עדכונים מעכבר העיר אונליין >
    cafe is going down
    ';

פרטי קהילה

משפחה וילדים

"כדי לגדל ילד אחד יש צורך בכל הכפר" ברוכים הבאים לקהילה. נתמודד כאן ביחד עם התפקיד, אולי המורכב בחיינו, כדברי הקומיקאי אד אסנר: "גידול ילדים הוא בחלקו הנאה ובחלקו מלחמת גרילה". הנכם מוזמנים לשתף, להתלבט, להתייעץ ולייעץ, לעדכן ולהתעדכן בכל הפעילויות והתכנים הקשורים למשפחה וילדים. סבים וסבתות - היות ואתם חלק מהמשפחה, נשמח לראות גם אתכם לוקחים כאן חלק פעיל.

פעילויות ילדים

חברים בקהילה (2928)

rebosher
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אדם קדם
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    תנועת כמוך
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    חנה וייס
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שולה63
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ורדית..
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    bonbonyetta
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אסתר רבקה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    sari10
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Gayle R
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

ועד הורים

ברוכים הבאים לפורום ועד ההורים.\r\n\r\nכאן נעלה רעיונות לגבי כיצד לחזק את הקשר הורים ילדים מורים, נדון ברמת המעורבות שלנו בביה"ס והאם היא מועילה או מזיקה לילדינו, נחשוב כיצד אפשר לחזק את הקשר שלנו כהורים מול המסגרת החינוכית, להחזיר את ערכי המסורת וכיו"ב.\r\n\r\nאתם מוזמנים לשתף, להעלות רעיונות, כחברי ועד ההורים או כהורים מן המניין.

אפקט ה"אח הגדול" - מצלמות בביה"ס - בעד או נגד?

17/5/09 23:05
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-05-17 23:05:29
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: Snow-white 2009-05-17 20:20:08

צטט: עיינה קימרון 2009-05-17 07:19:11

יש בעולם רחובות שלמים שמכוסים במצלמות אבטחה, חנויות מפעילות מצלמות 24ש' ביממה, רשויות ומשרדי ממשלה מתאבזרים בהן, גני ילדים כבר מזמן התחילו "להצטלם באינטרנט" למען ההורים, ומה ההבדל בין בית ספר לבין אלה?!

הטענות של הורים שכנגד הופכות בטלות ברגע שצריך לחקור אירוע ויש חומרי צילום לשיחזור האירוע. אם הורה מתנגד יהנה מ"פירות ההשקעה" שלו, בדיעבד הוא ישמח שההתנגדות שלו לא השפיעה וסביר גם שישנה את דעתו ויהפוך לתומך.

מצלמות אבטחה מיועדות לטיפול במקרה הבודד.

הקטנת האלימות בקהילה ניתן לעשות על ידי סדנאות גישור לילדים (וגם הורים).

המצלמה נשארת בבית ספר אבל הכלים שנרכשים בגישור הם לכל החיים.

עיינה קימרון___________________

גישור בקהילה        ניהול קונפליקטים

עיינה יקרה,

לגמרי מסכימה איתך שכלים נרכשים נשארים לכל החיים.

חבל נורא שמנהלים בבית ספר לא תמיד מוכנים להכניס את המגשרים / יועצים / מאמנים לבתי הספר, כי גם המורים וגם ההורים אשר אם לא ינחו אותם אנשי החינוך, אלה שמהם ניסבול מאלימות בד"כ, (ואל תחשבו שאני גזענית אבל זה מה שקורה בשטח), אלה הלא חשופים לאפשרויות הקיימות סוג זה משום מדיה רלוונטית, אם מערכת החינוך לא תחשוף את כולם לזה - זה לא יקרה.

אני מכירה מספר מנהלים בבתי ספר בקריות, יסודיים וגם תיכונים, שעוברים בעצמם, הם וצוותם את הכלים האלו, כדי להתמודד יפה עם האלימות. וזה מקסים בעיני שאדם, כל אדם באשר הוא לא כל שכן מנהל מוסד חינוכי, מוכן לעבור אימון ולקבל כלים נוספים לאלו שכמובן באים עם הניסיון, ולהבין שחשיבה פתוחה ויצירתית יכולה למנוע את המצבים שבד.ףכ נצטרך לפתור בגישור...

ואם נחזור לנושא הרלוונטי - המצלמות - זה כמובן משלים.

הי שירלי - תודה על ההתייחסות.

כן, יש גם בתי ספר שפותחים שער לסדנאות גישור בקהילה בקרב התלמידים וכך מכשירים קבוצות של מגשרים (שלפעמים הם הופכים להנהגה צעירה בעקבות זה).

על המורים חלים הרבה איסורים. היה על זה מאמר רחב-יריעה באחד העיתונים לאחרונה. השתתף בו מנהל התיכון בו למדתי, מורה נערץ בדורי, והדברים שסיפר די זעזעו אותי. לא פלא שמורים פתוחים לסדנאות גישור - זה כלי חשוב במקצוע שלהם. בכל מקרה, אחרי שקראתי את המאמר ההוא אני חושבת שכשמערכת החינוך חסרת אונים (די בגלל לחץ הורים), התקנת מצלמות זה הרבה יותר מאשר לא לעשות כלום.

על הבעד - הקלטות אפשר ורצוי לשמור במשך כמה ימים אם רק מצטיידים נכון. 

תמיד יש אזורים מתים אבל התקנה מקצועית וציוד מספיק יקטינו את מספר האזורים המתים.

תחושת ביטחון שווה הרבה כסף כי היא שווה בריאות וזמן.

ובמחשבה נוספת - המצלמות מתעדות גם התנהגות של מורים. אם הם מסכימים, למה לא יסכימו ההורים?

בדעות נגד - לדעתי אין צורך לצפות בהקלטות כל עוד אין אירוע. ההקלטות הן עדות ולא חומר לעיון שוטף. 

השאלה אם יש צורך בהוצאה הזו תלויה בשאלה "האם הילד שלך כבר חטף מכות" או כמה כסף צריך  כדי להשלים ציוד שנגנב או אם כבר התחילו למכור סמים מעבר לגדר בית הספר.

אני לא רואה היכן יש חדירה לפרטיות כי בית ספר הוא שטח ציבורי (מלבד השירותים כמובן).

בהומור-חצי הומור, אפשר גם לבחון אפשרות של חיבור המצלמות לאתר בית הספר (אם יש כזה) כ-WEB, ושהורים יוכלו להרשם באתר כדי להציץ במצלמות במהלך היום. זה חדשני (ומקומם תלמידים) אבל כך הורים המתנגדים יוכלו להנות מהמצלמות.  ואולי ככה יגלו מתי הילדים הכמעט מושלמים ישנים בשיעור או מפריעים.

הבעיה היחידה שאני רואה היא המימון. לדעתי הרשויות צריכות לממן חלק מהעלות. לא כל בית-אב יכול לשאת באותה הוצאה וחלוקת הוצאה שווה לבל בית יכולה להפוך לבעיה קשה.

אילו הייתי ראש ועד הורים בעידן הנוכחי הייתי מתנה התקנת מצלמות בהשלמה על ידי סדנאות גישור / ניהול כעסים וקונפליקטים בכיתות. אבל זה רק בגלל שאני לא מאמינה גדולה בפיתרון חלקי. 

מעציב שצריך מצלמות אבטחה אבל בעולם של אלימות גוברת עדיף איתן מאשר בלעדיהן. 

עיינה קימרון___________________

גישור בקהילה        ניהול קונפליקטים

8/4/17 17:06
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2017-04-08 17:06:08
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אני חושבת שכל השיח הזה מתמקד בתסמינים ולכן מרדד אותו לרמת שיחת חולין או רכילות חסרת טעם. בגלל שמערכת החינוך היא ממשלתית, להורים יש פחות כוח להחליט ולהשפיע אם לשלוח את ילדיהם לבית ספר שהתקין מצלמות אבטחה או לא. "שיטת השוברים בחינוך" היא שיטה שמאומצת כמעט בכל המדינות הסקנדינביות וגם בארה"ב, מה שמשאיר להורים את הכוח להחליט איזה בית ספר לתגמל ואיזה לא, ובכך להניע בתי ספר לענות לדרישותיהם ביעילות רבה יותר. אם המערכת בישראל הייתה עוברת לשיטה הזו, השיח סביב מצלמות אבטחה בבית ספר - כן או לא - לא היה שיח משפטי או מדיניות מונחלת מלמעלה, אלא שיח סביב סעודת שישי עם משפחה וחברים.

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "אפקט ה"אח הגדול" - מצלמות בביה"ס - בעד או נגד?"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה