עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  ';

  האולימפיאדה שלי

  ימי חיינו

  6 תגובות   יום רביעי, 14/2/18, 15:31

  הנה חזרה לחיינו אולימפיאדת החורף, פיונגצ'נג 2018, מה שאומר שהבלוג הזה חוגג 8 שנים מאז נולד ערב פתיחת משחקי וונקובר 2010. משחקי החורף הם לא דבר טבעי לישראלים, ברצועת החול הצרה שלנו מספיקים שלושה ימים של גשם כדי להציף את המקומות הנמוכים. ספורט חורף הוא בר השגה לישראלים מעטים ואלו שיוצאים לחופשות סקי הם בעיקר ברי המזל. אז נכון שהשנה שלחה ישראל מספר שיא של עשרה ספורטאים לדרום קוריאה, עדיין, עבור רוב הציבור אולימפיאדת החורף היא נון-אישיו, אירוע שלא מעניין אף אחד. אין אפילו סיפורים על משתתפים ערבים שמסרבים להתחרות בנו, ממש מדבר קרח. למרות זאת, עבור מי שאוהב סיפורים, האולימפיאדה היא כר נרחב של דרמות וטרגדיות אנושיות מכל הסוגים והמינים. לא פלא שביוון העתיקה הפרס למנצח היה להפוך לאל לארבע שנים, כזה שהמשוררים והסופרים מעלים את סיפור חייו על הכתב. אבל אנחנו באים מישראל, מדינה שאם אתה מביא לה מדליה אולי תקבל קמפיין לבנק. ואם אתה ספורטאי חורף אולי תקבל כתבה בעיתון, אולי אפילו כמה תגובות אוהדות. ככה זה, בישראל אולי לא יודעים מי זה אדם אדלמן או דיוויד גרייבס, אבל בעיתונות הקנדית הם כבר גיבורים. לך תבין קנדים.

  http://nationalpost.com/sports/olympics/army-of-one-how-this-winnipeg-man-helped-get-israels-first-skeleton-racer-to-the-olympics  

   

  **

  לכן, זה לא מפתיע שערב לפני פתיחת אולימפיאדת וונקובר, בעקבות עיצומי ועד הטכנאים, ביטלה רשות השידור הישראלית את המשלחת העיתונאית לעיר שלנו, דורפן דווקא הגיע ולקח לתופעה שמונה שנים לעכל את החוויה הוונקובראית (http://debuzzer.com/dorfan/86572/), אבל בעיקרון, נותרנו כאן כמעט לבדנו, רוני רחמני, נציג "ידיעות אחרונות" בעיר, ואנוכי, אחד שתמיד חלם לעשות סרטים אך מצא את לחמו במקומוני העיר תל אביב. כך נולד הבלוג הזה, אתם מוזמנים לקפוץ לטור הראשון (http://cafe.mouse.co.il/post/1459933/) שהוליד סיקור יומי של המשחקים. עם תום התחרויות והאקסטזה שאחריהם, המשיך הבלוג לספק לכם הצצה אל החיים שלנו כאן, אז נכון שלא תמיד אנחנו מעניינים אותכם, והסיפורים מהאולימפיאדה זכו רק לכמה מאות קוראים, אבל קנדה כן מעניינת אתכם. הנה לאחרונה אפילו נולד בלוג קנדי נוסף באתר" הארץ", (https://images.haaretz.co.il/blogs/osnatitaskoblinsk/1.5743333) כותבת אותו אסנת איטה סוקבלינסקי, בחורה ישראלית שחיה במונטריאול. אתם רגילים לחשוב כי זה יעורר קנאה או כעס אצל מישהו כמוני, אבל סחבק הוא כבר קנדי, וקנדה היא תאגיד, לכן היא לא המתחרה שלי, היא השותפה שלי, והיא כנראה עוד לא מבינה את זה, כי היא חדשה כאן, וזה נהדר, כי אנחנו מדינה של מהגרים, ומאחלים לה הצלחה בדרכה החדשה. והעיקר שיהיה לה מספיק סיפורים לעוד שמונה שנים. כי בכל זאת, אתם יודעים, אנחנו קנדים משעממים. אלה הם חיינו. https://globalnews.ca/news/3983045/canada-no-2-best-countries/  

   

  **

  קנדה היא מדינה עובדת, לא פחות מ 225 ספורטאים שלחה ארץ המייפל לדרום קוריאה, כן, יש אצלנו מספיק שלג קרח ומשאבים להעניק מתקנים וציוד יקר לבני נוער שרוצים לבלות את הימים שלהם במדרונות הלבנים. כן, אלו ילדים עם פריבלגיה, יש להם. אבל זה לא אומר שהם לא קורעים את התחת בשביל להגשים את החלומות שלהם. אני בטוח שגם יזמים היי טק ישראלים עובדים ימים כלילות כדי להגשים את החלומות שלהם, שלא תמיד מצליחים. גם לא כל הקנדים זוכים במדליות, בטח לא מקבלים חסויות או מסעות פרסום, אבל הם כן מקבלים את כל מה שהם צריכים מהמדינה כדי להמשיך ולהתחרות, עד שימאס להם. ככה זה כאן. ב 17 ימי התחרויות ארבעה ערוצי טלוויזיה מכסים את המשחקים לאורך כל שעות היממה, ונושאים אחרים, כמו סכסוכים אתניים אלימים במזרח התיכון, נדחקים לשולי החדשות. אפילו טענות השחיתות נגד ג'יקוב זומה, נשיא דרא"פ הוזכרו בחטף. ראש הממשלה שלנו, ג'סטין טרודו, בילה את השבוע האחרון במסע עסקים בארה"ב, בשבועות האחרונים נרשם שינוי מומנטום במשחק הפוקר שהוא מנהל מול ממשל טראמפ על הסכם נאפטא (בין ארה"ב, קנדה ומקסיקו), טרודו עוד עשוי להציל את הסכם הסחר. בנתיים הוא מתדיין עם בכירי עמק הסיליקון והוליווד. בחור עובד.

  http://www.cbc.ca/news/politics/trudeau-embarks-on-four-day-us-trip-1.4523136  

   

  ** 

  זה לא שאין אצלנו אקשן, רק שזה לא דרמטי ובומבסטי כמו אצלכם. החקלאי הלבן מססקצ'ואן, ג'רלד סטנלי, שירה למוות בקולטון בושיי, אבוריג'ני בן 22, שבא לבקש עזרה בתיקון פנצ'ר, יצא זכאי מאשמת הריגה. חבר המושבעים השתכנע כי למרות הויכוח הקולני בין החקלאי, אישתו ובנו, לבין ארבעת מסיגי הגבול, הכדור שפגע בראשו של בושיי נפלט בטעות מאקדחו של סטנלי. בני שבט הקרי (Cree nation) מקהילת "הפסיון האדום", שהם בני משפחתו של בושיי עוררו גל מחאה גדול בעקבות הזיכוי וטענו לקיפוח ע"י חבר המושבעים שהורכב מאזרחים לבנים בלבד. ראש הממשלה, שרים וחברי קבינט רבים מאוטווה הבטיחו לעזור למשפחה, אך אין בקנדה הליך של תביעה אזרחית, כמו בארה"ב, ורק ערעור לבית הדין העליון יכול לשנות את ההחלטה. בנתיים אגודת החקלאים של ססקצ'ואן הקימה קרן תמיכה פיננסית במשפחת סטנלי, שכמו רבים מחברי האגודה סובלים שנים מגניבות חקלאיות וחבלות ברכוש. אל תחפשו רומנטיקה תחת מרבדי השלג. אלו החיים בפינות הקשוחות של קנדה.

  http://www.cbc.ca/news/politics/boushie-verdict-ottawa-parliament-meeting-1.4530880  

   

  **

  סיכסוך אחר שפרץ השבוע הוא בין שתי הממשלות הסוציליסטיות של הפרובינציות השכנות אלברטה ובריטיש קולומביה. לכם אולי כל הקנדים נראים אותו הדבר, אבל יש הבדלים בין תושבי הפרובינציות השונות. אלברטה היא הטקסס של קנדה, מגדלים בה בקר ושואבים שם נפט, והכל במינוס 20 מעלות. תושבי אלברטה יותר עשירים מתושבי בי.סי, שמאוכלסת בדיירי חוף, מחבקי עצים שמפיקים פסטיבלים ואירועים שמושכים תיירים לנופים המרהיבים של וונקובר. לפני שנתיים בחרה אלברטה לראשונה בתולדותיה רה"מ ממפלגת ה NDP השמאלנית, רייצ'ל נוטלי, מומחית בדיני עבודה, שחוללה מאז בחירתה לא מעט מהפכות וספגה מאות איומים אלימים, 26 מהם אפילו נחקרו במשטרה. לאחרונה פתחה נוטלי חזית מול ג'ון הורגן, ראש ממשלת ה NDP הטרי של בי.סי. הורגן וממשלתו מתנגדים להנחת צינור של תאגיד קינדר מורגן שיוביל נפט מאלברטה לנמל וונקובר. נוטלי הכריזה על מלחמת סחר מול בי.סי, תחילה הושעו השיחות לרכישת חשמל ובשבת היא הטילה חרם על יבוא יינות מבי.סי, שמכניסים 70 מיליון דולר בשנה לשכנים ממערב. הצעד הזה הוביל למשבר לאומי וכרגע מחכים הצדדים שטרודו יתערב בעניין, הורגן רוצה עוד הבטחות לכיסוי הוצאות במקרה של דליפות נפט. בנתיים זוהי מלחמה קרה עם פוטנציאל להתלקחות, רק בלי F-16 בשמיים.

  http://www.cbc.ca/news/canada/edmonton/rachel-notley-news-conference-trade-dispute-b-c-bitumen-1.4532047  

   

  **

  עוד הבדל בין קנדה וישראל הוא שאין אצלנו תרבות של סלבריטאים. יש קנדים שמצליחים מאוד באמנות ובמדיה, אבל זה לא אומר שהם מבלים את הימים שלהם באירועי השקה עם צוותי צילום חנפנים שמלקטים כל הגיג שיוצא מפיהם. קנדי שרוצה להיות סלבריטאי צריך להגר לארה"ב (כמו זה,https://www.instagram.com/p/BfAX5Ucgkox/?hl=en) . אחת כזאת היא השחקנית קים קטרל, 61, שנולדה בליברפול, אנגליה, וגדלה בעיירה קורנטיי שבוונקובר איילנד (כמה ק"מ מבלונדה אחרת, פמלה אנדרסון). קטרל התפרסמה בזכות דמותה של סמנתה ג'ונס בסדרה "סקס והעיר הגדולה" שהביא לה עושר, תהילה וחיים שלווים במנהטן. היא חזרה השבוע לכותרות אחרי שאחיה, כריס, נמצא ללא רוח חיים סמוך לביתו בעיירה קומרוס, אלברטה. קטרל שיתפה את הידיעה ברשת וקיבלה תנחומים מהמעריצים. אבל תגובה אחת הוציאה ממנה אש לא צפויה. קטרל תקפה את שרה ג'סיקה פרקר, השחקנית הראשית בסדרה, לה קראה: "נצלנית שמשתמשת בטרגדיה שלי כדי לשמר את פרסונת "הנערה הטובה" שלה. אמרתי לך כבר בעבר, את לא משפחה שלי, את לא חברה שלי, תמיד היית אכזרית אלי, אז בבקשה תפסיקי עם הנסיונות שלך להפגין סימפטיה כלפי, זה רק מעלה זכרונות רעים". הפוסט התגלגל לעיתוני העולם, אפילו בקנדה התייחסו אליו, כי בכל זאת, סלבריטאית ממנהטן.

  http://nationalpost.com/news/world/kim-cattrall-calls-out-sarah-jessica-parker-for-exploiting-brothers-death  

   

  **

  ואם כבר ניו יורק אז אי אפשר מבלי להזכיר את הגיבורה השקטה של טקס האוסקר שמגיע אלינו ברביעי למרץ. גרטה גרוויג, בת ה 34 מסקרמנטו, קליפורניה, היא האישה החמישית בהיסטוריה שמועמדת לפרס במאית השנה עבור סרטה המצליח "ליידי בירד". גרוויג צמחה בסצינת הקולנוע של ניו יורק בתור המוזה (ובת הזוג) של הבמאי המוערך נח באומבך ("גרינברג", "פרנסיס הא"). "ליידי בירד" הוא סרט הבכורה שלה בכיכובה של סורשי רונאן (ככה מבטאים את שמה, תבדקו בוויקיפדיה) ולורי מטקלף הוותיקה בתור האמא. סרט ההתבגרות האוטוביוגרפי (למרות ההכחשות המתבקשות) מספר על תלמידת י"ב בתיכון קתולי בסקרמנטו שמנווטת בין חלומותיה הגדולים לבין שגרת יומה של אימה (אחות בית חולים מותשת שהזכירה לי את אורלי זילברשץ – בנאי ב"כנפיים שבורות") שמנסה להוריד אותה אל הקרקע. הסרט הופק ב 10 מיליון דולר והפך ללהיט פסטיבלים שגרף 45 מיליון דולר בקופות. רונן זכתה בגלובוס הזהב על הופעתה הקוסמת וגרוויג קטפה את הפרס עבור קומדיית השנה. זהו סיפור פרברים חביב, מעין מכתב אהבה להוריה של גרוויג שלמרות הרקע השונה והקשיים הכלכלים מצאו איך לתמוך בחלומות האמנותיים של הבת המשונה שלהם ועכשיו הם קוטפים את הפירות. אחלה יומית ליום אביב, כך תוכלו להגיד שהדמעות זה בגלל האלרגיות. מומלץ בחום.

  ''

   

  **

  קרני שמש ראשונות של האביב שוטפות את העיר ולוח השנה מציע מפלט מתוגת העננים. במוצ"ש, 17 לפברואר, בשמונה בערב, מפגש ספונטני לישראלים בעיר בפאב דבלין קרוסינג (466 מארין דרייב) גם אם לא נרשמתם בפייסצ'וק, אתם מוזמנים. ביום א' (18) בבוקר, הורים לזאטוטים מוזמנים לשעת סיפור בעברית ב JCC עם "החליל הקסום" מאת שלמה אבס, החל מ 11 בבוקר. ביום ה' (22) מועדון העסקים של הכולל מארח את בראיין סקודאמור, יזם מצליח בתחום המיחזור, החל משבע בערב. פורים של ה JCC ביום א' (25) בעשר בבוקר. בכולל מסיבה לילית ביום רביעי (28) באולם הווסטגראנד (1928 מערב ברודווי), חב"ד מזרח העיר מארחים את הילדים בחמישי (1.3) באולם ההריטג' הול (מיין 3102), ולקינוח מסיבת הפורים של yossilinks.com במועדון ה ANZA ביום א' (4.3) בשמונה בערב, ישר אחרי האוסקרים, זה גם יום ההולדת שלי, אז תבואו להרים כוסית, לחיינו.

   

  **

  בסוף חודש מארס, רגע לפני ליל הסדר, תארח וונקובר את טקס פרסי הג'ונו השנתי של תעשיית המוזיקה הקנדית. המופע יערך ברוג'רס ארינה וינחה אותו הזמר המקומי מייקל בובליי. על הבמה יצעדו מיטב המוזיקאים של קנדה ובין המועמדים ללהקת השנה, גם האולוויס, שנולדו בעיירה הקטנה קייפ ברטון, בנובה סקוטיה. שם גדלה הסולנית מולי רנקין, בת למשפחה מוזיקלית מסקוטלנד, שאספה חברי ילדות ונגנים מהאי השכן, וביחד יסדו את ההרכב שהוציא השנה את אלבומו השני, "אנטיסוצאילסטים". ב 2014 זכה הלהיט שלהם "התחתן איתי, ארצ'י" לשיר השנה בקנדה. זו הזדמנות נהדרת להכיר לכם את השיר הנפלא הזה, לא הכי פמיניסטי, אבל גם המוזה רק רוצה טבעת. אביב נפלא לכם אנשים נהדרים, ושיהיו רק ימים טובים.

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (6)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     24/2/18 17:42:

   צטט: באבא יאגה 2018-02-22 16:49:36

   כרגיל, מעניין, מה יש לומר, עד כדי כך שבא לי שנדמה קצת לקנדה...
   באבא יקרה, את לא הישראליה היחידה שכמהה לקצת שקט כמו אצלנו, אני מבין לליבך, מאחל לכם ימים שקטים עם תום הסערה.
     22/2/18 16:49:
   כרגיל, מעניין, מה יש לומר, עד כדי כך שבא לי שנדמה קצת לקנדה...
     15/2/18 17:27:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2018-02-15 07:34:00

   תודה. בשעה טובה

   תודה לך, ויפה שעה אחת קודם!

   תודה. בשעה טובה
     15/2/18 01:56:

   צטט: שטוטית 2018-02-14 23:28:55

   אז סופסוף נודע לנו איך נולד הבלוג שלך:)

    

   ''

   חחח....עוקבת! חג אהבה שמח שטוטית!

     14/2/18 23:28:

   אז סופסוף נודע לנו איך נולד הבלוג שלך:)

    

   ''

    

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין