עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    ';

פרטי קהילה

העיצוב עובד

עיצוב בעבודה  

יזמות ועסקים

חברים בקהילה (4071)

לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מכבית- coach...
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    צלם חובב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אחר40
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מאיר-מירב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    תנועת כמוך
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    debie30
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אביאן
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יוסי בר-אל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    --()--
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    reverie
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

העיצוב עובד

כל תחום בעיצוב וכל הקשור בעיצוב

לא שקט גם במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל

25/8/07 17:36
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-25 17:36:24
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

דווקא מעניין לשמוע ביקורת עניינית סוף סוף, רהוטה ואינטיליגנטית.

מה שבטוח, זה מרענן.

תודה גיא, שיהיה לך אחלה שבוע.

--
    www.revitalfalke.com
    26/8/07 00:18
    1
    דרג את התוכן:
    2007-08-26 00:19:47
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני מוכרחה לומר עוד מילה בנושא, משום שהביטוי "חשפנות" נזרק כאן על ימין ועל שמאל כאילו דיברנו על שווארמה בפיתה ותו לא. 

רויטל, אני אמנם מרצה בבצלאל (במחלקה לצורפות ואופנה) ובתוך כך אף מנחה סטודנטים לפרויקט גמר. אולם לדברים שאומר פה אין קשר לכובע הזה, ואפילו לא להיותי אישה, אלא אדם. 

אני מבינה מהדברים האמורים כי בפרויקט שלך את מבקשת להציג זווית חדשה בנושא החשפנות ולהשמיע את קולן של נשים שבחרו במקצוע הזה מרצונן החופשי. ועל כן אני מברכת אותך. אני חושבת שיש מקום בכל נושא ותחום להשמיע קול אלטרנטיבי שאין לו במה להישמע מעליה ובמובן הזה אני יכולה להבין את תסכולך מגישות שמרניות שוודאי נתקלת בהן לאורך הדרך. 

יחד עם זאת, ואני רוצה להניח שאת שותפה להנחה הזו, אין לי ספק שלא ביקשת לטעון בפרויקט שלך כי את מצדדת גם בחשפנות של נשים שנאלצות לכך בכפייה. ובמונח כפייה אני מתכוונת למעגל  מ א ד  קשה של עוני – אלימות - התעללות מינית – זנות - וחשפנות. הנתונים בנושא הזה כאמור קשים מאד. קצה של תמונה אפשר אולי לקבל מהפרוטוקול של הישיבה האחרונה של הוועדה לקידום מעמד האישה http://www.knesset.gov.il/protocols/data/rtf/maamad/2006-07-18.rtf 

אם, ואני חוזרת כאן למה שכתבתי בתגובתי הקדמת, בתחילתו של יום, הפרויקט שלך מתעלם מכל זאת, הרי שיוצא ממנו שהוא מעודד חשפנות באשר היא ובמקרה כזה הוא אכן בעייתי. אמרתי כאן בדיון אחר ואני חוזרת על כך – מעצב, לא משנה באיזה מדיום הוא פועל, הנו קודם כל מעצב תרבות. והנושא שבחרת לוקח חלק בדיון פעיל ועל-כן את מוכרחה לדייק באמירה המשתמעת מהפרויקט, כי יש לה השפעה בקהילה שבה את לוקחת חלק כמעצבת.  

ונקודה אחרונה, אני מציעה לא לבטל בהינף יד ובנימה מזלזלת אנשים כמו מירב מיכאלי ודוגמתה, שעושות עבודת קודש בנושא הזה מעל כל במה תקשורתית המזדמנת להן.אני בטוחה אגב שגם להן אין בעיה עם אמירה אלטרנטיבית בנושא כל עוד היא מדויקת ולא מבקשת להציג את החשפנות, באשר היא, כברכה לאישה ולאנושות.

26/8/07 02:49
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-26 02:49:03
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

הי יעל

קודם כל תודה לך על דבים מעניינים ולא מתלהמים, מודה שזה משמח אותי ומרגש אותי שיש גם כאלו.

את צודקת מאה אחוז. אם יצא לך להשתתף בסדנא שנערכה בברבור ממש לאחרונה, ועסקה בתעשיית המין, אולי הכרת במפגש האחרון את ליעד קנטרוביץ'.

ליעד היא עובדת בתעשיית המין שמייצגת דיעה אחרת, כמוני, של נשים העובדות בכך מבחירה, ומבקשות להשאיר בצד את הרחמים והזלזול, את הצדקנות והשיפוט.

היא למעשה מקדישה עצמה לעניין ההכרה, ומתראיינת בכל מקום אפשרי לשם כך. מובן שאני בקשר איתה :)

פירוט אודות הסדנא והתערוכה בברבור:

http://www.barbur.org/

יש שם גם לינק להורדת ההרצאה של ליעד.

היא נשאה את ההרצאה ביום האחרון של הסדנא, ונתנה פרספקטיבה חדשה לכל מה שנאמר לפני כן.

סליחה, אולי זהו לא הביטוי הנכון- לפני כן היו מפגשים שעסקו בסיפורי אימה וזוועה נוראים, של מהגרות עבודה, על פי רוב, וניצולן באופן מזוויע. אין מקום לפקפוק בכך. יש מקום לאמירה- אוקי, ואולי יש עוד מקרים חוץ מאלו?

בכללי, כל תעשייה אשר מתבססת על מהגרים עשויה להגיע למצבי ניצול נוראים שכאלו. האם זה מונע את קיומה באופן גורף? נדמה לי שאת יודעת מה דעתי.

החשפניות איתן דיברתי, אמרו שאין דבר פוגע עבורן יותר מהפמיניזם השמרני המדובר (אני מתייחסת אליו כתת פלג בפמיניזם), שכן הוא מתייג אותן כ"מסכנות", "נזקקות", ועובדות מחוסר ברירה. זה אולי גורם לרוב הלקוחות להסתפק ב"מה ילדה יפה וחמודה כמוך עושה במקום כזה?", אבל לחלק מהם גם לזלזל בצורה שעןד יותר פוגעת, בצורה של אבדן הלגיטימיות של החשפנית כבן אדם בשר ודם, והתגשמותה בצורת קלישאה מהלכת, וזה, כאמור, הרבה יותר פוגע בהן.

התכנית ששודרה במסגרת "עובדה", ובה מרואיינות שתי חשפניות ומוצגות כילדות אבודות ומסכנות, הייתה מקוממת בעיני, וגם ביניהן (דיברנו לאחר ששודרה). מסתבר שהצוות הגיע למועדון וניסה לשכנע אותן לחשוף את סיפורן כ"סטודנטיות ילידות הארץ", אמיצות, שעושות זו מבחירה.. מה שקרה היה שהתבקשו לקרוא טקסט מוכן, וגם כשלא הסכימו, בעזרת עריכה מניפולטיבית הוצגו, כאמור, ככאלו שיש לרחם עליהן, להציל אותן מעצמן, כשנימתה המהדהדת של אילנה דיין מסכמת את הנושא באופן אשר כיווץ את לבבות הצופים בבית.

עד כאן טוב ויפה, וחשוב. כשבאים לבחון מה לכך ולפרויקט שלי, הרי שעצם ניהול דיון במועדון לגיטימי, חדש, הינו כבר איזה צעד בדבר. קולות המתנגדים והמתלהמים שעולים, כשהם מוצגים כאלו הפוגעים באותן חשפניות צעירות, משכילות, גם הם תורמים למטרת הדיון הנ"ל. השימוש בדימויי נשגבות ואסתטיקה קלאסיים, לגיטימיים בתרבות המערבית, בא כדי לכוון את הדיון למשגי יופי, אסתטיקה, נשגבות, ולהבהיר של רק "ניצול", "דיכוי" ו"אלימות" חייבים לשלוט בו.

אני מצרפת את כתב העמדה שנתלה ליד העבודות.

שלך,

רויטל

--
    www.revitalfalke.com
    26/8/07 16:32
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-26 16:32:32
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני לא בקיאה גדולה בעניין (בעקבות הרגלי לשמר אסקפיזם קפדני) אך על פניו אין ספק שהמינוי אומר דרשני, בפרט באקדמיה שופעת בעיות גם כך, ובעיות ברמת ראשי מחלקה במיוחד.

נדמה שקל למרמרי לפטור בתשובה כגון "אין מקום להתנצח עם סטודנטים מעל דפי העיתון" אך נדמה לי שאולי זהו דווקא המקום לעשות החלטה אמיצה וכן להתנצח, ואולי לאו דווקא להתנצח אלא לספק ולו תגובה עניינית מינימלית, ולו בכדי לערער ולו במעט את רושם 'ראש המחלקה האטום' שנוצר. אגב קריאת הפסקה הנ"ל נזכרתי בסיפורה של חברתי, סטודנטית שנה ג' שהייתה צריכה לדון עימו בעניין חילופי הסטודנטים. הלה הזמין אותה לפגישות שונות ומשונות שלכל אחת מהן משום מה לא הופיע, והנושא נותר בסופו של דבר ללא טיפול.

אינני רוצה להסיק מסקנות מרחיקות לכת כי שוב, אינני בקיאה בנושא, אולם מתחיל להווצר בי הרושם כי זהו רק מקרה אחד מיני רבים בו ראש המחלקה איננו יכול לפנות 10 דקות מזמנו, שלא לומר תשומת לב ממשית לעניין אשר עבור סטודנט הוא וודאי כבר משקל ובעל השלכות אקדמיות ובכלל.

והכי מקומם הוא עניין הגבלת ההרשמה למסלולים השונים! האם האקדמיה יוצאת מנקודת הנחה שכל תלמידיה באו ללמוד טבולא ראסה ויגידו אמן בכל אשר ישלחו אותם? אולי דווקא התחילו ללמוד עם אג'נדה מקצועית ממשית, עד כמה שנדמה שהדבר אינו עולה בקנה אחד עם השם "בצלאל" (וחבל)? 

מאכזב, אני מתחילה ללמוד שם שנה הבאה. נבוך

27/8/07 02:18
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-27 02:18:57
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

בתור מישהי שסיימה שם עכשיו אני יכולה להעיד שיש בעיות :-)....

אבל זה עדיין אחלה בית ספר ואחלה מחלקה אז אל תתבאסי. אני בטוחה שתהני שם ותלמדי המון!

--
    www.danasilon.com
    27/8/07 10:20
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-27 10:20:13
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

לי היקרה.

אני סיימתי לפני שנתיים, ובראייה לאחור- בצלאל הוא מה שאתה עושה ממנו.

יהיו לך מספיק קורסי בחירה בשביל להתנסות במחלקות אחרות.

תסתובבי באקדמיה, תחרשי את הסדנאות והמסדרונות האפלים של קומה 5 ו-3. הבעיה של בצלאל היא יותר סטודנטים שתקועים במחלקה שלהם מאשר המוסד שלא מאפשר כביכול לקיחת קורסים במחלקות אחרות- פשוט צריך להתעניין ולבקש.

ובכלל, חבל שאת באה כבר עם אנרגיה שלילית.

המוסד רחוק מלהיות מושלם, אבל כל מוסד אקדמי הוא כזה- מי שחושב ששנקר או חולון נטולי בעיות טועה ובגדול.

ובעיקר מעניין לראות אנשים שלא למדו מעולם בבצלאל מביעים דעה נחרצת על המוסד, המחלקה, מרמרי. יום סיום הלימודים ואיתו הרומן שלי עם בצלאל היה אחד הימים המאושרים בחיי, אבל יש דברים שרק מי שהיה שם יכול להבין, לטוב ולרע.

27/8/07 20:56
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-27 20:56:54
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דנה סילון 2007-08-27 02:18:57

בתור מישהי שסיימה שם עכשיו אני יכולה להעיד שיש בעיות :-)....

אבל זה עדיין אחלה בית ספר ואחלה מחלקה אז אל תתבאסי. אני בטוחה שתהני שם ותלמדי המון!

יכול להיות שראיתי את העבודה שלך בתערוכה? השתדלתי לראות הכל... מה עשית?

27/8/07 21:00
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-27 21:00:19
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: yaela18 2007-08-27 10:20:13

לי היקרה.

אני סיימתי לפני שנתיים, ובראייה לאחור- בצלאל הוא מה שאתה עושה ממנו.

יהיו לך מספיק קורסי בחירה בשביל להתנסות במחלקות אחרות.

תסתובבי באקדמיה, תחרשי את הסדנאות והמסדרונות האפלים של קומה 5 ו-3. הבעיה של בצלאל היא יותר סטודנטים שתקועים במחלקה שלהם מאשר המוסד שלא מאפשר כביכול לקיחת קורסים במחלקות אחרות- פשוט צריך להתעניין ולבקש.

ובכלל, חבל שאת באה כבר עם אנרגיה שלילית.

המוסד רחוק מלהיות מושלם, אבל כל מוסד אקדמי הוא כזה- מי שחושב ששנקר או חולון נטולי בעיות טועה ובגדול.

ובעיקר מעניין לראות אנשים שלא למדו מעולם בבצלאל מביעים דעה נחרצת על המוסד, המחלקה, מרמרי. יום סיום הלימודים ואיתו הרומן שלי עם בצלאל היה אחד הימים המאושרים בחיי, אבל יש דברים שרק מי שהיה שם יכול להבין, לטוב ולרע.

הי יעלה,

ניסיתי להדגיש מספר פעמים שאני יודעת שאני במקום בעיקר של בורות בנוגע לעניין הזה, והחוויה שלי של בצלאל היא בעיקר דרך חברים, חבל לי שהבנת אחרת. לא מתיימרת להיות בעמדה של קביעת עובדות.

ובעניין המוסדות האקדמיים, תואר אחד באוניברסיטה כבר עשיתי אז אני יכולה לומר שבעוד זה נכון שהחוויה האקדמית היא הרבה מאוד מה שאת עושה ממנה, יש המון מקום להשפעה של מרצים וראשי מחלקות. לפחות מנסיוני האישי.

28/8/07 10:18
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-28 10:18:39
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

לי, נראה לי שלא הבנת אותי.

כשדיברתי על אנשים שמביעים דעה נחרצת על המוסד התכוונתי

לכל הדיון הקודם על מרמרי והפרוייקט הגנוז....לא על מה שאת אמרת.

בכל מקרה, תהני מלא ושיהיה לך המון בהצלחה.

28/8/07 10:59
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-28 10:59:54
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

יעלה- 3 אנשים הביעו דיעות- אני, בוגרת המוסד הטרייה, רנרט, מרצה פורש, ומרצה נוספת מהמחלקה לצורפות..

ומכיון שדברים משתנים במהרה במוסדות גדולים ועתירי כוח, הייתי מאזינה לדיעות של מי שהכיר את המוסד כמה שיותר קרוב לזמן הדיון..

--
    www.revitalfalke.com
    28/8/07 11:09
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-28 11:09:40
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

וללי:

ובכן, מתבקש שאחרוץ דיעה נחרצת, אבל לא ככה אני הולכת לעשות-

בצלאל הוא מוסד גדול וכוחני, אבל זה לא בהכרח רע. אני לא מצטערת שהלכתי ללמוד בו. פגשתי מרצים נפלאים, אולי אפילו מעט נטולי אגו, שלימדו אותי המון.

את הולכת לתקשורת חזותית? כי כל מחלקה היא דבר נפרד.

למרות שפרשת גניזת הפרויקט מראה על הבעיתיות שבכוחניות והתגובות כאן מראות על התנהלות מסוימת, לאו דווקא כזו שתורמת להתפתחות יצירתית, ישנם דברים נפלאים באקדמיה בצלאל.

בשנים א' וב' את לומדת הכל, לפי המערכת, ואחרי כן בוחרת לך מסלול וקורסים. בשנה ג' מאוד נהניתי לקחת קורסים בוידאו, אנימציה וכו'.

את משקיעה בקורסים שמעניינים אותך יותר, ובמרצים שנראה לך שמלמדים אותך מה שאת מעוניינת. לא תמיד הכל יעניין אותך, ולא תמיד תאהבי את אופי המרצה, הקורס, והחומר הנלמד, אבל בראייה כוללת, אלו 4 שנים שתלמדי מהן הרבה, וברמה גבוהה.

כפי שציינתי, מקובל לראות בשנה א' את תחילתו של פס הייצור הבצלאלי, שבמקרים נדירים, משתחררים ממנו ויוצרים באופן ובחשיבה עצמאית עד שנה ד'. מרצים רבים מודים ומתוודים, שבצלאל, ובמובן זה המחלקה לתקש"ח, גורם לאחידות בעבודות השנה הרביעית, אבל זה תלוי בך ובחשיבה הביקורתית שלך, מה ייצא ממך אחרי תקופת הלימודים האינטנסיבית..

בכל מקרה, האקדמיה עדיין ברמה גבוהה יחסית, ואם את כבר גרה בירושלים (מה שלי היה הכי קשה בהקשר ללימודים בבצלאל), לכי על זה..

--
    www.revitalfalke.com
    28/8/07 16:20
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-28 16:20:08
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: yaela18 2007-08-28 10:18:39

לי, נראה לי שלא הבנת אותי.

כשדיברתי על אנשים שמביעים דעה נחרצת על המוסד התכוונתי

לכל הדיון הקודם על מרמרי והפרוייקט הגנוז....לא על מה שאת אמרת.

בכל מקרה, תהני מלא ושיהיה לך המון בהצלחה.

אה, אוקיי. טעות שלי! תודה על האיחולים..

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "לא שקט גם במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה