עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';
  0

  רק היום,רק היום,פלפלים אדומים חריפים,רק היום...

  14 תגובות   יום רביעי, 12/9/12, 11:33

  עשור - עשר שנים - מאה ועשרים חודשים - שלושת אלפים שש מאות וחמישים ימים - שמונים ושבע אלף ושש מאות שעות

  כמה זמן עבר מאז ביטלו הפלפלים את הופעתם בארץ הקודש, כמה זמן ציפינו וחיכינו והנה התאריך 10.09.12 הגיע , שמועות על נסיונות שכנוע לביטול ההופעה מצד גורמים לבנוניים עמדו לחלקינו כעצם בגרון, הפחד מביטול נוסף הפך אותנו לספקנים.

  גם כשהכרטיסים כבר ביד,תחושת הפחד הנוראית,לא ממלחמה חס ושלום,אלא מביטול ההופעה,גרמה לקהל לדריכות עצומה עד לעליה לבמה של חברי הלהקה ב21:00 בערב פחות או יותר כמתוכנן.

   

  אבל נתחיל מההתחלה,הופעת החימום הראשונה התחילה ב18:30 בדיוק כפי שפוקסם, ריף כהן עולה לבמה ומקפיצה את הקהל שכבר נוכח במקום,בעוד רבים נוהרים מכיוון תחנת הרכבת הירידים/אוניברסיטה ומכיוון רמת גן ובעצם מכל מקום אפשרי.

  להופעה הגיעו לפי ההפקה כ50,000 איש ,הגיע קהל מגוון,מבוגרים וצעירים,משפחות,דתיים וחילונים,יהודים וערבים,אשכנזים ומזרחים אפילו תינוקות ראיתי ,ממה שהיה פעם נחלת הפאנקיסטים והרוקרים בלבד לא נשאר כמעט זכר,הפלפלים כבר מזמן הפכו לנחלת הכלל ולכן גם המופע תומחר בהתאם כאילו היו מדונה ואגיע גם לזה בהמשך.

   

  היה נראה לי שמשהו לקוי בתכנון כבר מההתחלה אבל איני יכול להאשים רק את שוקי וייס וההפקה מאחר וישנם גורמים שאינם קשורים להפקה אך בהחלט תרמו לבלאגן.חברת תל-אופן לא עמדה בעומס והשביתה את כל העמדות הסמוכות לפארק הירקון - יכולת להגיע לשם אבל לא יכולת לצאת משם.המערכות המתקדמות והמשוכללות ידעו ליידע את הציבור שכל העמדות תקולות...אז איך חוזרים הביתה אחרי הופעה? ברכבת, אה נכון, הקווים האחרונים לא מגיעים לכל היעדים ובכלל לפני חצות מסתיימת פעילות הרכבות ומה לעשות שיש קהל רב ברובו נוער שרוצה לחזור הביתה ואין לו דרך לרכוש כרטיסים כי התור לרכישת כרטיסים עצום? אז פונים למוניות - מחיר נסיעה על נתיבי איילון מת"א רוקח לבת ים קוממיות - מרחק נסיעה של כעשר דקות תומחר על ידי הנהגים ב100 ש"ח ללא מצמוץ וללא מונה!!! איפה שר התחבורה שלנו?

  האם אירועים גדולים ורבי משתתפים לא מתאימים למדינתנו? האם ניתן להסיק מחוסר הארגון שאכן מדובר במדינת עולם שלישי? והאם ההפקה יכלה איכשהו לגרום למצב בו היא מגיעה להסדר עם התחבורה העירונית והבינעירונית? לא יודע...

   

  נחזור לתחילת ההופעה של ריף כהן,בדיוק הגעתי עם הרכבת לתחנת הירידים וכמו כולם נשפכתי מהרכבת לעבר הפארק...

  שלטים גדולים כיוונו אותנו לעבר השערים אך כשהגענו נאמר לנו שעלינו להמשיך וללכת עוד כ100 מטרים לשערים אחרים, אז לפעם הבאה אני מציע להסיר את השלטים אם לא ניתן להיכנס מהיכן שאמורים, אחרי 100 מטר הגענו ואז הסבירו לנו שעלינו להמשיך עוד 100 מטרים, לא חבל? בזמן שאנו מבצעים את צעדת סובו הפארק והקיפוהו אני כבר שומע את ריף מבצעת שיר שני...

  לבסוף הגענו, כל מי שרצה להכניס בקבוקי מיים מעל ליטר או פחיות שתיה או בירה נאלץ להיפרד מהם בכניסה, למזלי הבאתי עמי שני בקבוקים מיים קטנים מפלסטיק אבל כאן לא הסתיים הבלאגן, כשכבר נכנסו למתחם אחרי שעברנו בדיקות ע"י לפחות שישה מאבטחים שונים,הבנו שחייבים לרוץ לקנות בירה ומשהו לאכול כי התורים בקופות היו ארוכים מאוד.

  ריף עדיין ברקע ולתדהמתנו אחרי לא מעט זמן בתור לקופות המזון מסתבר שהקופה שבה עמדנו מכרה כרטיסים לבירה בלבד,מי שרוצה גם פיתה דרוזית יצטרך לחכות בתור לרכישת כרטיסים לפיתה דרוזית ומי שמעונין בנקניקיה יחכה בתור למכירת כרטיסים לנקניקיה, כל זה עוד לפני שציינתי שיש לחכות עבור כל אחד מהפרטים בתור חדש משלו.

  אם הצלחתם לעקוב אחר הסיפור עד כה,וניסיתם לחשב את זמן ההמתנה, בואו ואקצר לכם: זמן ההמתנה הכולל היה בדיוק זמן ההופעה של ריף כהן וFool's Gold ביחד!

  מאחר ואיני מכיר את Fool's Gold הרשיתי לעצמי לפספס את ההופעה (להציץ מדי פעם במסכים ולשמוע את הסולן מספר לכולם שנולד לא הרחק מהפארק ונראה שזה בעצם הקשר היחיד שלו לת"א...) קצת אחרי שFool's Gold ירדו מהבמה ולפני שהחל המופע של הפפרס, עלה שוקי וייס לבמה לברך את כל הקהל הנפלא שהגיע והזכיר לכולנו שחם ושרצוי לשתות הרבה מים ובירה (חשבתי שבירה מייבשת ולא ממש מרווה) וכמובן לאכול משהו ולהרים כוס בירה לחיים - עם מחירים כמו אלו שהיו בדוכנים המעטים עד מאוד אין ספק שהיה כאן פספוס עצום ומרירות רבה מצד הקהל - יכולת לחוש בעצבנות הזו כמעט בכל אחד מהתורים...אם ניקח לרגע את אוזפסט לשם השוואה: שם היו ברזיות מים לשתיה חופשית והיו מספיק עמדות בירה כך שלא היית צריך לחכות יותר מדי ופשוט היה מאורגן יותר אז מה אם היתה חצי כמות של קהל? זה לא תירוץ!

   

  כשסוף סוף הפלפלים עלו לבמה הרגשתי הקלה רבה,כאילו עול כבד שסחבתי שנים ירד ממני ונעלם כלא היה.

  הזכרתי לעצמי שוב את כל מה שעברתי בעשר השנים האחרונות וקלטתי שמדובר בהופעה שאולי לא תחזור (הלוואי ואני טועה והם עוד יפתיעו לטובה...)

   

  פלי נראה כאילו לא התבגר למרות שהוא נושק לגיל 50,קידיס נראה כבר ממש מבוגר, הכרס יצאה במקום הקוביות השריריות בבטן,שפם פרדי מרקורי שרק מבגר אותו וכובע שמסתיר את העיניים ובעצם מסתיר את קידיס מעיניי הקהל.

  צ'אד עוטה בנדנה כהרגלו והגיטריסט הצעיר קלינגהופר יושב לו בצד עם רגל מגובסת ,מה שטיפונת מבאס,אבל אני מניח שהנוכחות של פלי על הבמה והאנרגיות הרבות שהשקיע הפכו את הכל לשולי.

   

  הפפרס היא להקת FUNKMETAL מיסודה ולכן הבס הוא בתפקיד די חשוב אם לא ה...

  כל כך שמחתי לראות ולשמוע את פלי, נראה שהוא היה מאז ומתמיד הרוח החיה של הפפרס, מרבית השירים היו דווקא מהאלבומים האחרונים ואפשר היה לראות שהקהל התחלק לשניים - הצעירים והמבוגרים - הצעירים שלטו לגמרי במילות השירים ה"חדשים" בעוד ה"מבוגרים" שלטו היטב בחומרים ישנים יותר שכמעט אגב ולא היו וחבל.

   

  על הבמה בנוסף לפפרס היו פרקשיוניסט ואורגניסט ובמהלך ההופעה הם גם העלו את איש החצוצרה אבישי כהן לנגן עמם, ההזמנה לנגן עם הפפרס היתה די ספונטנית והבנתי שהם עשו חזרה של חמש דקות בלבד לפני ההופעה, כבוד גדול לאבישי כהן ומי יודע אולי מדובר בקרש קפיצה לעולם הגדול...

   

  אחרי שלל להיטים יורדים הפפרס לקראת החזרה להדרן, אני לתומי חשבתי שיהיו מספר הדרנים,אבל טעיתי, זה היה הדרן אחד ארוך של כ25 דקות אשר סיים הופעה מוצלחת באורך כולל של שעתיים. אפשר היה לראות שישנם עוד אנשים כמוני שפשוט עומדים ובוהים בבמה ומסרבים להאמין שזהו,נגמר. אחרי עשר שנים של ציפיה והמתנה חשבתי שמגיעה לנו עוד חצי שעה עם עוד מספר שירים מהעבר...חבל...

   

  במהלך ההופעה,הקהל הזכיר לפפרס שלא יישכחו את הלל סלובק מחיפה שהקים את הלהקה ומת ממנת יתר של סמים בגיל כה צעיר, הלהקה מצידה דיברה על ואל הלל כאילו נכח במקום.

   

  לסיכום, היתה הופעה טובה אם כי יכלה להיות מעולה אם היתה מתומחרת בצורה שונה והמקום היה מאורגן שונה,בהופעה כזו הייתי מוותר על טבעת הזהב ומשאיר את הVIP לכל הוונאביז או סתם שופוני, טבעת הזהב יצרה מצב מגוחך ששאר הקהל פשוט צריך להתמקם או רחוק מהבמה כדי להיות על גבעה ולצפות בבמה מלמעלה (את יכלו גם מי שלא קנו כרטיסים לעשות מחוץ לגדר) או להתמקם בצפיפות נוראית בקצה של טבעת הזהב כדי לראות את הבמה , כל מי שלא עשה זאת נשאר ב"עמק" שנוצר בין הגבעה המרוחקת מהבמה לטבעת הזהב ומשם אפשר היה רק לשמוע וספק אם אפשר בכלל היה לראות את מסכי הענק שהיו משני צידי הבמה.

   

  זו היתה חוויה טובה וכיפית כאמור הופעה נמדדת לא רק בכמה האמן הזיע או הקהל הזיע,לא בכמה מעולה פלי דפק בבס והוכיח לכולנו שהוא סוג של עילוי בתחומו,הופעה נמדדת גם במסביב וכשזה צולע זה די פוגע בשלמות ההנאה.

   

  אני מקווה שפלי שהבטיח שיזכור את הארוע הזה לנצח יזכור גם לשוב לכאן בשנית ולהופיע...

  אני לא יודע מה לגבי שאר האנשים בקהל אבל אחרי ההופעה ועד לרגעים אלו ממש אני עדיין מריץ פליי-ליסטים של הפפרס ביוטיוב, ככה זה כרוצים לשמר את הערב המיוחד הזה עוד ועוד, כמו סוכרית מציצה שלא רוצים שתיגמר...

   

  נשאר עכשיו לחכות להופעות הבאות ולקוות ששוקי וויס יחשוב פחות על הכסף וידאג באמת להנאה שלנו הקהל.

  דרג את התוכן:

  הציון שלי: 4 מתוך 5

   תגובות (14)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     17/10/12 14:25:

   הדבר שאני הכי מזדהה איתו כאן הוא האזכור הרב פעמי של השם flea

    

   בסיסט ענק, שיחד עם קידיס כמובן, נותן ללהקה את האופי של הביט והנשמה שלה.

   ונכון, אין לו גיל.

    

   רינג הזהב אכן הפריע, אבל זה כנראה יהיה הסידור הקבוע להופעות בפארק.

   היה גם בגאנז'.

   בעבר הם שמו את בעלי ה- 1000 שח ומעלה על טריבונה כזו שהייתה מרוחקת משמעותית מהבמה בהשוואה לכרטיסי הדשא הרגילים. נראה שהגיעה משם מחאה וזה בא על חשבון האחרים. 

    

   הייתה הופעה מאוד אנרגטית.

   אנשים שהיו אתי הביעו קצת השגות על סדר הפלייליסט, אולי היה בזה משהו, אבל לא נורא.

   ולמביעי התקווה לקבל את פרל ג'אם, מבלי לזלזל, אני ממתין יותר לאיירון מיידן, או לג'ודאס פריסט...(אבל זה עניין אישי).

   תיאור ממצה כולל תלאות האירגון הישראלי..
     13/9/12 18:56:
   בטח שהייתי שם. גם אני עשיתי מסע כומתה מהחניה עד לשער 5 ואח"כ את כל הדרך בתוך המתחם...אבל סה"כ היתה חוויה. להופעה של אריק קלפטון אני קונה כרטיס ליציע הכבוד! שנה טובה.
     13/9/12 15:56:

   צטט: רונן חגי 2012-09-13 15:38:14

   כל מילה - אמת.

    

   אני מבין שגם אתה היית שם?

   אני משתדל להביא כמה שיותר ממה שהיה כפי שראיתי בעצמי

   איכשהו אני בטוח שפיספסתי לספר על עוד כל מיני דברים

   כמו פלי שעשה עמידת ידיים והתחיל להלך על הבמה או הג'ם בין המתופף לפרקשיוניסט שלמען האמת לא היה מדהים

   אבל זה מה יש...

   שנה טובה!

   ערן

     13/9/12 15:38:
   כל מילה - אמת.
     13/9/12 10:16:

   צטט: mazavharuach 2012-09-12 22:24:58

   בלי להיות שם, אני חותם על כל מלה שכתבת בנושא הארגון. זה חוזר בכל הזדמנות, וזו אחת הסיבות שאני מתבאס בכל פעם שאני הולך למופע בארץ, ולפעמים מחליט שלא להתאמץ.. החל מההגעה והכניסה, דרך ההמתנה בתורים וכלה בארגון הטבעת, מתחם האח"מ והאזור שנותר לכל השאר, שהוא לפעמים כל כך רחוק שהסאונד מגיע אחרי התמונה שעל גבי המסך, אם בכלל רואים אותה...

    

   הפעם הסאונד היה יחסית בסדר , העמדת הרמקולים התלויים מסביב לטבעת אפשרו גם למי שעמדו מחוץ לגדר לשמוע סביר וגם המסכים היו גדולים דיים כדי לראות מרחוק (אני יודע זאת כי עמיתה לעבודה לא הספיקה לרכוש כרטיסים ונשארה עם ביתה וחבר נוסף מחוץ לגדר)

   אבל הארגון, המריבות בתורים,המריבות עם נותני השירות: "יאללה תחליף את השקית של הבירה,מה אתה עומד שם סתם ככה,אתה לא רואה שלא יוצאת בירה?" או "25 שקל על לחמניה ונקניקיה לא עשוייה ולך תשים עכשיו תוספות אחרי שכל העולם שם את הידיים שלו בכרוב הכבוש" וכו' וכו'

   אני אוהב לצפות בהופעות ענק ביוטיוב,קהלים של 100K ויותר וכמויות של עמדות לממכר שתיה ואוכל ואין בלאגן (טוב את אין הבלאגן לא רואים ביוטיוב אבל אני מכיר מפסטיבלים בגרמניה , פשוט אין תורים ארוכים ואין בלאגן וכולם מבסוטים והמחירים סבירים)

   ואם כל כך חשוב היה לשוקי וייס שנשתה ולא נתייבש, יכל היה לארגן ,כמו שידע לארגן באוזפסט,ברזיות מים...

   לדעתי המבנה להופעת פארק חייב להיות בצורת אמפי ועם במה גבוהה,ולא כפי שהיה בפפרס שנותר מצב של עמק שמפריד בין ה"אמפי" לטבעת והבמה צריכה להיות גבוהה כדי שנוכל לראות את האמנים על הבמה בלייב ולא נצטרך לצפות בהם על גבי מסך ענק שמקרין אותם עם רקע של וידאו קליפים ווידאו ארט...

     12/9/12 22:24:
   בלי להיות שם, אני חותם על כל מלה שכתבת בנושא הארגון. זה חוזר בכל הזדמנות, וזו אחת הסיבות שאני מתבאס בכל פעם שאני הולך למופע בארץ, ולפעמים מחליט שלא להתאמץ.. החל מההגעה והכניסה, דרך ההמתנה בתורים וכלה בארגון הטבעת, מתחם האח"מ והאזור שנותר לכל השאר, שהוא לפעמים כל כך רחוק שהסאונד מגיע אחרי התמונה שעל גבי המסך, אם בכלל רואים אותה...
     12/9/12 19:10:
   נשמעת כאחת ההופעות המוצלחות באיזורנו בשנים האחרונות
     12/9/12 17:50:
   מצטרף לדעתך ... המארגנים סופרים שטרות ואנחנו סובלים בשקט . בעיקר הביקורת שלי על האוכל והשתיה המטורפים והמוטרפים במחיר ובצפיפות המסוכנת... העיקר לעשות עוד כמה לירות על גבינו.. בוש לך שוקי וייס ! לגבי להקות החימום אני חשבתי שהיו פאתטיות ובינוניות מינוס.. החל מריף הצעקנית.. וכלה בלהקה שאיש לא שמע עליה
     12/9/12 16:53:
   יש לי תמונות מההופעה פשוט מדהימות! רציתי גם לספר על ההופעה שלהם שראיתי לפני 13 שנה אבל מה הטעם בלי תמונות. ואי אפשר גם וידאו
     12/9/12 16:47:

   צטט: freestyle 2012-09-12 16:33:35

   שדות פלפלים אדומים לנצח. פשוט ענק. חוויה. כיף. אפשר להגיד הכל אבל את הלילה הזה לא תשכח כל ימי חייך. ולמה אי אפשר להעלות תמונות לאתר המזורגג הזה!!

    

   מבחינת חוויות,הזיכרון שלי צילומי ואכן הזכרון הזה יישאר עמי לנצח...כמוהו הופעות מלפני שני עשורים ויותר...

   לגבי התמונות... את צודק...אני גם לא מבין למה פעולה בסיסית לא מצליחה...

   אולי נברך לשנה הבאה עלינו לטובה שייפתרו כל בעיות הקפה...

   שנה טובה!

   ערן

     12/9/12 16:33:
   שדות פלפלים אדומים לנצח. פשוט ענק. חוויה. כיף. אפשר להגיד הכל אבל את הלילה הזה לא תשכח כל ימי חייך. ולמה אי אפשר להעלות תמונות לאתר המזורגג הזה!!
     12/9/12 16:04:

   צטט: zoti.eser 2012-09-12 15:54:51

   לשנה הבאה בפרל ג'ם הבנויה!

    

   אני סומך על אדי, שאם תהיה טבעת זהב הוא יטפס על איזה מנוף ויקפוץ לעבר הקהל המרוחק יותר קריצה

     12/9/12 15:54:
   לשנה הבאה בפרל ג'ם הבנויה!

   פרופיל

   eranfox
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין