עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    ';

פרטי קהילה

שירה וכתיבה יוצרת

קהילת "שירה וכתיבה יוצרת" בניהולם של שלמה אברמוביץ' ושל bfou, מיועדת למי שכותבים שירה, אוהבים לקרוא שירה ולמי שעוסקים בכתיבה יוצרת לסוגיה. הקהילה תעניק במה ליוצרים ותיקים ומנוסים לצד כותבים חדשים ומתנסים. הקהילה תיזום ותעודד דיונים ענייניים על יצירות וניתוחן, תוך שמירה על כבוד היוצרים. מדי פעם נארח כאן משוררים וכותבים בעלי שם, שחיים עדיין בינינו ונציג גם יצירות אלמותוית של יוצרי עבר, שכולנו גדלנו על ברכיהם. הקהילה תחשוף מפעם לפעם יוזמות חדשניות, שעיקרן עידוד הכתיבה והיצירה. בואו נהנה.

אמנות ובמה

חברים בקהילה (2290)

avira111
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    היא ולא אחרת
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    תנועת כמוך
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    missconcepti...
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ששת שצ
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    rebosher
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אסנת אלון (א...
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Einbar - blo...
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אלי אלון-עית...
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

נא להכיר - במה להכרות עם יוצרים

נא להכיר - במה להצגת חברים חדשים בקהילה ולהכרות עם יוצרים שמחוץ לקהילה. הנהלת הקהילה תשמח לקבל הצעות לשמות של משוררים וכותבים הראויים לבימת הכרות זו. היוצרים יוצגו בתבנית קבועה. העלאת יוצרים בקהילה זו בלבד - על ידי הנהלת הקהילה.

נא להכיר 9 - והפעם הסופרת, המשוררת והעורכת, ציפי שחרור

24/1/10 21:32
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-01-24 21:32:33
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

לאה שלום,

נימפה בג'ינס יצא בספריית מעריב, שהתאחדה עם כתר ועל כן תוכלי להשיג את הספר אצלם.

ציפי.

--
    מידע נוסף www.zippi.co.il
    0522685969
    24/1/10 21:34
    2
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-01-24 21:34:46
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

ברוכה הבאה ציפי לבימה שלנו.

ההיכרות שלי עם ציפי החלה במפעל המשוררהצעיר ,הקרן ע"ש רון אדלר בחיפה. הייתי רכזת סדנא ספרותית וציפי היתה אחת מהיוצרות הצעירות שזכו בסדנא הזאת.  את ספרי הילדים שלה ,אני מאוד אוהבת, "הנסיכה השקרנית", "קרוסליה בחלל","קרוסליה", "יער הגעגועים" וכמובן את ספר הפרוזה עליו כתבתי ביקורת "נשמות תאומות", אהבתי מאוד את הכתיבה הקולחת בספר הזה. יצירותיה בשירה לא נופלות מהפרוזה ומהכתיבה לילדים. יוצרת רבגונית ואני שמחה על החברות  בינינו.

תִּרְחַץ אוֹתִי, תִּרְחַץ אֶת שְׂפָתי

אֲנִי  חִבּוּק שְׁבוּר

דַּעַת  נִכְפֶּלֶת ומְפורֶרֶת.

תִּרְחַץ אוֹתִי, תִּרְחַץ אֶת  עֵינַי

שֶׁאֶרְאֶה אוֹתְךָ  כְּמוֹ שֶׁהָיִיתָ לְפָנִים.

פניה אל נמען בבקשה לרחיצה. היא הפניה הדומיננטית החוזרת ארבע פעמים  בשיר הקצר הזה. הרחיצה  נוגעת בגוף בשפתיים ובעיניים. השפתיים הן איבר אינטימי והעיניים הן מראת הנפש. מכאן פעולת הרחיצה מקבלת משמעות של פנים וחוץ.  פעולת הרחיצה היא מסע הטהרות פנימי בשניים. וכשהפעולה נעשית בשניים הזוגיות היא המנצחת על ההטהרות שבאה מאהבה. ולמה ? כי הדוברת היא "חיבוק שבור דעת נכפלת ומפוררת",גם חיבוק שנשבר או גם חיבוק שהדעת מתפזרת ונשברת מראה על שבר בזוגיות. כי דעת אי איפשר לתפור כמכפלה של בגד. דימוי יפהפה. דעת באה מההכרה שגם בזוגיות האינטימית יש שברון לב ויש התפוררות. הבגד מתפורר כמו   הדעת שפוקחת ידיעה מתפכחת משחק משמעויות מרהיב יש פה. פעולת הרחיצה בשניים החוזרת ארבע פעמים מדגישה את הראייה העמוקה שאראה אותך בזמן עתיד, כמו שהיית לפנים. הרחיצה הזאת מנקה את כתם הבגידה או שברון הלב המסתתר בתוך הכאב הזוגי. יש גם השלמה במילים שאראה אותך כמו שהיית פעם חיבוק שלם ולא שבור

24/1/10 21:51
    2
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-01-24 21:51:04
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

היי ציפי ברוכה הבאה לקפה

שמחתי לקרוא עלייך ואת שירייך

מבין השירים שהובאו כאן, דיבר אליי במיוחד השיר על הסיפור הפשוט, שדבר בו לא פשוט.

אולי כי גם אני זוכרת את עגנון משנים

ולמרות שלא חזרתי אליו

אני מגלה שמשהו שקע משם ומאז

הסיפורים האלה נוגעים בשאלות מהותיות

לקיום אנושי

וכן זה לא פשוט

אני חושבת שלכך התכוון עגנון כשנתן לסיפור את השם הזה

את נוגעת בזה בשיר בצורה יפה, עם ספירת המלאי הזו של התותים, האגוזים, הלב השבור והאישה הזנוחה

לפני שאסיים, שאלה. כל אחד יכול לכתוב משהו ולקבוע שהוא שיר (אבל לא כל אחד הוא דוד אבידן...) ועם הטכנולוגיה של היום, כל אחד יכול לתפוס לו פינה ברשת, לפרסם שירים כאוות נפשו ולזכות בקהל. מה לדעתך הופך אדם למשורר?

תודה

תמר

24/1/10 21:58
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-01-24 21:58:55
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פַּעַם הָיוּ אֵלֶּה

יַלְדֵי הַפְּרָחִים

הַיּוֹם יַלְדֵי גּוֹאֶה

אוֹתָם אֲבוּדִים

אוֹתָן  מַחְשָׁבוֹת

נְטוּלֵי רְצוֹנוֹת

פַּעַם הָיוּ הֵם

יַלְדֵי הָאַהֲבָה

וְהֶחָשִׁישׁ

הַיּוֹם הֵם

יַלְדֵי הַגַ'ארַאְס

וְהַפִּטְרִיָּה הַמְּתַעְתַּעַת

אֲבָל יָפִים

כְּמוֹ פַּעַם

צְעִירִים עַד כְּאֵב.

ערב טוב ציפי, אני מופתע שישנם קוראים שלא  שמעו עלייך , אז לפחות הערב  הם ישמחו שהכירו משוררת נפלאה כמוך, אותך אני מכיר שנים רבות,  השיר הראשון שלך שקראתי היה שיר אהבה שהתפרסם  בקובץ" אישה אוהבת" , שירי אהבה של משוררות ישראליות בנות זמננו, אחד השירים שלך היה "עוצר מחזורים דמיים" שבו את כותבת  " געגועיי מחפשים  להם בית אחר,אחר אחר אחר אחר..." ואותו שיר אדיר שלך "אהובת הסמוראי". נראה לי שהיית זו שערכת את הקובץ הנפלא ההוא. חלפו שנים רבות מאז  והיום כשקראתי את שירייך ידעתי שאני קורא אותך כמו בסוף שנות ה-70,  אם אותם געגועים לשנים נפלאות  בין ילדי הפרחים שהיינו. וכמו בשיר הנוכחי  כך בשירייך הקודמים, "זוכרת צחוק ברוח.. לחש מוות...דמע פרוע,    גירניום בלי שורש מחדירים לקרקע כמו תינוק מבחנה... את בטח זוכרת  את השורות הנפלאות שלך ואני כפי ששמת לב לא שכחתי כי פעם בסוף שנות השבעים כתבו בארץ הזאת שירה ערכית ונפלאה.... אכן כפי שפעם כתבת אם אזכור במדוייק משהו כמו   "רגעים אבודים נאספים לטבעת זרועות קסומה של אהבה..." וכך זה עדיין פועם בשירך הנוכחי.

תודה שהשבתי אותי לרגעי הקסם ההם. 

--
    האהבה היא אומנות, נחלת מעטים, שעל ידה ניתן לפלס דרך אל חדרי החדרים הכמוסים של הנפש.
    24/1/10 22:13
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-01-24 22:13:09
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

תמר יקרה

היה לי מרצה  שאמר לי לפני שנים :"אני משורר שלא כותב שירים" .

רוצה לומר שמשורר  הוא מעל הכל נפש  משורר ואחר כך השיר. ואת זאת ניתן לזהות בתוך השיר. לא תמיד אנחנו יודעים לפרש זאת או לתת לזה כותרת . במקרה הזה התחושות שלנו מדברות אחר, כך ההסברים, הפרשנויות והתובנות.

מקווה שעניתי לך במקצת.

--
    0522685969
    24/1/10 22:20
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-01-24 22:20:21
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

רוני

התרגשתי לקרא  ציטוטים מתוך שירה מאוד מוקדמת שלי , אהבתי את מכתבך החם והמפרגן.

לפעמים כשאני שומעת משירי המוקדמים אני שואלת עצמי ,האם זאת אני שכתבתי את השורות האלה?  מרחק הזמן .מרחק מבורך. תודה .אהבתי

--
    0522685969
    24/1/10 22:26
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-01-24 22:26:18
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

יהודית שלום

נעים לפגוש אותך כאן .  אף אני  אוהבת את יצירתך ,את ודאי יודעת.

הניתוח שעשית לשיר  מעניין . מרתק לקרא  למה התכוון המשורר ואין זה חשוב אם באמת התכוון לזה או לזה.  השיר הוא כמו מכתב הנשלח לעולם וכל מי שתופש אותו מעניק לו מימד  חדש, טעם משלו  והוא - כבר לא שלך .

ודאי שאני זוכרת את המחנה הספרותי בחיפה בסוף בשנות השבעים .זא היה המקום! זאת הייתה  הפריצה הראשונה של דורינו. 

שלך ציפי

--
    0522685969
    24/1/10 22:32
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-01-24 22:32:28
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

הי תרזה

תודה על מילותיך החמות

לפעמים כן ,אפשר על פי משפט לזהות שיר טוב . אך לעתים יש להשקיע בשיר  על מנת לזהות בו איכויות  שיריות גם אם לא  נתפשנו מיד לשורה אחת  .

עם שיר לא 'יוצאים' לדייט אחד, צריך להעמיק בו.

ציפי

--
    0522685969
    24/1/10 22:45
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-01-24 22:45:54
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

בחירה נהדרת

--
    pnina katz
    24/1/10 23:00
    1
    דרג את התוכן:
    2010-01-25 00:06:09
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

ציפי יקרה,

אף שאין דבר כזה אובייקטיבי - אני ככל הנראה כבר איני אובייקטיבי. את עיקר דבריי על שירתך כתבתי  בדיון שיזמתי, אבל אוסיף ואעמיק כאן על התרגשות שאחזה בי בעת קריאת שירך "ההודי".

כמה יופי, אילו שורות נפלאות. ראיתי בעיניי רוחי את אריה סרנת' ואת הטיגריס הבנגלי ושמעתי את קריאת הטווס ההודי וחשתי בבדיו של עץ הבאניאן והרחתי את ריח המנגו וראיתי בעיני רוחי את עיניהם של הצעירים שהשפלת גילך עבורם.

שמח כל כך שאת כאן איתנו, בנהרות הוירטואליה ומקווה שתזרמי מעדנות בנתיבי הקפאין שאנו סוללים כאן, במו מקלדותינו.

שלך 

--
    שלמה אברמוביץ', - מנהל קהילת שירה וכתיבה יוצרת
    24/1/10 23:13
    2
    דרג את התוכן:
    2010-01-24 23:46:47
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

הי שלמה

אני אוהבת איך שאתה אוהב שירה. יש משהו באוהבי שירה אמיתיים שמרגשים אותי. 

אני יודעת שכתבת ספר נהדר על הודו, ואני רואה את הלהט שלך למקום ההוא.

מי שמתאהב בהודו, זה לכל החיים.

שלך בהערכה

ציפי

--
    0522685969
    24/1/10 23:15
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-01-24 23:15:27
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

הי פנינה ,

תודה על תשומת הלב

ציפי

--
    0522685969

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "נא להכיר 9 - והפעם הסופרת, המשוררת והעורכת, ציפי שחרור"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה