עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  ';

  האולימפיאדה שלי

  שאלוהים יחליט כבר

  19 תגובות   יום שישי , 13/1/17, 10:31

  שבוע שלם היינו מתחת לאפס. אפילו הבדיחה שזה מרגיש כמעט כמו חורף קנדי הפסיקה להצחיק את התושבים בוונקובר. אלו שתמיד נהנים לפרסם תמונות של שמש בזמן ששאר הקנדים קבורים בשלג עד לברכיים. רצף גלי הקור שפקדו את העיר לאורך החגים הביא לתחושות לא מוכרות כאן. החוק העירוני מחייב את התושבים לפנות את השלג מהמדרכה המובילה לביתם, אחרת עלולים לקבל קנס. העירייה הציעה לתושבים חלוקה חינם של מלח ים גס, שעוזר להמסת השלג. החלוקה התבצעה בתחנות של לוחמי האש הפזורות בעיר. התמונות שהגיעו משם הזכירו אפריקאים שנאבקים על אורז. המלח חוסל תוך דקות אחדות, ורבים חזרו לבתיהם מאוכזבים. מזל שהשמש חזרה השבוע, אחרת רק אלוהים היה יודע איך זה יגמר.              

  http://globalnews.ca/news/3161889/following-salt-chaos-on-day-1-city-of-vancouver-to-hand-out-new-supply/  

   

  **

  "ציפורי השלג" הם הקנדים שעוזבים את המדינה כשהטמפרטורות צונחות ונודדים אל מקומות חמים יותר. כמובן שצריך להיות בעל אמצעים בשביל להיות ציפור שלג כזו, לא כולם יכולים. אלו שנותרים מאחור יושבים בסלון מכורבלים בשמיכות, בונים פרמידות של טישיו ובוהים במסך בחבריהם הוירטואלים מציצים בחופי מקסיקו וג'מייקה הזהובים. לא תמיד זה קל ונעים. לכן, כאשר הוציא ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו את הציוץ החגיגי שלו לכבוד 2017 תהו רבים מאין מצייץ טרודו. הציוץ לא יצא מאוטווה, ולא משום מקום אחר בקנדה. רק אחרי בקשה של העיתונות על פי חוק חופש המידע, נחשף כי טרודו בילה את חופשת החג שלו באי הפרטי של האגה קאן, המנהיג הרוחני של זרם הישמעאלים בדת האיסלאם. אי שם בבהאמס.

  http://news.nationalpost.com/news/canada/canadian-politics/trudeau-and-family-were-new-years-guests-of-the-aga-khan-on-his-private-bahamas-island

   

  **

  האגה קאן הרביעי (זהו שם תואר כמו האפיפיור או הדאלי לאמה), נולד בשוויץ תחת השם קארים אל חוסייני, הוא בן 80 ויש לו, ול 15 מיליון הישמעאלים שמאחוריו, מערכת יחסים ארוכה עם קנדה. האגה קאן מנהל את קרן ההשקעות של הישמעאלים שקיבלה מימון בשווי של 310 מיליון דולר ממשלת קנדה משנת 2004. בין היתר פועלת הקרן לחינוך והשכלה של נשים וילדים באפגניסטן. האגה קאן הופיע בפרלמנט הקנדי בהזמנתו של ראש הממשלה הקודם, סטיבן הרפר, והוא חבר של משפחת טרודו עוד מתקופת האב, פייר. אגב, הונו העצמי מוערך במיליארד דולר, כולל אי פרטי בבהאמאס. באופוזיציה דורשים לחקור את החופשה של טרודו באי הפרטי של האגה קאן, כמתנה לא חוקית מגוף לוביסטי רשום. הוועדה לניגוד אינטרסים בפרלמנט הקנדי הודיעה כי תבדוק את הנושא. הדוברת של טרודו אישרה כי רה"מ יחזיר את הוצאות הטיסה לנאסאו לקופת המדינה. הפרשנים סבורים שטרודו יקבל הפעם רק "כרטיס צהוב", אבל השמרנים מבטיחים לעורר מהומת אלוהים.

  http://news.nationalpost.com/news/canada/canadian-politics/possible-violation-of-federal-law-as-trudeau-admits-he-used-aga-khans-private-helicopter

   

  **

  בזמן שטרודו עבד על השיזוף הוכנסו כמה מאות עובדי מדינה קנדים לנוהל חירום בעקבות הצינון הקשה שאחז במלכה אליזבת השנייה שהחמיצה את תפילת חג המולד והשנה החדשה עקב מה שהוגדר בארמון באקינגהם כ "הצטננות קשה". כמו שבישראל קיים "נוהל חבצלת" המכין את המדינה ומערכות העיתונים ללוויה ממלכתית, גם בקנדה ישנה שרשרת פיקוד ליום שבו אליזבת השניה תלך בדרך כל בשר. הנוהל מכונה "גשר" והוא כולל שורה של צעדים להעברת השלטון. הנסיך צ'רלס יוכרז באופן אוטומטי בתור מלך קנדה, צ'רלס השלישי. תוך ימים אמורה המטבעה הלאומית להפיק מטבעות הנושאות את דיוקנו של המלך החדש. הארכיון הלאומי יפיץ ברחבי המדינה סרטים שחורים לענידה על השרוול וספרים (שרובם כבר כתובים, אבל לא חתומים) המתארים את חייה של אליזבת. יום הלוויה המלכותית יהיה יום חופש לאומי. רשות השידור תעבור למתכונת מיוחדת, בריטניה תעצור מלכת ונציגי קנדה יצאו להלוויה. כמובן שיש המון עבודת ניירת שצריך לעשות, כראוי לממלכה בירוקרטית ומסודרת. אגב, ביום שאחרי הלוויה יצוצו מחדש תומכי הרפובליקה של קנדה ויחדשו את הדרישה הישנה להתנתק אחת ולתמיד מהכתר. מי יודע, אולי זה באמת יקרה במאה ה 21. כי הרי זו 2017 וכמה אנשים עוד מסוגלים להאמין שמישהו כמו צ'רלס הוא נציגו של אלוהים על פני האדמה?

  http://news.nationalpost.com/news/canada/what-happens-to-canada-should-the-queen-die-the-behind-the-scenes-plans-for-the-death-of-queen-elizabeth-ii  

   

  **

  שאלת האמונה באלוהים עומדת במרכזו של הסרט החדש של מרטין סקורסזה, "שתיקה". 28 שנים לקח לסקורזה להוציא אל הפועל את הפרוייקט השאפתני הזה, שבין החתומים עליו גם מפיק העל הישראלי אביב גלעדי. הסיפור של סקורסזה לא רק בוחן את עוצמתה של האמונה, אלא גם את כוחה של הנפש האנושית ואת רף הסבל והכאב שלה. הסיפור מתרחש בשנת 1640, שני נזירים פורטוגזים (אנדרו גרפילד ואדם דריבר) יוצאים למשימת התאבדות בנוסח "אפוקוליפסה עכשיו", למצוא את המורה הרוחני שלהם, האב פריירה (ליאם ניסן) שעקבותיו אבדו ביפן. המכתב היחיד שהגיע מהאב האבוד מתאר מאבק עיקש ואכזרי של הקיסרות היפנית כנגד המיסיונריות הנוצרית. מאבק שלאורך המסע הולך ומתברר כעימות רעיוני ואידיאולוגי מורכב ועמוק בהרבה ממה שהנזירים הפורטוגזים דמיינו לעצמם. הכוח שמולם מתגלה לא רק באכזריותו המזעזעת, אלא גם במשנה סדורה ורצופה. חלק מהצופים יתקשה להתמודד עם מסכת העינוים שעוברת קהילת המאמינים הקטנה שהפורטוגזים אספו סביבם. בעיני הקיסרות הם רק איכרים עלובים שמוצאים בנצרות הבטחה לגן עדן קסום אחרי שיסתיימו חיי העכברוש של הגלגול הזה. הסרט של סקורסזה מעט ארוך, לא תמיד נוגע ברגש הנכון, ולא תמיד קל לצפייה. אבל הוא כן מעורר שאלות מהותיות על החיים ועל תפקידה של האמונה, והוא בעיקר נותן לקולנוען הענק הזה הזדמנות להתחשבן עם הכנסיה של ילדותו, עם הסרטים של אקירה קורסאווה מנעוריו, ועם יוצרים צעירים ממנו, כמו קווינטן טרנטינו, שיכולים ללמוד כאן איך עושים את זה נכון, אלימות עם כוונה ומשמעות ולא סתם רוע נטול רציונל. זוהי יצירת אמנות חשובה ומסקרנת, הן מבחינה היסטורית והן קולנועית, אבל אם אתם מחפשים ערב מבדר וקליל, זה לא הסרט בשבילכם, כך או כך, לאלוהים של סקורסזה זה לא באמת אכפת.

  ''

   

   

  **

  בכולל מזמינים לארוחת שבת בשישי הזה, (13), החל מ 7:30. ביום א' בבוקר, חומוס אקספרס בהופעת אורח בגאסטאון (342 רח' ווטר) החל מעשר בבוקר. ביום א' (15) בשבע בערב כולכם מוזמנים לערב השירה בציבור של מרים ב. וחבריה ב JCC. הלהיט הקולנועי "ישמח חתני" יציג שנית ביום ג' (17) בשבע ב JCC. בספריה ע"ש וולדמן ב J מזמינים אתכם לסדנת כתיבה יצירתית ביום ד' (18) עם העיתונאית אולגה ליבשין, החל מ 6 בערב. בטמפל שלום מארחים ערב פוקר ופסטרמה לגברים ביום חמישי (19) החל משבע בערב. ארוחת שבת חגיגית למשפחות בשערי צדק עם ד"ר יעל זיגלר, ביום שישי (20) מומלץ להרשם מראש, אלוהים יעריך את אתכם.

   

  **

  הקבוצה הקטנה שלנו סיימה בימים אלו את העבודה על עוד פרוייקט קטן וחמוד, סרט קצר העונה לשם "השחקנית ובעל הבית", פרי עבודה מאומצת של כמעט שנה שלמה, בהתנדבות. שאפו לכל התורמים. אפרופו תרומות, אנחנו בעיצומו של גיוס ציבורי קטן לפרוייקט הגדול והמשמעותי שלנו, "פתק בעץ האלון" הסרט המלא. אחרי 6 הקרנות בפסטיבלים ברחבי אירופה ב 2016, אנחנו רוצים להפיק סרט באורך מלא, ואנחנו צריכים את עזרתכם. תימכו בנו ושתפו עם חברים. תודה רבה רבה. אלוהים יברך אתכם.

  כאן: https://www.jewcer.org/project/nito343334/  

   

  **

  כי כל מה שנשאר זה להמשיך ולזוז קדימה. אבל במקצוע שלנו אי אפשר לבד, ובכלל בחיים, כולנו צריכים עזרה, אתה, את, אני, כולנו, כולל "הנוצות הפראיות" מנשוויל, טנסי, שרק מבקשים, "עזרי לי", כמה פשוט ככה נכון. כי אלוהים לא מבין מה זה לרוץ עם כדור הארץ על הגב. אז שרק תהיו לי בריאים וחזקים, ונתראה בשבתות וחגים.

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (19)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     21/1/17 18:20:

   צטט: philia 2017-01-21 08:39:18

   בהצלחה עם השחקנית ובעל הבית 

   ואת שתיקה אני מתכננת לראות - לא ממש עומדת בקצב ההמלצות שלך אבל זה סרט שאין מצב שאני אפספס גם אם יקח קצת זמן. 

   על פוליטיקה ומזג אוויר אין לנו הרי הרבה השפעה. כפר גלובלי כזה שלעיתים מאכזב יותר ולעיתים קצת פחות

   שבת לא קפואה שתהיה ואחכ שבוע יותר מהרבה טוAב ! }{

    

   תודה רבה, פיליה, נכון שהשם נשמע מסקרן?

   קחי את הסרטים בקצב שלך, כל אחד והחוויות האהובות עליו. ושיהיה שבוע משובח!

     21/1/17 08:39:

   בהצלחה עם השחקנית ובעל הבית 

   ואת שתיקה אני מתכננת לראות - לא ממש עומדת בקצב ההמלצות שלך אבל זה סרט שאין מצב שאני אפספס גם אם יקח קצת זמן. 

    

   על פוליטיקה ומזג אוויר אין לנו הרי הרבה השפעה. כפר גלובלי כזה שלעיתים מאכזב יותר ולעיתים קצת פחות

   שבת לא קפואה שתהיה ואחכ שבוע יותר מהרבה טוAב ! }{

     20/1/17 20:07:

   צטט: באבא יאגה 2017-01-14 17:20:23

   "באופוזיציה דורשים לחקור את החופשה של טרודו באי הפרטי של האגה קאן, כמתנה לא חוקית מגוף לוביסטי רשום.' אופה, גם אתם שם, ברוטוס.?! תודה רבה, מענין כרגיל

   לא אני באופן אישי....אבל כן, לצערנו, גם נסיך קנדה כנראה טעם קצת מהפרי האסור. אנחנו לא נרד כמובן לפרטי פרטים כמו במקומות מסוימים, הוא ייתייצב לחקירה מול ועדת האתיקה, וינזף, ויבטיח לא לעשות זאת שוב. כולנו תקווה שהתלמיד הסורר ילמד את הלקח. לשירותך תמיד. סופ"ש נעים.

     18/1/17 04:16:

   צטט: גלית א' 2017-01-15 17:35:01

   אין לתאר כמה התאכזבתי לשמוע על ג'סטין טרודו. כל-כך חיבבתי והערכתי את ראש הממשלה המתוק שלכם. נראה אותו עכשיו יוצא גבר ואומר: סליחה, טעיתי, לא הייתי צריך לעשות את זה, אני אחזיר כל גרוש וזה לא יקרה שוב. 

    

   ראיתי בשבוע שעבר את הסרט שהמלצת עליו בפעם הקודמת, Lion, שנקרא אצלנו סארו: ארוכה הדרך הביתה. WOW.

    

   אין מה להתאכזב, הוא הודה והסכים לחקירה של ועדת האתיקה, והבטיח לשאת בהוצאות האירוח. הוא לא יתפטר בשביל זה, הפרשה תסתיים בנזיפה. הוא עושה עכשיו מסע מחוף אל חוף בפגישות עם האיש הקטן ברחוב. זה לא יזיק לפופולריות שלו. אגב, שמח שאהבת את אריה, ואם אנחנו בענייני סרטים, פוליטיקה ואכזבות. תזכרי מה אמרה מריסה טומי לראיין גוסלינג בסרט שבישראל נדמה לי נקרא "משחקי שילטון" - "הוא פוליטיקאי, הוא תמיד יאכזב אותך בסוף".

   זה המקצוע שלהם. עם כל הצער שבדבר.


     16/1/17 16:58:

   צטט: --()-- 2017-01-13 23:36:16

   הפוסטים שלך תמיד מעניינים. הפעם הלכתי לחפש יותר מידע על האגא חאן. מצאתי מידע על ההתפצלויות של האיסלאם. מעניין שבכל פעם שהיו מאבקי ירושה, התנועה התפצלה.

    

   שמח להרחיב את אופקייך, אני סבור שכל הדתות המונותאיסטיות עברו כל מיני סוגים של התפצלויות וזרמים. זה אופייני גם ליהודים ולנוצרים. כל עוד דברים כאלה קורים בלי אלימות, זה לא נורא. אולי אפילו מבורך, כי זה מעיד על הרחבת המחשבה. שבוע טוב, חברה.
     16/1/17 08:24:

   צטט: שטוטית 2017-01-13 23:34:00

   שחר יקר :)

   אהבתי את הפוסט

   אהבתי את הקליפ של "הנוצות הפראיות"

   ובאשר למלכה אליזבט, ברור שיש גם אצלכם סוג של תיק חבצלת

   אבל נכון לעכשיו היא מחלימה וגם בירכה את קנדה בתחילת ינואר:

    

   ברור שהיא החלימה, ובנתיים היא כבר רשמה הופעה ציבורית אחת, שרק תהייה בריאה.

   שמח שאהבת את הקליפ, מאוד אוהב לחשוף עבורכם דברים חדשים.

   שבוע נהדר לשחפים בנמל, וגם לך כמובן.

     15/1/17 17:35:

   אין לתאר כמה התאכזבתי לשמוע על ג'סטין טרודו. כל-כך חיבבתי והערכתי את ראש הממשלה המתוק שלכם. נראה אותו עכשיו יוצא גבר ואומר: סליחה, טעיתי, לא הייתי צריך לעשות את זה, אני אחזיר כל גרוש וזה לא יקרה שוב. 

    

   ראיתי בשבוע שעבר את הסרט שהמלצת עליו בפעם הקודמת, Lion, שנקרא אצלנו סארו: ארוכה הדרך הביתה. WOW.

     15/1/17 09:45:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2017-01-13 22:54:36

   גם אצלנו המבול ירד בזעף טרום זמנו והעם עסק במנעמי חיי ראהמ"ש, בקולנוע מוצג "החטאים" המצליח של אבי נשר שאני אישית הייתי מעדנת קצת, אבל על טעם ועל ריח... - כרגע אני תורמת רק מזמני, ומקווה שזה מצב זמני.בהצלחה רבה עם הסרט ובכלל.

    

   אנחנו כמובן עוקבים בסקרנות אחרי פרשת "שתי ציפורים במכה אחת" שמעסיקה אתכם. גשם זה מצוין לחקלאות, אפילו שצבי חושב אחרת. ולגבי "חטאים" הוא הציג בפסטיבל טורנטו אבל לא בוונקובר, ולפי מה ששמעתי מדובר באחת העבודות הטובות ביותר של נשר מאז ומעולם. אני ממתין לו בסבלנות. שבוע מצוין, מכבית.
     14/1/17 21:27:

   צטט: דוקטורלאה 2017-01-13 17:37:14

   תודה על הדיווח אודות הנעשה אצלכם. נראה לי שהשנה יש הפתעות אקלימיות במחוזות שונים. בבירת ארמניה ירד שלג לפני 32 שנים. השנה חזר השלג עם טמפרטורה של 32מתחת לאפס. מה זה? מקרה? נהניתי לקרוא על חוויות התרבות (הסרט) ואני מאחלת לך חורף נעים (עד כמה שאפשר).

   קוראים לזה "התחממות גלובלית" ד"ר לאה היקרה, ודונלד טראמפ טוען שזו "הונאה" בגלל שבמקומות מסויימים בגלובוס נרשמים שיאים של קור. כן, אנחנו בהחלט בפניה של תקופה מאוד מעניינת. תודה רבה ושבוע מצוין.

     14/1/17 19:14:

   צטט: liat62 2017-01-13 13:13:28

   מעניין הפוסט שלך, ובעיקר סקירת הסרט של סקורסזה. הייתי שמחה לומר לבמאי המהולל שאין לי שמץ של אמפטיה לגוף המסואב והאכזרי שנקרא הכנסייה הקתולית, זה שהוליד מתוכו את האינקוויזיציה הספרדית שעינתה ושרפה והביאה למותם מאות אלפי בני אדם באכזריות נוראה, רק משום שלא נמנו ולא רצו להימנות על הדת הקתולית. זו שפלשה לטריטוריות לא לה בחוצפה תהומית, עשתה בהן כבתוך שלה מתוך תאוות בצע ושילטון וכפייה דתית. כך שאם מישהו (במקרה הזה, היפנים) החליט לתת להם לטעום קצת מהתרופה המרה שממנה האכילו את שאר העולם, אין בכך כל רע, ויתרה מזאת, יש בכך הרבה מן הצדק.

   ליאת שלום, בדיוק בגלל זה אנחנו מעבירים את הסיפור הקולנועי באמצעות אינדיבידואל, כי אי אפשר לספר סיפור של ממסד, והצופים גם יכולים להזדהות עם בן אדם ולא עם אימפריה או תאגיד. בכל אופן, האירוני הוא שסקורסזה משתמש בתואר "אינקוויזיטור" ומעניק אותו למענה הראשי של היפנים, כאילו בשיכתוב היסטוריה. אבל אם בוחנים את הסרט לעומק מבינים כי הבעיה של שני הגופים, וגם של מוסדות אחרים בעתיד, היא שאי אפשר לכפות על בני אדם במה להאמין ומה להרגיש. הרוע של היפנים אינו "צודק" או "נכון" יותר מהרוע של הכנסיה הקתולית. זה נבלה וזה טרפה. רק השיעור הוא מה שחשוב.

     14/1/17 17:20:
   "באופוזיציה דורשים לחקור את החופשה של טרודו באי הפרטי של האגה קאן, כמתנה לא חוקית מגוף לוביסטי רשום.' אופה, גם אתם שם, ברוטוס.?! תודה רבה, מענין כרגיל
     13/1/17 23:36:
   הפוסטים שלך תמיד מעניינים. הפעם הלכתי לחפש יותר מידע על האגא חאן. מצאתי מידע על ההתפצלויות של האיסלאם. מעניין שבכל פעם שהיו מאבקי ירושה, התנועה התפצלה.
     13/1/17 23:34:

   שחר יקר :)

   אהבתי את הפוסט

   אהבתי את הקליפ של "הנוצות הפראיות"

   ובאשר למלכה אליזבט, ברור שיש גם אצלכם סוג של תיק חבצלת

   אבל נכון לעכשיו היא מחלימה וגם בירכה את קנדה בתחילת ינואר:

   ''

   גם אצלנו המבול ירד בזעף טרום זמנו והעם עסק במנעמי חיי ראהמ"ש, בקולנוע מוצג "החטאים" המצליח של אבי נשר שאני אישית הייתי מעדנת קצת, אבל על טעם ועל ריח... - כרגע אני תורמת רק מזמני, ומקווה שזה מצב זמני.בהצלחה רבה עם הסרט ובכלל.
     13/1/17 19:46:
   שבת שלום מארץ הקודש
     13/1/17 17:37:
   תודה על הדיווח אודות הנעשה אצלכם. נראה לי שהשנה יש הפתעות אקלימיות במחוזות שונים. בבירת ארמניה ירד שלג לפני 32 שנים. השנה חזר השלג עם טמפרטורה של 32מתחת לאפס. מה זה? מקרה? נהניתי לקרוא על חוויות התרבות (הסרט) ואני מאחלת לך חורף נעים (עד כמה שאפשר).
     13/1/17 17:12:

   צטט: bonbonyetta 2017-01-13 12:49:13

   *

   הצלחת להעביר אלי את התחושה והאוירה בקנדה.

   מה דעתך גם על תמונות מהוואי היום יום והחיים שם?

   אשמח לראות  חיוך

   שלום בונבוניטה, תודה רבה, מדי פעם אני מכניס כאן תמונה לגלריה שלי,

   אבל אני רואה שהחשיפה אליהן היא לא גדולה, ומאוד איטית, היות ואנשים כאן בעיקר צורכים טקסטים.

   ולתוך הטקסט אני לא מכניס תמונות, כי זה מסרבל את תהליך העלה לאתר.

   אבל הבאת נקודה טובה, בהחלט אקח בחשבון.

   תודה רבה וסוף שבוע נעים.

     13/1/17 13:13:
   מעניין הפוסט שלך, ובעיקר סקירת הסרט של סקורסזה. הייתי שמחה לומר לבמאי המהולל שאין לי שמץ של אמפטיה לגוף המסואב והאכזרי שנקרא הכנסייה הקתולית, זה שהוליד מתוכו את האינקוויזיציה הספרדית שעינתה ושרפה והביאה למותם מאות אלפי בני אדם באכזריות נוראה, רק משום שלא נמנו ולא רצו להימנות על הדת הקתולית. זו שפלשה לטריטוריות לא לה בחוצפה תהומית, עשתה בהן כבתוך שלה מתוך תאוות בצע ושילטון וכפייה דתית. כך שאם מישהו (במקרה הזה, היפנים) החליט לתת להם לטעום קצת מהתרופה המרה שממנה האכילו את שאר העולם, אין בכך כל רע, ויתרה מזאת, יש בכך הרבה מן הצדק.
     13/1/17 12:49:

   *

   הצלחת להעביר אלי את התחושה והאוירה בקנדה.

   מה דעתך גם על תמונות מהוואי היום יום והחיים שם?

   אשמח לראות  חיוך

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין