עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';
  0

  ההולכים על שתיים למען ההולכים על ארבע

  1 תגובות   יום שבת, 5/11/11, 11:59

  הגענו אופטימיים, באיחור אופנתי של חצי שעה, למועדון ההוואנה קלאב שמתגלה כמועדון מעולה. כמה חבל שרק במסגרת האירוע אני מגלה אותו, בהתחשב בעובדה שהוא ממש חמש דקות הליכה מהבית שאני עוזבת בימים אלו. תמונה ענקית של אשה קובנית עם סיגר קובני, מעלה בזיכרוני תמונות קצרות מהוואנה האמיתית, אבל הפלאשבקים נמחים במהרה נוכח ההבנה שהתור הארוך לא מתקדם לשום מקום וכדאי לקפוץ לתחנת הדלק הקרובה, לחפש איזה משהו לאכול.

  כשאנחנו מצליחים בשעה טובה להכנס למועדון אנחנו מבינים שהיינו יכולים לקחת את הזמן ולאחר יותר, בהתחשב בעובדה שהערב מתחיל באיחור של כשעה וחצי, שזה איחור משמעותי כשיש הופעות בסרט נע. גם העובדה שאין בירה מהחבית משום מה אלא רק בבקבוק קצת מעיבה אבל המטרה הטובה מונעת מאתנו מצפונית להעז בכלל ולהתלונן.

  רשימה מכובדת של אמנים התנדבה להופיע בערב החשוב הזה, שאמור להיות מרתון של הופעות לתוך הלילה.

  ראשונים לעלות לבמה הם הפיל הכחול, שמכבדים אותנו בשלושה שירים ועוד קאבר ללימפ ביזקיט (לא ברור לי מדוע לעשות קאבר בהופעה שהיא ממילא קצרצרה). כמו כן, באנקדוטה חביבה לפיה חבר הלהקה, לירון אטיה, החליט לאמץ את הכלבה שהצטלם אתה לקמפיין והוא אוהב אותה נורא.

  אחריהם, איזה כיף, הג'ירפות. גלעד כהנא מושחז כהרגלו ופוצח בכך שיש לסמוך רק על ההולכים על ארבע- תינוקות וכלבים. כל השאר אינטרסנטים, כולל הבחורה הבלונדינית בקהל שאומרת לו שהדברים שהוא אומר קשים לה והוא מצדו, לא ממש מתרשם ופוצח בשירה במהלכה הוא הולך על ארבע, מלקק את התוף, חובק  את הגיטריסט ועושה בו מעשה כלב (נו, הבנתם בטח...). כשהם מתחילים את האקורד לשיר האחרון, עוצרים אותם בהפקה בטענה שנגמר הזמן. הקהל מאוכזב ושוב אני מחזיקה את עצמי חזק מלקטר אבל אין מנוס מלהודות שנוצרת בעייתיות מובהקת כאשר מעמיסים ברשימת אמנים מכובדת מה שלא מותיר ברירה אלא להסתפק בשיר שניים לכל אחד על מנת לעמוד בזמנים וכך, בדיוק כשהקהל נכנס לשיא, מסתיימת ההופעה באבחה וחבל. בבחינת תפסת מרובה לא תפסת. גם האתנחתא הארוכה והמעייפת שבין הופעה להופעה לטובת קיפול וסידור הכלים, החלה להעיק ככל שהערב התקדם ואפילו הדיג'יי שניסה בכל כוחו להשאיר אווירה מרוממת, לא הצליח להחזיק את הקהל שהלך והתמעט.

  השלישית ברצף ההופעות היא יעל דקלבאום המרשימה. בשניים מתוך שלושת השירים ששרה בכלל לא שומעים את המילים אלא רק את קולה היפה מפזר הברות לא ברורות. בסוף אוזר עוז מעריץ מהקהל ואומר לה שלא שומעים אותה בכלל וחבל. לפחות בשיר האחרון כבר היינו לגמרי אתה.

  רצף של כוח נשי רושם נקודות חיוביות כשאפרת גוש עולה, במכנסונים קצרים ורגליים ארוכות חמושות בעקב אימתני, בהופעה שגורמת לכל הגברים (והנשים) בקהל לרייר. היא יפהפיה אבל שימו לב לפסנתרנית שאתה שלא נופלת בכלל. שתי המהממות הללו זה פשוט לא חוקי. אפרת שרה ומתפרעת כהרגלה. זו לא ההופעה הראשונה שלה שאני רואה וכשידיד שלי בוהה בה בפה פעור, אני מחייכת בהנאה וחושבת שאין לו מושג מה מצפה לו. ההופעה שלה היא מעין שילוב של קברט, סטריפטיז ומחזמר. באחד השירים היא מובילה בתנועות שלא מותירות ספק לדמיון. בשיר אחר היא מפלסת באלגנטיות דרך בתוך הקהל, היישר אל עמדת הבר, עליו היא מטפסת תוך כדי שהיא ממשיכה לשיר. כשהשעון מצביע חצות, אפרת מתרגשת אף יותר ומעדכנת את הנוכחים שהיא חוגגת יום הולדת. כולם כמובן רוצים לחגוג אתה אבל נדמה כי היא לא זקוקה לסיוע, היא יודעת יפה מאוד לחגוג גם לבד.

  אחריה נקמת הטרקטור, קצת מטרחנים לטעמי. אולי בגלל שכבר ראיתי את הקטע עם הויולה באינדינגב ובכלל, זה הרגיש לי קצת כמו שידור חוזר, או לפחות כך חשבתי כשמצאתי את עצמי מחכה בסבלנות שהם יסיימו כבר. בשלב הזה גם ידיד שלי חותך אבל אני לא מוכנה לפספס את מונטיפיורי ולפצות את עצמי על כך שהייתי חולה בזמן שהם הופיעו באינדינגב. ההופעה שלהם מוכיחה לי ששידור חוזר זה לא רע, כל עוד הם לא מטרחנים. הסולן מעולה בגיבוב ג'יבריש באיטלקית ויוונית. הנגנים סביבו, כולל הבאסיסטית המרשימה בשמלה אדומה, הופכים את ההופעה לחצי סוריאליסטית. כמובן שהשיר החביב ביותר שלהם לטעמי, הוא ביצוע מחודש וחופשי לשיר "אדון שוקו", שמצליח לקרוע אותי מצחוק. העובדה ששרו כמה שירים שבא להם כי היו האחרונים, רק תרמה למצב הרוח ואני חייבת לציין שההופעה שלהם הרגישה כאילו אני נמצאת בחתונה משנות ה-80 שזה עתה הסתיימה, כשהלהקה לבושת החליפות הלבנות והפפיונים ממשיכה לנגן שירים עתיקים וברחבת הריקודים יש קומץ חוגגים שמסרבים ללכת הביתה.

  אבל בסופו של דבר, לקראת אחת וחצי בלילה, האירוע מסתיים ושארית הנותרים מקפלים את עצמם החוצה. על המדרגות מחכה לנו פלו, כלב מקסים ומתוק שעבר התעללות וזקוק להרבה חום ואהבה. אף עין לא נותרת יבשה ואף אחד לא יכול להישאר אדיש. בסופו של דבר, כל פעילות למען בעלי החיים היא פעילות קודש ומגיעה כל התודה וההערכה לכל העוסקים בדבר שעושים ימים ולילות לטובת היצורים המדהימים הללו.

  ערב ההתרמה התמקד בחמש עמותות למען בעלי החיים (אשר הלב והנשמה שלהן הם מתנדבים), וזה המקום לציין אותן ואת פועלן*:

  עמותת "באר שבע אוהבת חיות" הינה עמותה ללא מטרות רווח, שנוסדה במטרה לשפר את רווחת בעלי-החיים בבאר-שבע והסביבה. מה שמיוחד בעמותה הוא שכל בעלי החיים הנמצאים בה מטופלים במשפחות אומנה באהבה ומסירות. פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר העמותה בכתובת: http://www.b7la.com/aboutus.php

  מטרתה של אגודת צער בעלי חיים ירושלים, היא לדאוג לרווחת כלל בעלי החיים באזור ירושלים רבתי. זה בא לידי ביטוי בין השאר, במתן מענה לפניות הנוגעות למצוקת בעלי חיים, אם ע"י מתן הדרכה טלפונית, הפניה למרפאה וטרינרית או הפניה לבית המחסה, שהוא המוקד הותיק ביותר שמפעילה האגודה. פרטים נוספים בכתובת: http://www.jspca.org.il/

  עמותת חבר, פועלת באזור המרכז ומפעילה מקלט לכלבים עזובים ולכלבים שהגיעו מכלביות עירוניות שקוצבות את שהייתם בזמן, כך שהבאתם למקלט של העמותה בעצם מצילה אותם מגזר דין מוות. הכלבים במקלט מקבלים טיפול וטרינרי ושוהים בו ללא הגבלת זמן, עד שנמצאת להם משפחה מאמצת מתאימה. לפרטים נוספים: http://www.kelev.org.il/

  "גלבוע אוהבת חיות", עמותה שקמה לטובת בעלי החיים באזור העמקים והסביבה. בעלי החיים שמגיעים לעמותה, מוחזקים אצל משפחות אומנה ובפנסיונים וזאת משום שהמכלאה, אשר פועלת כבר ארבע שנים, עדיין איננה יכולה להחזיק מכלאה נפרדת.  פרטים נוספים באתר העמותה בכתובת: http://gilboadogs.co.il/

  הכלבים של יובל מנדלוביץ', בחור צעיר אשר בחר להקדיש את חייו על מנת להציל כלבים שנחשבים מסוכנים אשר לולא פעילותו למענם, היו נותרים למות בקרבות מסוכנים, התעללויות, הזנחות או מוות בהסגרים. מדובר באותם כלבים שנחשבים לא רצויים מבחינת החוק אבל הם יצורים אנושיים לכל דבר ועניין. לפרטים נוספים: http://www.ypitbulls.com/

  *כל המידע נלקח מאתרי האינטרנט של העמותות וייתכן כי איננו בהכרח מהווה המידע שהעמותה תבחר לשים בדגש. בשל כך, אני ממליצה בחום להיכנס לאתר האינטרנט הרלוונטי של העמותה באזור מגוריכם, לצורך קבלת פרטים מלאים.

  דרג את התוכן:

  הציון שלי: 3 מתוך 5

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
   אנשים שלא אכפת להם מחיות, גם לא יהיה אכפת להם מבני אדם.