עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  ';

  האולימפיאדה שלי

  מתי כבר אוקטובר יבוא

  10 תגובות   יום רביעי, 26/9/18, 08:50

  הימים הם ימי הסתיו, תערובת משגעת של גשמים כבדים וימי שמש משגעים עם אויר נקי וחמים שמוציא את תושבי וונקובר לרחובות, לשאיפות אחרונות של שמש לפני אפילת החורף. אלו הימים שבהם אנחנו מצלמים סרטי חג מולד עבור רשת הטלוויזיה הולמרק, שמשדרת סרט חג מולד חדש מדי ערב בדצמבר. אלו לא הפקות קשות או מורכבות במיוחד והסיפורים הרומנטים מאוד בסיסים. מבחינתנו סרטי חג המולד בעיקר מייצרים עבודה ואפשרויות לקידום מקצועי לאנשי התעשייה. אחד האתגרים שהסרטים הללו מייצרים הוא מציאת אתרי צילום יחודיים, לפי דרישות התסריט – כי פעם הפרובינציה שלנו היא מרילנד ופעם קולורדו או ניו יורק או אוהיו, וונקובר היא הכל חוץ מוונקובר. עיר זיקית.  

   

  **

  כתוצאה מכך יוצאות הרבה הפקות מחוץ למרחב העירוני אל העיירות הקטנות והציוריות ברחבי הפרובינציה ושם נתקלים באנשים שלא תמיד מכירים את הכללים. כך הגיעה אחת ההפקות הללו אל החדשות השבוע עם סיפור על זוג מעורב (הוא לבן והיא אפריקאית-קנדית) שהוזמנו לשמש כנציבים בהפקה של סרט בעיירה גיבסונס, בצפון מערב בי.סי. לסלי הוראט, תושבת העיירה, הופיעה בסצינה אחת בתור קהל, אבל כאשר חיפשו זוגות שיעמדו מאחורי עץ האשוח דחה אותה אחראי הניצבים בטענה שהולמרק לא אוהבת להראות זוגות מעורבים על המסך. מכאן נולדה סערה תקשורתית זוטרה, כאשר כל המעורבים בערוץ ובהפקת הסרט הספציפי הזה מיהרו לדחות את ההאשמות. אבל כפי שמצוין בכתבה עובדים רבים בתעשיה שמנועים לדבר, הן מחשש לאובדן עבודה והן בשל הפרת חוזה, יודעים ומכירים את הדרישה הזאת של הולמרק, שמאפיינת את כל ההפקות: לבנים עם לבנים, שחורים עם שחורים, אסייאתים עם אסייתים. לערוץ הולמרק יש 85 מיליון מנויים משלמים, רובם באזור חגורת התנ"ך האמריקאית שבה רואים את העולם הפוך מבריטיש קולומביה הסופר ליברלית, הפרובינציה שאוהבת לחבק את כל ההזויים. ככה נולדים קונפילקטים אמיתיים, האלמנט שבאמת חסר בסרטי הקיטש של הולמרק.

  https://globalnews.ca/news/4483486/hallmark-movie-bc-interracial-couples/

   

  **

  מחוץ לעולם הסרטים מתמרקת הפרובינציה לקראת הבחירות המונציפליות שמגיעות ב 20 לאוקטובר. כמובן שהמרוץ המסקרן ביותר הוא בוונקובר שבה כבר הכריזו הפרשנים הפוליטים הולך להיות המרוץ ההזוי ביותר בהיסטוריה העירונית. וונקובר עדיין משתמשת בשיטה פוליטית משנת 1930, שבה חברי מועצת העיר נבחרים והם בוחרים את ראש העיר. בעשור האחרון הנהיג את העיר גרגור רוברטסון ממפלגת ויזון (שאינה מסונפת למפלגות ארציות) שמחזיקה באג'נדה שמאל-ליברלי. רוברסטון הודיע כי לא ימשיך בתפקיד וכעט מתמודדים על הכיסא שלו 21 תושבים שרובם אלמונים לקהל המצביעים. בנוסף מתבקשים ההולכים לקלפי להצביע לנציגי מועצת העיר, רשות הפארקים ומועצת בתי הספר, כך שבטופס תמצאו עוד 71 שמות שאתם לא מכירים. המתמודדים חורשים את השטח כדי להגיע למצביעים וכך מצאתי את עצמי באותו השולחן עם המתמודד הקטור ברמנר, ממפלגת יס וונקובר, בארוחת ראש השנה של הכולל. בניגוד למתמודדים אחרים, הקטור הוא חבר מועצת העיר ומכיר את קבלת התהליכים בעירייה, כמו כולם הוא מבטיח לתקן את משבר שוק הדיור העירוני ויש לו גם תוכנית מעשית: להפשיר נכסי עיריה בשווי של 1.5 מיליארד דולר לטובת בניית דיור בר השגה. איחלתי לו שנה טובה ובהצלחה. השבוע הוא עלה לכותרות אחרי שחברת בניה גדולה הציבה שלטי חוצות שתומכים בו מבלי ידיעתו ורשותו. בחירות הזויות כבר אמרנו?

  https://globalnews.ca/news/4479213/developer-funded-billboards-vancouver/

   

  **

  ואם כבר בחירות בעיריית וונקובר אז כמובן שאי אפשר בלי המועמד/ת של מפלגת "כל ההזויים עלי", שאם באמת היו מקימים תנועה פוליטית ומצליחים להתאסף במקום אחד באותה השעה היו יכולים להשיג רוב מוחץ בעיר הזאת. אנג'לה דאוסן היא אישה טרנסג'נדרית שמוכרת בעיר בתור "רולר גירל", היא משייטת ברחובות על הגלגליות שלה לבושה בוורוד זרחני והשנה אפילו זכתה בתביעת פיצויים נגד המשטרה המקומית בסך 15 אלף דולר. "רולר גירל" מוכרת כמעט לכל מי שחי כאן יותר מכמה שנים ועכשיו היא נרשמה כמתמודדת במירוץ לראשות העיר, בלי פלטפורמה אמיתית ולמרות טענות כי בעברה ישבה 10 שנים בכלא בוויניפג על הריגה של קשיש בן 64, ודיווחים כי בוונקובר אושפזה מספר פעמים באגף לחולי נפש בבית החולים סנט פול, היא השיגה את 2000 החתימות הדרושות כדי להיכנס למרוץ ויש לה סיכוי להיבחר למועצת העיר, מציאותי לגמרי. זה המקום ואלו הם תושביו. כל ההזויים עלי.

  http://dailyhive.com/vancouver/vancouver-roller-girl-confirms-running-mayor-2018

   

  **

  וונקובר לא לבדה בעניין הזה, השבוע יצאה הטלוויזיה הלאומית של קנדה עם תחקיר מיוחד על תוכנית ההגירה של מחוז קוויבק (דובר הצרפתית) שהוא המחוז היחיד שעדיין מפעיל מסלול מיוחד למהגרים עשירים שמעוניינים להכנס לקנדה. המועמדים במסלול צריכים להוכיח הון עצמי של 2 מיליון דולר ולהלוות לממשלת המחוז 1.2 מיליון לחמש שנים ללא ריבית. הממשלה משקיעה את הכסף בהלוואות לעסקים קטנים במחוז. ברם, התחקיר גילה כי פקידי הממשלה עבדו תחת לחץ עבודה כבד ולא יכלו לסנן כראוי את הנכנסים, שרבים מהם חשודים כמי שהונם נעשה בפלילים או משתמשים במסלול להלבנת הון. עשרות אלפי אנשים נכנסו לקנדה באמצעות התוכנית שפועלת מאז 1986. מסלול פדרלי דומה נסגר ב 2014, אך המסלול של קוויבק עדיין מאשר 1900 ויזות מדי שנה ואשתקד נכנסו דרכו כ 5000 מהגרים לקנדה, שני שליש מתוכם מסין. התחקיר גילה כי 90 אחוז מהנכנסים דרך התוכנית גרים בבריטיש קולומביה ואונטריו, ולא בקוויבק, וכי קיימים כשלים רבים אחרים בתכנית שמאפשרים לגורמים שלילים להכנס למדינה. הנושא יעמוד במרכז הבחירות המחוזיות בקוויבק החודש, וצפוי להישאר בכותרות הרבה אחרי הסתיו, כי רק העונות משתנות, לא האנשים. https://www.cbc.ca/news/canada/quebec-immigrant-investor-program-civil-servants-1.4830231

   

  **

  השבוע יוצאת לדרך המהדורה ה 37 של פסטיבל הקולנוע הבינלאומי של וונקובר. קטן יותר ופחות טרנדי מטורנטו, אבל עדיין אחד הפסטיבלים הגדולים בצפון אמריקה. יוקרנו בו 154 סרטים עלילתיים ארוכים, 120 סרטים קצרים, 61 סרטים דקומנטרים, 18 בכורות עולמיות, 41 בכורות צפון אמריקאיות ו 47 בכורות קנדיות, בסך הכל ישתתפו בפסטיבל סרטים מ 55 מדינות. מי שרוצה לראות את התוכניה המלאה מוזמן לבקר באתר https://www.viff.org/Online/default.asp  

   

  **

   

  את ישראל ייצגו שני סרטים דקומנטרים, סרט עלילתי אחד ושני סרטים קצרים. יותר מאשתקד. בדוקו תמצאו את "יומני אוסלו" של דניאל סיון ומור לושי (28.9 -10:30/ 29.9 – 18:15/ 12.10 – 3:00) ו"בחדר שלי" של איילת אלבנדה (29.9 – 11:00 / 1.10 – 21:15). הסרט העלילתי הוא "אישה עובדת" של הבימאית מיכל אביעד, המספר את סיפורה של אורנה (לירון בן שלוש) אמא לשלושה שמנסה להכנס לעסקי תיווך הנדל"ן ונתקלת בבוס (מנשה נוי) שמטריד אותה מינית. שתי הקרנות הסרט יהיו בכפר הבינלאומי (88 רח' פנדר), (8.10 – 18:30 / 10.10 – 1:45). נתראה שם. https://www.youtube.com/watch?v=rYjZLkwIrFg

   

  **

  בנתיים בקולנוע המסחרי עוד לא התחילו לחמם מנועים לקראת עונת הפרסים, ולהיטים מפתיעים כובשים את המסכים. אחד כזה הוא המותחן A simple favor שתורגם בעברית ל "בקשה מסתורית". סרטו של הבמאי פול פיג ("מסיבת רווקות", "מרגלת") מבוסס על ספרה של דרסי בל הקנדית וצולם באונטריו. סטפני (אנה קנדרינק) היא בלוגרית חנונית טורבו שחיה בעיירה קטנה ופוגשת את אמילי (בלייק ליבלי) המתוחכמת והסטיילסטית שנעלמת באופן מסתורי אחרי שהיא מבקשת טובה קטנה מסטפני. ביחד עם בעלה של אמילי, שון (הנרי גולדינג), יוצאת סטפני לחפש את חברתה הנעדרת. זהו מותחן בידורי, שנון, משעשע ומפתיע. קנדרינק נותנת את השטיקים הקבועים שלה, ובלייק ליבלי היא האמא של כל הבלונדיניות הביצ'יות והפינג פונג בינן לא מסתיים עד מכת הסיום המוחצת. אחלה סרט לדייט או למי שמחפש בידור משובח בערב סתיו קריר. נסו ותהנו.

  ''

   

  **

  כמובן שהחיים נמשכים גם מחוץ לאולמות הקולנוע, ובטח אצלנו בקהילה התוססת. הצגת הילדים "הטרקטור בארגז החול" בעברית עם השחקן אסף אלברשטיין (ע"פ ספר של מאיר שלו) תתארח ביום א' (30.9) בבית הספר תלמוד תורה, באדיבות ה JNF. הכולל יארח חגיגת שמחת תורה ביום ב' (1 לאוקטובר) החל משבע בערב באולם סנט ג'יימס (3214 מערב 10) כולם מוזמנים להרים כוסית ואת ספר התורה. "מקל על ענן" הוא מופע מוזיקלי לילדים בעברית עם ירדן בר כוכבא ועידן אלתרמן שיתארחו ב JCC שלנו ביום ד' (3.10) החל מחמש אחה"צ. הזרוע הפוליטית של הפדרציה היהודית תארח מפגש עם המועמדים לראשות העיר וונקובר ביום ד' (4.10) החל משש בערב בבית הכנסת "בית ישראל" (989 מערב 28), מספר המקומות מוגבל, הזמינו מקום ב CJAPC. ערב שירה בציבור באווירה סתווית עם מרים ב. וחברים, ביום א' (21.10) החל משבע בערב ב JCC. הסופר והשף הישראלי יותם אוטולנגי יתארח בפסטיבל הסופרים הבינלאומי של וונקובר עם ספרו "פשטות", יום רביעי (31.10) 7:30 בערב בגרנוויל איילנד, ע"פ אתר הפסטיבל כל הכרטיסים לאירוע אזלו. קורה כאן לפעמים.

   

  **

  בנתיים עשיתי תאונת דרכים ראשונה בחיי, לא משהו רציני, רק דפיקה קטנה בטמבון. אני שחורש בלילות הרטובים את הכבישים החשוכים בדרכי אל ובחזרה מכל מיני אתרי צילום נידחים, חטפתי אותה דווקא בלב העיר, שלוש דקות מהבית. כולם בריאים ושלמים, רק האוטו בשיפוצים במוסך, בהחלט תחושה מוזרה, כי אני נהגתי על טרקטורים ומלגזות מגיל 13 בכפר, ובצבא הסעתי ג'יפים על המים בתור מדריך נהיגה מבצעית, ובשלושים שנות נהיגה על הכבישים מעולם לא קרה לי כלום, ודווקא עכשיו, התנגשתי עם איזו סינית הזוייה שלא מדברת אנגלית ובלי רשיון נהיגה קנדי, לך תבין סימנים מלמעלה. אבל איך שרה לנו התגלית הלאומית, דז'ירה דאוסון, מוויט רוק, זוכת "הכוכב נולד" של רשות השידור הקנדית, "איכשהו אני יודע, שבסוף אהיה בסדר", רק לשמור על הגחלת ולעבור את אוקטובר (וכל ההזויים) בשלום. תהיו בסדר, אנשים נהדרים, החיים יקרים.

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (10)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     1/10/18 03:56:

   צטט: שטוטית 2018-09-30 15:21:49

   בבוא ספטמבר ואחרי כן אוקטובר

    

   איזו נעימה שיחקת אותה, שטוטית, אשכרה מריחים את הסתיו בין התווים.

   תודה וחג שמח, חברה.

     30/9/18 15:21:

   בבוא ספטמבר ואחרי כן אוקטובר

    

   ''

     28/9/18 22:42:

   צטט: באבא יאגה 2018-09-28 13:23:42

   גם לנו מחכות בחירות בירושלים, אבל אין במי לבחור

   ככה זה פוליטיקה, בחירה בין האפשרויות הפחות רצויות. אל דאגה באבא, לא אלמן ישראל.


     28/9/18 13:23:
   גם לנו מחכות בחירות בירושלים, אבל אין במי לבחור
     27/9/18 17:11:

   צטט: ~בועז22~ 2018-09-26 21:29:29

   לא יודע אם יצא לך לצפות בסדרה הנפלאה על המטבחים השונים באגן הים התיכון אותה הנחה אוטולנגי, אם לא - אני ממליץ בחום.

   תודה בועז, אני פחות בעניין של לבשל ויותר בעניין של לאכול :)

     26/9/18 21:29:
   לא יודע אם יצא לך לצפות בסדרה הנפלאה על המטבחים השונים באגן הים התיכון אותה הנחה אוטולנגי, אם לא - אני ממליץ בחום.
     26/9/18 19:03:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2018-09-26 11:12:10

   תודה על העדכון המפורט. לא נעים לי להזכיר אבל גם אצלנו יש איזו הגר אחת... לקוובק אולי כשלי-הגירה, אבל נדמה לי שאנו "הקטנים" "לוקחים אותה בסיבוב", עם כל מי שהובא בשעתו על ידי מדינה ענייה שאז -בקושי שרדה -והיום יש לו טענות... בדיעבד. תודה מיוחדת להמלצות הקולנועיות (אין כמו האסקפיזם הזה...) עלה והצלח!

   ככה זה עם אנשים, אין מה לעשות. תמיד כיף לראותך כאן, את תאהבי את הסרט הזה, חג שמח!

     26/9/18 17:01:

   צטט: א ח א ב 2018-09-26 10:57:20

   ואצלנו בנס ציונה הקטנה מערכת הבחירות גועשת. ראש העיר יוצא אחרי 25 שנים בתפקיד והמועמדים להחליפו, יכולים לייצג את מפלגת ההזויים בכבוד. איש עסקים חובב צייד, יחצ"ן מסיבות ורס"ר בדימוס.

   וואלה? אלו הם ימי האינסטגרם, כל ההזויים עלינו. מבין לליבך ידידי, שנעבור את זה בשלום.

   תודה על העדכון המפורט. לא נעים לי להזכיר אבל גם אצלנו יש איזו הגר אחת... לקוובק אולי כשלי-הגירה, אבל נדמה לי שאנו "הקטנים" "לוקחים אותה בסיבוב", עם כל מי שהובא בשעתו על ידי מדינה ענייה שאז -בקושי שרדה -והיום יש לו טענות... בדיעבד. תודה מיוחדת להמלצות הקולנועיות (אין כמו האסקפיזם הזה...) עלה והצלח!
     26/9/18 10:57:
   ואצלנו בנס ציונה הקטנה מערכת הבחירות גועשת. ראש העיר יוצא אחרי 25 שנים בתפקיד והמועמדים להחליפו, יכולים לייצג את מפלגת ההזויים בכבוד. איש עסקים חובב צייד, יחצ"ן מסיבות ורס"ר בדימוס.

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין