עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    ';

פרטי קהילה

שירה וכתיבה יוצרת

קהילת "שירה וכתיבה יוצרת" בניהולם של שלמה אברמוביץ' ושל bfou, מיועדת למי שכותבים שירה, אוהבים לקרוא שירה ולמי שעוסקים בכתיבה יוצרת לסוגיה. הקהילה תעניק במה ליוצרים ותיקים ומנוסים לצד כותבים חדשים ומתנסים. הקהילה תיזום ותעודד דיונים ענייניים על יצירות וניתוחן, תוך שמירה על כבוד היוצרים. מדי פעם נארח כאן משוררים וכותבים בעלי שם, שחיים עדיין בינינו ונציג גם יצירות אלמותוית של יוצרי עבר, שכולנו גדלנו על ברכיהם. הקהילה תחשוף מפעם לפעם יוזמות חדשניות, שעיקרן עידוד הכתיבה והיצירה. בואו נהנה.

אמנות ובמה

חברים בקהילה (2290)

אמיר ניצן
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ארנה א
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    forte nina
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    hkadman
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רז פורטון
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    צ'יקיטיקה...
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ששת שצ
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    bonbonyetta
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רננה אורן.
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ליריקה.
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    באבא יאגה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

נא להכיר - במה להכרות עם יוצרים

נא להכיר - במה להצגת חברים חדשים בקהילה ולהכרות עם יוצרים שמחוץ לקהילה. הנהלת הקהילה תשמח לקבל הצעות לשמות של משוררים וכותבים הראויים לבימת הכרות זו. היוצרים יוצגו בתבנית קבועה. העלאת יוצרים בקהילה זו בלבד - על ידי הנהלת הקהילה.

נא להכיר 8 - והפעם, חברנו בקפה, מיכאל רייך

13/9/09 19:45
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-09-13 19:45:52
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אפרת Jeki 2009-09-13 17:15:52

בחירה הולמת ומשובחת

אוהבת לעיין בשירתו האישית המתקשרת אל אהבתו לארץ

לעונותיה

הטבע

ותמיד יש רמז  או סימן

להתלבטות האישית..

במשוביו משתדל מיכאל

להתיחס גם  אל תוכן וגם אל הכותב

ואין זה מובן מאליו באתר

מתחברת ומאד לשיר

בהסח הדעת

החיפוש המתמיד אחר הכוח העליון

הרהורים על מהותו

וכמובן הסיומת

אבדות מוצאים לרוב

בהסח הדעת.

בהצלחה  מיכאל עם ספרך

בהמון הערכה והוקרה

אפרת אמיר

מ

בְּהֶסַּח הַדַּעַת

הוּא חִפֵּשׂ אֶת אֱלֹהִים

נִמְצָא בְכָל מָקוֹם

וּבוֹ זְמָנִית

בְּשׁוּמָקוֹם

אִישׁ לֹא שָׁקֵט

הֲלֹא אֱלוֹהִים נִמְצָא .....

אֲבֵידוֹת מוֹצְאִים לָרֹב

בְּהֶסַּח הַדַּעַת

תודה רבה, אפרת יקרה ,

על המילים החמות, ההערכה והפירגון.

שמחתי ואני שמח שאת נמנית על חבריי ושאת מתחברת לשיריי.

גם אני אוהב מאד את שיריך היפים, ונהנה כל פעם מחדש שאת מפרסמת כאן שיר חדש. מקוה שתוציאי לאור ספר שירים יפה שיוכל לפאר כל מדף בספריה.

שנה טובה ומאושרת!

מיכאל

--
    מחברם של שלושה ספרי שירה: "אהבת זקופת קמה" , "בקצה השמש המתהווה" ו- "גבה גלים עד רוגש". וכן ספר הפרוזה "כל הנחלים הולכים אל הלב".
    13/9/09 19:59
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-09-13 19:59:24
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: ליריתוש 2009-09-13 19:33:21

כבוד הוא לי להמנות עם חבריו של מיכאל בקפה, אמן המילים המלהטט בהן, באופן שאני לעולם לא אדע איך - וגם לא אתיימר אפילו להתחרות בכישרון המיוחד והמופלא הזה.

כמה פעמים ניסיתי לכתוב את התגובה והיא לא עלתה לי, אך מיכאל חשוב ויקר וראוי ואני מנסה להגיד שוב מה שרציתי.

התחברתי, כמו רבים כאן ,לשיר לידתו של הבוקר מן הלילה, ולא מן הזווית הנשית דווקא, אלא מן הקסם הפשוט שראיתי את שמי הלילה השחורים הופכים לכחולים ואחרי כן לתכולים של בוקר, כדור האש עלה אדום וסמוק כולו - חוויה שנותרה לי מכתה ג'.

קצת היה לי קשה להתחבר,אני מודה, לקטע של עוגמת הנפש בשיר - יש לכך איזה שהוא מובן, שרבים כבר ניסו לפרש לפני - אך אני לא מסתדרת עם זה, כי הרי לידה ברוב הפעמים תוצאתה מקסימה, חיה ובועטת.

אהבתי גם את השיר הראשון על השיח עם האלוהים שבכל מקום, חיפוש התשובות לשאלות, עד הפואנטה, כנראה מתוך אמביוולנטיות  - בילדותי דיברתי עם אלוהים "כאילו", דרך החלון של חדרי, עד למשבר מסויים בגיל התבגרות, הפסקתי לדון אתו, אבל כשאני מבקשת כחות להתמודד עם משבר ממש גדול,ואין הכוונה לאדם קרוב ו/או מקצועי, אלא בקשה שבלב, עם מי אני מדברת בעצם?

אנקדוטה שהזכיר לי שיר זה: במשרד בו עבדתי, עבדה גם פקידת תיקיה - לא נעים להגיד - עצלה שנהגה לומר: מה שלא מחפשים - מוצאים! והמצחיק שלא פעם זה היה נכון.. !

שנה טובה לך, מיכאל, וגם לקוראי הפורום, ולבאי קפה דה מארקר, שנה של יצירה והנאה!

תודה רבה, ליריתוש על תגובתך החמה והמושקעת.

אני שמח שאת אוהבת את שירתי, ועלי לציין שאי נהנה לקרוא את הפוסטים שלך ואת הדיווחים שלך על מקומת יפים בארץ, לרבות מסעדות וכיוב'.

אשר להערתך על הלידה ב"שלוש תחפושות" הרעיון הוא מאד פשוט. הבקר מקבל דימוי של תינוק כיוון שאמו הורתו היא הלילה, אלא שבלילה הזה יש רעמים, מה שאומר שהשדות מחכות לגשם שאינו מגיע. לפיכך הוא יושב על הגגות , והוא נכלם. מדובר על עונה ה"מתחפשת" לחרף ולמעשה הינה בצורת , המאפיינת כל כך את ארצנו. ואחר כך באים הבתים הנוספים שכל אחד מהם הוא גם כן תחפושת. אינני נוהג להסביר את שיריי, אבל הפעם חרגתי ממנהגי למענך.

שנה טובה ומאושרת לך ולמשפחתך!

מיכאל

--
    מחברם של שלושה ספרי שירה: "אהבת זקופת קמה" , "בקצה השמש המתהווה" ו- "גבה גלים עד רוגש". וכן ספר הפרוזה "כל הנחלים הולכים אל הלב".
    13/9/09 20:56
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-09-13 20:56:26
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

מעניין   נוגע   ומרגש.....
    13/9/09 21:21
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-09-13 21:21:53
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: 4 לב אדום 2009-09-13 20:56:26

מעניין   נוגע   ומרגש.....

תודה רבה !

--
    14/9/09 08:18
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-09-14 08:18:09
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: מיכאל 1 2009-09-13 19:59:24

כבוד הוא לי להמנות עם חבריו של מיכאל בקפה, אמן המילים המלהטט בהן, באופן שאני לעולם לא אדע איך - וגם לא אתיימר אפילו להתחרות בכישרון המיוחד והמופלא הזה.

כמה פעמים ניסיתי לכתוב את התגובה והיא לא עלתה לי, אך מיכאל חשוב ויקר וראוי ואני מנסה להגיד שוב מה שרציתי.

התחברתי, כמו רבים כאן ,לשיר לידתו של הבוקר מן הלילה, ולא מן הזווית הנשית דווקא, אלא מן הקסם הפשוט שראיתי את שמי הלילה השחורים הופכים לכחולים ואחרי כן לתכולים של בוקר, כדור האש עלה אדום וסמוק כולו - חוויה שנותרה לי מכתה ג'.

קצת היה לי קשה להתחבר,אני מודה, לקטע של עוגמת הנפש בשיר - יש לכך איזה שהוא מובן, שרבים כבר ניסו לפרש לפני - אך אני לא מסתדרת עם זה, כי הרי לידה ברוב הפעמים תוצאתה מקסימה, חיה ובועטת.

אהבתי גם את השיר הראשון על השיח עם האלוהים שבכל מקום, חיפוש התשובות לשאלות, עד הפואנטה, כנראה מתוך אמביוולנטיות  - בילדותי דיברתי עם אלוהים "כאילו", דרך החלון של חדרי, עד למשבר מסויים בגיל התבגרות, הפסקתי לדון אתו, אבל כשאני מבקשת כחות להתמודד עם משבר ממש גדול,ואין הכוונה לאדם קרוב ו/או מקצועי, אלא בקשה שבלב, עם מי אני מדברת בעצם?

אנקדוטה שהזכיר לי שיר זה: במשרד בו עבדתי, עבדה גם פקידת תיקיה - לא נעים להגיד - עצלה שנהגה לומר: מה שלא מחפשים - מוצאים! והמצחיק שלא פעם זה היה נכון.. !

אני שמח שאת אוהבת את שירתי, ועלי לציין שאי נהנה לקרוא את הפוסטים שלך ואת הדיווחים שלך על מקומת יפים בארץ, לרבות מסעדות וכיוב'.

אשר להערתך על הלידה ב"שלוש תחפושות" הרעיון הוא מאד פשוט. הבקר מקבל דימוי של תינוק כיוון שאמו הורתו היא הלילה, אלא שבלילה הזה יש רעמים, מה שאומר שהשדות מחכות לגשם שאינו מגיע. לפיכך הוא יושב על הגגות , והוא נכלם. מדובר על עונה ה"מתחפשת" לחרף ולמעשה הינה בצורת , המאפיינת כל כך את ארצנו. ואחר כך באים הבתים הנוספים שכל אחד מהם הוא גם כן תחפושת. אינני נוהג להסביר את שיריי, אבל הפעם חרגתי ממנהגי למענך.

מיכאל

מיכאל - תודה חמה על ההסבר, כעת הבנתי אותך טוב יותר!

אכן, בבחינת "נשיאים ורוח, וגשם איין".

נקווה שהשנה החדשה תביא בכנפיה את הגשמים הללו,

ברכת מיים שופעים תשרה על הארץ הצחיחה לבסוף,

והבוקר יהיה גאה ושמח ומחוייך על כל גג...

ואז ייכתב שיר חדש, פרי עטך, שאולי יהיה ההמשך לשיר הזה... :-)

--
    ליריתוש.
    14/9/09 10:01
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-09-14 10:01:21
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    בוֹ זְמָנִית

בְּשׁוּמָקוֹם

אִישׁ לֹא שָׁקֵט

בּוֹנֶה אַרְמוֹנוֹת בָּחוֹל

וְיוֹתֵר מִשֶּׁבּוֹנֶה

חוֹפֵר חוֹפֵר

חוֹפֵן חוֹל בְּכַפּוֹתָיו

מֵפִיחַ רוּחַ סֵתֶר

מִבֵּין אֶצְבְּעוֹתָיו  

וּמְחַפֵּשׂ

הֲלֹא אֱלוֹהִים נִמְצָא

בְּכָל גַּרְגֵּר וְגַרְגֵּר

בחירה מעולה, משורר דגול, פרץ רחב של שירה, כנחל איתן הוא מיכאל,

מוניטין ענק, זו זכות עבורי להכירו כאן בקפה, זכות לקרוא את כתביו!

קוראת את מיכאל כל פעם מחדש בצמאון...מתחברת במיוחד אל השקט והאיפוק,

עם כל כך הרבה מעודנות, מיכאל האיש הוא יפה נפש!!

14/9/09 12:09
    2
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-09-14 12:09:02
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני שבוייה בקסמו של מיכאל רייך מאז הכרתיו.

הייתי מוסיפה אותו לרשימת משוררי האומה שיש ללמד בבתי הספר את שיריו יחד עם משוררים כמו ביאליק, טשריחובסקי וכו....

אין כמוהו רבים.

אני לא פוסחת על שיר או סיפור שלו.

הוא בכתיבתו מצליח לרגש ברמות.

--
    חייך אל העולם והוא ישיב לך חיוך שבעתיים
    14/9/09 19:34
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-09-14 19:34:20
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אכן בחירה כלבבי.

איני מכירה את מיכאל אישית, אך מה יותר אישי מאשר להתחבר למילותיו הכל כך אישיות הנובעות מרחשי לב .

ספרו הראשון מצוי עמדי ואני קוראת בו רבות בהנאה צרופה.

אכן בחירה כלבבי!!

--
    את הדאליי למה. למה? אוהבת .
    14/9/09 20:56
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-09-14 20:56:08
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

מיכאל רייך בעבורי הוא סמל של יושר וצניעות,  תופעה תמיד צעירה בלי תהליך  בלייה, משורר  היודע לפתוח את נביעות הבריאה ולהותיר את קוראיו נפעמים תמיד. מיכאל רייך הוא אירוס התמיר הניצב מולנו והמספר לנו  איך יוצרים את שיר ערש החיים, אי-אפשר שלא להתפעל כשהוא מושיב את קוראיו מול ים  ובין רקיע ומצביע בגאווה על יפת- השקט של הבריאה ואפילו מול האיום של המוות וההתבלות  הוא נותר עם גרגירי הפחד נסגרים בתוך פיו.

מיכאל הוא סוג המשוררים המהלכים תוך כדי כתיבה, משורר הצועד בפאתי העולם וצופה בנפלאותיו, תמיד מתהלך לאיטו ומראה לנו כי אין אופק כאילו נולד בין גלי הים.

שלושת השירים הנפלאים שנבחרו לדיון עוסקים באותו נושא ,האדם בחיפוש אחרי משמעות האמיתות המעורפלות של הקיום האנושי והמשורר נותר חסר תשובה, ככל שהוא צופה ושואל מתרבות אי- ההבנות ונעדרות התשובות של האל הנסתר המסרב להשיב,אותו אל עיקש וקנאי שאינו צץ לרגע להרגיע את ליבו הנרעד של המשורר, ומיכאל הוא רוברט פרוסט מול יער השלג העצום, בלז פסקל מול אוקיינוס אדירים ומול קני הסוף המתכופפים אך אף פעם נשברים.

מיכאל שב לשאלות הרומנטיקה של שלי ולמרטין שנותרו ללא מענה, ובמקום להתחפר  בעידן השירה המודרנית  היודעת להתנתק מהמטאפיזיקה ולהתכרבל בגוף והאני הגשמי, מיכאל נוגע בשאלות אוניברסליות המסקרנות כל אוהב שירה, שהן  הלידה , החיים והמוות, אותה מחזוריות אין-סופית סיזיפית המטרידה את ההיגיון של המרבה לשאול. בד בבד מיכאל נוגע  בצירי הלידה של כל בריאה העומדת להחליף בריאה שהתבלתה  וקמלה,עולם של פרידות וסופי פגישות, של ראשית וסיום.

מיכאל פותח לנו את שערי הבריאה ומזמין אותנו לצפות בה, הוא פותח לנו דלתות וחלונות , אפילו דלתות ברזל חלודות המסרבות להיפתח, ואנו לומדים איתו כי עלינו לצעוד ולהתכונן להתבוננות עמוקה אך גם להתכונן להיפרד מכל הנשגב.

מידי פעם מיכאל נוגע  בחולשתו הטמאה של האדם הנרקיסיסטי ואף מוקיע אותה, אותו אדם  הנהנה לשחק  ולהתעקש  למצוא חן בעיני האחרים כשברשות המתחזה  אוצרות חיוורים ואפלים גם יחד, אולי זה מוטיב ההתחזות עליו מיכאל מדבר בשירו , אותה התחזות תמידית של האדם להפגין כוחות חסרים  ודמיוניים והלומד בסופו של הליך אוטו-דידקטי  ארוך ומר את אפסותו לאחר התרסקותו.

ואני אומר כי רק בעלי האור והכישרון אינם חשים כל צורך להתחזות ולהתאמץ למצוא חן, מיכאל הוא אחד מאלה הנדירים הבוהקים מעצם היותם  והיודעים להפוך כל אופל לאור ותבונה.

אני יכול לשבת ולכתוב על מיכאל אלפי דפים, על משורר עצום שורש המעדיף להיוותר מכונס בקונכייתו וממנה להשמיע  קולות  של מזור ופריחה לכל מאזיניו, כי את מיכאל רייך לא די לקרוא, למכאל ריין חייבים ללמוד להאזין.

--
    האהבה היא אומנות, נחלת מעטים, שעל ידה ניתן לפלס דרך אל חדרי החדרים הכמוסים של הנפש.
    14/9/09 21:03
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-09-14 21:03:53
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: ליריתוש 2009-09-14 08:18:09

צטט: מיכאל 1 2009-09-13 19:59:24

מיכאל

מיכאל - תודה חמה על ההסבר, כעת הבנתי אותך טוב יותר!

אכן, בבחינת "נשיאים ורוח, וגשם איין".

נקווה שהשנה החדשה תביא בכנפיה את הגשמים הללו,

ברכת מיים שופעים תשרה על הארץ הצחיחה לבסוף,

והבוקר יהיה גאה ושמח ומחוייך על כל גג...

ואז ייכתב שיר חדש, פרי עטך, שאולי יהיה ההמשך לשיר הזה... :-)

תודה רבה, ליריתוש שחזרת.

בספרי החדש יכלל בין השאר שיר על גשם, באוירה מחויכת ושונה מאד מהשיר : "שלוש תחפשות".

אך ראשית כל הספר צריך לצאת לאור, ועוד חזון למועד.

שנה טובה ומתוקה !

--
    14/9/09 21:23
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-09-14 21:23:52
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דפדפ 2009-09-14 10:01:21

בוֹ זְמָנִית

בְּשׁוּמָקוֹם

אִישׁ לֹא שָׁקֵט

בּוֹנֶה אַרְמוֹנוֹת בָּחוֹל

וְיוֹתֵר מִשֶּׁבּוֹנֶה

חוֹפֵר חוֹפֵר

חוֹפֵן חוֹל בְּכַפּוֹתָיו

מֵפִיחַ רוּחַ סֵתֶר

מִבֵּין אֶצְבְּעוֹתָיו  

וּמְחַפֵּשׂ

הֲלֹא אֱלוֹהִים נִמְצָא

בְּכָל גַּרְגֵּר וְגַרְגֵּר

בחירה מעולה, משורר דגול, פרץ רחב של שירה, כנחל איתן הוא מיכאל,

מוניטין ענק, זו זכות עבורי להכירו כאן בקפה, זכות לקרוא את כתביו!

קוראת את מיכאל כל פעם מחדש בצמאון...מתחברת במיוחד אל השקט והאיפוק,

עם כל כך הרבה מעודנות, מיכאל האיש הוא יפה נפש!!

תודה מקרב לב, דפדפ על מילותייך החמות והמחמיאות.

שמחתיני קודם כל מעצם העובדה שאת אוהבת את שיריי.

שנה טובה ומתוקה , וחג שמח !

מיכאל

--
    14/9/09 21:30
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-09-14 21:30:25
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: rivka12 2009-09-14 19:34:20

אכן בחירה כלבבי.

איני מכירה את מיכאל אישית, אך מה יותר אישי מאשר להתחבר למילותיו הכל כך אישיות הנובעות מרחשי לב .

ספרו הראשון מצוי עמדי ואני קוראת בו רבות בהנאה צרופה.

אכן בחירה כלבבי!!

תודה מקרב לב, רבקה.

שמחתי לשמוע שספרי גורם לך הנאה, ושוב תודה על הפירגון.

חג שמח ושנה טובה לך ולמשפחתך !

מיכאל

--

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "נא להכיר 8 - והפעם, חברנו בקפה, מיכאל רייך"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה