עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  ';

  האולימפיאדה שלי

  שנת השתיקה הגדולה

  24 תגובות   יום שישי , 25/12/15, 00:53

  זהו, החגים כבר כאן, וונקובר כמעט התרוקנה מיושביה הקבועים. את הרחובות מילאו בשבוע האחרון תיירים מארה"ב שניצלו את הדולר הקנדי הנמוך כדי להצטייד בקניות אחרונות לחג המולד. חגיגה צרכנית המונית. בינתיים אין שלג, גם לא בתחזית, למרות המאמצים הכנים של החזאים להבטיח כמה פירורים לבנים ביום החג. ההפצצה הקבועה בכלי התקשורת עשתה את שלה, תושביה האמיצים של בריטיש קולומביה מובילים את הטבלה הקנדית בהוצאה על מתנות, והקמעונים מתמוגגים. הדולר הקנדי צנח ב 17 אחוזים לעומת השכן הירוק מעבר לגבול, והקנדים כבר לא חוצים את הגבול בשביל קניות, זה לא משתלם

  . http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/local-businesses-revel-in-rise-of-retail-spending-as-shoppers-stay-in-canada-1.3373576  

  המומחה בכתבה טוען כי הצרכנים מפגינים ביטחון גבוה בכלכלה הקנדית, ביטחון שמתבטא במכירות לחג. אם יש משהו שלמדתי השנה הזאת, זה שלפעמים עדיף לא להגיד כלום. למה להזכיר בערב החג שהחוב של משקי הבית בקנדה הגיע לסכום מטורף של 1.88 טריליון דולר, עליה של 5 אחוזים בשנה האחרונה, עם יחס חוב של 165% בממוצע למשק בית. כלומר, 1.65 דולר חוב לכל דולר שקיים בנכסים.

    http://www.cbc.ca/news/business/canadians-owe-1-88-trillion-5-more-than-last-year-1.3304110

  אלו הם שיאים של כל הזמנים. אבל עכשיו יש חגים, ויש ראש ממשלה חדש וחתיך, זה הזמן להיות שמחים ונחמדים, וליהנות בשקט מ 12 ימי השלווה של סוף השנה.

   

  **

  כל ההבטחות ממערכת הבחירות הסוערת שעברנו כאן בסתיו, נופלות על קרקע המציאות בימי החורף הקרים. עד שהתפזר הפרלמנט לפגרת החגים למדנו שיעור חשוב בין חלומות למציאות. אחד הרעיונות המרכזים בקמפיין המנצח של הליברלים היה להוציא את המשק ממיתון על ידי העמקת הגירעון הממשלתי. הליברלים אמרו נייצר חוב של 10 מיליארד דולר בכל אחת משלוש השנים הבאות כדי להציל את המשק. אבל כשהתוכניות של הפוליטיקאים פגשו את הפקידים הקפדניים של משרד האוצר הם גילו כי יישום התוכניות שלהם יביאו את קנדה לגירעון של 25 מיליארד דולר. קצת הרבה יותר מדאיג. הליברלים מדברים על צמיחה של 3.5 אחוזים בשנה. הצמיחה ב 2015 עמדה על 0.9 אחוז בלבד. מדאיג. אבל הכי חשוב לשמור על השקט, כמו שהקנדים אוהבים.

   http://www.ctvnews.ca/politics/deficit-could-hit-25b-and-still-honour-liberals-fiscal-anchor-1.2698619

   

  **

  הבטחת בחירות אחרת הייתה להביא 25 אלף פליטים סורים עד לסיום 2015. בינתיים התוכנית נמתחה עד לסוף פברואר, כי המנגנון הבירוקרטי אילץ את הדרג הפוליטי לעמוד בסטנדרטים המקובלים. עדיין מדובר בגל הפליטים הגדול ביותר שידעה קנדה מאז "אנשי הסירות" מויטנאם שנחתו כאן בשנות ה 70'. כל בוקר פותח האזרח את הטלוויזיה ומשפשף את עיניו למראה השדרנים הנרגשים משדות התעופה. עוד מטוס פליטים מגיע מביירות או רבת עמון. איזו התרגשות, פשוט לא להאמין. הסרטון של מקהלת ילדי הבית ספר מאוטווה מבצעת שיר בערבית לכבוד הפליטים זכה כבר ליותר ממיליון צפיות ברשת. לשפשף את העיניים ולא להאמין, אבל היות ואני באמת לא יודע מה להרגיש עם העניין הזה, אני מעדיף לשתוק.

  https://www.youtube.com/watch?v=wd1IU_6rXNk  

   

  **

  אבל האמת היא שראש הממשלה החדש ג'סטין טרודו סיפק לי הארה השבוע. הוא דיבר בטקס סליחה רשמי מקהילות ילידי קנדה ואמר שהילדות העשירה שלו גורמת לו "רגשות אשמה" כשהוא שומע על סיפורי ילדות של אחרים. כנראה שלא פשוט להיות מיוחס, וכך הרבה קנדים מרגישים. אבל אולי אחרי שבית משפט אמריקאי הכיר השבוע באופן רשמי במחלת העשרת (affluenza) כלומר, בני עשירים שאינם מבינים את ההשלכות של מעשיהם. http://www.haaretz.co.il/news/world/america/.premium-1.2193722  

  אפשר יהיה למצוא הסבר – שאיננו מנחם – לפולחן הפליטים הסורים שאוחז בקנדה בימים אלו.

   

  **

  הנה אפילו חברת המערכת. ר.ר מדיה והפקות סגרה את הקומה התשיעית, ארזה את המזוודות ונסעה לאיי יוון למשות פליטים רטובים מהים.

  http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/rory-ricahrds-lesbos-translations-refugee-1.3356423

  המעגל החברתי שלה מתמוגג מנחת למקרא הסיפורים המרגשים מחופי הים התיכון, אפילו שחלק ניכר מהפליטים בסיפורים הללו מגיעים בכלל מאפגניסטן ועיראק, אבל למה להיתפס לקטנות. קנדה מרגישה בהיי עכשיו, והשבוע אמר השר לענייני הגירה שאולי בשנה הבאה יכפילו את המכסה ויביאו עוד 25 אלף. כי יש מקום, ואפשר להמשיך ולהעמיק את הגירעון בתקציב, למה לא? אלו הרי ימי החג. Affluenza נסו ותהנו.

   

  **

  מה שהממשלה הליברלית עושה בפועל עם הפליטים הסורים זה ליצור מעמד נמוך חדש, שכבה שלמה שתייצר עבודה לכל מנגנוני הקליטה של המדינה. זהו המודל של הכלכלה הסגורה שבו הממשלה היא מנוע הצמיחה העיקרי במשק. פתאום כל המורות לאנגלית, כל העובדות הסוציאליות, כל הפסיכולוגיות, הפסיכוטרפיסטיות, כל בתי הספר המקצועיים, כל הרופאים והאחיות, לכולם פתאום תהייה עבודה עד מעל הראש. לקח לקנדה איזה עשר שנים להשלים את הקליטה של פליטי המלחמה מבוסניה וקרואטיה, עם הסורים הם מסודרים לפחות לעשרים השנים הבאות. בנתיים המשטרה הקנדית מסרבת לשחרר פרטים לציבור על אזהרה ביטחונית חמורה שהגיעה מאירופה, לגבי אירוע טרור הצפוי במדינה. למה לקלקל את ימי החג, הכי טוב זה לשתוק. http://www.vancouversun.com/news/rcmp+vigilant+after+european+reports+alleged+plots+targeting/11580770/story.html  

   

  **

  שתיקה היא אלמנט מרכזי באחד הסרטים המשובחים ביותר של השנה, "ספוטלייט" של הבמאי טום מק'רטי, שצבר כבר 26 פרסים ו 29 מועמדויות בסבב הפסטיבלים של הקולנוע האמריקאי. הסרט, בכיכובם של מייקל קיטון, מרק רופלו, רייצ'ל מק'אדאמס ולייב שרייבר, עוקב אחרי חברי דסק התחקירים המיוחדים של העיתון "בוסטון גלוב" שמקבלים עורך ראשי חדש (ויהודי) שדוחף אותם לחשוף את קשר השתיקה ארוך השנים שמכסה על מקרי הניצול המיני בכנסיה הקתולית בבוסטון. הסרט מתגלגל בקצב מסחרר, מחזיר לעיתונות מעט מכבודה האבוד, ומזכיר לכולנו כמה בני אדם יכולים להיפגע כאשר הם נתקלים בממסד אטום שמעדיף להחריש כנגד עוולות ופשעים, כדי לא לפגוע בשמו הטוב ובשירות שאותו מספקת הכנסייה להמונים. "ספוטלייט" הוא בהחלט לא הסרט הנכון לצפות בו לפני שהולכים למיסת חג המולד המסורתית, אבל הוא סרט שיכנס לפנתיאון האמריקאי, כמו "כל אנשי הנשיא" בזמנו. כי הוא מזכיר לנו ששתיקה מול פשע היא שיתוף פעולה, ולפחות בחברה דמוקרטית זהו פשע בפני עצמו. סרט חובה.

  ''

   

  במסיבת החנוכה של הכולל אני תופס דיבור עם ידידתי, שחקנית התיאטרון מ. פ., אותה לא ראיתי כמה חודשים. מ.פ היא אחת שגרה כמה שנים בישראל, היא מכירה אותנו יותר טוב מרוב הקהילה, עדיין יש לה שאלה עבורי. החבר הקנדי שלה משוכנע שחיילי צה"ל אונסים נשים פלסטיניות באופן קבוע, כי ככה נוהג צבא מאז ומעולם ובכל העולם. היא אומרת לו שאין דברים כאלה בצה"ל, שישראלים לא נוהגים ככה. אני אומר לה שצה"ל הוא עדיין הצבא המוסרי בעולם, שיש לנו קוד אתי. שחייל שבוזז או אונס הולך לכלא. היא מקנחת את הלטקה שלה עם מיץ אוכמניות ואני מוריד עוד וודקה ונזכר בדיון הנוכחי על "שוברים שתיקה", ולא בטוח מה לחשוב. מצד אחד, מי שהוא האויב, צריך להילחם בו, כדי להגן על הנשים והילדים שלנו בעורף. מצד שני, איך אפשר לצפות מילדים בני 20 לשמור על מוסריות במציאות כל כך מטורפת ומושחתת. אני בטוח שגם הם היו מעדיפים להוריד וודקות עם חתלתולות במגפיים. אבל המציאות שנכפתה עליהם היא כל כך אכזרית ולא הוגנת. אי אפשר לשפוט אותם, כי העוול ממש זועק לשמיים, אבל היושב במרומים בנתיים שומר על זכות השתיקה.

   

  **

  כדי לא להוציא אתכם אל מסיבות השנה האזרחית באווירה מדוכדכת, קבלו בונבון מתנה, סרט השנה לילדים לא מגיע מהוליווד, אלה מהפאבלות של ריו דה ז'נרו. "ילד והעולם" יצא החודש אל האקרנים אחרי שזכה ב 40 פסטיבלים בעולם. יצירתו של הבמאי אלאו אמברה משתמשת אמנם רק בדו-מימד, וזורמת ללא דיאלוג בכלל, אבל בעזרת פסקול מהמם של גוסטבו קורלאט ורובן פפר סוחפת אותך לאחד הסרטים הכי מדהימים של השנים האחרונות. מרגש, מעציב, מצחיק, סוחף, קצבי, תוסס ונוגע ללב בעת ובעונה אחת. השלישיה שלי ישבה מהופנטת מול המסך במשך 80 דקות מבלי להוציא מילה, ואלו ילדים שמכירים את כל הקולקציה של דיסני, פיקסאר ודרימוורקס עוד מגיל החיתולים. לכו לראות את "ילד והעולם" כי הוא יחזיר לכם את התקווה ל 2016, יש עולם יפה וצבעוני שם בחוץ, והוא של כולנו.

  ''

   

  **

  מצעדי סוף השנה דירגו את "ידוע לשמצה" של באסיה בולאט במקום השלישי במצעד שירי האינדי של קנדה. אלבומה הרביעי של האמנית מטורנטו, "עצה טובה" יצא השנה והלהיט הזה, כל כך כנה ואמיתי, חותם את 2016 בבלוג שלנו. שנה טובה חברות וחברים, שרק תהיו לי בריאים וחזקים.

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (24)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     2/1/16 22:19:

   צטט: א ח א ב 2016-01-02 22:03:07

   שנה מוצלחת. מקווה שגל הפליטים הזה יעבור בשלום כמו קודמיו. בדרך כלל זה מצליח.

    

   תודה לך ידידי, לא יודע איך אפשר למדוד הצלחה בעניין הזה, אבל שתהייה שנה מוצלחת גם לך וליקירייך.

     2/1/16 22:17:

   צטט: שטוטית 2016-01-01 23:18:28

   תוצאת תמונה עבור ‪happy new year‬‏שחר

    

   תודה שטוטית יקרה, שתהיה שנה נפלאה גם לך וליקירייך.

    

     2/1/16 22:03:
   שנה מוצלחת. מקווה שגל הפליטים הזה יעבור בשלום כמו קודמיו. בדרך כלל זה מצליח.
     1/1/16 23:18:

   תוצאת תמונה עבור ‪happy new year‬‏שחר

     1/1/16 20:00:

   צטט: bonbonyetta 2016-01-01 18:12:44

   *

   שם כל כך יפה נתת לזה.....שנת השתיקה הגדולה.

   נראה לי שאצלנו כאן זה כבר עבר את השתיקה, ואת שנות השתיקה והגיעה :
   שנת הבחילה ושאט הנפש

    

   שנה אזרחית טובה מוצלחת בריאה עם קצת יותר חיוך בלב ובפנים.

   בונבונייטה 

   אני מייחל ליום שבו הישראלים יורידו קצת את הווליום, כי השלב הבא הוא בהחלט קילקול קיבה.

   שנה של בריאות ואושר גם לך וליקיריך (על שתיים ועל ארבע)

   תודה לך.

     1/1/16 18:12:

   *

   שם כל כך יפה נתת לזה.....שנת השתיקה הגדולה.

   נראה לי שאצלנו כאן זה כבר עבר את השתיקה, ואת שנות השתיקה והגיעה :
   שנת הבחילה ושאט הנפש

    

   שנה אזרחית טובה מוצלחת בריאה עם קצת יותר חיוך בלב ובפנים.

   בונבונייטה 

   תוצאת תמונה עבור שנה אזרחית שמחה

     29/12/15 19:10:

   צטט: רםאוחנה 2015-12-29 14:42:25

   פוסט מצויין ומרתק. נהניתי לקרוא.

   תודה רבה רם, לשירותך תמיד, אתה מוזמן לחזור. שנה אזרחית טובה.

     29/12/15 19:09:

   צטט: תמרה ק 2015-12-29 11:25:45

   אוהבת לקרוא את זוית הראיה שלך על מה שקורה כאן ושם.   אין ספק שזה נותן פרספקטיבה לדברים, ומאיר אותם באור אחר, מעבר לכך שמציג פינה של העולם שפחות גלויה לנו.

    

   השכנה הדרומית שלכם עושה הרבה יותר רעש...

    

    

   מעבר לכך, יש בעיה כשכולנו שופטים את החעולם לפי מה שמוצג בתקשורת, שלא תמיד מאוזנת, והרבה פעמים מציגה נקודת מבט אחת בלבד. לפעמים מסיבות של שטחיות, להיות קצר וקולע, ופעמים כדי להתאים לטעם ולדעה של הקורא ו/או הכותב.

    

   שם, וכאן

   תודה רבה תמרה, בינכם ובין ארה"ב יש ברית אסטרטגית אמיצה, עם קנדה יש ידידות חשדנית, לדעתי לפחות. אבל אני שמח שאני יכול להאיר לכם חיים ודילמות של אנשים שאתם לא כל כך מכירים, ולא נמצאים אצלכם במעגל החדשות, שזה המונח שאת מתארת בפסקה האחרונה. לכל מקום יש את הניוז-סייקל שלו, וזה חלק מהייחוד של הבלוג שלי שהוא מביא לכם את הניוז - סייקל ממקום אחר.

     29/12/15 14:42:
   פוסט מצויין ומרתק. נהניתי לקרוא.
     29/12/15 11:25:

   אוהבת לקרוא את זוית הראיה שלך על מה שקורה כאן ושם.   אין ספק שזה נותן פרספקטיבה לדברים, ומאיר אותם באור אחר, מעבר לכך שמציג פינה של העולם שפחות גלויה לנו.

    

   השכנה הדרומית שלכם עושה הרבה יותר רעש...

    

    

   מעבר לכך, יש בעיה כשכולנו שופטים את החעולם לפי מה שמוצג בתקשורת, שלא תמיד מאוזנת, והרבה פעמים מציגה נקודת מבט אחת בלבד. לפעמים מסיבות של שטחיות, להיות קצר וקולע, ופעמים כדי להתאים לטעם ולדעה של הקורא ו/או הכותב.

    

   שם, וכאן

     26/12/15 19:16:

   צטט: רחלי בן-צור 2015-12-26 13:05:40

   וואו. איזו סקירה מרתקת על הארץ בה אתה מתגורר! תודה.

   20 שנה בעולם העיתונות עושות את שלהן. עדיין זה רק בלוג אישי ויש עוד לא מעט נושאים שנשארים בחוץ בשל אילוצי המקום ושיקולי טעם הקהל. אבל תודה רבה, מעריך בהחלט. שבוע טוב רחלי.

     26/12/15 13:05:
   וואו. איזו סקירה מרתקת על הארץ בה אתה מתגורר! תודה.
     25/12/15 23:24:

   צטט: באבא יאגה 2015-12-25 23:11:05

   את הרחובות מילאו בשבוע האחרון תיירים מארה"ב שניצלו את הדולר הקנדי הנמוך כדי להצטייד בקניות אחרונות לחג המולד- התמלאתי קנאה על התיירים. ירושלים ריקה!

   בשביל ירושלים צריך לעלות על מטוס, פה הם רק נכנסים לרכב ונוהגים שלוש-ארבע-שבע שעות...

   אגב, בחדשות הראו את בית לחם, אמרו שיש תיירים למרות אינתיפדת הסכינים, אבל אני מניח שאת יודעת טוב יותר.

   הלוואי ש 2016 תהייה טובה יותר.

     25/12/15 23:11:
   את הרחובות מילאו בשבוע האחרון תיירים מארה"ב שניצלו את הדולר הקנדי הנמוך כדי להצטייד בקניות אחרונות לחג המולד- התמלאתי קנאה על התיירים. ירושלים ריקה!
     25/12/15 18:52:

   צטט: ~בועז22~ 2015-12-25 11:05:34

   כשכתבת על הגירעון בתקציב הקנדי, לא יכולתי שלא להיזכר בשר האוצר לשעבר, שמחה ארליך. בשיאה של האינפלציה לא היסס ארליך לעמוד על בימת הכנסת ולהכריז, קבל עם ועדה, ש"זאת אינפלציה מבורכת..." ((-:

   אתה מעלב באוב דמיות מיתיות מתיאטרון האבסורד הישראלי, ואני רק מהרהר בהבטחה הנצחית שלהם - "אתם עוד תגעגעו אלינו" - איך הם ידעו שככה יראה העתיד? נבצר מבינתי.

     25/12/15 18:49:

   צטט: Zvi Hartman 2015-12-25 11:01:17

   אני ממתין בקוצר רוח להגעתו של הסרט "ספוטלייט " כי מן התיאור שלך הוא נשמע סרט מבטיח

   אתה יודע שאני ממתין כל השנה לסרטי דצמבר, שהם אינם שוברי הקופות, אלא הסרטים החשובים באמת של האולפנים. אתה לא תצטער שהלכת לראות את הסרט הזה. באחריות.

     25/12/15 11:05:
   כשכתבת על הגירעון בתקציב הקנדי, לא יכולתי שלא להיזכר בשר האוצר לשעבר, שמחה ארליך. בשיאה של האינפלציה לא היסס ארליך לעמוד על בימת הכנסת ולהכריז, קבל עם ועדה, ש"זאת אינפלציה מבורכת..." ((-:
     25/12/15 11:01:
   אני ממתין בקוצר רוח להגעתו של הסרט "ספוטלייט " כי מן התיאור שלך הוא נשמע סרט מבטיח
     25/12/15 10:54:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2015-12-25 10:05:19

   תודה על הפוסט המאלף כתמיד. הנה בדיון שלך איזכור "שוברים שתיקה" עושה להם פרסומת. אז קראתי את החומרים שלהם כולל האותיות הקטנות ומצאתי תלונות משנם 2002 גג 2003 למשל על צפיה במונדיאל בבית פלשתיני. אכן מכוער אבל לא ממש אונס ו/או רצח. ההגירה בעולם היא תופעה הרבה יותר מסיבית מכפי שנדמה והחשש התרבותי משינויי צביון מובן. אלא שבחריפות שכאן באזור, כידוע לך, החששות הם יותר קיומיים אז קשה לי להזדהות. אנחנו כאן קרוב לקלחת . מאחלת שנה אזרחית טובה לך ולבני ביתך, או כמו שאומרים ילידי רוסיה, "נובי גוד"!

   אני לא עושה להם פרסומת, מכבית יקרה, אני חושב שמתנהל דיון כרגע בחברה הישראלית בנושא לגיטימי לחלוטין שהודחק במשך הרבה שנים, אני רחוק מהאותיות הקטנות ולא מכיר את הנפשות הפועלות, אני רק יודע שיש כאלה בעולם שחושבים שאנחנו הרבה יותר גרועים ממה שזה באמת. שנה אזרחית טובה ושקטה גם לך ולמשפחתך.

     25/12/15 10:50:

   צטט: נומיקן 2015-12-25 09:42:34

   תודה, תודה איש יסודי! וחג שמח ושנה טובה!!! שתהיה מה יש? למה לא? לכולנו

   אצלנו אומרים מהמשפחה שלי למשפחה שלך, שנה טובה ומאושרת. למה לא?? אמן!!

   תודה על הפוסט המאלף כתמיד. הנה בדיון שלך איזכור "שוברים שתיקה" עושה להם פרסומת. אז קראתי את החומרים שלהם כולל האותיות הקטנות ומצאתי תלונות משנם 2002 גג 2003 למשל על צפיה במונדיאל בבית פלשתיני. אכן מכוער אבל לא ממש אונס ו/או רצח. ההגירה בעולם היא תופעה הרבה יותר מסיבית מכפי שנדמה והחשש התרבותי משינויי צביון מובן. אלא שבחריפות שכאן באזור, כידוע לך, החששות הם יותר קיומיים אז קשה לי להזדהות. אנחנו כאן קרוב לקלחת . מאחלת שנה אזרחית טובה לך ולבני ביתך, או כמו שאומרים ילידי רוסיה, "נובי גוד"!
     25/12/15 09:42:
   תודה, תודה איש יסודי! וחג שמח ושנה טובה!!! שתהיה מה יש? למה לא? לכולנו
     25/12/15 09:31:

   צטט: כורך דברים 2015-12-25 07:11:39

   באסיה בולאט הזו היא מרת ללא קול, בקושי אפשר לקרוא לה זמרת. מת על הקתרוס שלה. מה זה? לגבי הרגשתך המתנדנדת לגבי הפליטים הסוריים, יש קבוצות של ישראלים, גם רופאים, שמסתובבות במדינות הבלקן ומגישות סיוע מכל הסוגים לפליטים שעוברים או שתקועים שם. יש להם הרגשה דווקא מאד ברורה: הם ממש כמעט כמו בני אדם, רק מסכנים בלי כלום שכל אחד יכול להרוג בהם.

   אני מעריך מאוד את מי שיכול להרשות לעצמו לעזוב את הבית ולצאת לעזור לפליטי מלחמה, אין בכלל ספק שזו מצווה גדולה. אבל מצד שני, כמו כל אזרחי המערב, אני רואה איך התנגשות התרבויות בין מאמיני ההומניזם המערבי ובין האנשים שמגיעים מהתיאוקרטיות הדיקטטוריות של העולם השלישי, מאיימות להביא עלינו את מלחמת העולם השלישית. זה מדאיג, גם בישראל, גם באירופה וגם בארה"ב. ואגב, אני לא מסכים איתך לגבי באסיה בולאט, יכולתי להעלות גירסה אחרת של השיר הזה, אבל הקתרוס הזה קנה אותי. שנה אזרחית שלווה ושקטה.

     25/12/15 07:11:
   באסיה בולאט הזו היא מרת ללא קול, בקושי אפשר לקרוא לה זמרת. מת על הקתרוס שלה. מה זה? לגבי הרגשתך המתנדנדת לגבי הפליטים הסוריים, יש קבוצות של ישראלים, גם רופאים, שמסתובבות במדינות הבלקן ומגישות סיוע מכל הסוגים לפליטים שעוברים או שתקועים שם. יש להם הרגשה דווקא מאד ברורה: הם ממש כמעט כמו בני אדם, רק מסכנים בלי כלום שכל אחד יכול להרוג בהם.

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין