עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    ';

פרטי קהילה

ספרים

"לא היו לנו רהיטים ולא וילונות, לא סדינים, לא מגבות ולא כלים. לא היה לנו רדיו והכי גרוע לא היתה לנו ספרייה..." (החיים והספרות - מרסל רייך רניצקי)  

ספרים

חברים בקהילה (6878)

מכבית- coach...
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    aniat
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Moi-Aussi
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רחלי בן-צור
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מאיר-מירב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    esty.d
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אfדf
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Zvi Hartman
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מדלן גזיאל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אורן חסון
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

ספרים - ראשי

על החיים ועל הספרות ועל מה שביניהם.

חשיבותה של המלצת המוכרים בחנות הספרים

13/10/09 09:12
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-10-13 09:12:43
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

תמיד היה לי חלום לעבוד בחנות ספרים.

כשהגשמתי את החלום הזה, והתקבלתי לעבודה באחת מרשתות הספרים הגדולות, הבנתי שיש חלומות שהם הרבה יותר טובים בפנטזיה מאשר במציאות.

מידי שבוע היו נערמים על דלפק הקופה מטרים על גבי מטרים של ספרים שביקרם חשקה ההנהלה.

כעובדים נאמנים שמשרתים את ההנהלה, אבל לא את הציבור, חוייבנו לקדם את הספרים האלה ויהי מה. לא משנה מה ביקש המבקר בחנות לקנות - היינו צריכים לדחוף את הספרים האלה.

אני קוראת המון, המון, המון, וקונה המון ספרים. באמת. בלי חשבון. בגלל זה לא הייתי מסוגלת למכור ספרים חסרי תוכן או טעם, רק בגלל שההנהלה לחצה ידיים עם המוציא לאור או עם ראש הממשלה.

התעלמתי מההנחיות, והפניתי את האנשים, שעם הזמן למדו לסמוך על ההמלצות שלי, ונתתי להם בדיוק את מה שהם חיפשו לפי הטעם שלהם ולא שלי או של ההנהלה.

בחנות רצו לרצוח אותי. אבל כשראו שהקופה מתקתקת בזכותי בלי קשר להנחיות כאלה או אחרות, עזבו אותי.

ובקשר למבצעים. למה לא. אם הספרים שבמבצע מעניינים אותי, ובדרך כלל מגוון הספרים שבמבצע כל כך גדול ומגוון, שבכמויות שאני קונה, אני שמחה למצוא מבצעים.

--
    בלה פלור
    ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות
    www.bella-floor.com
    21/10/09 19:59
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-10-21 19:59:49
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

תראי, יש מה שנקרא בעלויות צולבות, שזה שמנכלי רשת הספרים הם הבעלים של ההוצאה ולכן ינסו למכור את ספרי ההוצאה המסוימת הזו.

בנוסף, יש מה שנקרא "ספר החודש" עליו המוכרת מקבלת עמלות והיא תמליץ עליו גם אם לא קראה אותו מעולם.

אכן המבצעים מפתים.. אך כמי שמכירה את הענף מקרוב זה אותם מבצעים רק השמות שלהם משתנים כל חודש, וזה גם בדיוק אותם ספרים שבמבצע- כבר שנים! והם לא ככ טובים, רובם. כך שתרבות לא תצא מזה.

אני ממליצה לקנות בחנויות יד שניה- זול, המוכר באמת מבין ומתעניין, וכמובן סביבתי. אם חייבים לקנות בחנותספר חדש, עדיף חנות פרטית ולא רשת גדולה.

22/10/09 08:12
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-10-22 08:12:03
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: לכלילדמגיע 2009-10-06 18:35:21

מזכיר לי את הפרסומת ש"מתרוצצת" כעת ברדיו,

בטוח שגם אתם שמעתם:

אתם תחליטו איך יראה הבית שלכם...

ומשכנעים אותנו לרכוש ספרי הגות (ציונות/יהדות)

מה הולך פה? קונים ספרים שיתאימו לרהיטים?

האם אלו הם הפרסומאים שאיבדו את הכיוון או אנו הצרכנים?

לאן הגענו?

:-) לרגע באמת חשבתי שלא הבנת את מלא המשמעות של "איך יראה".

27/10/09 09:37
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-10-27 09:37:57
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני איבדתי את האמון בהמלצות המוכרים והתחלתי לפנות לרוכשים. ניתן לזהות את אלו שאבודים מול אלו שנהנים לטייל בין הספרים כפוגשים מכרים ווותיקים. כשאני רוצה המלצה אני פונה אל האחרונים ומבקש מהם שיצביעו על ספר אחד עליו הם ממליצים.

החיסרון בשיטה זו הוא כאשר אתה מובל בידי אוהד שרוף למדף הנימצא בקצה הרחוק מתחומי העניין אליהם אתה נוטה. 

27/10/09 11:34
    0
    דרג את התוכן:
    2009-10-27 11:34:54
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

לא מוכרחים להיצמד להמלצה של מוכרים בחנויות הספרים. ניתן להגיע לדוכני שבוע הספר ולהתרשם, איש איש על פי טעמו.

מצורפת ההודעה של התאחדות המו"לים בישראל על תאריכי שבוע הספר העברי 2010  (ראו קובץ מצורף).

אמנם ההודעה מופנית רק למוציאים לאור החברים בהתאחדות, אך ההשתתפות פתוחה לכל הוצאת ספרים המעוניינת באמת להציג את סופריה ומשורריה בצורה בולטת.

גם מו"לים שאינם חברים בהתאחדות המו"לים מוזמנים ליהנות מפרי עבודתה המאומצת של התאחדות המו"לים, להתארגן ולהיערך לחגיגה הגדולה שהתאחדות המו"לים מקיימת ברחבי הארץ.

האירוע מתקיים עוד זמן רב, אך מנסיוני...בסופו של דבר זה מגיע.

בברכה,

חנוך סער - מו"ל

הוצאת סער

Attached files:
    קובץ מספר 1 (doc)

--
    אני מזמין אותך להיכנס לאתר האינטרנט של הוצאת סער: www.h-saar.co.il
    ולהכיר יותר את פעילותה.
    13/11/09 11:09
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-11-13 11:09:44
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: -תלתלים- 2009-10-06 21:57:13

אני כמעט מתביישת להודות שאלא אם אני מחפשת ספר ספציפי אני אטה לקנות ספרים שנמצאים באזורי המבצעים.

אבל בזכות מבצעי האחד פלוס אחד, שניים והשלישי חינם, שמונה ועוד תשעה וכו' הספרייה שלי התעשרה בלא מעט ספרים שלא היו מגיעים אליה אחרת.

המלצות של המוכרים בחנויות זה כבר עניין אחר. אני מעדיפה המלצות של חברים.

אני מסכימה איתך. זה שספרים הם במבצע לא אומר שהם גרועים. אני גם קונה במבצעים. רק כשאני מחפשת ספר ממש מסוים אני קונה בלי מבצע אבל זה ממש ממש לא הוכיח את עצמו כערובה לאיכות

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "חשיבותה של המלצת המוכרים בחנות הספרים "

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה