עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  ';

  פרטי קהילה

  שירה וכתיבה יוצרת

  קהילת "שירה וכתיבה יוצרת" בניהולם של שלמה אברמוביץ' ושל bfou, מיועדת למי שכותבים שירה, אוהבים לקרוא שירה ולמי שעוסקים בכתיבה יוצרת לסוגיה. הקהילה תעניק במה ליוצרים ותיקים ומנוסים לצד כותבים חדשים ומתנסים. הקהילה תיזום ותעודד דיונים ענייניים על יצירות וניתוחן, תוך שמירה על כבוד היוצרים. מדי פעם נארח כאן משוררים וכותבים בעלי שם, שחיים עדיין בינינו ונציג גם יצירות אלמותוית של יוצרי עבר, שכולנו גדלנו על ברכיהם. הקהילה תחשוף מפעם לפעם יוזמות חדשניות, שעיקרן עידוד הכתיבה והיצירה. בואו נהנה.

  אמנות ובמה

  חברים בקהילה (2290)

  ~בועז22~
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  תנועת כמוך
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ארנה א
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  aniat
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  Einbar - blo...
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רננה אורן.
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אלוןארמה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רז פורטון
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  יהודה ויצנבר...
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  מכבית- coach...
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  נא להכיר - במה להכרות עם יוצרים

  נא להכיר - במה להצגת חברים חדשים בקהילה ולהכרות עם יוצרים שמחוץ לקהילה. הנהלת הקהילה תשמח לקבל הצעות לשמות של משוררים וכותבים הראויים לבימת הכרות זו. היוצרים יוצגו בתבנית קבועה. העלאת יוצרים בקהילה זו בלבד - על ידי הנהלת הקהילה.

  נא להכיר 6 - והפעם, רוני לוי

  20/8/09 19:50
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-08-20 19:50:20
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: צלילי הלב 2009-08-17 01:48:25

  מה שמדהים אצל רוני ואני קוראת אותו זה כשנה וחצי,

  שיש בו אישיות קורנת באלפי גווני הקשת, עוצמתית ,

  הר געש של רגש , של פיוט נדיר,

  וביחד עם זאת , כמנגד...ענווה וצניעות נדירים.

  תמיד הפליא אותי אישית  הרף הגבוה  שהאדם מבחינתו מטפס אליו

   ויחד עם זאת שומר על התכונות האישיות כה יחודיות.

  רוני הוא מסוג של משוררים וכותבים במידות שקשה מאוד  למצוא היום,

  עושר גלום של דמיון ושליטה בשפה, ידע ,

  וגוון הקוסמופוליטיות המצוי בשירתו שאותי אישית מאוד כובשת.

  שלמה תודה שהבאת את רוני לכאן, בהחלט בחירה ראויה מאוד.

   

  תודה לך . אקרא לך צליל, כי כזו את , אשת שירה וצלילים מפעימים, שנתיים אני עוקב אחרי קסם דברייך ואת לא מפסיקה לרגש אותי.

  תודה לך מקרב לב.


  --
  האהבה היא אומנות, נחלת מעטים, שעל ידה ניתן לפלס דרך אל חדרי החדרים הכמוסים של הנפש.
  20/8/09 19:52
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-08-20 19:52:41
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: אור נגוהות 2009-08-17 01:43:23

  כבר כמה חודשים שאני נהנית מהקריאה את שיריו של רוני, וכל פעם אני נפעמת מהמילים החודרות, הדימויים, התאורים והתחושות שמילותיו מעבירות....... לי אישית עושה צמרמורת:)) כייף שהוא כאן ! אחד המשוררים האהובים עלי:)

   

   

  אור נגוהות בוהק ומסנוור, את אישה נפלאה, כתיבתך תמיד מצוייה בין הפסגות הכי גבוהות של האיכות והטעם הטוב.

  תודה


  --
  האהבה היא אומנות, נחלת מעטים, שעל ידה ניתן לפלס דרך אל חדרי החדרים הכמוסים של הנפש.
  20/8/09 19:55
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-08-20 19:55:57
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: יערית 1 2009-08-17 01:52:23


  נהניתי לקרוא צד נוסף באישיותו של רוני אותה לא הכרתי

  ואני גם אוהבת לקרוא את שיריו החושניים הצרופים בדימויים ניפלאים

   

  תודה לך

  לעונג היה לי ומחמם את הלב לראות פירגון.

   

  זהבית

   

  יערית, מאז שנכנסת לקפה לא הפסקתי להתרשם מיופיה של שירתך

  נוכחותך בינינו  היא מתנה יקרה ואני אישית גא בך ובבכל מה שאת יוצרת.

  תודה


  --
  האהבה היא אומנות, נחלת מעטים, שעל ידה ניתן לפלס דרך אל חדרי החדרים הכמוסים של הנפש.
  20/8/09 20:48
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-08-20 20:48:20
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: יהודית מליק-שירן 2009-08-17 04:19:34

  "המשורר" של רוני, הוא אותו נביא זעם שצייר את העתיד בצבעים קודרים ואיש לא שעה לאזהרותיו שיחדול ממעשיו הרעים ויחזור בתשובה. לאותו משורר הקרת התנ"כית ואותו משורר הקרת המודרנית יש מכנה משותף: חמש פעמים חוזר בסייפא של כל בית המשפט הזה:" הוֹ אֱלֹהִים שְׁמֹר עָלָיו כִּי אֵין לוֹ מִסְתּוֹר.".ההדגשה הזו של האפיפורה,בסוף כל בית באה להראות, שאין חדש תחת השמש,עולם נוהג כמנהגו, אי אפשר לשנות אופי ודרכי חשיבה כאשר אדם לא רוצה להשתנות. נביאי זעם ותוכחה השתמשו בדרכים ציוריות שהיו קרובות לעם ישראל שעבד את האדמה והעסיק עבדים מתוך החברה העברית/ המקראית דאז. מה שמעניין כאן, שבנבואות הזעם המקראיות תמיד מופלים לרעה האיכר  ובני ביתו שעבדו כל ימי חייהם להטיב עם חייהם, הם נשארו עניים ובני האצולה תמיד נשארו עשירים. 

  המשורר אז והמשורר היום הם מראַת החברה, שבה הם חיים ומנסים לתקן עוולות עולם. הם רגישים יותר, איכפת להם מבכי של עוללים, הם משמשים שופר לאנשים חלשים. אך יש, בניגוד למשוררים שהזכרתי גם משוררים שהיכרנו אותם בתקופת תור הזהב בספרד, כמו שלמה אִבן גבירול שהיה חָמוּשׁ נוֹצוֹת טַוָּס " וכתב שירים לפטרונו הנלהב שתמך בו. היה מוכשר ללא ספק.המשורר השר את החומרים שהוא אוסף מסביבתו הקרובה. ומה יש בסביבתו הקרובה שהיא כה מרגשת אותו? ממה הוא מתפעם כל כך? מה הופך אותו לקשוב יותר"לַחֲשֵׁי הַעִנְבָּלִים הַרוֹחֲפִים בֵּין אָזְנָיו?"

  כדי לענות על שאלותיי צריך רק לקרוא את החומרים אותם אוסף המשורר אל פינת יצירתו. הפינה הזו היא לבו. אם מה הוא מזדהה? מה מושך אותו לכתוב על כל דבר? האם הוא פייטן המפייט שירי אהבה או שהוא משורר הדלות? "וּמִלּוֹתָיו כְּטַל רוֹחֲצוֹת אֲבַק הַזְּמַן/וּמִלּוֹתָיו כְּגֶשֶׁם שׁוֹטְפוֹת עַלְווֹת עֵצִים"הדימויים בשיר הזה חגיגה. עושר לשוני מתפרץ החוצה ומבעיר בלהט את הסביבה השומעת. בדרך כלל זו סביבה אדישה, לא איכפת לה מדבריו. מילותיו שקופות ובהירות כטל היורד עם שחר ורוחץ את אבק הזמן. הוא רואה את האמת והוא נביא הזמן שרוצה לשנות סדרי עולם,אך ללא הצלחה. מילותיו שוטפות כגשם עלוות עצים. מדהים איך הדימוי הזה מראה את הצד החיובי של המשורר לעומת הצד השלילי איך שהוא נתפס בעיני בני אדם. העצים צומחים מהמים , הם מקבלים אור מהטבע ומים לרוות צמאונם. העלוות צומחות ובני האדם לא מסוגלים לצמוח מתוך עצמם.

   האנאפורה החוזרת פעמיים בראש מילה, באה להדגיש את החומרים מהם נולדים שירים.ּמִלּוֹתָיו כְּטַל רוֹחֲצוֹת"

  " וּמִלּוֹתָיו כְּגֶשֶׁם שׁוֹטְפוֹת" החזרה מדגישה את פעולת הרחיצה. יש שימוש במים רבים. "ואשמע את קול כנפיהם כקול מים רבים". אפשר לשמוע גשם ניתך ארצה, ההמיה של גשם כזה, היא מים רבים. במסכת ברכות יש התייחסות לקול מים רבים שהם טל וגשם. נראים הדברים שלנגד עיני חכמים עמדו קולות המים הרבים שבמעשה המרכבה, אלא שהם הפכו חזיון זה למעין 'תמונת ראי', ובשעה שיחזקאל הצופה בעליונים מדמה את המולת מלאכי עליון למים תחתונים, מדמה דוד המלך החי על פני האדמה, את קול משברי הים התחתונים להמולת המלאכים העליונים, בבחינת: "מלכותא דארעא מעין מלכותא דרקיעא" (ברכות נ"ח ע"א). על אותה תמונת ראי חברתית מדבר המשורר. עוד במיוחד שלא נאמר עליו משורר אלא נאמר עליו בה' הידיעה שהוא המשורר השר את שיריו, הזועם את נבואותיו. כִּי הַשִּׁיר נוֹלָד בּוֹ וְאֵין  עָלָיו  סַכִּין וְנֶפֶץ/כְּשֶׁלַּחֲשֵׁי חֲרוּזִים גּוֹאִים בַּחֲלוֹמוֹתָיו/ וְהוּא נִסְחָף לַיָּם כְּנַהֲרוֹת שׁוֹצְפִים/וְכֹה יָפִים גַּלָּיו עַד כִּי הַשָּׁמַיִם  מִתְפַּקְּעִים". לידתו של שיר דומה ללידת עולל. תמים שאין חטא בו.כל כך יפה הדימוי כשלחשי חרוזים גואים בחלומותיו והוא נסחף לים בהמון מימיו וגליו. לידת שיר, היא בריאה יש מאין. היופי בה ניכר בפלא הזה המקרין חלק מאישיות המשורר בפרי אהבתו. ומתי נכתבת שירת חייו? כש"הוּא צוֹבֵעַ אֶת הַלַּיְלָה בְּדִמְמַת מַלְאָךְ/מְחַבֵּק אֶת הָעוֹלָם בִּלְטִיפוֹת שֶׁל טַל/יוֹדֵעַ לְהַקְשִׁיב לַגֶּשֶׁם יוֹדֵעַ לְנַחֵם הָאֶבֶן/כְּשֶׁתִּקְווֹתָיו הַמְּעַטּוֹת חוֹלְפוֹת עִם הָרוּחַ" שיר המתאר את תהליך לידת המילים. בשקט ,בדממה. כשהוא קשוב לרוח היצירה,למוזה שבאה לשכון בלבבו, אז הוא מקשיב לגשם ונכנס לנעליה של אבן שיכולה להיות מצבה של איש אהוב  בגשם ויכולה להיות אבן בודדה על המדרכת שהגשם שוטף אותה ואין לה מסתור. זה יכול להיות גם הדימוי ל"אנשים עם לב של אבן/ יש אבנים עם לב אדם"(הכותל, איזוב ועצבת).

  השירה הזו שנולדת, יש לה ניגון פנימי. היא איננה סתם מילים. היא ניגון שבא  מהלב, כמו תפילת מזמור ששר "דָּוִד  הָרוֹעֶה/ בֶּחָלִיל אָרֹךְ עָשׂוּי עֵץ זַיִת יָרֹק " דוד הרועה היה משורר גדול שניגן לא רק בחליל אלא בכלי נגינה נוספים וכמעט שילם בחייו. החליל העשוי עץ זית, הוא דימוי לכתר המשיחה למלך . שמואל הנביא משח בשמן זית שנחשב לשמן הכתרת מלכים בתקופת התנ"ך,לא רק בשל סגולתו הרפואית או הדתית אלא בשל הרוחניות של המעמד.

  השירה הנכתבת משחררת את הכאב ומרפאה את הלב הדואב "מְרַפֵּא יוֹנָה צְחוֹרָה שֶׁכְּנָפָהּ נִסְדָּק בַּסְּבַךְ/וּמְשַׁחְרֵר אוֹתָהּ בְּמַשָּׁק אֶבְרָה צוֹהֶלֶת /כִּי לוֹ הַיֹּפִי, לוֹ הַבְּכוֹרָה וְלוֹ הַנַּחֲלָה/נוֹגֵס לוֹ בְּעֶדְנָה בִּבְשַׂר פֵּרוֹת הַגַּן", השירה הנכתבת היא מקור לאהבה, כאב,אכזבה, קנאה, שמחה וכו' כל מפת הרגשות יוצאת מתוכה, אך מי שסובב אותה,הם דווקא אנשים מעולמו של המשורר המדומים לממלכה של צפעונים:"וְכָל מַמְלַכְתּוֹ שֹׁבֶל אָרֹךְ שֶׁל צִפְעוֹנִים/הִנֵּה הוּא מִתְהַלֵּךְ בַּגַּן וְנֶעֱלָם בָּאֲפֵלָה". הגן הזה שמוזכר כאן איננו גן העדן שמשם גורש האדם, עם חוה והנחש. לא ולא. הגן, הוא הגן בו נמצאת נפשו של המשורר הכותב את אמיתותיו ומוקף באנשים ערמומיים,שקרנים, רמאים, חנפנים הרוצים את מה ששייך לו והוא לא מעוניין לתת. לכן באה חזרת המשפט המקונן הזה:"הוֹ אֱלֹהִים שְׁמֹר עָלָיו כִּי אֵין לוֹ מִסְתּוֹר." אין לו מסתור מזעם ההמונים. כל החברה רקובה מבפנים ותחלואיה רבים.אהבתי את שלושת השירים שהובאו כאן, התחברתי לשיר הזה, כי התאהבתי במילותיו. ורוני הוא משורר ראוי בהחלט לבימה זו. כל הכבוד שלמה  על הבחירה המוצלחת.

   

  יהודית הנפלאה,

  היית בין הראשונות של המשוררות שפגשתי כשהצטרפתי לקפה, זאת היתה את המנצחת בתזמורת המשוררים, והיתה גם אביה ואפרת ומיכאל ורננה ועוד כמה יחידי סגולה שאת שמם עוד אזכיר בהזדמנויות אחרות כי אין פה המקום המדוייק להזכיר כמה נפלאים הם.

  אבל את היית הראשונה שפגשה את שירתי ואני את שירתך, נוצר המפגש הכימי נטול ארוגנטיות ונטול קנאה, נוצר מעין תקופת ביוץ שבמרוצתה שנינו חיכינו לקרוא אחד את השני, ואז משהו פלאי ונפלא נולד, ידידות וירטואלית  שהפכה עם הזמן לחברות אמת. ולי לא היה כל ספק שפגשתי אדם שבזכותו למדתי להאדיר את הערכי ולדחות את החיוור והחנפני.כזאת את, אמיתית, כנה וישרה, אצרטיבית ונחושה לרגש ולחנך,אשת אשכולות מוכשרת בעוצמות, והעיקר אשת חן ואשת חסד.

  עם הזמן הפכנו לתזמורת של איש אחד, תזמורת של צלילים ומילים, ניצחנו ביחד ב דואט " בזהב הגעגוע", את היית הורידיקי השבוייה ואני אורפיאוס הפודה והמשחרר, ביחד השמענו זימזום של דבורים ושאגת אריות, ביחד יצרנו מוזה בחיוג ישיר בהתבוננות שנונה ובתפילה עורגת, ביחד עטפנו את המילים בשלייה של חסד מיטולוגי וביחד צעדנו באולם המראות הפנימי של הלב.

  מה עוד אספר לקוראינו , מה עוד אומר לשיבחך? דבר אחד ויחיד: את מפארת את במת הקפה כשסביבך תזמורת נגנים גדולה ומפוארת ואת מלווה את כולנו בליווי כינורות .כן את רעש מפרה שהוא גם לחן מלטף ויסוד נדיר היודע לפרק את החיוור ולגבש את הנפלא, את נמנע, יעד, גורל, את סיפור שטרם סופר.

  אסיים בכמה שורות:

  "צחקי וצחק איתך עולם ומלואו

  שירי וענו לך הרים ונהרות

  שישי והכול אנשי שלומך"

  ולי אין ספק כי יש לך מקום במשכן הנועם.


  תודה

  --
  האהבה היא אומנות, נחלת מעטים, שעל ידה ניתן לפלס דרך אל חדרי החדרים הכמוסים של הנפש.
  20/8/09 20:57
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-08-20 20:57:19
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: אילניק 2009-08-17 04:54:26


  הוֹ אֵלִי הַטּוֹב שְׁמֹר עָלָיו כִּי אֵין לוֹ מִסְתּוֹר.

   

  ואולי זה המסר.

  ומי שכותב כפי שרוני עושה זאת,

  צריך לפנות לכוח אחר

  בבקשה למתן פינה מוגנת.

  אני כותבת טרייה. ממש תינוקת עולת ימים

  יש משהו בתהליך הכתיבה שמותיר אותך נטול הגנות

  ואולי משהו בהסרת ההגנות שמותיר אותך

  חייה לכתוב אותך..

   

   

  קוראת את רוני.

  אוהבת.

  כמעט תמיד מתחברת

  וזה לא עניין של מה בכך. 

   

  אילניק הנפלאה,

  את מעטפה רחבה של חן וחסד והמון המון כישרון.

  אני יודע שאת אוהבת שורות כאלה והן כולן שלך:

  "כשאני טובע בלובן המלח

  אני מהר מסתתר בין חרכייך,

  שם אני בטוח, נושק את יופייך".

  תודה


  --
  האהבה היא אומנות, נחלת מעטים, שעל ידה ניתן לפלס דרך אל חדרי החדרים הכמוסים של הנפש.
  20/8/09 21:02
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-08-20 21:02:54
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: טלי פרי 2009-08-17 05:45:31

  שלמה,

  רוני לוי הוא בהחלט בחירה ראוייה. אני אוהבת מאד את השירים

  שהוא מביא לנו כאן ב"קפה"  ומהשירים שהבאת ב"בימת דיון" התחברתי ביותר לשירו "המשורר",

  מהסיבה שפעמים רבות כשאני כותבת שירה אני מרגישה כמו המשורר בשיר זה:

  חשופה לגמרי וחסרת מסתור.

  המשורר שמתואר בשיר זה כמי שזכה בזכות שירתו להתהלך בגן העדן ולטעום מפירותיו,

  הינו חשוף בפני זעם הקהל כאדם הראשון שהיה חשוף

  ללא מסתור בפני זעם האלהים לאחר שטעם מפרי עץ הדעת בגן העדן

  "וְכָל מַמְלַכְתּוֹ שֹׁבֶל אָרֹךְ שֶׁל צִפְעוֹנִים".

  תודה לרוני לוי על המילים היפות בהן היטיב לתאר את כוחה המרפא והגואל של השירה.

  טלי

   

   

  טלי פרי, עוד אישה נפלאה היודעת להוקיר את הטעם הטוב

  הנה שורות מוקדשות לך:

  "פעם הייתי דחליל, ציפור שמתה סחוטת מעוף ,

  אבל עכשיו שבאת אני ציפור ששבה לחיות בין ידייך."

  רוני לוי


  --
  האהבה היא אומנות, נחלת מעטים, שעל ידה ניתן לפלס דרך אל חדרי החדרים הכמוסים של הנפש.
  20/8/09 21:07
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-08-20 21:07:31
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: 4 לב אדום 2009-08-17 06:53:58


  שלום    כל  כך  הרגשתי  את  הפגיעות של היוצר האדם הרגיש החי

  בעולם אדיש ורע לכן הצורך שלו בטוהר ורחיצה באמצעות הגשם והטל

  הטבע כמפלט=מילים טובות מפרות כטל  וגשם והכי חשוב הן הן אלה אשר

  אשר    מ נ ח מ ו ת  . המשורר בכתיבתו מרפא את עצמו-מנסה לרפא את העולם.

   

   


  לבטח כזאת את, לב אדום ורחב מעוף

  גם לך אקדיש שתי שורות,

  רק לך לב אדום :

  "בסער חושייך אני נגוע

  נמחץ בדרך ,אלייך,נופל,

  ואת מרימה אותי ומראה לי את צבעייך

  ואז הכוכבים שותקים כחל הלילה"

  תודה

  רוני לוי


  --
  האהבה היא אומנות, נחלת מעטים, שעל ידה ניתן לפלס דרך אל חדרי החדרים הכמוסים של הנפש.
  20/8/09 21:10
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-08-20 21:10:02
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: דליהש. 2009-08-17 06:37:23

  מצטרפת לחברים..

  אכן נשמע איש אשכולות של מילים ופעלים ..

  תודה על היכרות מעניינת בהחלט.

   

  תודה לך אישה נפלאה

  עם חיוך כשלך  תכבשי עולם ומלואו

  יש בו מלהות נוהרת וקסם רב.

  רוני


  --
  האהבה היא אומנות, נחלת מעטים, שעל ידה ניתן לפלס דרך אל חדרי החדרים הכמוסים של הנפש.
  20/8/09 21:20
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-08-20 21:20:31
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: דליה ♥ 2009-08-17 07:09:59

  שמחה אני על הבחירה

  המשורר שחוויה עבורי לקרא אותו

  להתמזג בין דימוייו קולו הרב גווני עוצמתו רגישותו ובעיקר מתחברת אל המקום הנשגב אליו רוצה להגיע

  מעבר לזמן ולמקום 

   

  יוֹשֵׁב לוֹ בְּגַן הָעִיר חָמוּשׁ נוֹצוֹת טַוָּס

  וְלַחֲשֵׁי עִנְבָּלִים רוחפים בֵּין אָזְנָיו

  וּמִלּוֹתָיו כְּטַל רוֹחֲצוֹת אֲבַק הַזְּמַן

  וּמִלּוֹתָיו כְּגֶשֶׁם שׁוֹטְפוֹת עַלְווֹת עֵצִים

  הוֹ אֵלִי הַטּוֹב  שְׁמֹר עָלָיו כִּי אֵין לוֹ מִסְתּוֹר.

   

  ואני חוזרת : הו אלי הטוב שמור עליו כי אין לו מסתור 

   

  דליה הנפלאה

  חוקרת הספרות המצויינת

  תמיד חמושה באוצרות מילים נדירים

  באה אלי לפאר ולשבח

  כותבת עשרות שורות  מפרגנות

  צובעת הכל בגוון לילך וסגול

  ותמיד את סביב שיריי

  בסיבוב הקצר והטוב.

  ולך שורות אלה , לך מכל הלב.

  "את מכחול נסתר של צבע ועפר

  ובין קוריו להט ויצירה

  את שקיפות מראות,

  לא של שגאל,

  של אלוהים. "


  --
  האהבה היא אומנות, נחלת מעטים, שעל ידה ניתן לפלס דרך אל חדרי החדרים הכמוסים של הנפש.
  20/8/09 21:27
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-08-20 21:27:07
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: בלרינה 2009-08-17 07:51:17


  איזו פתיחה לבוקר טוב -

  קודם כל תודה על המחווה הזאת.

  כקוראת מתמידה של שיריו של רוני, אני מוקירה אותו על כתיבה עמוקה, אסתטית, סוחפת, רומנטית

  וכמו שאני אוהבת לומר - " כמו של פעם".

  בזכות המחווה, למדתי עוד מספר פרטים על האדם שמסתתר מאחורי המילים הרהוטות

  המרטיטות נפש לחיים מחדש.

  נ-ה-ד-ר !!

  תמרה.

   

  בלרינה

  חדת הלשון והשנינות,

  את לא כאחרות עטופה בכסות רך מפזרת קווצות שיער על צווארך

  את משמעות אחרת, זה לא הסגנון והאדרת,זו את היחודית.

  זו את  חיוך ענק של טוב לב  , אישה של חיוך מאפה ונרות.

  תודה

  רוני


  --
  האהבה היא אומנות, נחלת מעטים, שעל ידה ניתן לפלס דרך אל חדרי החדרים הכמוסים של הנפש.
  20/8/09 21:33
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-08-20 21:33:29
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: forte nina 2009-08-17 07:52:43

  כל מי שמכיר אותי יודע

  שאני כנה ברגשותיי

  ורוני היה עבורי חידה

  הרבה זמן.

  עושר שפתו ושיריו

  מלאי התאורים הקשו

  עלי להכיל אותו

  אולי כי אהבתי הראשונה

  בשירה קשורה לשפה רזה יותר.

  לכן בהתחלה

  הייתי לעיתים בשוק מהעושר של

  תיאוריו והלכתי לאיבוד.

  היום אני ממש אוהבת את שיריו

  את תאוריו המפורטים

  את יכולתו להביע רגשות

  באופן כל כך מרשים

  ומרגישה שהוא שיר השירים העדכני.


   

  נפלאה שכמוך

  לא מכיר איש או אישה בקפה

  שיגיד שאין בך אהבה

  ואני אומר שיש לך נכסים נוספים

  את ספינה עם תנועה וגלים, את זמר וכפל אהבות,

  את רפידה ונחמה ושושנה,

  את היודעת לתת את כל כולך לתבונה .

  תודה

  רוני


  --
  האהבה היא אומנות, נחלת מעטים, שעל ידה ניתן לפלס דרך אל חדרי החדרים הכמוסים של הנפש.
  20/8/09 21:36
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2009-08-20 21:36:38
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: נ.י.ל.י 2009-08-17 08:07:39

  עד שהגעתי לקפה לא קראתי מרצוני החופשי דברי שירה

  כאן נחשפתי לראשונה למגוון עצום של כותבים 

  אני חייבת לציין (בבקשה שלא יעלבו לי כרגע כל חברי המושכים בעט)

  שרוני אהוב עלי במיוחד

  הוא כל כך נוגע בנימים הרגישים

  כתיבתו כאילו מופנית ישירות ליבי ונשמתי

  אני מתענגת על כל שיר

  ועתה להכירו מצידו האישי

  נפלא!

  שיהיה מי שישמור עליו,

  שהמוזה תמשיך לפקוד אותו ,

  שלא יגמר לעולם!

   

  נילי משוררת  הנפלא והקסום אשר שבה למעונות הגמדים

  ליבש את דמעות הילדים , להרוות ולנחם,

  תודה לך

  רוני


  --
  האהבה היא אומנות, נחלת מעטים, שעל ידה ניתן לפלס דרך אל חדרי החדרים הכמוסים של הנפש.


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "נא להכיר 6 - והפעם, רוני לוי"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה