עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  ';

  האולימפיאדה שלי

  סליחה שהברזתי

  13 תגובות   יום שני, 6/5/19, 03:17

  אני מצטער, אני ממש ממש מצטער, לא בגלל שאני קנדי שרגיל להגיד "סליחה" מינימום מאה פעם ביום, אלא כי באמת אני רוצה להתנצל בפניכם, אלה שקוראים ואלה שכבר לא, כי פשוט הברזתי לכם ככה לחודשיים, מבלי להודיע מראש, מבלי להסביר, ומבלי לתת הודעה "לקוראינו". סתם חתכתי, נעלמתי, הורדתי רגל מהגז, פשוט כי ככה בא לי, ככה התחשק לי, ככה הרגיש לי נכון. אחרי הביקור בלוס אנג'לס פשוט נבלעתי בטירוף העבודה והחלטתי לתת מנוחה לבלוג. כי בפעם הראשונה בחיי, אני יכול לעשות מה שבא לי, זה לא הגיע בקלות השלב הזה, זה לא נחת עלי ככה פתאום, לא זכיתי בלוטו ואני עדיין צריך לעבוד קשה לפרנסתי. אבל אשרי שזכיתי להגיע למקום הזה, וונקובר, שבו אין שום מחויבות לאומית, עירונית, או דתית גדולה מהחיים. כל מה שהם רוצים זה שתהיה כמו דון קישוט בשיר הישן של אריק איינשטין, "תשלם את המיסים בזמן", כל השאר זה פריבילגיה. זה מקום של אתגרים אישים, אין מסגרת לוחצת, אין חברה תובענית, אין שכנים חצופים, יש שקט לעשות מה שבא לך, איך שבא לך ומתי שנוח לך. פתאום באביב הזה, נפל עלי השקט הגדול. היה סבבה, אבל סליחה שהברזתי. 

  https://www.businessinsider.com/why-smart-people-should-spend-less-time-with-friends-2016-7?r=UK  

   

  **

  עקבתי מרחוק אחרי מערכת הבחירות בישראל, ותסלחו לי מראש על הווידוי, בפעם הראשונה הרגשתי הקלה גדולה שאני לא שם. לפני כמה שנים הביאו לנו איזה דובר מטעם משרד החוץ הישראלי שנשא דברים ב JCC והסביר לנו שהכי טוב לתאר את ישראל בפני אנשים זרים בתור "אנרגיה יצירתית וחיובית". מה אני אגיד לכם? אם לוקחים כמה צעדים אחורה ומסתכלים על תהליך ההתבהמות של השיח הציבורי ועל האווירה האלימה וגסת הרוח שמסתובבת בכלי התקשורת, אתם יותר דומים לחור שחור, מאשר לאנרגיה יצירתית וחיובית. אני מאוד אוהב לשמוע את הסיפורים האלו על איך "ישראל נמצאת במצב הטוב ביותר אי פעם". מה שאותי מדהים זה איך אנשים שנאחזים בספר הספרים, בתנ"ך הקדוש, בתור אסמכתה לחיים שלהם, איך האנשים האלו לא רואים ששנאת אחים שוב אוכלת את עם ישראל מבפנים. אני לא נביא ולא מגיד עתידות, אני סתם אחד שפעם היה אכפת לו, והיום הוא מעדיף להעביר את ימיו בשקט, לחופי האוקיאנוס הכחולים, מדווש על האופניים מבלי לתת דין וחשבון לאף אחד, בלי קשר מאיזה מפלגה הוא. שנאה זה סרטן, ואלו אוכלים אותך מבפנים, אז תסלחו לי שאני בוחר באהבה, זה יותר קל ומרגיש יותר נכון. ומי שלא מתאים לו, שילך לשתות מהים של עזה.

  https://www.bicycling.com/training/a20029633/8-ways-cycling-will-make-you-healthier/  

   

  **

  האמת היא שיש קנדים שלא אוהבים את האבחנה שלי שמדובר ב"אנשים שלא אכפת להם מכלום", זה יותר מדי גורף. לא מדובר בעם של ניהליסטים מוחלטים. כן אכפת להם משמירה על איכות הסביבה ועל כדור הארץ, אבל זה בא הרבה אחרי השאלה: האם יהיה להם מספיק כסף ללכת לפאב בסוף השבוע, או לאיזה סרט או מועדון, כדי להיות סוציאלי וחברתי. כי משחקי סופטבול באמצע השבוע זה לא מספיק. כי להיות שייך לאיזה מועדון של קריאה / כתיבה / סרטים / חובבי תה טיבטי / יוגיסטים כל זה לא מספיק. מה הטעם לעשות יוגה אם אי אפשר לשתות יין עם חברים ביום שישי בערב. אלו האנשים שאני עובד איתם, וחולק איתם את אותה פיסת קרקע, אין לי בעיה עם זה. לפחות אין בהם שנאה אימה וזעם. לפעמים יש קצת לחץ עם הכסף, אבל גם עם זה לומדים להסתדר. כל אחד בדרכו. אם עבדת מספיק שעות, תוכל לקבל אבטחת הכנסה מהמדינה, ישירות לחשבון הבנק, פעמיים בחודש. יש לכם ילדים? תקבלו קצבה חודשית ישר לבנק, כל 20 לחודש. פעם בארבע חודשים כולם מקבלים החזר מע"מ, ישר לחשבון הבנק. אלו תנאי לוקסוס, אפילו אם לא מדובר בסכומים גבוהים, עצם העובדה שזה תמיד מגיע, תמיד בזמן, ואתה לא צריך להתווכח או לריב עם אף אחד בשביל לקבל את המגיע לך, זו איכות חיים, שקצת קשה להסביר אותה לאנשי הריב והמדנים. מה שכן, כשהשבוע "הסימפסונים" ביקרו בקנדה, בפרק מהעונה החדשה, היו קנדים שנעלבו בשם תושבי ניופאונדלנד – שעדיין מתעקשים להרוג תינוקות של אריות ים כחלק מאיזו מסורת של שבטי הילידים – אז "הסימפסונים" קראו להם "ניופי'ז סתומים", ביג דיל, בתכל'ס, צודקים.

  https://nationalpost.com/entertainment/television/simpsons-take-shot-at-ottawa-senators-in-canadian-themed-episode-2  

   

  **

  כשאתה משוחרר מדאגות לאומיות ודתיות אתה יכול להתפנות למה שבאמת חשוב בחיים, אתגרים אישיים. כל אחד והאתגר שלו, כל אחד והחיים שלו. אסור לאף אחד לצפות שאנשים יצטרפו למסע שלו, כי לכל אחד יש מסע אישי, ולפעמים, גם אם אנשים עוסקים במקצוע דומה ובאותה התעשייה, יש להם מטרות אחרות ורצונות שונים. על אחת כמה וכמה שמדובר באנשים שחיים בתעשיות אחרות. אנשים אוהבים להריע למנצחים, אבל אם הייתם שואלים לפני שנה, אף ישראלי לא היה מכיר את הבמאי גיא נתיב, שזכה לפני חודשיים באוסקר. גם על סילבן אדאמס, לא הרבה שמעו, עד לפני חודשיים כשיורש המיליונים היהודי שהיגר לתל אביב מטורונטו ב 2015, הכניס את היד לכיס ושילם מיליון דולר כדי להביא את מדונה להופעה של שני שירים במהלך האירווויזיון בתל אביב ב 16 למאי. הידיעה הזאת עוררה תגובות באתר של "הנשיונל פוסט", בעיקר ממתנגדי הכיבוש הרגילים. מעניין שאת הקנדים לא מעניין בכלל העניין שמר אדאמס הצעיר לקח כסף שאבא שלו הרוויח בעסקי נדל"ן בקנדה, והשתמש בו כדי לקנות לעצמו פרסום בתל אביב, ובסוף הכל הולך לחשבון של גיא עוזרי בבוורלי הילס. ואני לא אתפלא אם אדאמס יצהיר על התשלום בתור הוצאה מוכרת בדו"ח המס הבא שלו בקנדה. ומה שמדהים הוא שעל זה הקנדים אפילו לא חושבים להתרעם, כי זה חוקי וכשר, אפילו שזה עקום ומסריח. לכן, לא צריך להתייחס למה שאנשים אחרים אומרים או עושים, רק להתמקד בעשייה שלך ובמה שאתה אוהב. החיים מאוד פשוטים כשאתה אדם חופשי ומשוחרר. תהנו ממדונה.

  https://nationalpost.com/news/world/madonna-is-performing-at-eurovision-next-month-in-israel-heres-why-thats-controversial  

   

  **

  כמובן שגם לחופש יש דרגות, יש חופשיים יותר ויש חופשיים פחות. אחד האנשים היותר משוחררים על הפלנטה הזאת הוא הקומיקאי סת' רוגן, שההורים שלו נפגשו בתור מתנדבים בקיבוץ בית אלפא, והיום בגיל 37 הוא כבר צבר הון עצמי של 55 מיליון דולר בזכות חוש הומור משובח ועבודה קשה ועקבית בכתיבה והפקה של סרטי קולנוע וסדרות טלוויזיה. לפני שנה וחצי יצא לי לעבוד איתו על פיילוט של תכנית טלוויזיה וזו הייתה אחת החוויות הטובות ביותר שהיו לי בתעשייה המקומית. לפני חודשיים קיבל רוגן, ביחד עם חבר הילדות שלו איוון גולדברג, כוכב בהיכל התהילה הקנדי, הלכתי לטקס כדי להגיד להם "מזל טוב". למי שמגיע, מגיע. עכשיו מתגלגלת בקולנועים הקומדיה החדשה בכיכובו של רוגן, "מה הסיכוי?" (Long shot), ביחד עם שרליז' ת'רון המופלאה. אחד הסודות הגלויים של רוגן הוא שהכול נמצא וגלוי בתסריט. כשהוא אומר "אנשים אוהבים קישוריים תרבותיים לשנות השמונים" הוא עושה את זה כשחברו הטוב אומר לו "תחשוב שזה כמו בסרט "אישה יפה", רק שהיא ריצ'רד גיר ואתה ג'וליה רוברטס". וזה מה שקורה ב"מה הסיכוי?", עיתונאי אידיאליסט ומובטל פוגש את שרת החוץ של ארה"ב שהייתה פעם הבייביסיטר שלו, והיא שוכרת אותו לכתוב את הנאומים שלה. די מהר הם מוצאים את עצמם רוקדים סלואו לצלילי "זו מוכרחה להיות אהבה" של רוקסט, שהיה שיר הנושא של הסרט "אהבה בשחקים" (Top Gun) שאחד מכותבי התסריט שלו היה הישראלי אהוד יונאי ז"ל. התסריט של דן שטרליג ואליבזת האנה לא חוסך ירידות על הוליווד, אמריקה, על טיקוני התקשורת, ועל פוליטיקאים מכל הלאומים. רוגן פשוט לא דופק חשבון, כי הוא יכול. וזה עובד פנטסטי, לא סתם הסרט זוכה לשבחים מכל המבקרים והצופים. קומדיה מעולה, וזה לא דבר שקל לעשות, ממש, ממש לא. פרגנו לעצמכם ערב של כיף. מומלץ מאוד.

  ''

   

  **

  ואם כבר מדברים על ערב של כיף, הרי שיוני רכטר המשובח יגיע להנעים לנו את יום העצמאות ה 71 של מדינת ישראל, בערב יום רביעי (8 למאי) בתיאטרון הצ'אן (CHAN) אשר בגבעת האוניברסיטה. באלט בי.סי מארח שלושה לילות של בלט ישראלי עם מופע של שלושה חלקים הכולל את הכיראוגרפים שרון אייל וגל בכר, סרג' בן נתן, ואוהד נהרין בחמישי, שישי, שבת (9 – 11) בשמונה בערב על הבמה של תיאטרון המלכה אליזבת בדאון טאון. ביום א' (12) פסטיבל הריקוד השנתי של ה JCC מזמין לאירוע השנתי שלו ברחבת המתנ"ס, החל מ 12 בצהרים, עם שוק מציאות, מוזיקה, מתקנים לילדים, דוכני אוכל וכמובן הופעות של להקות מחול המתארחות בפסטיבל. בשעה חמש אחר הצהריים יתארח הבשלן גיל חובב , על בימת ה JCC וידבר על הספר שלו "סוכריות מהשמיים". ברחובות שמחוץ לקהילה שלנו יופיע האייקון הקנדי ניל יאנג עם אלביס קוסטלו בתיאטרון המלכה אליזבת ברביעי וחמישי (14/ 15 ), ואילו שר (CHER) הבלתי נגמרת תסגור את החודש הזה ביום חמישי (30) על הבמה של הרוג'רס ארינה. אל תגידו שהחיים שלכם לא תותים.

   

  **

  בחברה המערבית החופש הוא ערך עליון, עוד מימי המהפכה הצרפתית, אבל גם אם לא כולנו באמת חופשיים לעשות כל מה שבא לנו, עדיין יש רמות שונות של חופש. חלק חופשיים יותר וחלק פחות. מה שבטוח שבשביל חירות אישית האדם צריך לעבוד קשה ובעקביות. הנה קחו למשל את הבלוזיסט המשובח מאט אנדרסן, מניו ברנזויק, קריירת הסולו שלו התחילה ב 2004 והשנה הוא מוציא את התקליט ה 13 שלו, "חצי הדרך הביתה עם הבוקר". כבר הצגתי אותו בבלוג הזה, לפני שנתיים עם שיר נהדר "בואי נחזור להיות ביחד", אבל במקום שבו החירות האישית של כל אחד היא עניין מקודש, אם דברים לא מסתדרים, תמיד אפשר לבחור באופציה השנייה, חופש. השיר "איש חופשי" של אנדרסן, חורך את תחנות הרדיו וערוצי המוזיקה בחודשים האחרונים, ואני מביא לכם אותו כאן בכיף. שום דבר הוא אף פעם לא חובה, מי שלא רוצה, אז לא צריך, תעשו מה שאתם רואים לנכון, כי זה מה שאני עושה. אם לא מתאים, אז לא מתאים, רק שתהיו לי בריאים ושמחים. חג שמח חברות וחברים.

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (13)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     10/5/19 08:32:

   צטט: איציק אביב 2019-05-08 09:34:21

   קנדה נהדרת אבל לי יהיה מעניין רק בישראל. תעשה חיים וחג שמח.

   כל אחד וכוס התה שלו, חג שמח איציק!

     8/5/19 09:34:
   קנדה נהדרת אבל לי יהיה מעניין רק בישראל. תעשה חיים וחג שמח.
     8/5/19 07:25:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2019-05-07 20:46:28

   בינתיים רק שתדע - יש כאן המון אנשים עושי ו"חורשי טוב", מתנדבים וגם בחשאי, מה שרע הוא הפוליטיקה, השיסוי והקיטוב המלאכותי בין "מחנות" שבעצם אינם ניצים וגורמים אינטרסנטים המלבים את האש ...

   שמח שחזרת להשלים את התגובה, ואולי גם ירד לך הסעיף. אף אחד לא מטיף, זכותי להביע את דעתי, על איך הדברים נראים מכאן. אין לי בכלל ספק שיש המון טוב בישראל, אנשים נפלאים ומצוינים בכל שדרות החברה. שיהיה לך יום עצמאות שמח.

   בינתיים רק שתדע - יש כאן המון אנשים עושי ו"חורשי טוב", מתנדבים וגם בחשאי, מה שרע הוא הפוליטיקה, השיסוי והקיטוב המלאכותי בין "מחנות" שבעצם אינם ניצים וגורמים אינטרסנטים המלבים את האש ...
   תראה. קראתי (ביינתיים) עד האמצע וחדלתי כי "עלה לי הסעיף". אינך יכול ואין זה הוגן בכללנשתטיף - מבחוץ. ואולי ארחיב - בתכתובת אישית. אם אצליח אשוב לקרוא...
     7/5/19 08:13:

   צטט: באבא יאגה 2019-05-06 22:00:54

   נסלח ואפילו נקנא בזה: זה מקום של אתגרים אישים, אין מסגרת לוחצת, אין חברה תובענית, אין שכנים חצופים, יש שקט לעשות מה שבא לך, איך שבא לך ומתי שנוח לך. פתאום באביב הזה, נפל עלי השקט הגדול. ובזה שלא היית פה בתקופת הבחירות וגם עכשיו אחריהן. מה שנקרא במקומותינו, ב"סבב" הזה.

   כן, מבין לגמרי. האירוניה היא שזה העם שאומר על עצמו שהוא לא אוהב להיות פראייר.....איזו בדיחה. חג שמח באבא

     6/5/19 22:00:
   נסלח ואפילו נקנא בזה: זה מקום של אתגרים אישים, אין מסגרת לוחצת, אין חברה תובענית, אין שכנים חצופים, יש שקט לעשות מה שבא לך, איך שבא לך ומתי שנוח לך. פתאום באביב הזה, נפל עלי השקט הגדול. ובזה שלא היית פה בתקופת הבחירות וגם עכשיו אחריהן. מה שנקרא במקומותינו, ב"סבב" הזה.
     6/5/19 20:30:

   צטט: bonbonyetta 2019-05-06 18:08:08

   *

    

   שמחה בשבילך שעשית "חתך" חד לחודשיים, כנראה שהיית זקוק לזה,


   שמחה שגם חזרת, בהחלט, ושאתה שוב כותב, מקווה שגם תבקר חברים ותגיב.


   והכי אהבתי את האבחנה שלך שהקנדים לא אוהבים:

   "אנשים שלא אכפת להם מכלום"

   לא רק הקנדים לא אוהבים, אף אחד לא אוהב לראות את עצמו בצורה כזו.

   אהבתי את האבחנה, ובהחלט יש כאלה, ובהחלט יש חברות ומדינות שלמות כאלה ללא הכללה.  אל שטב השאלה יחסית למה ולמי....

   יש אנשים ויש אנשים, הישראלים יותר מעורבים, צריכים לדחוף לך את הדעה שלהם על כל דבר ועניין.

   הקנדים פחות, זה הבדל תרבותי גדול. אשתדל לבקר ולהגיב גם אצל החברות והחברים, תחת מגבלת הזמן והמרחק.

   תודה שביקרת, שמח לראותך.

     6/5/19 20:25:

   צטט: תכשיט 2019-05-06 17:48:23

   שמח אצלכם... :))

   משתדלים....את יודעת, יש מוניטין שצריך לעמוד בו. :)

     6/5/19 18:08:

   *

    

   שמחה בשבילך שעשית "חתך" חד לחודשיים, כנראה שהיית זקוק לזה,


   שמחה שגם חזרת, בהחלט, ושאתה שוב כותב, מקווה שגם תבקר חברים ותגיב.


   והכי אהבתי את האבחנה שלך שהקנדים לא אוהבים:

   "אנשים שלא אכפת להם מכלום"

   לא רק הקנדים לא אוהבים, אף אחד לא אוהב לראות את עצמו בצורה כזו.

   אהבתי את האבחנה, ובהחלט יש כאלה, ובהחלט יש חברות ומדינות שלמות כאלה ללא הכללה.  אל שטב השאלה יחסית למה ולמי....

    

     6/5/19 17:48:
   שמח אצלכם... :))
     6/5/19 08:44:

   צטט: א ח א ב 2019-05-06 08:19:29

   עצמאות שמחה :-)
   תודה אחאב!
     6/5/19 08:19:
   עצמאות שמחה :-)

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין