עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  האולימפיאדה שלי

  מבזקון קיץ

  20 תגובות   יום שלישי, 28/7/15, 00:41

  טוב, אני חייב לעשות משהו שמעולם לא עשיתי קודם. אני חייב לשחרר את הפוסט הזה תוך שעה וקצת, במילא כל כך הרבה אנשים מתלוננים שאני כותב מגילות. אני אוהב לאתגר את הקוראים שלי, אפילו אם רובכם חיים בעידן הסיפוקים המהירים שצריכים מענק מהיר על כל גירוי רופף. זה בסדר, אני מבין, רק שאני שייך לדור אחר, המבוגרים של ילדותי היו אנשי ספר ורוח שהיו חושבים הרבה זמן לפני שהם פותחים את הפה ומנסחים טיעון מלומד. היום כל חרצוף קופץ בין מצלמות אולפני הטלוויזיה וזועק את "הזה" שלו לכל אוזן מזדמנת. כן, כפי שאתם רואים למרות שהקיץ הזה טס כמו רכבת הרים, לא שכחתי את יום הזיכרון למאיר אריאל ז"ל, מחשובי ההוגים בישוב היהודי בארץ ישראל המודרנית. 16 שנה חלפו ועוד לא נמצא תחליף. אבל הקיץ הזה פשוט לא עוצר לרגע, והשבועיים האחרונים פשוט איתגרו את הזמן שלי, כך שאינני יכול הפעם לכתוב טקסט מלא הגות בשעת לילה מאוחרת, לעשות לו הגהה ומאסז' באחר הצהריים שלמחרת, ולהעלות אותו לפלטפורמה בשעות הערב. היום זה שגר ושכח. ממש כמו בנשקייה של אובמה. אז תחזיקו חזק. הנה אנחנו מתחילים.

   

  **

  בשבוע שעבר יצאתי עם חבורת הצעירים של הקק"ל לשיט השנתי במימי המפרץ האנגלי. ההדים על שרשרת השחיתויות בקק"ל ישראל הגיעו גם אל חופינו, אבל למרות הזאת, הספינה הפליגה עם הרכב מסקרן של צעירים וצעירות מכל תפוצות ישראל. יומיים לפני ההפלגה אספתי את הבן יקיר לי שחזר משלושה שבועות באי גבריולה במסגרת "מחנה מרים" של הבונים דרור. בהמתנה לאוטובוס עצרתי לקפה אצל שליח הקק"ל כדי לשמוע מה העדכון מישראל על העסקה האיראנית. הוא אומר שההסכם דופק אותנו בכל מקרה, רק שאם אתה ימני אתה מאמין שאובמה מכר אותנו, ואם אתה שמאלני אתה בטוח שביבי דפק אותנו. אני חייב להודות שההסבר הזה עורר בי צחוק. האגוצנטריות הישראלית יכולה לקיים פקולטות שלמות לסוציולוגיה ופסיכולוגיה. אבל אני מסתפק בניתוח המצב על פי התפיסות של יובל נח הררי.

   

  **

   

  אז מה ההסבר שלך? שאל אותי השליח. "תראה" אמרתי לו, "אתם אימצתם בחום את דת הקפיטליזם. אתם הרי מאמינים יותר אדוקים מהאמריקאים בדת הקפיטליזם. ואם הדת הזאת אומרת שחייבים לייצר כל הזמן צמיחה כדי לשמור על בני האדם מאושרים, אתם חייבים להבין שארה"ב ושאר המעצמות מסתכלות על המפה הגלובלית ורואות שלושה כתמים לא מנוצלים. סין, צפון קוריאה ואיראן. עכשיו, סין זה סיפור מורכב וגדול מדי. צפון קוריאה זה לא מספיק אטרקטיבי, אבל איראן?! איראן זה שוק של 70 מיליון בני אדם שכבר היו בצד של המערב, אי שם בשנות השבעים העליזות. זה שוק שאפשר וחייבים למכור לו מקדונלדס, מרלבורו, ג'ינס ליוויס, ומכוניות שברולט. כבר 36 שנים שהשוק הזה חסום למערב על ידי חבורה של כהני דת חשוכים, כל הנסיונות לעזור לעם האיראני לבצע הפיכה - כולל מהפכת הפייסבוק של האביב הערבי ב 2012 - כל הנסיונות הללו לא עלו יפה. מה שצריך עכשיו זו שתהייה נציגות מערבית על הקרקע, שיהיו פקחים שיכנסו ויצאו, תן לזה עשר שנים ואיראן תחזור להיות חילונית, והמערב יחזור למכור לה את כל המוצרים שמוכרים לקהילה האיראנית הגולה שחיה בצפון וונקובר, כל אנשי השאה. זו האסטרטגיה המערבית ארוכת הטווח שאתם מסרבים לראות, בגלל שהתרגלתם להסתכל על העולם מבעד לחרך הירי ורק עד קצה האף או הקדנציה". השליח חייך בנימוס, אני לא חושב שהוא ישלח את הדיעה שלי בחזרה למשרד, אבל אחרי שאספתי את הבן יקיר לי והחזרתי אותו בריא ושלם (ועם מילים חדשות בעברית) לבית של הגברת הראשונה, חזרתי בערב לספינה של הקק"ל רק כדי להראות לחדשים, את הגבעה של צפון וונקובר, שם חיה קהילה איראנית גדולה, ואפילו כמה יהודים טובים שאני מכיר, גם אלו וגם אלו, מתפללים לימים טובים יותר במולדת, כדי שאפשר יהיה לבוא לבקר ולהרגיש שקטים ובטוחים כשהם לועסים המבורגר בקניון.

   

  **

  בנתיים, מגיע אלי סיפור אחר משולי הקהילה שלנו. מסתבר שיש גם יהודים שרוצים לעלות לישראל, ממש כמו אברהם אבינו, אבל הבירוקרטיה הישראלית מונעת מהם להביא איתם את המקנה שלהם, ואני חשבתי שאתם עושים מאמצים כבירים להחזיר את ישראל לימי התנ"ך. הסיפור המדהים של ג'נה וגיל לווינסקי, מהעיירה אבוטספורד, שנמצאת שעה וחצי מדרום לוונקובר, זכה כבר לכותרות בג'רוסלם פוסט, אבל את הויזה לישראל הם עוד לא קיבלו. השניים מחזיקים את אחד העדרים האחרונים על כדור הארץ של "כבשת יעקב", הכבשה המקורית שאותה הכליא יעקב אבינו מהעדר של לבן, אביהן של רחל ולאה. כמו עם ישראל, גם כבשת יעקב יצאה לגלות ארוכה בצפון אפריקה, משם לספרד, לאנגליה וממנה אל צפון אמריקה. מדובר בכבשה נמוכה יחסית, שמנמנה ובעלת מוח הגדול בשישה אחוזים מהכבשה הרגילה. היא מוכרת בזכות הכתמים השחורים שעל גופה ("נקודים וטלואים" בשפת התנ"ך) ובכך שיש לה ארבע או אפילו שש קרניים, כדי לעשות שופרות. הזוג לווינסקי רוצה לפתוח חווה תיירותית ברמת הגולן ולהציג את העדר שלהם לעם ישראל. אבל משרד החקלאות מסרב לתת להם ויזה כי אין פרוטוקול ליבוא כבשים בין ישראל וקנדה. לאוסטרלים יש פרוטוקול, אבל לקנדים עדיין לא. בכל מקרה, אני חושב שאם יש אנשים שכל רצונם וכל אושרם בחיים תלוי בפרוייקט ציוני שכזה, מדינה נורמלית חייבת לתת להם להביא את הכבשים שלהם. אבל אצלכם המציאות הרי עולה על כל דמיון. 

  http://www.jpost.com/Opinion/The-case-for-bringing-Jacob-sheep-to-Israel-409878  

   

  **

  עד שהכבשים של יעקב יעשו עליה לישראל, הלכתי לראות את הדרלינג היהודיה התורנית של הוליווד, איימי שומר, השנונה. קומדיית הביכורין שלה שנקראת בישראל "אסון מהלך" בויימה על ידי מלך הקומדיה התורן של התעשייה, ג'וד אפאטו, ומגוללת את מעלליה של רווקה יהודיה בניו יורק המודרנית, אחת שמתנהגת כמו גברבר מצוי בשוק הבשר. היא לא מאמינה בזוגיות (הכל בגלל האבא, כמובן), היא גומרת ברבע שעה יחסים שצריכים להספיק לשנה, היא לא מתביישת לדבר על סקס עם חברותיה, ועם הבוסית שלה (טילדה סווינטון) עד שהיא מקבלת משימה לראיין כוכב עולה בשמי רפואת הספורט, ד"ר קונורס (ביל האדר) אחד יורם מרובע שמקפיץ לה את הדופק ומשנה את עולמה. סרט חובה לחובבי מערכות יחסים ושאר רווקים ורווקות עם תסביכים. מצחיק ללא הפסקה, למעט גג אחד בסוף שנושק להומור נוסח מליסה מק'רטני, השאר מענג במיוחד. כולל דאחקות על וודי אלן, לברון ג'יימס ועל סרטי אהבה. לכו עליה, לא תצטערו.  

   

  ''

   

  **

  בנתיים בוונקובר נכשלו ראשי הערים במשאל התחבורה הציבורית (61 אחוזים התנגדו להצעה לממן פרוייקטים של תחבורה ציבורית באמצעות העלאת מס הקנייה בחצי אחוז). אבל לשפץ ולבנות הרי מוכרחים, גם בשביל הקבלנים ומאות העובדים שלהם, וגם בשביל שיהיה מה להראות לציבור הבוחרים. השבוע החליטה מועצת העיר לשפץ - שוב - את גשר בורארד- בפעם השלישית בארבע השנים שאני חי למרגלותיו. התוכנית הנוכחית היא להקים גדרות גבוהות כדי למנוע ממתאבדים פוטנציאלים לקפוץ מהגשר. לא צוחק איתכם, עם כל הנופים עוצרי הנשימה והאוויר הנקי, וונקובר היא גם בירת ההתאבדויות של קנדה, ויפה שמועצת העיר נוגעת בנושא. מה שכן, שימו לב מה אומר המומחה בכתבה: בממוצע מתאבד אדם אחד בשנה בקפיצה מגשר בורארד, מה שמצדיק, כמובן, שיפוץ של 35 מיליון דולר. מתמטיקה של קנדים, לך תבין.

  http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/burrard-bridge-needs-suicide-barriers-says-vancouver-medical-health-officer-1.3164101

   

  **

  בנתיים ברחבי העיר נותרו עוד שני לילות לפסטיבל הזיקוקים השנתי, רביעי (ברזיל) ושבת (קנדה). ביום א' מצעד הגאווה השנתי על 600 אלף חוגגיו. ביום שני ערב (3 לאוגוסט), הכולל מארח "ליל אהבה" עם סדנאות זוגיות ורומנטיקה. סדרת הקרנות הסרטים בסטנלי פארק נמשכת כל יום ג', כולל החודש "אהבה בשחקים", "פארק היורה" ו"עולם המחר" עם ג'ורג' קלוני ששיחק על המסכים רק לפני חודשיים (25 לאוגוסט). במוישה האוס נותנים מוזיקה חיה בג'אם במוצאי שבת (15 לאוגוסט) שווה להגיע. כדורגלני הוויטקאפס מדורגים במקום השני בבית המערב ומארחים החודש את סיאטל, סולט לייק, דאלאס ומונטריאול, תמיד שווה לקפוץ ל BC פלייס לראות את הבחורים. ג'נט ג'קסון תקפיץ את הרוג'רס ארינה ב 31 לאוגוסט. 

   

  **

   

  היידן הוא מאונטריו, ואצלם זה לא כמו אצלנו, להם יש ג'ובים, יש קהל, אצלם יש יותר אפשרויות. אצלנו אפשר לצלם קליפים כאלו. מאחל לכם אוגוסט נעים עד כמה שאפשר, ונתראה בקרוב, שם או פה או בכל מקום.

   

  ''

   

   

   

   

   

   


  דרג את התוכן:

   תגובות (20)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     2/8/15 17:17:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2015-08-01 00:27:52

   לא יאמן! במחשב החדש אני מצליחה לקרוא את הפוסט שלך בלי להירשם פעמיים... תודה, אני תמיד נהנית.

   נהדר לראות אותך שוב, מכבית יקרה, גם אני אשמח למחשב חדש, אבל בנתיים, תתחדשי וברוכה השבה!

     1/8/15 19:44:

   צטט: philia 2015-07-31 19:18:15

   באמת יצא לך קצר הפעם.. ולעניין הגשר. לא יעזור. אני לעולם אעדיף את ההוא עם החבלים ולא רק בזכות הצד השני עם היער המדהים ו//או השמורה בכניסה ממש לפני שעולים :-))

   ולא לחינם קוראים לו...."הגשר התלוי"....:)

   אבל ממנו דווקא אנשים לא קופצים, כי אולי באמת הם מעדיפים אותו על פני הגשר שמוביל אותם אל הדאון טאון ובנייני המשרדים המדכאים את הלב והנשמה.

   לא יאמן! במחשב החדש אני מצליחה לקרוא את הפוסט שלך בלי להירשם פעמיים... תודה, אני תמיד נהנית.
     31/7/15 23:29:

   צטט: באבא יאגה 2015-07-29 17:42:51

   למרות הכל ואף על פי כן קצרת היום! תודה

   הזורעים בדמעה, ברינה יקצרו....שבת שלום, באבא!

     31/7/15 23:28:

   צטט: Zvi Hartman 2015-07-29 11:27:56

   סקירה מעניינת של חיי ואנקובר סרטים מוזיקה וקליפים מגניבים. . אהבתי את הקליפ האחרון על "היידן"

   שמח שאהבת צבי, שמח לחשוף שיש גם חיים אחרים. שבת שלום.

     31/7/15 23:26:

   צטט: נערת ליווי 2015-07-29 09:29:09

   יפה הקליפ של היידן ולא רק החוף.. אפילו המגבת שמקופלת כמו ברבור. באמת סוף.

   ולגבי מאיר אריאל. אז פה ממש לא שוכחים אותו. אוטוטו שלום חנוך משחרר שיר חדש למילים שלו.

   ואפילו בים של תל-אביב (יפו) כבר אין מדוזות. ואגב יפו, בכל רביעי יש ג'אמים :))

   אוגוסט נעים ולא יותר מדי חמים.

   באמת!!! את חייבת להעלות את הקליפ של שלום חנוך, כשישוחרר, מחכה לו בקוצר...

   ג'אמים ביפו נשמע מגניביישן, במיוחד אם אין יותר מדי מדוזות. אוגוסט אצלנו, החודש הכי כיף בשנה, רק מה, צפוף.

   צפוף, צפוף. אבל גם זה יעבור.

     31/7/15 19:18:

   באמת יצא לך קצר הפעם.. ולעניין הגשר. לא יעזור. אני לעולם אעדיף את ההוא עם החבלים ולא רק בזכות הצד השני עם היער המדהים ו//או השמורה בכניסה ממש לפני שעולים :-))

     29/7/15 23:11:

   צטט: כורך דברים 2015-07-28 22:26:02

   בגלל עוד שש אחוז מוח, אני צריך כאן כבשים נוכריות? ומה אחר כך? ג'ירפות בלי צוואר?

   למעשה הכבשים שיש לך היום בארץ הן הנוכריות, אלו כבשים סוריות, awassi תבדוק בגוגל....

     29/7/15 23:07:

   צטט: תאודורה. 2015-07-28 16:16:25

   קק"ל, איראן, איימי שומר, התאבדות ועדר כבשים תנכ"י.... וכל הנ"ל ב-90 דקות. הספק מכובד:-)

   וזה עוד לפני ה 90 דקות של כדורגל אחר הצהריים. שמח לראותך, תודה, תאודורה.

     29/7/15 23:05:

   צטט: ~בועז22~ 2015-07-28 11:11:46

   כרגיל, אתה הרי קופץ מנושא לנושא...
   (ואותי מאשימים באסוציאציות פרועות..., לך תבין את זה!)

   בכול אופן,

   גם אני צחקתי כשקראתי את ההסבר של השליח.

   עניין הכבשים..., כמובן שהשאיר אותי חסר-מילים.

   אצלנו "מדינת" תל-אביב גועשת וסוערת, עקב פרוייקט

   בלאומליך החדש, הרכבת הקלה..., וזה אפרופו המתמטיקה

   של הקנדים..., לך תבין...

   מגניב

    

   הרכבת הקלה אמורה להיות פרויקט מבורך, הלא כך? ממש כמו הכבשים של יעקב....אבל שם זו מתמטיקה אחרת.

   שמח שהצטרפת לקופצים מנושא לנושא, העיקר שנהנית.

     29/7/15 17:42:
   למרות הכל ואף על פי כן קצרת היום! תודה
     29/7/15 11:27:
   סקירה מעניינת של חיי ואנקובר סרטים מוזיקה וקליפים מגניבים. . אהבתי את הקליפ האחרון על "היידן"
     29/7/15 09:29:

   יפה הקליפ של היידן ולא רק החוף.. אפילו המגבת שמקופלת כמו ברבור. באמת סוף.

   ולגבי מאיר אריאל. אז פה ממש לא שוכחים אותו. אוטוטו שלום חנוך משחרר שיר חדש למילים שלו.

   ואפילו בים של תל-אביב (יפו) כבר אין מדוזות. ואגב יפו, בכל רביעי יש ג'אמים :))

   אוגוסט נעים ולא יותר מדי חמים.

     28/7/15 22:26:
   בגלל עוד שש אחוז מוח, אני צריך כאן כבשים נוכריות? ומה אחר כך? ג'ירפות בלי צוואר?
     28/7/15 16:16:
   קק"ל, איראן, איימי שומר, התאבדות ועדר כבשים תנכ"י.... וכל הנ"ל ב-90 דקות. הספק מכובד:-)
     28/7/15 12:50:

   צטט: שטוטית 2015-07-28 10:56:33

   נכון מגילות. אוחח כמה טוב בוונקובר בעונה זאת :)

   מה לעשות חברה, כותב רק פעם בשבועיים, חייב לכסות הרבה שטח.

   לכי לראות את איימי שומר, את תאהבי אותה, ד"ש לבריזה בנמל...

     28/7/15 12:32:

   צטט: יסינראל 2015-07-28 09:05:36

   זה בשעה וחצי?? ניצול יעיל מאוד של זמן ויכולות. כל הכבוד [ברוח הקפיטליזם שציינת]. אהבתי במיוחד את ההסבר בנוגע לאירן.

    

   פלוס חצי שעה של שיפוצים ותיקונים, עם תום פגישת העבודה. תמיד שמח להציג זוויות ראייה חדשות.

     28/7/15 11:11:

   כרגיל, אתה הרי קופץ מנושא לנושא...
   (ואותי מאשימים באסוציאציות פרועות..., לך תבין את זה!)

   בכול אופן,

   גם אני צחקתי כשקראתי את ההסבר של השליח.

   עניין הכבשים..., כמובן שהשאיר אותי חסר-מילים.

   אצלנו "מדינת" תל-אביב גועשת וסוערת, עקב פרוייקט

   בלאומליך החדש, הרכבת הקלה..., וזה אפרופו המתמטיקה

   של הקנדים..., לך תבין...

   מגניב

    

     28/7/15 10:56:
   נכון מגילות. אוחח כמה טוב בוונקובר בעונה זאת :)
     28/7/15 09:05:
   זה בשעה וחצי?? ניצול יעיל מאוד של זמן ויכולות. כל הכבוד [ברוח הקפיטליזם שציינת]. אהבתי במיוחד את ההסבר בנוגע לאירן.

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין