עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';
  0

  המותר הוא האסור ? והאסור הוא המותר ?

  1 תגובות   יום חמישי, 1/1/09, 12:33

  המותר הוא האסור ? והאסור הוא המותר ?ביקורת על המותר3אמנות ובמה  ביקורת


  13 תגובות יום רביעי, 31/12/08, 09:36  נתקלתי בקטע הנ"ל לפני כמה ימים והוא מהדהד בתוכי ללא מנוח, 


  עולם זה כשלעצמו אינו הגיוני, וזה כל שאפשר לומר.

   עם זאת, האבסורד הגדול הוא העימות שבין העולם

   הבלתי רציונאלי הזה לבין הכמיהה הפראית לבהירות,

  שקריאתה מהדהדת בלב אנוש.


   

    אלבר קאמי 1913-1960       אותם איסורים שגדלתי איתם , שאמי ואבי שלי ז"ל היו בתנועה יד של – "נו- נו -נו "  מצביעים בעודי ילדה . חלחלו בתוכי כל כך עמוק שהפכו בעצם להוויה שלי.  ובעצם מרבית האנשים גדלים ומתחנכים כמעט על אותם ערכים לוחות הברית , כך נדמה לי ,אבל  עבורי ובתחושותי היום הכל מופר.   לאורך חיי אותם מפגשים  הלומים עם אבסורדים היו הטראומות שלי ואולי אותם יסודות של התמודדות עם החיים  אותו מפגש עם אבסורד יצר בלבי   כאוס  . אז כנראה קיימת טעות , ואותו ספר- לוחות הברית  שניתן לאנושות  וכל האצבעות המורמות ל– נו נו נו ניכתבו  עם הרבה אבסורדים .   והנה גלישה מאותם אבסורדים אישיים לאבסורדים העכשווים על האמנות והאמנים  מה כדאי ??, ואלי הכל מסתכם אם זה  מסחרי  או לא ??, ומה מקובל??,  ואולי זה בעצם הכל שטות ההתעסקות הזו באמנות? ראו צירוף של כמה ציטוטים  מתוך כתבה "על מצבו של האמן הפוליטי"   מאת נרי ליבנה   , הארץ     ציטוט "  הצייר דוד ריב, בן 51, העוסק באמנות פוליטית באופן עקבי משנות ה-80, מצא עם השנים שהקושי ביצירת אמנות פוליטית מבחינתו הוא, במפתיע, לאו דווקא בפוליטיקה. "לדעתי יש איזו סתירה ברעיון של אמנות פוליטית שנמכרת לאספנים שתולים את זה על הקיר. עבודה פוליטית פרופר צריכה להיות לא סחירה בעיקרון, משום שהמטרה היחידה שלה צריכה להיות להשפיע בתחום הפוליטי עצמו, כך ששיקולים אסתטיים אמורים להיות זניחים. העבודות שלי הן לא כאלה ובעצם זה שאני עושה ציור כבר יש סתירה לרעיון של אמנות פוליטית".         ואני מאותה כתבה גם מניחה הנחת של יסוד האבסורד ומסכמת זאת בציטוט הזה:          "לפחות ברגל אחת מתפרץ חדד לדלת פתוחה: אין כמעט אמן בארץ שלא יצר באיזשהו שלב עבודה פוליטית. אמנות פוליטית תמיד היתה חלק מנשמת אפה של היצירה הישראלית, עד כדי כך שהיום היא עשויה להיות עניין אופנתי ואף משתלם. בקטלוג האחרון של "קום איל פו", בית אופנת הנשים המתמחה בקידום מכירות אליטיסטי המשלב מסרים פואטיים ופמיניסטיים, הופיעה עבודה של אפרת בלוססקי, שצילמה אם ותינוק בסגנון של ציור רנסאנסי. האם, לבושה בבגדים היקרים להפליא של קום איל פו, מאובזרת בשלט "די לכיבוש"."אין כמעט אמן בארץ שלא יצר באיזשהו שלב עבודה פוליטית. אמנות פוליטית תמיד היתה חלק מנשמת אפה של היצירה הישראלית, עד כדי כך שהיום היא עשויה להיות עניין אופנתי ואף משתלם."   ואולי שוב תקף אותי מידת הציניות שבעניין האבסורד, ובעצם הכל בסדר.  ......

  שם היצירה  : "שלושה בנים "   יצירה של עמילי גלבמן            

   

   


  המותר הוא האסור  תגובותtanirza ‏היום 10:49:

  העבודה שאת מציגה מאוד קשה לעכול! כל יום ,ובעקר בימים של מלחמה. שאחד האבסורדים שבה היא העובדה שרובנו ממשיכים לנהל חיי יום יום :עבודה, משבר כלכלי עולמי, ואנשים חפים שנפגעים יום יום....והיכן הם לוחות הברית.???כל האמנים רוצים שיראו את העבודות שלהם. שיקנו אותם ושידברו אודותם או דרכם.     תמי  מומלץa--mili ‏היום 10:57:"כל האמנים רוצים שיראו את העבודות שלהם. שיקנו אותם ושידברו אודותם או דרכם. " תמי הכל באותה נשימה ???? אני אשמח אם עבודה שלי יוצרת הזדהות למישהו והוא יכול לדבר דרכה ,  ויש הדברים נראים לא רלוונטים או רלוונטים לאנשים אחרים.  מומלץavimedia ‏היום 13:40:לא רק על האמנות (ולא רק הפוליטית) להיות חופשית וחינמית לכול, גם על הידע! לכן אני מציג את יצירותי חופשיות להורדה ולשימוש ברשת (הדרישה היא לרפרנס בלבד). לדוגמה FREE ART 1999. אבי.
  איריס009 ‏היום 13:51:כל נוכחות היא פוליטית.  אנושית, אמנותית, דוממת, גיאוגרפית, קוסמית.  הכל פוליטי. שני ילדים בגן שרבים על צעצוע, זו פוליטיקה.  שני ילדים שגדלים ומתווכחים של מי הכסא בכיתה, שני ילדים שבגרו והלכו ללמוד , אחד עריכת דין והשני חשמלאות רכב ומתנהלים בעולם- פוליטיקה. שני ילדים שקנו בתים- אחד בעזה- אחד בחולון. אחד אוכל אורז והשני סושי אצל אחד נופל קסאם מתה משפחה, אצל השני 400 הרוגים שקוראים לרובם חמאס- פוליטיקה. לאחד אבן לשני מטוס. והשלישי בבורסה. פוליטיקה.   כיצד נראיית ה"ארטא" של עזה? מה אחוז המכירות? מהם המוצרים הנרכשים ביותר? איך נראים הסטודייים שם?  כמה גלריות יש בעזה?  פוליטיקה.    אני לא חושבת ששיקוליים אסתטיים הם שיקולים זניחים בהקשר לאמנות פוליטית. עושרו של הותיקן הוא ההשתקפות של החוזק הפוליטי שלו. דלותה של עזה היא עדות לחולשתה הכלכלית שנובעת מחולשתה הפוליטית.  נדמה לי שנסיכויות פרס אם אני לא טועה העושר והעוצמה כ"כ אדירים ומתבטאים בנוף מעשה ידי אדם שהם מייצרים: איים, ארמונות קרח באמצע המדבר. שיקוליים אסטתיים של רהבתנות ושפע כביטוי לכח. האם אמנות פוליטית צריכה להיות לא סחירה? תלוי איזה אג'נדה פוליטית היא מייצגת.   a--mili ‏היום 14:42:

  לאבי,   ניסיתי להכניס משהו שלי , היה כתוב TO ADD או שלא הבנתי ?   ולאיריס ,  "האם אמנות פוליטית צריכה להיות לא סחירה? תלוי איזה אג'נדה פוליטית היא מייצגת. " איריס  אני חושבת שחשוב שהיא לא תהיה סחירה. האלמנט היצרני למען רווח כלכלי , יכול לאבד את העוצמה של הבעה היצירתית.אמנים שמנסים לשלב יוצא להם עבודה   שיקרית. אמנות +  ושילוב של מסחר= שקר/ צביעות .  העבודה האחרונה של דוד ריב   שהוספתי לדיון של רעי מייצגת את הדברים הנ"ל  לדעתי.     אמן סודי ‏היום 15:14:


  "כך ששיקולים אסתטיים אמורים להיות זניחים" - לא ממש מסכים - אמנות צריכה להעביר חוויה, לתקשר, להיות מעניינת ויזואלית או חושית - ואין אם זה בעיה שתהיה גם אסטתית - אולם לאו דווקא. 
  a--mili ‏היום 15:16:

  העבודות של דוד ריב הם מאוד אסטתיות , אני לא חושבת שהוא רואה בזה דבר זניח. a--mili 2008-12-31 14:42:49

  לאבי,   ניסיתי להכניס משהו שלי , היה כתוב TO ADD או שלא הבנתי ? 


  צריך לבחור את האופציה For IE5 users click here. TO ADD תבחרי CANCEL, ותגררי את חלקי הפאזל של הגוף שלי ותבני אותו מחדש:-)

  אבי.
  מומלץa--mili ‏היום 15:28:

  אבי,    אני אנסה יותר מאוחר , בנתיים אני חייבת לסגור פה , אכנס מאוחר יותר , בי  איריס009 ‏היום 15:39:
  צטט: a--mili 2008-12-31 14:42:49


  ולאיריס ,  "האם אמנות פוליטית צריכה להיות לא סחירה? תלוי איזה אג'נדה פוליטית היא מייצגת. " איריס  אני חושבת שחשוב שהיא לא תהיה סחירה. האלמנט היצרני למען רווח כלכלי , יכול לאבד את העוצמה של הבעה היצירתית.אמנים שמנסים לשלב יוצא להם עבודה   שיקרית. אמנות +  ושילוב של מסחר= שקר/ צביעות .  העבודה האחרונה של דוד ריב   שהוספתי לדיון של רעי מייצגת את הדברים הנ"ל  לדעתי.    ----------------------------------------------------------  

   תגובה של איריס

  אבל יש כל מיני סוגים של פוליטיקות.... יש פוליטיקות שונות לכלכלות  שונות. יש פוליטיקות של הון ושלטון,  לכך התכוונתי. אם האמנות רוצה לבטא רעיון פוליטי של תפוצה רחבה, המסחריות עלולה להיות בעוכרה. ולא לכל אמן/נית הנסיון להיות מסחרי פוגם בעוצמת היצירתיות. לחלק כן. 

    איריס009 ‏היום 15:40:איך זה להיות בעכבר? יש הבדל? a--mili ‏היום 16:20:

  אין   הבדל  מהותי , רק שהכל חדש  ,
  והנהגם כל הכוכבים נעלמו, ואת הפוסטים אני עוד צריכה להבין איך מעבירים  מהישן לחדש ,  בנתיים אני מסתבכת עם הבעיות הטכניות. a--mili ‏היום 16:24:"ולא לכל אמן/נית הנסיון להיות מסחרי פוגם בעוצמת היצירתיות. לחלק כן. "  איריס     זה מעניין      יצירה עם מחאה חברתית ומסחר הולכים יחד טוב.?   את יכולה להכניס יצירות או להזכיר שמות של אמנים שאצלם ,    דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     1/1/09 12:40:


   חברים אני אשמח לתגובות נוספות שלכם פשוט

   היו בעיות טכניות עם המעבר שלי ל"עכבר קפה" , זהו הסתדרו כל הבעיות , ועכשיו אני עכברה מן המניין.