עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  ';

  האולימפיאדה שלי

  המים זורמים

  10 תגובות   יום שלישי, 8/5/18, 01:26

  זהו מאי כבר איתנו, וונקובר נכנסת לעונת ה 50/50. שלושה ימים קיץ, שלושה ימים חורף. שלגים ראשונים בפסגות ההרים מתחילים להפשיר, המים זורמים בנהרות, ריח של התחדשות באוויר, אביב קנדי. למרות שבמציאות שום דבר לא השתנה. הנה שוב בראש החדשות מככבת העיר סנט ג'ון, בירת הפרובינציה ניו ברנזוויק. תושבי העיר מתמודדים בשבוע האחרון עם נהר שעלה בחמישה וחצי מטר. בתים רבים מוצפים וכך גם צמתים מרכזיות בעיר. תושבי רבים נרתמו למאמץ הקהילתי למילוי שקי חול, בנסיון לייצר חומת מגן. תושבי ניו ברנזויק הם אנשים למודי סבל, רק בצדמבר האחרון הם בילו שלושה שבועות, של חופשת חג המולד, בלי חשמל, במינוס של 15 מעלות מתחת לאפס, בלי לחשב את אפקט הרוח. השדרניות באולפן החדשות של הערוץ הממלכתי של קנדה מהנהנות אליהם בצער ואמפתיה ומיד עוברות לדון בעידכון האחרון מבית המלוכה לגבי החתונה של הארי ומייגן, תודה לכם שם בניו ברנזוויק, מיד נעבור לארמון בקינגהאם לשמוע דיווח על בחירת צבע הפרחים לחתונה המלכותית. ריח של התחדשות, במציאות שבה כלום לא השתנה. איך כתב הגאון המנוח מאיר אריאל ז"ל, "המים זורמים, המים זורמים".

  http://www.cbc.ca/news/canada/new-brunswick/flood-new-brunswick-2018-1.4646141  

   

  **

  כמובן שאין גורלו של שוק גדול כגורלה של מושבה קטנה. בוונקובר מי שרוצה לראות זרימה בנהרות צריך לצאת לטיול בטבע, בעיר עצמה זורם בעיקר בטון. השבוע קפץ אלינו לביקור ראש הממשלה ג'סטין טרודו, שהגיע במיוחד לרגל מסיבת העיתונאים עם סגן נשיא אמאזון שהכריז על רכישת סניף הדואר הישן של וונקובר והסבתו למטה של החברה שמעליו יתנשא מגדל מגורים רב קומות. במסגרת ההסכם התחייבה אמאזון לספק עבודה לשלושת אלפים מהנדסים קנדים. בעריית וונקובר מיהרו לברך על ההסכם וראש העיר גרגור רוברטסון הגיע גם הוא להרים כוסית. היה יום שמש, חדי האוזן שביננו שמעו מרחוק איך בהרים שסביב המים זורמים.

  http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/amazon-vancouver-new-jobs-1.4641765  

   

  **

  גורמים באופוזיציה העירונית הביעו חשש כי תוספת של עובדים בעלי משכורות גבוהות ימתח עוד יותר את שוק הדיור המקומי, שאמנם החל להראות ירידה משמעותית בפעילות אך עדיין לא במחירים. אולי זו הסיבה שהשבוע מיהרו לאשר בעירייה את התוכנית האיכלוס הגדולה של צומת אוקרידג', שכוללת בין היתר את הרחבת ה JCC שלנו וחיבורו לתיכון קינג דיוויד הסמוך, כחלק מקומלפקס ענק הכולל בתי ילדים, בתי קשישים, ומגדלי מגורים לאוכלוסיה עם הכנסות נמוכות ובינוניות. מסביב למצודה היהודית תפתח העירייה את כול השרוול של רחוב קמבי ובסך הכל תעבה את האוכלוסיה היושבת מסביב לקו קנדה של הרכבת הקלה בעוד 32 אלף יחידות דיור, רבע מהן מיועדות לדיור ציבורי. כפי שזה נראה השנה האחרונה של רוברטסון בבניין העיריה תסתמן כחזקה ביותר שלו.

  https://www.straight.com/news/1069471/phase-3-cambie-corridor-plan-approved-vancouver-city-council  

   

  **

  בשבוע שעבר זימן רוברטסון את תא הכתבים המקומיים לבית העירייה כדי לדווח להם על קציר המס הראשון מ"חוק הבתים הריקים" שהוא יזם לפני שלוש שנים. בשיקפות קנדית אופיינית דיווח רוברטסון שעלות הקמת מנגנון המס עלתה 7.5 מיליון דולר (עורכי דין עולים כסף, תשאלו כל פוליטיקאי), מנגנון הגביה השנתי יעלה כ 2.5 מיליון דולר. אבל הקציר הראשון כבר היה שווה את ההשקעה עם גביה של 30 מיליון דולר מ 3300 בעלי בתים שישלמו בממוצע 9000 דולר תוספת מס עירוני. הנישום הגבוה ביותר נאלץ להיפרד מ 250 אלף דולר, לא פחות. נקווה שגם בסינית זה כואב. 5200 יחידות דיור נוספות נמנעו מהקנס כרגע משום כי דיווחו שהן בשיפוצים, בהעברת בעלות, יחידות שאסורות בהשכרה בגלל חוקי ועד הבית, או יחידות שהכריזו עליהן כמיועדות לשימוש כמשרדים. רוברטסון הודה לבעלי הבתים ולמשלמי המיסים. "אם העברתם את הבית לטובת השכרה, תודה לכם שהוספתם למאגר הדירות בעיר. אם החלטתם להשאיר אותה ריקה, תודה לכם על תשלום המס שיעזור לנו לשפר עוד את מצב הדיור בעיר". מעניין יהיה לראות האם התנופה של רוברטסון תביא אותו לכיסא ראש ממשלת הפרובינציה, בדומה למסלול שעשה המנטור שלו, גורדון קמפבל. כך או כך, האיש הזיז הרבה מים בעיר, הרבה מים.

  http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/vancouver-empty-homes-tax-1.4631597  

   

  **

  ההחלטה של ממשלת הפרובינציה לנסות ולהוריד את מחירי הבתים באופן אגרסיבי הולידה השבוע בוונקובר סיפור מעניין. תושבי רחוב רחוב פוינט גריי, שנחשב ליקר ביותר בכל קנדה, יצאו להפגנה נגד "היטל בתי ספר" שאותו מקדם הנציג השכונתי שלהם, עו"ד דיוויד אבי, שמונה לתפקיד התובע הכללי של הפרובינציה. אבי מקווה להוסיף לגבייה 200 מיליון דולר על ידי היטל מדורג על בעלי בתים בשווי של 3 ו 4 מיליון דולר וצפונה מכך. כמאתיים תושבי נזעמים של השכונה היוקרתית נאספו בפארק מקומי וזעקו חמס נגד ההיטל של אבי. כמובן שאל המיקרופונים שלחו את המיליונרים בעל כורחם, למשל, רות, תושבת הרחוב, שסיפרה כי קנתה את הבית שלה בשנת 1973 תמורת 46 אלף דולר, כשהשכונה הייתה רק רחוב צדדי מוכה רוח. היא עבדה כמורה ויצאה לפנסיה אחרי 26 שנים במערכת החינוך, היום באים אליה ממשרד השמאי המחוזי ואומרים לה כי הבית שלה שווה יותר מ 4 מיליון דולר. לאור ההתכנסות של 200 מקהל בוחריו ביצע אבי את הצפוי מפוליטיקאי קנדי, הוא ביטל את הפגישה המתוכננת עם התושבים "מטעמי בטיחות" ונמלט מהעיר בחזרה למשרד שלו בויקטוריה שבאי וונקובר. "ויברח", מה שבטוח. מענייין לראות אם הפוליטיקאי הצעיר הזה, שצמח בתור פעיל זכויות ציבור שמתלונן על המשטרה העירונית, יצמיח שיניים אמיתיות, או שימשיך לטחון מים.

  http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/point-grey-residents-rally-after-david-eby-postpones-school-tax-town-hall-1.4642927  

   

  **

  נסיך קנדי אחר שנמצא בתקופת מבחן חשובה הוא ג'ייסון ריטמן, ילד פלא יהודי ממונטריאול, ו"הבן של". בעשור הקודם הוא נחשב לאחת ההבטחות הגדולות של הוליווד. גם המבקרים וגם הבנקאים אהבו אותו. שלושת סרטי הביכורים שלו "תודה שעישנתם" (2006), "ג'ונו" (2007) ו "תלוי באויר" (2009) הכניסו יותר מחצי מיליארד דולר, ג'ונו גם הביא אוסקר בכורים לתסריטאית דיאבלו קודי, חשפנית בעברה. אולם בעשור הנוכחי ריטמן מתקשה לשחזר את הישגיו. הוא חזר לעבוד קודי (ועם שרליז ת'רון) בסרט "תקועה" (Young Adult) שלא עשה הרבה רעש, "יום הפועלים" שלו מ 2013, עם ג'וש ברולין וקייט ווינסלט, שלטעמי היה סרט מעולה, בקושי החזיר את השקעה. ואילו "גברים, נשים וילדים", התרסק בקופות בסתיו 2014. עכשיו ריטמן מתאחד שוב עם דיאבלו קודי ושרליז ת'רון בסרט "ואז הגיעה טלי" שרץ עכשיו על המסכים. הסרט (שצולם בוונקובר) מספק את הנוסחה המרירה-מתוקה של הצוות הזה. ת'רון היא מרלו, אמא לשני ילדים, אחד מהם עם הפרעת התנהגות, שנמצאת בשבועות האחרונים של הריונה השלישי ומצפה לתינוק לא מתוכנן. החיים שלה נראים כמו הריסות החלום האמריקאי. למזלה אחיה, שהתעשר בעסקים, מפרגן לה "שומרת לילה" (כמעט כמו בבית הילדים בקיבוץ) צעירה חמודה ורחבת אופקים שמספקת להורים טריים לילות של שינה בזמן שהיא משגיחה על הרך הנולד. טלי (מקנזי דיוויס הוונקובראית, התגלית של הסרט), משנה את החיים של כל בני המשפחה כמו "מרי פופינס" מודרנית. הכנות הישירה של "טלי" עלולה להיות חזקה מדי לקהל בצפון אמריקה שרגיל לקומדיות עתירות סוכר. עדיין הקולנוע של ריטמן נשאר אינטליגנטי וקולח, גם כשמתעוררים במיטה רטובה כי הרגע הייתה ירידת מים. אם אתם צמאים לסרט חזק, כנה ומרענן, תזרמו עם טלי, היא תעשה לכם את הערב.

  ''

   

  **

  האביב הגיע וזה הזמן לצאת במחולות, ביום א' (13 למאי), היום הפתוח של פסטיבל הריקוד השנתי שלנו, ברחבת ה JCC יחכו לכם, לאורך כל היום, דוכני מכירות ומזון ועל הבמה יחוללו הנערות והנערים מאורחי הפסטיבל. להקת המאטל הישראלית Orphaned Land מתארחת ביום ג' (15) בתיאטרון הריקשו ברח' הייסטינג, לחובבי הז'אנר. תיקון ליל שבועות במוצ"ש (19) החל משמונה בערב בכולל. ביום א' (20) מסיבת גלידה בכולל בין 11 ל 1 אחר הצהריים. באותו הערב (20) הזמר הישראלי יזהר אשדות בהופעה אינטימית במועדון ANZA החל משמונה בערב באדיבות מועדון התרבות אלפא, שמארח גם את הקומיקאי שחר חסון ביום א' (10 ליוני), כרטיסים לשני המופעים ניתן להשיג באתר של Yossilinks.com. תיסלם, המים זורמים, תזרמו גם אתם.

   

  **

  האמת היא שאני לא יודע למה ג'ני מייהם מטורנטו לא מופיע על הבמות, היא בעסקי המוזיקה כבר כמה שנים, מקליטה, ומוציאה שירים, אבל הדלת לא נפתחה לה עדיין, קורה לפעמים גם לבחורות מוכשרות. אני בכל מקרה נזכר בשיר הזה בימים כאלה של אביב ופריחה. גם אני תוהה "איפה את עכשיו?", מקווה שאת במקום טוב וחם, ושאת זוכרת לשתות מים, כי הקיץ כבר מגיע, ועוד מעט,  יהיה חם. שמרי על עצמך, ואנחנו עוד נשתמע, אנשים נפלאים. רק ימים טובים.

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (10)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     28/5/18 22:10:

   צטט: נומיקן 2018-05-24 22:53:38

   אכן, שיהיו ימים טובים

   גם לך, חברה!


     24/5/18 22:53:
   אכן, שיהיו ימים טובים
     14/5/18 06:14:

   צטט: באבא יאגה 2018-05-13 07:39:24

   כרגיל אהבתי הסקירה, גם אצלנו כבר אמצע מאי והשנה "המים זורמים"

   זורמים, זורמים, בלי עין הרע. שרק יעבור בשלום, ותודה על הביקור!

     13/5/18 07:39:
   כרגיל אהבתי הסקירה, גם אצלנו כבר אמצע מאי והשנה "המים זורמים"
     9/5/18 20:13:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2018-05-09 10:29:22

   אוי, אז הגיעו מים עד נפש גם לחלק הטוב יותר בפלנטה... "נהיה" צפוף בעולם.

   אצלנו בנתיים בסדר, אביב שיגרתי. אבל כן, העולם צפוף, כמו ששרו פעם "הקליק". תודה על הביקור.

   אוי, אז הגיעו מים עד נפש גם לחלק הטוב יותר בפלנטה... "נהיה" צפוף בעולם.
     8/5/18 17:47:

   צטט: דוקטורלאה 2018-05-08 16:06:32

   נהניתי מקטעי הסרטים שהובאו. התפעלתי מהמוכנות של התושבים לפעול למען עצמם ולמען מקומות מגוריהם. התגובה המתקבלת על הדעת היתה חיפוש אחר מקום נוח יותר שאינו דורש מאמץ כה רב.

   "כשאתה קורא בעיתונים, על התפרצות הר געש בסיציליה"....מכירה את השיר? ד"ר לאה.

   אצלנו קהילה זו לא רק מילה ריקה. אנשים עובדים ובעיקר מתנדבים. אלו החיים שהם מכירים.

   "התגובה המתקבלת על הדעת הייתה חיפוש אחר מקום בטוח ושקט יותר שאינו דורש סיכון כה רב", (אפרופו....ישראל)

   תודה על תגובתך. שמח שנהנית.

     8/5/18 16:06:
   נהניתי מקטעי הסרטים שהובאו. התפעלתי מהמוכנות של התושבים לפעול למען עצמם ולמען מקומות מגוריהם. התגובה המתקבלת על הדעת היתה חיפוש אחר מקום נוח יותר שאינו דורש מאמץ כה רב.
     8/5/18 05:43:

   צטט: א ח א ב 2018-05-08 05:37:06

   יוקר הדיור זו תופעה חובקת עולם מפותח. וונקובר לא ממש יוצאת דופן

   זה לא ממש מדויק ידידי, בוונקובר (כמו תל אביב) נוצרו תנאים מיוחדים שהפכו אותה לעיר היקרה ביותר בצפון אמריקה.

   סיאטל נמצאת במרחק שלוש שעות נהיגה דרומה מאיתנו והמחירים בה הרבה יותר שפויים מוונקובר שנכון לכתיבת שורות אלו אין בה אפילו לא בית (פרטי) אחד שהמחיר הרשום שלו הוא פחות ממיליון דולר. זהו כשל שוק, ואצלנו (בניגוד למקומות אחרים) לפחות הפוליטיקאים מנסים עכשיו לתקן קצת. מוטב מאוחר.

     8/5/18 05:37:
   יוקר הדיור זו תופעה חובקת עולם מפותח. וונקובר לא ממש יוצאת דופן

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין