עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    ';

פרטי קהילה

העיצוב עובד

עיצוב בעבודה  

יזמות ועסקים

חברים בקהילה (4071)

debie30
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    תנועת כמוך
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    איפור מקצועי...
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רפי פרץ
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    צלם חובב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    משה ,
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יוסי בר-אל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מאיר-מירב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    .D.S
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין

פורום

העיצוב עובד

כל תחום בעיצוב וכל הקשור בעיצוב

לא שקט גם במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל

25/8/07 08:04
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-25 08:04:35
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

תמיד קיימת האופציה למניפולציה, לא?

מעבר ל"שיפוט ערך מקצועי נקי משיקולים ערכיים" ,שהוא כמובן בלתי אפשרי, אני חושב שיש כאן מהלך משעשע של מניפולציה ע"י רויטל.

מתוך עמדה של צופה מהצד אני יכול לשפוט רק את המהלך המניפולטיבי.

לפחות לטווח קצר הוא נראה מוצלח. המותקף לא יכול לצאת ממנו טוב, ביחוד כמובן כש"אין תגובה" היא התגובה.

האם משהו ישרוד ממנו והאם יופק ממנו רווח? לא ברור. ברור שהוא יכנס לרזומה וישלף בזמן המתאים. 

--
    https://www.istockphoto.com/es/portfolio/shaharklein

http://bit.ly/1hx9kjU
    https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.saatchionline.com%2FShaharK&h=ATPNSU2Xx2PhnNHifiAPv14gANQY0nrnFpAfCh4UB1r3zrShdA4JlhwT_ZyqcV_LEACUupazvUBe_GX2cJM1QbhkCcYwhcmyefA-X8mK9ZYYtFoRRAKTjb403N86_SWZ
    http://www.coroflot.com/zikit

25/8/07 09:53
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-25 09:53:25
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

כן,ברור שיש כאן נסיון להפוך מצב על ראשו,מכישלון להצלחה, וברור שקל לנצח באופן כזה לטווח קצר. הילד שמראה שהמלך עירום,הצדיק הכפרי,הפרט מול המימסד,הגאון הלא מובן על ידי בני תקופתו, כל מיני דברים מעוררי הזדהות שכאלה. די צפוי שיהיה לזה קהל אוהד. אבל גם בעולמנו רווי המניפולציות יש מקום לקצת בוחן מציאות,לקריטריונים מקצועיים,ולעדות שמיעה. כיון שאינני חשוד בהזדהות יתר עם בצלאל-ערקתי כידוע לשנקר-אני יכול להחשב לעד די אוביקטיבי, והעבודה היתה לא טובה בקריטריונים מקצועיים של פירסום ועיצוב. הבאז סביבה וניצולו על ידי הסטודנטית, גם אם אינו לטעמי,והוא אינו לטעמי,הוא לגיטימי. המבחן יגיע כשהסטודנטית תתחיל לעבוד במקצוע.

אני,בתמימות מודרניסטית מיושנת, מקווה שיש קשר בין מוצלח למצליח.נראה. 

25/8/07 10:51
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-25 10:51:30
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

רנרט, אני לא מצליח לתת לך כוכב. למרות שההודעה האחרונה שלך כאן ראויה לו..

במשך שבריר שנייה חשבתי שנכנסת לכאן כדי להגיב בנושא מרמרי. אבל גם בלי זה..

--
    בלוג איור, אינדקס מאיירים
    http://facebook.com/meayrim
    25/8/07 11:36
    0
    דרג את התוכן:
    2007-08-25 11:37:35
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני לא מכירה את הפרויקט והמקרה ולכן אני לא מתייחסת לדוגמא באופן ספציפי, אבל נראה שהיא מעוררת שאלה רחבה יותר בדבר הלגיטימציה של האקדמיה לקחת על עצמה את תפקיד המחנך ולטפל גם באג'נדה של הפרויקטים הנעשים במסגרתה. 

הדוגמא המובהקת לכך בשנים האחרונות, הוא העידוד לפרויקטים שמציגים עמדות "ירוקות".  

וגם לו הסכמנו שזה מעניינה של אקדמיה, האם פסילה הוא האמצעי ההגיוני לטפל בעמדות לא מקובלות ? האם אין דרך אחרת, "חינוכית" יותר, לטפל בסוגיה ? 

למשל, אני מאמינה שפרויקט שנעשה במסגרת אקדמית, על אחת כמה וכמה אם הוא לוקח חלק בדיון ציבורי - חייב להרחיב ולהעמיק את היריעה ולהתייחס במסגרתו אל הקולות הקנוניים, או לפחות להראות מודעות לקיומם. זו אינה רק שאלה של מחקר, אלא גם של מקצועיות. או אז העמדה החדשה, הנגדית - תבוא ממקום של כוח ולא של בורות.

25/8/07 12:34
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-25 12:34:34
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אני חושש שאין פרובוקציה של ממש בנושא העבודה וגם לא בדימויים הויזואליים בהם נעשה שימוש. אולי נוח להציג זאת כך, אבל אני לא בטוח שזה נכון. זו עבודה גרועה מבחינת ההפקה והביצוע, וכנראה שגם בגיבוש המסר ובהעברתו. פשוט מאד. וגם כל המינוף האינטרנטי שעשתה היוצרת אינו מעיד על יכולות ביצועיות טובות יותר.

--
    25/8/07 12:35
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-25 12:35:31
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: גיא גרניט 2007-08-25 10:51:30

במשך שבריר שנייה חשבתי שנכנסת לכאן כדי להגיב בנושא מרמרי. אבל גם בלי זה..

העיקר הכוונה- אז תודה על הכוכב.

25/8/07 14:22
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-25 14:22:16
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: גיא גרניט 2007-08-25 10:51:30

במשך שבריר שנייה חשבתי שנכנסת לכאן כדי להגיב בנושא מרמרי. אבל גם בלי זה..

העיקר הכוונה.

תודה גם אם אין כוכב. 

25/8/07 14:51
    0
    דרג את התוכן:
    2007-08-25 14:53:08
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני רואה שהודיתי פעמיים - אין גבול לנימוס. אבל עכשיו אהייה קצת פחות מנומס.

הפרויקט המדובר היה קל מאוד לפסילה על רקע מקצועי, וכך אכן קרה. אם הוא היה פרויקט טוב, החיים היו נהיים הרבה יותר מסובכים. אז באמת היה עולה לדיון נושא החינוך לערכים. וכן, גם אז הייתי דוחף את האף, כמרצה, מורה, מחנךֿ, קראו לזה איך שתקראו, וטוען בתוקף טענות פמיניסטיות ליברליות הומניסטיות וכו' וכו' וכו'.

עיצוב אינו איזה קשקוש נטול הקשר, הוא חלק מהעולם. הוא לא צף לו במנותק באיזה יקום מקביל. הוא משפיע על החברה, יש לו כוח, ולכן הוא גם חייב שתהייה לו אחריות. ודיון על חיובי שלילי ,טוב רע, מוסרי לא מוסרי ,צדקן לא צדקן, הוא הכרחי כשמלמדים את המקצוע.

רק שאז לא הייתי מכשיל, וכן מאפשר את הצגת פרוייקט. בכעס, אבל מאפשר.

לפני שנתיים הנחיתי פרויקט גמר של מתנחלת דתיה, שעסק בהתנגדות לפינוי עזה. הדעות שלה היו מחרידות בעיני, היא ידעה על כך,לא הסכמנו על שום דבר. דרשתי וקיבלתי ממנה עבודה שעמדה בקריטריונים מקצועיים, ולמרות שהפרויקט עצבן אנשים ביום ההגשה, הוא עבר. צוות השופטים של אותה שנה, נלקח מאותו מאגר בצלאלי ממנו הגיעו שופטי השנה הנוכחית. כל אותם שמאלנים אוהבי ערבים שטופי תקינות פוליטית העבירו בהצלחה את הפרוייקט האולטרה ימני הזה.הם התנגדו לתכנים,וגם היה על כך דיון, אך כעבודת גמר במחלקה לתקשורת חזותית העסק עבד. בקיצור- התשובה מורכבת.

25/8/07 15:34
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-25 15:34:24
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

:) רנרט, הכעס שלך רק משרת אותי טוב יותר, תודה..

ואם אפשר שניה להפריע לרצף המונולוגים המקסים שלך-

כשהייתי בשנה א', שמעתי שאחד המרצים אמר למישהו בשנה ד'- כל הכבוד, לא הצלחנו לקלקל אותך. לא כ"כ הבנתי על מה הוא דיבר.

אחר כך נהייתי בעצמי הקלאסיקה של פס הייצור הזה: עבודות טיפוגרפיות בשחור לבן, פטיש לפונטים והתנשאות על מי שעובד עם טיפה צבע, שלא לדבר על מילים גסות כגון זהב ומנומר..

איכשהו, תפסתי את עצמי בידיים בשנה ג'.

לפרויקט הגמר שלי בחרתי ליצור את הקמפיין למועדון החשפנות, מתוך היכרות אישית עם חשפניות, ודבריהן על היחס המזלזל שהן זוכות להן מצד אנשים הרואים עצמם נאורים ומתקדמים דווקא.

האסתטיקה של מועדון החשפנות, הניאונים והצבעים, שירתה אותי מעולה- זה המקום. דווקא מתוך הניאונים, כורסאות העור, המקום הזה, מגיעים אנשים לחווית נשגבות.

התגובות המזועזעות שקיבלתי על האסתטיקה השונה הזו היו משעשעות מאוד:

"זה נראה כמו מועדון חשפנות!!!" (אחד המורים בהגשה, ייתכן שרנרט, קשה לדעת, כשיש דינמיקה חברתית שכזו ביניהם..)

"למה הזהב הזה??"

ועוד, ועוד.

אני מודה לכל המגיבים הזועזעים, הכועסים, המתפלצים מהעיצוב הנ"ל, אתם רק מוכיחים את טענותי טוב יותר מרגע לרגע :)

--
    www.revitalfalke.com
    25/8/07 15:58
    0
    דרג את התוכן:
    2007-08-25 16:24:45
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

בצלאל. אקדמיה לאמנות ועיצוב. אקדמיה.

ברוב האקדמיות - אוניברסיטאות ומכללות - בישראל ובעולם, עבודות הסטודנטים - כולל עבודות הגמר - נותרות עניין שבין הסטודנט למרצה. באקדמיות לאמנות ועיצוב (ואולי גם בחוגים לתיאטרון) יש פריבילגיה לסטודנטים - והם זוכים להציג זה לזה את עבודותיהם ולעיתים אף לקהל הרחב.

לא פשוט להתקבל לבצלאל. לא קל לעמוד בדרישות השוטפות של בצלאל. ולעניות דעתי, גם לא אמור להיות פשוט לסיים את בצלאל ולהציג בתערוכת הבוגרים. זו פריבליגיה, זכות, כמעט מתנה (בוודאי ביחס ללימודים אקדמיים נורמטיביים בכל מקום אחר).

צריך להעריך את זה, לכבד את זה, להודות על כך - ובעיקר לשאוף לעשות זאת בצורה המקורית ביותר, האיכותית ביותר והטובה ביותר.

לא כל אחד ראוי. וטוב שכך.

מנגד, לא כל מי שלא התקבל לבצלאל, לא עמד בדרישות ולא זכה לסיים את הלימודים בבצלאל אינו ראוי.

אני גם חושב שחלק מתערכות הבוגרים נועד גם להפגנת יכולות טכניות וביצועיות מסוימות - לא ניתן להימנע מכך. העבודות נדרשות להיות קוהרנטיות, מוקפדות ומגובשות. יש מקרים בודדים בהם יש מקום גם לעיצוב מרושל במתכוון, אבל זה דורש הצדקה אמיתית.

לא תצליחי לשכנע בכזו קלות את מי שבאמת מבין עניין. מצטער.

נכון - תמיד יש מקום לאלטרנטיבה. וחשוב מאד שתהיה אלטרנטיבה ושיהיה לה מקום. מה לעשות שלא כל אלטרנטיבה היא איכותית ובעלת איכויות.

--
    25/8/07 16:09
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-25 16:09:20
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

(ולגבי השימוש במוטיבים מסוימים מהעולם הזה, המופלא, של מועדוני החשפנות - זה יופי, באמת. אבל כשם שעושים מחקר נושאי ורעיוני, יש צורך גם במחקר עיצובי, צריך לשחק עם הקיים, לפתח אותו, למתוח אותו לכיוון חדש ומקורי, לשלב בו, לתרום ולהוסיף לו. מה לעשות, שבוגר תקשורת חזותית בבצלאל לא יוצק לתבניות מוכנות מראש וגם לא אמור לעשות העתק-הדבק. עיצוב טוב אינו יכול להתבסס גם על תחושות בטן בלבד; תמיד יהיו בוגרים שלא עומדים בקריטריונים האלה וסיימו את לימודיהם בהצלחה, זה לא אומר שלא צריך לדרוש ולהקפיד)

--
    25/8/07 16:26
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-08-25 16:26:04
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: גיא גרניט 2007-08-25 16:09:20

(ולגבי השימוש במוטיבים מסוימים מהעולם הזה, המופלא, של מועדוני החשפנות - זה יופי, באמת. אבל כשם שעושים מחקר נושאי ורעיוני, יש צורך גם במחקר עיצובי, צריך לשחק עם הקיים, לפתח אותו, למתוח אותו לכיוון חדש ומקורי, לשלב בו, לתרום ולהוסיף לו. מה לעשות, שבוגר תקשורת חזותית בבצלאל לא יוצק לתבניות מוכנות מראש וגם לא אמור לעשות העתק-הדבק. עיצוב טוב אינו יכול להתבסס גם על תחושות בטן בלבד; תמיד יהיו בוגרים שלא עומדים בקריטריונים האלה וסיימו את לימודיהם בהצלחה, זה לא אומר שלא צריך לדרוש ולהקפיד)

תודה גיא.עכשיו תורי לחפש את הכוכב  ולתת לך אותו.חסכת לי עוד מונולג שהיה  משעמם כנראה את  רוויטל.

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "לא שקט גם במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה