנושא חמור ביותר, ואת התוצאות ההרסניות של חטיפת ילדים מהוריהם נראה בעוד 10 - 15 שנים.

   

  לתייג משפחה זה מאוד קל. כל פקיד יודע יותר טוב מאמא / אבא איך עליהם לגדל את הילדים שלהם. 4000 שנה חיו היהודים וגידלו את ילדיהם, ולפתע הם צריכים לעבור אבחונים, קורסים ואימונים על מנת לבחון הורותם?

   

   

  19/5/10 10:56
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2010-05-19 10:56:24
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  רינה,

  העלית נושא חשובב ביותר. ככלל חשוב לברר ולוודא שמי שנטען לגביו שהוא ילד בסיכון, חשוב לוודא זאת, ולא על סמך עדות חיצונית של טענות שאולי הן טענות שוא.

  אשר למצבו של ילד בסיכון, ברור שבטיפול מתאים, ניתן לשפר מצבו. איך יודעים? כשהוא מראה נכונות לקשר עם מי שפונה אליו, אם היה אלים ומצבו נעשה טוב יותר, והאלימות שלו יורדת בהדרגה,  בשל הסביבה החמה מסביב.

  אשר לטיפול עצמו- מצב בו גבר צעיר מפתה קטינות והן מגיעות אליו כי נשרו ממסגרת של נערות במצוקה או פנימיה, קשה לצפות שבמחי יד הן תסגלנה התנהגות נכונה בפנימיה אליה הגיעו , אבל כשיש מנהל מוסד, שאיננו מודע ואיננו מחפש ללא ליאות את החניכות שנעלמו, הרי שעדייף שימצא עצמו מחוץ למוסד בכלל.

  כך עדיף שיתוף פעולה מירבי בין הרווחה והעיריה ולא זריקת האשמות  אלה על אלה של מי האחריות.

  המטרה בהוצאת ילד מהבית היא להגן עליו ולא להעביר אותו מן הפח אל הפחת.

  חייבים שלא למנוע מהילד קשר להורים, כדי שידע מה זהותו. עדיף שידע שהוריו קיימים אך היה להם קושי לגדל אותו, בגללם, או בשל התנהגותו, אבל יעדיין הם הורים, ויש גם הגנה על הילד.

  יואב


  --
  יואב צח
  20/5/10 02:40
  0
  דרג את התוכן:
  2010-05-20 22:48:14
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  אני שמחה שמצטרפים עוד אנשים לדיון. אומנם בעיה זו אינה נוגעת לכל אחד, אך היא מציפה בעיה חברתית ודרך החשיבה עליה אנחנו חושבים גם על המושגים שלנו. מעניינים הפערים בין המצדדים בהוצאת ילד בסיכון מביתו לאלה הגורסים כי מדובר ב"מניפולציה כלכלית".

  ממש "קונספירציה". משרד הרווחה יחד עם ...בית המשפט וקציני הסעד זוממים הוצאה מאסיבית מהבית - שלא לצורך - כדי להבטיח מקורות פרנסה.

  זה יותר ממביש. אינני שייכת לאף אחד מהארגונים הנ"ל , אני לא צריכה להגן עליהם ואני לא מפחדת לבקר את הטעון בקורת  - uיש לא מעט.

  אך הטיעון הזה באמת מבייש. ככל הידוע לי' אין מחסור בילדים אלא מחסור במקומות מתאימים' שיתנו מענה לילדים. העובדים הסוציאליים עובדי הרווחה קורסים תחת עשרות תיקים - שווה ילדים - שווה משפחות שעליהם לטפל ולתת להם מענה ולעתים פירושו הוצאה מהבית. 

  אילו אני במקומם לא הייתי עושה אחרת. מי יכול לקחת אחריות מול הורים שאינם מתפקדים כלל, או הורים שמתפקדים באלימות וגסות-רוח ולהבטיח את שלום הילד, את חייו?

   

  כמו כן, לא הייתי מוכנה לקחת על עצמי אומנה של ילד שהוצא מהבית תמורת התשלום המגוחך שהמערכת נותנת. כלומר, אני מאמינה שמשפחה אומנת וכמוה מוסד או פנימייה יש להם יותר מאשר אינטרס כלכלי. מעניין, לא ראיתי מנהלי פנימיות בין מקבלי המשכורות השמנות במשק!

  ויישר כוח למי שמכיר ויודע, והביא לכולנו חלק מהתמונה.

  אז שימו לב לילדים שלכם! - תהייו אחלה הורים... והלוואי שלא יצטרכו להוציא אף ילד מהבית שלו.

  ואם כבר  - יישר כוח למשפחות האומנות והמאמצות  - אתן מתחילות בדרך ארוכה ומייגעת. שיהיה בהצלחה!!! 


  --
  רינה יצחקי,
  הבלוג שלי: http://www.my-rights.org.il
  20/5/10 02:42
  0
  דרג את התוכן:
  2010-05-20 22:49:17
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  --
  רינה יצחקי,
  הבלוג שלי: http://www.my-rights.org.il
  21/5/10 13:55
  1
  דרג את התוכן:
  2010-05-21 14:01:04
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  מנתוני המועצה הלאומית לשלום הילד 2009: "הבעיות השכיחות ביותר של ילדים שהושמו בפנימיות לילדים בסיכון היו הפרעות קשב וריכוז,נטילת תרופות פסיכיאטריות וליקויי למידה ספציפיים. "

  מדברייך ומדברי הקודמים משתמע כי הילדים מוצאים מהבית מסיבות שונות.
  כשאני בוחנת  את הנתונים של המועצה הלאומית לשלום הילד להלן, השאלה הראשונה שעולה לי היא: מה היה קודם, הביצה או התרנגולת?
  האם ההורים לא יכלו לטפל בגלל צרכים מיוחדים של הילד, או האם אלו התפתחו בגלל המצב בבית.
  נראה לי שיש לעשות הבחנה רצינית ולתת מענה מותאם לצורך של המשפחה, כשברור שמקום הילד בביתו עדיף על מקומו במוסד.
  אנחנו בכתף חמה מעונינים לסייע למשפחות, המתמודדות (בין היתר ) עם מחלות נפש והפרעות קשב וריכוז-
  האם נוכל ביום מן הימים לסייע במידה כזו שתמנע הוצאת הילדים? הלוואי.
   

  21/5/10 23:51
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2010-05-21 23:51:15
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  שלום לך ותודה על תגובתך

  היא בהחלט משקפת הבנה לעניין. ואני משערת שבאוכלוסייה שאת פוגשת עולה לא פעם שאלת הילדים. וזו שאלה קשה ביותר, אף אחד לא מוציא ילד מהבית בקלות. התוצאות של הוצאה מהבית לא פשוטות , אך לעתים זה "הרע במיעוטו".

  אין ספק שמחלות נפש הן גורם סיכון לילדים. והלוואי שהיה בידינו פתרון טוב יותר מהוצאה מהבית בעת משבר. 

  לגבי שאלתך על הביצה והתרנגולת:

  הורים אינם יוצאים מדעתם בגלל ילד בעייתי. זה בוודאי קשה ועושה את ההורות לעוד יותר קשה. אבל הורים מסוגלים לעמוד בכך. לעומת זאת, ילד שאינו מקבל אהבה ובטחון, ילד שחווה חוסר יציבות - מפתח הפרעות לסוגיהן, ביניהן גם הפרעות קשב וריכוז. זה אגב אופייני לילדים שחיים בסיכון זמן רב.

   

  אני מעריכה מאוד את עבודתך עם משפחות אלה. בהצלחה 


  --
  רינה יצחקי,
  הבלוג שלי: http://www.my-rights.org.il
  23/7/10 14:47
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2010-07-23 14:47:08
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אני בעד הוצאת ילד מהבית תלוי באיזה גיל ותלוי מה החלופה.

  --
  אני
  25/7/10 01:15
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2010-07-25 01:15:19
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לאור החדשות המזוויעות מהיום, רצח של 3 ילדים על ידי אביהם, אני חוזרת ואומרת - שמרו על הילדים. לא ראוי לסכן ילדים על מנת לשמור על "אחדות המשפחה"- מי שדואג באמת לאחדות המשפחה לא מוציאים לו ילדים מהבית. אני בהחלט מבינה את כאב הלב של הורים ש"לקחו" להם את ילדיהם. והמקרה האחרון רק מוכיח עד כמה משתדלים שלא להוציא סתם... ולא למנוע מהילדים לראות את הוריהם. ילדים - גם שסבלו סבל נורא מהוריהם - לא יכולים להפליל את הוריהם, הם לא יספרו בפומבי את מה שחוו בבית. מהרבה סיבות. אל תקחו זאת כהוכחה שיותר טוב להם בבית. ואני קוראת לכל מי שיכול - לתת תשומת לב ולהשקיע בהכנה להורות ובתמיכה וליווי של הורים צעירים שמגלים קשיים. ייתכן מאד שיש אי אלו חסרונות ב"נני" - אך עצם העובדה שתוכנית כזאת מופיעה ב"פריים טיים" - מביאה רעיונות חינוכיים לרבים שחסרים אותם. מזה שנים ניתנת הדרכה להורות מעל מסך הטלוויזיה כך בארץ וכך בעולם - ובמקרה זה, נראה לי שהיתרונות עולים על החסרונות שמרו על הילדים. כבדו אותם. אהבו אותם.

  --
  רינה יצחקי,
  הבלוג שלי: http://www.my-rights.org.il


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "ילדים בסיכון: הוצאת ילד מהבית - סיכוי או סיכון"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה