עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  ';

  האולימפיאדה שלי

  במנהרת הזמן

  10 תגובות   יום שלישי, 3/4/18, 11:10

  ושוב זה פסח ושוב אנו מצווים להגיד לבנינו, אפילו כאן, בוונקובר הרחוקה שבה אביב זה מקלחות קרות וארוכות, שהופכות את כולנו לסרדינים במעילי פלסטיק, מה שלא מפריע למהדרין, לעסוק בקדחתנות בהכנות לליל הסדר. לא שאני מאלו, הייתי (בסופרסטור), קניתי, הלכתי. אין לי זמן להכנות, כי כמו בכל שנה, אנחנו בעיצומה של עונת הפיילוטים. החודש שבו מגיעים אלינו שורה של מוצרי צריכה טלוויזיונים שמנסים לרכוש את אמונם של מנהלי הרשתות האמריקאיות. פיילוטים הם חיה מוזרה, אנשים משקיעים כסף פרטי – רק אמריקאים, כמובן, קנדים לא אוהבים סיכונים – מתוך תקווה שהתוכנית שלהם תיבחר ותחזיר להם בריבית דריבית. לנו, האנשים שאמורים להפוך את החזון שלהם למציאות, הפיילוטים מציגים אתגר עצום כי צריך לעשות רושם גדול ומיידי על מקבלי ההחלטות, והדרישות הן גבוהות ולא פשוטות. בסוף השבוע הזה יגיעו שישה צוותים אל קו הסיום, רטובים, מותשים, וחסרי נשימה. ליל הסדר השנה יצא ביום שישי הטוב שמוביל לאיסטר ביום שני, זהו סוף השבוע החופשי הארוך בשנה, משישי עד שלישי. הוא מסיים גם את השבועיים של חופשת האביב בבתי הספר, וגם את עונת הפיילוטים שלנו. אנשים נתנו את כל מה שיש להם, השאירו את האנרגיה והזיעה שלהם על המגרש ומאחורי המצלמה. בעוד חודשיים נדע מי ניצח בקרב על המיליונים ויוכל להמשיך להעסיק אותנו, הקנדים, כדי שנעזור להם להפוך למולטי מיליונרים. מי צריך פרמידות, היום מייצרים מוצרי תרבות עתירי דם סינטטי. העולם לא חי על מצות. אבל ברשימה שבלינק יש אפיקומן ישראלי, חפשו אותו http://deadline.com/2018-the-cw-pilots/  

   

  **

  יש תיאוריה שלמה על איך הוליווד משנה את עורה כמו זיקית בין תקופות של נשיאים דמוקרטים ורפובליקנים. הצופה הממוצע אולי לא מבחין בהבדלים, אבל מי שעוקב בקביעות אחרי התוצרים שיוצאים ומקודמים מבירת הבידור העולמית, יכול לחוש ברוח התקופה. כמו תמיד אצל הרפובליקנים פחד הוא מצרך בסיסי. בצפון אמריקה אומרים שאדם הופך לרפובליקני (או שמרן בקנדה) כשהוא קונה בית, כי אז יש לו רכוש להגן עליו, ולשם כך הוא צריך לרכוש רובה. לא פלא שהחודשים האחרונים מרגישים כאילו נסענו כולנו במנהרת הזמן ואנחנו שוב בשנות השבעים העליזות. בבית הלבן יושב שקרן פתלוגי רדוף וקפריזי שמייצר כותרות על בסיס יומי. מאחורי מסך הברזל יושב הרודן הגדול שמחסל מרגלים בלונדון כמו בספרים של ג'ון לה קארה. רוסיה היא שוב סופה אדומה עולה. השותפה הסמויה של הרוסים, סין, חזרה החודש רשמית להיות דיקטטורה עם החלטת הפרלמנט להאריך את כהונתו של שי ג'ינפינג עד ליומו האחרון. אתם יכולים להיות בטוחים כי מיליוני איכרים מזי רעב קיבלו את ההחלטה בריקודים ברחובות. ומה אצלנו בקנדה? גם אנחנו בחזרה בשנות השבעים, העשור של פייר טרודו, האבא של נסיך קנדה הנוכחי. גם אצל פייר, דיברו על רב תרבותיות, על משלוח של חיילים למשימות שמירת שלום בעולם (קנדה שלחה השבוע כוח משקיפים למאלי), הממשלה משקיעה המון בתוכניות חברתיות ורווחת השכבות החלשות, אבל לא יכולה לעצור את רכבת האינפלציה ואת החוב הלאומי שהולך ותופח בקצב מעורר בהלה. בבחירות הבטיח ג'סטין טרודו כי בתקציב השני שלו החוב הלאומי יקטן לעשרה מיליארד דולר, בפועל הוא תפח ל 18. אולי הנכדים שלו יסגרו את החשבון, אי שם באלף הבא. כשכולנו נוכל לטייל במנהרת הזמן.

  http://www.cbc.ca/news/politics/federal-budget-2018-highlights-1.4552972  

   

  **

  בבריטיש קולומביה הציגה הממשלה המחוזית החדשה את התקציב השנתי שלה, להזכירכם, ממשלת הדמוקרטים החדשים ניצחה את הבחירות וחזרה להנהיג את הפרובינציה לראשונה מ 2001. אחרי שני עשורים של הליברלים פתאום קיבלנו תקציב סוציאלי שמנסה לבלום את הספקולנטים שמריצים את שוק הנדל"ן המקומי אל מחוזות דימיוניים. בין הסעיפים החדשים: מס ספקולנטים על בעלי נכסים שאינם תושבי בי.סי, העלאה של מס רכישת נדל"ן על ידי זרים, מס על מכוניות יוקרה, העלאת המס על רישום העברת נכס. בצד של הגזר נותנת הממשלה בונוסים לפעוטונים בעלי רשיון כדי להקל על הורים צעירים, היא מעלה את קצבת הדיור לגימלאים, ומעבירה את מס הבריאות מהאזרח למעסיקים. את התקציב הציגה שרת האוצר קרול ג'יימס, עובדת סוציאלית ומורה, ופעילה ותיקה של ה NDP, שאחרי שני עשורים במדבר האופוזיציוני זכתה להפוך למקבלת החלטות. בוונקובר מחזיקים לה אצבעות שתוכל להחזיר אותנו אחורה בזמן, לימים שפויים יותר. https://globalnews.ca/news/4035005/11-things-need-to-know-2018-b-c-budget/  

   

  **

  אחרי שהעבירה את התקציב הדהימה ממשלת בי.סי את העולם כאשר הודיעה כי וונקובר לא תשתתף באירוח הגביע העולמי של פיפ"א 2026. היות ופיפ"א מסרבת לנקוב בגובה הערבויות הכספיות שהפרובינציה אמורה לתת. וונקובר – ביחד עם טורונטו, מונטריאול ואדמונטון, היו חלק מהצעה משותפת עם ארה"ב ומקסיקו לארח את אירוע הספורט החשוב בעולם בעוד 8 שנים. ההצעה המשולשת תתמודד מול הצעה של מרוקו בהצבעה גורלית בקונגרס פיפ"א בחודש יוני. כזכור אירח האצטדיון שלנו את משחק הפתיחה ומשחק הגמר של מונדיאל הנשים שקנדה אירחה ב 2015, זהו אותו איצטדיון שאירח את אולימפיאדת החורף 2010, שאחריה הוחלף הגג שלו בעלות של חצי מיליארד דולר. ראש ממשלת בי.סי ג'ון הורגן טען כי אינו מוכן לחתום על "צ'ק עיוור" בשם ציבור משלמי המיסים, זאת למרות שעיריית וונקובר וממשלת קנדה הפדרלית כבר הביעו תמיכה באירוח המשחקים. כמובן שההחלטה עוררה פולמוס תקשורתי וציבורי גדול, אחרי וונקובר גם מיניאפוליס ושיקגו הודיעו כי הן פורשות מההצעה מאותן הסיבות. ימים יגידו האם הורגן מהמר שהמארגנים עוד יחזרו אליו, או שהוא רשם כאן החמצה היסטורית שתרדוף אותו כל ימי חייו. http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/fifa-world-cup-bc-vancouver-update-2018-1.4576581  

   

  **

  גם בלי המונדיאל הזירה הספורטיבית בוונקובר לא תיראה אותו הדבר בחורף הבא. בערב החג נפל דבר, התאומים הנריק ודניאל סדין הודיעו לאוהדי ההוקי בעיר כי הם תולים את המחליקים אחרי 18 שנים רצופות בהן שיחקו במדי הקאנקס. התאומים נבחרו ע"י וונקובר בדראפט 99' במקום השני והשלישי ובילו את כל הקריירה שלהם במועדון. ב 2010 ו 11' הם זכו במלכות שערי הליגה והובילו את הקנאקס למרחק של משחק אחד מזכיה היסטורית בסטנלי קאפ, תואר שבו עדיין לא זכה המועדון בן 48 השנים. הנריק ודניאל לא רק היו סופרסטארים בקליבר של סטיבן ג'ררד או סטיב נאש (שגם לא זכו באליפות) הם היו עמוד השידרה של המועדון, הובילו במנהיגות שקטה מחוץ למגרש ובגאונות טלפטית על הקרח, שניהם עברו את מחסום 1000 הנקודות בקריירה וכל אחד מהם הרוויח 75 מיליון דולר במצטבר. הסדינים הם תורמים קבועים לבית החולים לילדים העירוני ולאירגוני צדקה אחרים. כל מי שחי בעיר קנדית יודע שבלי הוקי קשה להעביר את החורף, אוהדי הקאנקס שבתחילת העשור נהנו מאחת הקבוצות הטובות בליגה, מבלים את השנים האחרונות בתחתית הטבלה, ממש כמו בשנות השבעים המדכדכות. בלי התאומים הקאנקס שוב מוכרים "בחזרה לעתיד", ספק אם אי פעם יראו כאן שוב ספורטאים בקלאסה כזאת. https://www.youtube.com/watch?v=B_58IfFFjoY  

   

  **

  בין מבול סרטי עידן טראמפ שמתחיל להציף אותנו ואחרי ההצלחה הגדולה של אולפני "פוקס סרצ'לייט" באוסקר עם "צורת המים" ו"שלושה שלטים", שולח לנו האולפן העצמאי את הסרט המסקרן הראשון של 2018. "אי הכלבים" הוא סרטו התשיעי של הבמאי ווס אנדרסון והפעם השניה שבה הוא חוזר לאנימצית סטופ-מושן מאז "מר שועל המהולל" (2010). כמו ברוב הקומדיות של אנדרסן ("מלון בודפשט הגדול", "ממלכת אור ירח") גם ב"אי הכלבים" הקצב מסחרר והעיצוב החזותי מדהים. הסיפור מתרחש בעתיד הקרוב ביפן, ראש העיר מגהסאקי, האדון קוביאשי, מחליט כי בשל שפעת ויראלית מדבקת יורחקו כל הכלבים בעיר לאי האשפה הסמוך. שישה חודשים מאוחר יותר יוצא אחיינו של ראש העיר במשימה נועזת להציל את כלבו האבוד ספוטס. העלילה מורכבת ורבת תהפוכות ואנדרסן משתמש כאן בסיפור לכל הגילאים כדי להעביר מסר על תרבות התאגידים ותעשיית התרופות המודרנית, וגם מזכיר לנו כי הכי חשוב זה לשאול "מי אנחנו? ומה אנחנו רוצים להיות?" אלו שאלות אלמותיות שרלבנטיות לבני האדם גם ביציאת מצרים וגם בחגיגות ה 70 . סרט חובה לכל המשפחה. מומלץ ביותר.

   

  ''

   

  **

  כמובן שלא כולם חייבים לנסוע במנהרת הזמן, אפשר גם לצאת למסע עם מועדון המטיילים של ה JCC שמזמין אתכם ביום א' (8 לאפריל) ליום במפרץ האריות. אם אתם יותר בעניין של אפיית בייגל'ס (כעכים) אתם יכולים להצטרף לסדנה של יהודי מזרח העיר באותו היום החל מארבע אחר הצהריים ברוזמרי רוקסאלט (1350 קומרשייל דריב) פרטים בטמפל שלום. ביום שני (9 לאפריל) סדנת משכנתאות עם רינת ויעקב ס. החל משבע בערב ב JCC. טקס יום השואה ביום ד' (11) באולם ווסק ב JCC. טקס יום הזיכרון ביום ג' (17) ב JCC, ואילו חגיגות יום העצמאות ה 70 של מדינת ישראל עם נינט טייב ושלומי שבן, ביום ד' (18) החל משבע בערב באולם ה CHAN בקמפוס האוניברסיטה, כרטיסים בודדים נותרו כאן: https://www.jewishvancouver.com/yh2018  

  הסטנדאפיסט שחר חסון מגיע להופעה יחידה בוונקובר (10.6) לרכישת כרטיסים מוקדמת היכנסו ל yossilinks. בילוי נעים ואביב נפלא לכולכם.

   

  **

  את המונדיאל כנראה שלא נארח אבל בשבוע שעבר אירחה וונקובר את הג'ונו – פרסי המוזיקה השנתיים של קנדה, וכמו תמיד יש דברים שמותירים חותם, כמו למשל שרלוט קרדין, בת ה 23 ממונטריאול, שבגיל 15 כבר התפרסמה כדוגמנית אבל מוזיקה זה הדבר שלה. "הנערה הראשית" שלה חורך את גלי האתר כבר חצי שנה, אז אמנם היא לא זכתה בתואר "תגלית השנה" אבל היא לא תצא לכם מהראש. כי זה קורה דברים כאלו, עם בחורות קנדיות כאלו, שמשאירות אותך תלוי באוויר, בין כאן לשם, בין אתמול למחר, בין חושך לאור, בין שמש לשלג, בין חירות למחויבות. לא קל בגולה. נסו תהנו. אביב שמח חברות וחברים, חגיגות 70 נהדרות לכולכם, תשמרו משואה אחת גם בשבילנו.   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (10)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     15/4/18 10:07:

   צטט: נומיקן 2018-04-12 09:12:49

   נהניתי להריח מקום "אחר". יותר קריר מאשר היורה הרותחת אצלנו בכל רגע. לגבי הפיילוטים - זה נורא ואיום בעיני, צוות אנשים מוכשרים ומסורים אנשים נותנים כל מה שיש להם ויש להם כמה דקות להרשים מישהו אחר. זה כל כך לא פרופורצינלי. בהצלחה.

   בעיקרון את צודקת נומיקן, עולם הקולנוע והטלוויזיה שונה מאוד מצורות אומנות אחרות, יש ליוצרים רק דקות ספורות להרשים את מקבלי ההחלטות, ובדרך להשיג את הכמה דקות הללו, עוברים אלפי שעות של עבודה קשה מאחורי הקלעים של מאות אנשים שנרתמים לרעיון. אבל זוהי תעשיה, ויש לה פן אכזרי, סוג של מלחמת הישרדות. כמעט כמו אצלכם, בלב היורה הרותחת.

     12/4/18 09:12:
   נהניתי להריח מקום "אחר". יותר קריר מאשר היורה הרותחת אצלנו בכל רגע. לגבי הפיילוטים - זה נורא ואיום בעיני, צוות אנשים מוכשרים ומסורים אנשים נותנים כל מה שיש להם ויש להם כמה דקות להרשים מישהו אחר. זה כל כך לא פרופורצינלי. בהצלחה.
     8/4/18 10:04:

   צטט: באבא יאגה 2018-04-07 23:04:09

   תודה רבה על הסקירה, את "אי הכלבים" אראה.

   מומלץ מאוד באבא, קולנוע מאוד אינטיליגנטי.  שמח שנהנית ותודה שטסת איתנו. 

     7/4/18 23:04:
   תודה רבה על הסקירה, את "אי הכלבים" אראה.
     7/4/18 04:26:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2018-04-05 18:25:38

   חגים שמחים לך, תודה על כל השפע הזה, (נו ידעתי שלא קל בגולה, כי לדאבון לב גרתי בה לא מעט, אם כי לא באזורך). נו אם גם לכם שם יש "צורס" אז מה נלין אנחנו במולדת ...

   עזבי בחייך, אצלכם זה "ביזנס אז יוזואל"....:) חג חירות שמח!

   חגים שמחים לך, תודה על כל השפע הזה, (נו ידעתי שלא קל בגולה, כי לדאבון לב גרתי בה לא מעט, אם כי לא באזורך). נו אם גם לכם שם יש "צורס" אז מה נלין אנחנו במולדת ...
     5/4/18 17:53:

   צטט: א ח א ב 2018-04-05 08:53:03

   בין כאן לשם, בין אתמול למחר, בין חושך לאור, בין שמש לשלג, בין חירות למחויבות...חג שמח :)

   תודה רבה אחאב, חג שמח גם לך, בכל מקום בו אתה נמצא.

     5/4/18 08:53:
   בין כאן לשם, בין אתמול למחר, בין חושך לאור, בין שמש לשלג, בין חירות למחויבות...חג שמח :)
     5/4/18 03:02:

   צטט: שטוטית 2018-04-05 02:28:51

   וואללה באמת שהגיע הזמן לנסוע לוואנקובר הפוסטים שלך משכנעים אותי שממש כדאי. אהבתי גם את הקליפ של שארלוט. חג שמח שחר :)

   אל תשכחי להביא מטרייה :) וכן, שרלוט הזאת משהו, חג שמח חברה.

     5/4/18 02:28:
   וואללה באמת שהגיע הזמן לנסוע לוואנקובר הפוסטים שלך משכנעים אותי שממש כדאי. אהבתי גם את הקליפ של שארלוט. חג שמח שחר :)

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין